24 máj 17, 16:41:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 243 244 [245] 246 247 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 930590 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3660 Dátum: 15 aug 16, 22:28:17 »

Mert nem hülyeségekről beszélünk.
Naplózva

Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #3661 Dátum: 15 aug 16, 22:28:40 »

Saphi Azért mert az itteni embereket még csak nem is ismerem és ismeretlen embereknek nem fogok megnyílni.Tekinthetsz rám úgy mint egy trollea vagy tekinthetaz rám úgy mint aki pontosan tudja mit mondd és nem véletlenül tartja meg magának a legmélyebb,legsötétebb gondolatait.
Te döntöd el de engem egy percig sem fog érdekelni a véleményed.Én úgy jöttem ide hogy ismerkedjek másokkal és ha már elég ideje leszek itt el fogom mondani mi történt velem ami miatt ilyen vagyok.

A lényeg hogy számomra nincs isten soha nem is volt vagy ha volt akkor jól átbaszta magát velünk.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 16, 22:30:58 írta CapacRaimi » Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3662 Dátum: 15 aug 16, 22:29:21 »

Szerintem Stance nem hülyeség az, ha ezekről a dolgokról is megosztjuk a véleményünk és leírjuk, mit miért gondolunk. Elvégre több szem többet lát, mindenki a saját valóságában él bizonyos szempontból.
Naplózva


Cletus Kasady
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3663 Dátum: 15 aug 16, 22:30:55 »

Abban hiszek hogy azok a vallások amik dogmákra és tiltásokra épülnek azok inkább tömegirányító elbutító szociális gátak.
Az ember alapvetően tudásra vágyik és válaszokra és tapasztalatokra. Azok a vallások amik az önfejlesztést célozzák sokkal elfogadhatóbbak. Meditálj, ismerd meg a világot, a természetet. Hiszek a szellemi világban. Sőt hiszek egy isten szerűségben is de semmiképpen sem tudatos istenben, tudom hülye kocka vagyok de talán ahogy az eredeti Csillagok háborúja filmekben jellemzik az erőt. Olyasmit tudok elképzelni istenként is. Elvileg a magyar ősvallásban is volt ilyesmi és révülésnek hívták. Anyum férjét nagyon mozgatja ez, illetve szerintem a reinkarnáció sem elvetendő dolog. El tudom képzelni hogy a lélek minden életben tanul valamit. De nem merem biztosra állítani. Remélem azért picit érdekes volt.

(ja és szerintem a paleoasztronauta elméletben is lehet valami de az már más tészta)

Jöhetnek az oltások Nevet Nem vagyok oltásellenes ikszdé Nyelvesít ikszdé
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3664 Dátum: 15 aug 16, 22:31:48 »

Mert nem hülyeségekről beszélünk.

Tudnék erről is regényt írni, neki is kezdtem, csak rájöttem, hogy tök idiótaság ebbe több energiát fektetni. Valójában csak az témázik ilyen idiótaságokról aki nem lát a szemétől és tapasztalásban szegény élete van. Ha rendesen élnénk, nem lenne kérdés, mert intuícióból és tudatosságból értenénk az egészet. Aki eltávolodott a természetétől, az kérdez. Ez így van rendjén, ez nem jó vagy rossz, csak úgy mondom.
Naplózva



Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #3665 Dátum: 15 aug 16, 22:35:03 »

Életfilozófia megy a naruto-kun fórumon és az ittlétem alatt legelsőnek van ki a tököm vele.  ikszdé

Inkább olvass egy kis Oshot =D
Naplózva


Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3666 Dátum: 15 aug 16, 22:36:19 »

" Azok a vallások amik az önfejlesztést célozzák sokkal elfogadhatóbbak. Meditálj, ismerd meg a világot, a természetet. "

Ezzel egyetértek. Ezekkel nekem sincs különösebb gondom, de sok vallásnak elég pusztító hatása van. Vallás ember nélkül, vagy ember vallás nélkül? Ez is elgondolkodtató.

Idézet
és tapasztalásban szegény élete van.

Ez épp a tapasztalásról szól. Te pedig azt képzeled magadról, hogy neked van igazad, az van amit te hiszel és minden más hülyeség. Csak az a nagy probléma, hogy te is csak egy vagy, aki nem lát többet a saját szeménél, meg kifejezetten nem is akar. Egy hatalmas valóságba vagy, mint mindenki más aki itt van, s te csak a magadét látod, meg amit átéltél, amit felfogtál, megítéltél és te a magad világába foggal-körömmel kapaszkodsz, menekülsz minden más(é)tól, ami ugyanúgy a mindEGY része.

Ne szeress ennyire Dread, nem áll jól, életem. Szeretet
Naplózva


Cletus Kasady
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3667 Dátum: 15 aug 16, 22:44:33 »

Idézet
és tapasztalásban szegény élete van.

Ez épp a tapasztalásról szól. Te pedig azt képzeled magadról, hogy neked van igazad, az van amit te hiszel és minden más hülyeség. Csak az a nagy probléma, hogy te is csak egy vagy, aki nem lát többet a saját szeménél, meg kifejezetten nem is akar. Egy hatalmas valóságba vagy, mint mindenki más aki itt van, s te csak a magadét látod, meg amit átéltél, amit felfogtál, megítéltél és te a magad világába foggal-körömmel kapaszkodsz, menekülsz minden más(é)tól, ami ugyanúgy a mindEGY része.

