24 máj 17, 15:42:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 432 433 [434] 435 436 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 930544 alkalommal)
0 Felhasználó és 6 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6495 Dátum: 15 okt 15, 13:17:11 »

És ha figyelembe vesszük, hogy emellett a sebészek még a meggazdagodásra is esélyesek.... hát, kerülhettél volna szarabb helyre is. ikszdé
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6496 Dátum: 15 okt 15, 13:50:39 »

Ja. ikszdé

Koedukált öltözőnk van, és olyat már láttam, hogy egy lány kiküldi a fiúkat... de basszus, ma ketten bent voltunk lányok, erre az arab srác kiküldött minket, hogy hadd öltözzön át. ikszdé
Biztos az volt a probléma, hogy nem tevék vagyunk.
Naplózva

Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #6497 Dátum: 15 okt 15, 14:40:26 »

Rúgtátok volna fejbe... A szemében kb 1 szinten vagytok egy tevével...
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #6498 Dátum: 15 okt 15, 15:12:16 »

Én inkább nem akartam volna látni ahogy egy arab átöltözik.  Technikai KO A sebészeket én is bírom az egójukkal együtt. Hiányzik itt a sok ábrándos, javarészt idős bölcsész tanárnő között a sok arrogáns professzor úr.  Nevet
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6499 Dátum: 15 okt 15, 15:48:59 »

Biztos az volt a probléma, hogy nem tevék vagyunk.

Valószínű, hogy ez volt a probléma. Nevet Bár lehet kecskével is beérte volna, ha más nincs. xD
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6500 Dátum: 15 okt 15, 16:01:34 »

Szerintetek milyen rendszer működne a legjobban? Abban szinte biztos vagyok, hogy diktatúra. Mert kevesebb a kötöttség és tud érdemlegesen cselekedni a vezető. Nyilván az még megoldható, sőt számos példát láttunk rá, hogy egy rátermett, okos és elvhű ember álljon az élen, akit valóban a programjai megvalósítása érdekel, nem az, hogy jól megszedje magát. De ami a gondot tudja jelenteni, hogy a gyereke nem törvényszerűen lesz alkalmas ugyanezt a posztot betölteni.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6501 Dátum: 15 okt 15, 16:13:18 »

Én mindig királyságpárti voltam. A felvetődött problémádat a rómaiak már meg is oldották az örökbefogadás intézményével, így a hatalom átadása zökkenőmentesen zajlott, és azt az arra legrátermettebb kapta (többnyire).

Bár a legenda szerint Nagy Sándor érdekesebben oldotta meg a dolgot. Amikor a halálos ágyán megkérdezték, kire szálljon az uralkodói cím, csak annyit mondott, hogy"toi kratistoi" (a legerősebbre). ikszdé A volt hadvezérei ki is nyírták egymást a hatalomért.
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 15, 16:19:29 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6502 Dátum: 15 okt 15, 16:21:40 »

Jogos. Ezzel ha jó emberismerő az uralkodó és elkötelezett, akkor elviekben hibátlanul lehet haladni. Egy jó nemesi réteggel is hatalmas dolgokat lehetne elérni, ha a nemes valóban azt jelenti, hogy túllépett egy ösztönlény szintjén és nem csak örül a gazdagságának. Ez viszont nem tudom mennyire valósulhat meg hosszú távon.

Az érdekes viszont, hogy az egyháznál elkurvult a hatalom. Pedig ott még nem is vér szerint öröklődött.
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 15, 16:30:30 írta Gdat88 » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6503 Dátum: 15 okt 15, 16:34:47 »

Ha csak a mostani Magyarországot nézzük, akkor kevésnek tűnik egy kitenyésztett nemesi réteg és egy király ezen a szuverén nemzetállami területen a globalizáció korában. A kartellekre, monopóliumiokra, a geopolitikára, a határokon átnyúló földrajzi eseményekre, nemzetközi bankrendszerekre egyéb pénzforgalmakra milyen választ tudna adni egy 10 milliós ország szuverén uralkodója?

Ha már diktatúra akkor ahhoz egy birodalom is kellene hogy jól működjön.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6504 Dátum: 15 okt 15, 16:47:55 »

Az egyház melyik elkurvulására érted? Több is volt.

Egyébként előbb-utóbb minden elkurvul, a kérdés az, hogy mikor. Már Platón is megmondta, hogy a demokrácia kurvul legkönnyebben, ezért ez a legrosszabb államforma.

such nyelvezet!
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #6505 Dátum: 15 okt 15, 17:46:56 »

Rúgtátok volna fejbe... A szemében kb 1 szinten vagytok egy tevével...
A szőkék három tevét érnek, ha begyesek, akár többet is.

Am szerintem a legjobb uralkodó név szerint ismeri az alattvalóit. Így azok, akik néhány ezernél több ember fölött állnak, már nem tudnak korrektek lenni. Vissza a törzs/klánrendszert!
« Utoljára szerkesztve: 15 okt 15, 17:55:34 írta gman » Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #6506 Dátum: 15 okt 15, 18:05:56 »

4. nap

Ma szóltak hogy szombaton megyek a közvetítőkocsival.Ezaz.Úgy olt hogy akkor nem dolgozom de sebaj,több élelem marad.
Kezdem érezni annak a tüneteit hogy nincsen itthon anyám.Például nekem kellett vacsorára pizzát rendelnem,és reggel megetetnem az állatokat.Utóbbi most már simán ment mert most már tudom hogy vannak állataink és azt is tudom hogy hol van a kaja.Anyám pont a garázsajtó melletti polcra rakta,de ezt én nem tudtam.Holnap Dunaújvárosban leszek.A kosaras csajjal egész sokat beszélek,de nem lépem át a ráakaszkodás határát.Neki nem szóltam a túlélő naplómról,de lehet hogy lassan eljön az ideje.
Ezentúl minden nap este lesz az aznapi beszámoló,kivéve ha meghalok.Ez esetben benne van a végrendeletemben hogy küldje el a kosaras csaj fészbúkját Coelhonak hiszen 27 éves és egyedül él.
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #6507 Dátum: 15 okt 15, 18:11:35 »

A diktatúránál/királyságnál elég egy (trónörökös) idióta, aki magához ragadja a hatalmat és hosszú időre visszaveti az országa fejlődését.

Ez esetben benne van a végrendeletemben hogy küldje el a kosaras csaj fészbúkját Coelhonak hiszen 27 éves és egyedül él.

Bekaphatjátok ezzel a "Coelho egyedül él" szöveggel  ikszdé
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #6508 Dátum: 15 okt 15, 20:38:40 »

A vezetőket nevelni kéne, a korlátlan hatalomnak mondjuk a nemzőképesség feláldozásával kéne járnia, hogy vérségi örökös ne lehessen. Akik a "diktátori" posztra pályáznak azokat fel is készíteni rá akár 10 15 20 évig is, És a diktátornak kellene megválasztani az utódját. nagyon utópia de max így működne.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #6509 Dátum: 15 okt 15, 20:57:50 »

A hatalom gyakran elvakítja az ifjakat és az ostobákat. Capac biztosan tudja ez miből van.
Naplózva


 
Oldalak: 1 ... 432 433 [434] 435 436 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!