24 máj 17, 17:05:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 466 467 [468] 469 470 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 930598 alkalommal)
0 Felhasználó és 17 vendég van a témában
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #7005 Dátum: 15 okt 31, 22:16:08 »

Osztálytalálkozóra hívtak ma,a középsulis osztályom.Mondtam hogy bocsi de nekem dolgoznom kell,de hajrá.Erre a fejemhez basszák hogy mekkora fasz vagyok mert nem vagyok kíváncsi senkire,meg suliban is egy gyökér voltam mert sosem bandáztam velük meg jóégtutdja mit vágtak a fejemhez.Válaszoltam egy okéval és ki is léptem abból a fos csoportból ikszdé nem is tudom minek voltam benne,elvégre 3 éve ballagtam el.
Mellesleg annyira szánalmas vagyok,hogy nekem van az egyetlen stabil állásom az osztályból...szánalmas.
Amúgy igazuk van,pont leszarom mi van kivel ikszdé annyit tudok hogy néhány csaj terhes lett,néhány egyemre ment,a srácok közül 1 ment egyemre,páran okj-ra,1-2 meg alkalmi melózni.
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7006 Dátum: 15 okt 31, 22:26:48 »

Azért nem látszik, mert két világ létezik: az egyik a Láthatatlanok világa, vagy a Lidércvilág, a másik pedig a mi világunk. A mágikus lények, mint a a valák (istenek), a maják (Szauron, Gandalf), és a fénytündék (vanyák, noldák) mind a két dimenzióban léteznek, így mind a két dimenzióban képesek harcolni, a történésekbe beavatkozni.

A varázstalan lények viszont, mint az emberek és a hobbitok csak a látható világban léteznek, és amikor felveszik a gyűrűk valamelyikét, az attól kapott varázserő hatására lépnek át a lidércvilágba (megjegyzem, esetükben szinte ez az egyetlen erő, amit képesek használni, szemben például a tündékkel vagy a majákkal, akiknek nagyon nagy erőt ad. Illetve a halandóknak még meghosszabbítja az életét, ezért élt Gollam és Bilbó olyan sokáig). Viszont, ha túl sokszor és túl sokáig használják, akkor Szauron ereje megrontja a lelküket, és többé nem lesznek képesek elhagyni a lidércvilágot, és Nazgulokká válnak. A Nazgulok maguk is a lidércvilágban léteznek, ezért látják Frodót akkor is, amikor a gyűrűt viseli, és ezért képesek megsebezni a Nazgul-pengével (mindenki látja a lidércvilágban lévőket, aki maga is létezik a lidércvilágban).

A külön létezést valahogy úgy kell elképezni, hogy a látható világban lévő test a 'hröar', a test, ami Arda anyagából készült, ezt a szülőktől kapod, míg a lidércvilágban egy másik test látható, ami valószínűleg a fëar (lélek) megtestesülése. Ez abból gyanítható, hogy amikor Glorfindel megmenti Frodót a Nazguloktól, az látja Glorfindel teljes fénytünde alakját a lidércvilágban, amit kb. "leírhatatlannak" könyvel el, mintha valamiféle ismeretlen fény sugározna át egy lefátyolozott testből.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #7007 Dátum: 15 okt 31, 22:57:25 »

Ilyeneket a könyvben is leírtak? Mert ez érdekesnek hangzik, pedig amikor a harmadánál abbahagytam az elsőt akkor nem volt. Amúgy onnan jött a kérdés, hogy most valami perverz elhatározásból elkezdtem megnézni az első részt.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7008 Dátum: 15 okt 31, 23:00:50 »

A Gyűrűk ura trilógiában nem, a világ szinte összes eleme vagy a Szilmarilokban, vagy az Elveszett mesék könyvében, vagy valamelyik kisregényben van megmagyarázva.

Ha csak a Gyűrűk urát olvasod, az sem derül ki, hogy hogyan lettek a Hatalom gyűrűi, vagy hogy Szauron egyáltalán hogyan pottyant a világba. ikszdé

Bár lehet erről valamelyik gyűrűs könyvben beszél Gandalf Frodónak, ha nem is tér ki rá részletesen.
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 31, 23:02:14 írta Saphira » Naplózva

Foxxi
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 112


« Válasz #7009 Dátum: 15 okt 31, 23:08:40 »

Akkor helyzetjelentés.
Találkozom ma a csajjal aki bejön nekem. Már alig várom, hogy összejöjjek vele és megoszthassam a közös képünket a fórumon, hogy jól az arcotokba vágjam milyen gyönyörű és csinos barátnőm van ami Coelhonak is max csak akkor lesz ha végre meghaladja az 50-es kart. Bár a Fruzsimnak volt a legszebb arca és nem hiszem, hogy találni fogok még egy olyan szép nőt, bár nem tudom, hogy csak én látom szépnek, mert szeret(t)em, vagy tényleg annyira csinos, mint én hiszem.
(kép: (nem én vagyok a képen)) nagyon ideálom volt a csaj és szét dögönyöztem mindig xD

mé akarod lebaszni? elég fontos tényező a kérdésben

Aranyos lány, azt mondanám rá, hajrá hajrá!Amúgy durva, profilod alapján 21 éves vagy.Erről a képedről bőven 30 fölé lőnélek, bár mondjuk elég tard képet vágsz! Pojén
Sorry a tard én voltam, írtad is, hogy nem te vagy rajta! Lehánylak Pirul smirksweat
Sok öreggel beszélgettem már, a legtöbb azt mondta nekem, hogy egy közepesen szép lánnyal érdemes tervezni, egy olyan 6-7,7,5 közöttivel, ami annál szebb, annak megvannak a rizikói! Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 31, 23:10:22 írta Foxxi » Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #7010 Dátum: 15 okt 31, 23:27:32 »