Ezennel megalapítom a Masashi vallást.
Írok egy mondatot és jobban tudja, hogy 1, mit képzelek magamról 2, mit gondolok a gondolataimról 3, mit hiszek és mit nem hiszek 4, mit látok (ami egy hazugság) és mi az amit valójában látok csak én sem tudok róla 5, mit nem akarok látni 6, mit fogtam fel, hogy élem az életem, milyen a világom és hogy tekintek rá.
Bárki aki kér tesztet saját magáról, forduljon Masashihoz!
Ja, amúgy durva, hogy mennyire nem látod meg magad az írásaidban. Ezt már leakartam írni kb ezerszer.
Naplózva



Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3668 Dátum: 15 aug 16, 22:45:33 »

Ja, amúgy durva, hogy mennyire nem látod meg magad az írásaidban. <- Én meg ezt üzenem neked. Ahogy Lew is mondta, menj Oshot olvasni.

Naplózva


Cletus Kasady
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3669 Dátum: 15 aug 16, 22:48:34 »

Ma már nem tudom meg Saphira véleményét. Pedig érdekelt volna
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #3670 Dátum: 15 aug 16, 22:49:37 »

Micsudi, csak egy dolog. Nem a vallásnak, hanem az arra épült egyházaknak vannak tiltásaik.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #3671 Dátum: 15 aug 16, 22:49:55 »

Na Megérkezett a vihar.Most baszot be alig 100 méterre egy villám.Onnan tudom hogy alig 100m mert az ablakomból figyeltem a villámlást.
"és az eső meg csak esett"
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3672 Dátum: 15 aug 16, 23:09:33 »

Hosszú hsz következik érdektelen témákról, csak az elvetemülteknek ajánlom. Nevet

Idézet
Abban hiszek hogy azok a vallások amik dogmákra és tiltásokra épülnek azok inkább tömegirányító elbutító szociális gátak.

Ezzel a koncepcióval az a baj, hogy nem a gyökereinél ragadod meg a dolgot. Lehet néhány vallás manapság tömegirányítónak tűnik, sőt ma már tömegével alakítanak ilyeneket gazdasági célból, de ha belegondolsz, a nagy világvallások nagy részének elterjedését több évszázados üldözés előzte meg. A keresztényeket kirekesztették, megölték, és közel sem engedhették meg maguknak, hogy egy agyatlan tömegként viselkedjenek.

Legelőször azt kellene megvizsgálni, hogy mi indukálta a társadalomba való verődést és a társadalmi életet. Már korábban is kifejtettem, hogy ez nagyrészt a vágy és a félelem volt. Félelem leginkább a haláltól, a nélkülözéstől, a természet kiszámíthatatlanságától és érthetetlenségétől. És vágy, hogy minél többel rendelkezzem, minél több vagyonom, ételem, biztosabb ételem, leszármazottaim legyenek.

Az szinte biztos, hogy az első nagy városok és falvak mind vallási céllal épültek. Például a 12 ezer éves Göbleki tepe, ahol több ezer különböző vadászó-gyűjtögető törzs gyűlt össze vallásos célból, majd később letelepedtek az épületek körül, és talán itt kezdték el először a vadgabonákat termeszteni. A városnak mágikus erőt tulajdonítottak, és a vallás enyhítette a haláltól való félelmet, rítusokat adott, amivel elviselhetőbb volt a bizonytalanság, és egy közösséget is, akik megtanultak együtt élni. De az ember alapvetően antiszociális lény (még mindig, és a civilizáció hajnalán még inkább az lehetett). Az embert a saját vágyai vezérlik, és a nagy csoportokban való élés a különböző vágyak összecsapását eredményezte. Mert még sem erőszakolhatod meg Pista feleségét, ha megkívánod, és nem ütheted agyon Gergőt, ha már nagyon idegesít. Nem veheted el Piroska pénzét, és nem eheted meg a szomszéd kenyerét. Lehet, hogy nagyon nevetségesnek tűnnek ezek, de egy kezdetleges, éppen alakuló társadalomban ezek nem azok. És akkoriban a vallás volt az egyetlen hatalom, hiszen államról nem beszélhetünk.

Így a valláson keresztül próbáltak meg kialakítani egy olyan közeget, ahol a legkevésbé sérülnek a jogok. Létrejöttek a parancsolatok (minden vallásnak vannak ilyenek), amelyeket az Isten adott, és amelyek megszeghetetlenek voltak, különben elkárhozol. Miért kellett az Istennek parancsolnia? Egyszerű. Mit tett volna Józsi, ha Pisti azt parancsolja neki, hogy ne lopj? Szemberöhögi és ellopja a lovát. Mert hogy jön ahhoz egy másik ember, hogy az én vágyaimat csorbítsa? Mi joga van hozzá? Ki hatalmazta fel, miért jobb, mint én? Ez még manapság sem egyértelmű sokszor, pedig a mi erkölcsünk is egyértelműen a többezer éves vallásos hagyományokból táplálkozik, és ugyan ma már az állam tartja fenn a rendet, egyesek még azt is megkérdőjelezik.
A társadalomnak tehát el kellett nyomni ezeket a társadalmi életet lehetetlenné tevő vágyakat, és ezt kezdetben a vallások vették a hátukra, mint egy olyan eszköz, amellyel a legszélesebb tömegek voltak elérhetőek.

