24 máj 17, 01:45:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 242 243 [244] 245 246 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 930252 alkalommal)
0 Felhasználó és 13 vendég van a témában
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3645 Dátum: 15 aug 16, 22:02:02 »

Idézet
Nincs isten ami a színfalak mögül irányítana. . . . mi csak bábok vagyunk.

És így rúgtad tökön az első mondatod.
Naplózva


Cletus Kasady
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #3646 Dátum: 15 aug 16, 22:03:48 »

Ja szarul fogalmaztam meg na várj ikszdé de amúgy te is jeles lehetsz szövegértelmezésből Nevet
Idézet
Nincs semmilyen predesztináció hogy az egész előre el van tervezve és mi csak bábok vagyunk.
Semmi sincs előre eltervezve és mi sem vagyunk bábok.Ezt akartam írni Nevet vagyis ezt írtam csak te nem tudsz olvasni Nevet
vagy csak mindenáron kötekedni akarsz és a szöveg egy részét kiragadva a kontextusából akarsz engem megszopatni?
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 16, 22:06:14 írta CapacRaimi » Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #3647 Dátum: 15 aug 16, 22:05:49 »

Te
agnosztikus vagy!
Szerinted az élet helyszíne a Föld és ez rendjén is van így. Az isten létezésének kérdése téged nem igazán érdekel, mivel a válaszra sokat kell várni. Nem kételkedsz, de őszintén hiszed, hogy ezt nem lehet biztosan tudni. Oszd meg ezt a kvízt az ismerőseiddel és találd ki, hogy ők mennyire vallásosak vagy spirituálisak!

Tehát csak az biztos hogy nem tudunk semmit Nevet részben igaz ez rám de azért ez bonyolultabb Nevet
Egyébként szabadgondolkodónak tartom magam.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3648 Dátum: 15 aug 16, 22:07:04 »

Nincs isten am(/k)i a színfalak mögül irányítana. Nincs semmi az élet után. Mi magunk szabjuk meg milyen életet élünk (fontos a többesszám meg nem is).
Nincs semmilyen predesztináció hogy az egész előre el van tervezve és bábok vagyunk.

Ezzel kb. így értek egyet esetleg, Raimi.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 16, 22:12:28 írta Destroid » Naplózva


Cletus Kasady
Dread
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #3649 Dátum: 15 aug 16, 22:07:57 »

Nincs semmilyen predesztináció hogy az egész előre el van tervezve és mi csak bábok vagyunk.

Nem a fogalmazással volt a gond, hanem az értelmezéssel.

1)Nincs semmilyen predesztináció - ezt ugye kijelented
2)hogy - jelzed, hogy ezután fejted ki az első pontot
3)az egész előre el van tervezve és mi csak bábok vagyunk. - egyértelmű
Naplózva

A bábok nem tudják, hogy bábok.
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3650 Dátum: 15 aug 16, 22:11:32 »

Idézet
Ugye?
Nincs isten ami a színfalak mögül irányítana.Nincs semmi az élet után.Mi magunk szabjuk meg milyen életet élünk.
Nincs semmilyen predesztináció hogy az egész előre el van tervezve és mi csak bábok vagyunk.

1. Szerintem van Isten, de az nem irányít a színfalak mögül, ő maga a színfal és a színpad is egyben.

2. Az élet és a halál nem egymás ellentéte, így nem megfejthető az a kérdés, "mi van az élet után". A nemlét a létezés hiánya, a létezőtől független. Hogy Epikuroszt idézzem: "A halál semmit sem jelent számunkra, mert minden jó és minden rossz az érzékelésben van, a halál pedig az érzékelések megszűnése [...] A halál tehát, mitől a bajok közül a legjobban rettegnek, egyáltalán nem érdekel bennünket, minthogy ameddig mi létezünk, a halál nincs jelen, mikor pedig a halál megérkezik, mi nem vagyunk már többé. A halál tehát nem érinti sem az élőket, sem a holtakat, mivel az élőknél nincs jelen, a halottak már nincsenek."

3. Nem egészen te szabod meg, milyen életet élsz.

4. Predesztinációban nem hiszek, de a determinizmusban igen. Az életünk nagy részét a sorsunk irányítja. Egy sakktábla a világ, és mi vagyunk a bábok, melyeket ismeretlen erők mozgatnak. Hogy ez teljes determinizmus-e, azt nem tudom. Nyilván hinnem kéne valamiféle szabad akaratban, hogy az ember morális felelősségén ne essen csorba, de ez még mindig nyitott kérdés előttem.