Saphi tedd már meg kérlek hogy röviden elmondod Szauron keletkezését.Kajak kíváncsi vagyok rá,mert az alap Gyűrűk urán kívül egyik könyvet sem olvastam.
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7011 Dátum: 15 okt 31, 23:29:37 »

Azért úgy durva belegondolni, hogy Gandalf vagy akár csak a móriai balrog mi mindent megtehettek volna a Gyűrűvel. Nevet

Egyébként a Hatalom Gyűrűinek eredete azt hiszem benne van az alapkönyvben is. Legalábbis nekem rémlik, hogy vane rről valami kezdőknek való leírás. ikszdé
Naplózva
gere977
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #7012 Dátum: 15 okt 31, 23:43:10 »

Hali! bocsi nemtudom hova kéne írnom, de van egy gifem és a rajta szereplő anime neve érdekelne Nevet Hálás lennék ha valaki letudná írni! Előre is köszi Mosolyog
http://data.whicdn.com/images/122356888/large.gif
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 31, 23:45:15 írta gere977 » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #7013 Dátum: 15 okt 31, 23:45:17 »

Sok öreggel beszélgettem már és azt mondták, a legtöbb azt mondta nekem hogy a kölcsönös vonzalom és érzelmek a lényeg, ha csak a külsőre mész vagy a pénzre annak meg vannak a rizikói!  Mosolyog

gere977 Aes bármilyen gifet tud értékelni.
Naplózva


 
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7014 Dátum: 15 nov 01, 00:00:24 »

Szauron eredetileg egy Mairon nevű maja volt (olyan, mint gandalf), Ilúvatar teremtménye, és Aule (az egyik vala) alatt szolgált kovácsként.
Aztán egy balszerencse folytán találkozott Melkorral (a főfőgonosz), aki megrontotta a lelkét, ugyanúgy, ahogy beszennyezte az egész világot.



Innentől kezdve az lett a célja, hogy uralkodjon a világon, illetve a noldák elméjén. A hatalom gyűrűit is ezért kovácsoltatta: ekkor a tündék még nem tudták, hogy Melkor megrontotta a lelkét, ugyanolyan barátként üdvözölték, mint a többi maját. Elment Eregionba, a noldák városába, ahol Celebrimbor, Feanor utolsó leszármazottja uralkodott, és rávette a kovácstündéket, akik megbíztak benne, hogy készítsék el a tizenhat gyűrűt. Mikor azonban készen lettek, Szauron beszennyezte őket a saját mágiájával, majd elkészítette az Egy Gyűrűt, ami hatalmasabb az összes gyűrűnél, és amivel uralkodni tud minden gyűrű viselője felett, láthatja a gondolataikat és irányíthatja őket.
Mikor ezt Celebrimbor megtudta, ő maga hozta létre a három tünde gyűrűt, a Vilyát, Naryát és Nenyát, amiket Sauron gonosz mágiája nem tudott beszennyezni. Ezeket adta Gil-Galadnak és Galadrielnek (a Nenya meg is jelenik a Hobbitban).

Szauronnak viszont nem jött össze az irányítós terve, mert amint használni próbálta az Egy Gyűrűt, és irányítani akarta a tündéket, azok megérezték a gonosz jelenlétét, és levették a gyűrűket, így Szauronnak nyílt háborúba kellett bocsátkoznia, ahol megszerezte a gyűrűket és az embereknek meg a törpöknek adta. Az embereket azonnal meg is rontotta, ők lettek a nazgulok.
Celebrimbort meg elfogta a háborúban, megkínozta, hogy mondja el, hol a többi gyűrű, majd mikor az nem volt hajlandó, megölte, és a testét dárdára tűzve vonult Elrond és Gil-galad serege ellen csatába.


 Sír Sír Sír Sír

De Szauronnak egyébként elég hosszú sztorija van, az első kortól végig ível a gyűrűháborúig.


Hanasaku Iroha
« Utoljára szerkesztve: 15 nov 01, 00:02:04 írta Saphira » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7015 Dátum: 15 nov 01, 00:05:47 »

Ha a kisebbik hugom olvasná ezeket a hszeket, most azt hiszem két napig egy betépett hippi állapotába kerülne. ikszdé
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #7016 Dátum: 15 nov 01, 00:06:24 »

Idézet
rávette a kovácstündéket
De miért pont a kovácstündéket? A kisjúliákat és a szabójuditokat nem sikerült?
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #7017 Dátum: 15 nov 01, 00:08:12 »

Ha a kisebbik hugom olvasná ezeket a hszeket, most azt hiszem két napig egy betépett hippi állapotába kerülne. ikszdé

Vagy jól lebaszna, hogy elrontottam valamit, mert már megkoptak az emlékek. ikszdé
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #7018 Dátum: 15 nov 01, 00:13:41 »

Belehalna a pontatlanság látványába. ikszdé
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #7019 Dátum: 15 nov 01, 03:18:27 »

Na heti 7 napból a holnapi nap végeztével sikerült megint ledolgozni 6 napot. Szarkész vagyok a fáradtságtól, 14 óráztam ma de azért szmokiztunk egy faszát a garázsba spanommal. Szeretem az életet.
Naplózva



Oldalak: 1 ... 466 467 [468] 469 470 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!