Azt sem nehéz megmagyarázni, hogy a többi vallásos előírás honnan származik. Minden vallásnak van például valamilyen apokalipszis jóslata, és bármelyikből is olvastok, minden vallás ugyanúgy írja le a civilizációk végét.
Szinte mindegyik azt írja, hogy:
1. Az emberek tagadni fogják Istent, és nem lehet róla beszélni.
2. Ateizmus, vallásgyűlölet, és bűn árasztja el a földet.
3. A világ vezetőinek nem lesz küldetéstudatuk, nem akarják megvédeni javaikat.
4. Nagy népességvándorlások indulnak meg.
5. Az emberek mohók, telhetetlenek, fösvények és egymással szemben gyűlölködnek.
6. Gyilkosságokon, mészárláson fognak gondolkodni, és a gondolat meg sem ijeszti őket.
7. Egyre jobban nő a drogfüggőség.
(Ezek a hindu vallás jóslatai).

És minden apokalipszis jóslat úgy végződik, hogy de eljön majd egy megváltó, a rosszak meghalnak, a jók meg jutalomban részesülnek. Felmerül a kérdés, miért ilyen hasonló ez az összes vallásban? Szerintem a legegyszerűbb magyarázat az (ha figyelem kívül hagyjuk, hogy elvileg valami felsőbb hatalomtól való jóslat), hogy a vallások mögött több tízezer év tapasztalat van. Rengeteg civilizáció megbukott (ezekből származik a világvégék leírása) és felemelkedett eközben, és így a papok (akik akkoriban az értelmiség volt), illetve a népszokás is egy olyan rendet próbált megszilárdítani, ami a felemelkedést segíti és a bukást elodázza. Így születtek meg a törvények, amivel gátolták az olyan emberi viselkedés virágzását, ami fenntarthatatlanná teszi a rendszert és pusztuláshoz vezet (és ami a mai civilizációnkban jelentősen jelen van).

Az, hogy ezek után különböző egyházak milyen hatalmi játszmákba mentek bele, és mennek be mai napig, már más lapra tartozik.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3673 Dátum: 15 aug 17, 06:04:16 »

Majd ha lesz időm.

Kollégákat kérem h semmi esetre se nyúljanak bele.

Moderátor


Addig is itt a tegnapi troll, gusztustalan hájas pofájú c*****, jó szórakozást hozzá:

*törölve*

Szerk.:

Na, a topic kitisztítva.

Még egy pár óráig zárva marad. Addig nézegessétek a tegnapi troll képét, és szeressétek őt érte. Hihetetlenül primitív életforma. De ne kezdjétek el más témákban kibeszlni az itteni esetet. Ezt mindenkinek magában kell feldolgozni. Meg azt is, hogy ilyenek miért élősködhetnek ezen az országon.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 17, 09:31:45 írta Aes Sedai » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #3674 Dátum: 15 aug 17, 08:49:48 »

Megnyitom a témát újra. Néhány új rendelkezés:

1. Az úgynevezett "ufószex téma" mostantól szigorúan tilos. Minden hozzászólás, ami ezt említi törlésre kerül, annak egyéb tartalmától függetlenül is. A visszaesők büntetésre számíthatnak.
2. A LoL nevű játék emlegetése a teljes Csevegő részlegben szigorúan tilos. Van saját témája, ott tessék erről beszélni, ha jól vettem ki, ez a zsíros mocsok is onnan került ide, vagy legalábbis akciójának összefüggése van azzal a játékkal. Ha valakinek ez nem tetszik, őt keresse meg.
3. A Masashi körüli felhajtásnak mostantól vége. Ő is része ennek a közösségnek, ezt tessék elfogadni, ugyanakkor őt is felszólítom nyomatékosan, hogy a provokatív magatartást kerülje. Azt, hogy mi számít provokatívnak, neki magának kell eldöntenie, de ha kudarcot vallana, én szívesen segítek.
4. Egy jó tanács: a trollokat nem érdemes etetni. Ez nem annyira a zsírdisznóra vonatkozik, róla lehetett sejteni, hogy hamar ki lesz vágva. De a Dread-féle nyílvánvalóan csak feszültsége szítani akaró emberek alá nem érdemes adni a lovat.

Az első két pont egyelőre próbajelleggel, egy hónapig érvényes. Utána igény szerint hosszabbítás.

És mindenkit emlékeztetnék, hogy a moderátori tevékenység nyilvános bírálata tilos. (Igen, diktatúra van.)

Moderátor


« Utoljára szerkesztve: 15 aug 17, 08:58:36 írta Aes Sedai » Naplózva
Oldalak: 1 ... 243 244 [245] 246 247 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!