Nyugodtan kifejtheted a véleményed, szívesen meghallgatnám az érveidet, hogy te miért jutottál erre a koncepcióra.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 16, 22:17:27 írta Saphira » Naplózva

Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3651 Dátum: 15 aug 16, 22:12:17 »

Jah, kötekedni akartam. Ez nem is tudom hány plusz komment. De, mint látod, be is etted.
Naplózva


Cletus Kasady
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3652 Dátum: 15 aug 16, 22:12:32 »

Én most azt hiszem, kimegyek sárkányt eregetni a viharba  Gondolkozik  bye bye  Nevet
Naplózva

Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #3653 Dátum: 15 aug 16, 22:15:30 »

Saphi az szerintem nem tartozik itt senkire hogy hogyan jutottam erre a következtetésre.
Majd egyszer elmesélem részletesen addig legyen annyi elég hogy nem most alakult ki ez nálam.
Szerk
Én ilyen vagyok régen hittem az ilyen baromságokban ma már nem.Mondhatod erre hogy szánalmas de a részletek ismeretének hiányában ez elég nagy ostobaság lenne a részedről.És ahogy látom re nem vagy ostoba ember.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 16, 22:19:40 írta CapacRaimi » Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Dread
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #3654 Dátum: 15 aug 16, 22:16:16 »

Jah, kötekedni akartam. Ez nem is tudom hány plusz komment. De, mint látod, be is etted.

lel

Megint én leszek a geci, hogy beléd kötök meg minden, de ez milyen átláccó már.
Naplózva

A bábok nem tudják, hogy bábok.
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3655 Dátum: 15 aug 16, 22:19:58 »

"Isten" jelenlétét csak úgy fogadom el, ha "Isten" alatt nem egy teremtményre gondolunk. A kérdés, hogy akkor mégis micsoda, rejtély. Az ember így nevezi azt, amit még nem ismer és érzi, hogy fontos szerepe van a létezésben és minden létezésében ami körülveszi. Ő hozza létre magában azt, amiben hisz. Mert az első mindig a hit, aztán a tárgy, lény.

Az élet és a halál pedig nem több a lélek "útja" egy bizonyos szakaszának való elkezdődésénél és lezárásánál, ami folytatódik, mert semmi nem vész el, legfeljebb átalakul. Csak ahogy a közeg változik, úgy bizonyos dolgokat hátra kell hagyni, így van ez egy Pendrive esetében is, amikor az infót ráteszed, és kihúzod a gépből és egy teljesen másikba importálod át, ahol mások a fájlok és körülbelül minden (és a világ mégse változott).

A nem egészen te szabod meg milyen életet élsz résszel egyet is értek. Ha egyedül léteznénk, akkor mondhatnánk azt, hogy csak tőlünk függ minden.

Jah, kötekedni akartam. Ez nem is tudom hány plusz komment. De, mint látod, be is etted.
lel
Megint én leszek a geci, hogy beléd kötök meg minden, de ez milyen átláccó már.

Hozzád se szóltam, Dread. Raiminak címeztem de elérted, hogy 1-2 szó erejéig odafigyeljek rád. Ennyire ki vagy éhezve a figyelmemre? :/
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 16, 22:21:52 írta Destroid » Naplózva


Cletus Kasady
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3656 Dátum: 15 aug 16, 22:21:16 »

Miért nem tartozik senkire? Legalább egyszer értelmesen megnyilvánulnál, és nemcsak trollkodnál. Nem egy olyan világban élünk, ahol lefejeznek, ha elmondod a véleményed ez ügyben, ahhoz kicsit közel-keletebbre kéne mennünk.

Meghallgatnám Micsudit is, de az kevésbé érdekes, mint a rigid ateizmus.
Naplózva

Dread
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Válasz #3657 Dátum: 15 aug 16, 22:22:59 »

Persze neki címezted, de már megint hazudni kezdtél ahelyett, hogy beismernéd azt, hogy félreolvastad. : (((
Naplózva

A bábok nem tudják, hogy bábok.
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3658 Dátum: 15 aug 16, 22:26:05 »

Mert ha azt mondom, félre olvastam, akkor ki leszel elégülve testileg-lelkileg? Ok, készítsd a jobb kezed.: Félre olvastam.

Na, most milyen Dread? Elég élvezetet gyűjtöttél ahhoz, hogy megint eltűnj pár napra? Pirul
Naplózva


Cletus Kasady
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3659 Dátum: 15 aug 16, 22:27:27 »

Életfilozófia megy a naruto-kun fórumon és az ittlétem alatt legelsőnek van ki a tököm vele.  ikszdé
Naplózva



Oldalak: 1 ... 242 243 [244] 245 246 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!