24 máj 17, 14:01:10 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 206 207 [208] 209 210 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 930518 alkalommal)
0 Felhasználó és 18 vendég van a témában
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3105 Dátum: 15 aug 09, 12:02:30 »

Mindig is szerettem volna elátkozott tárgyakat a lakásomba, például ezt a két festményt:



Mondjuk az Anubis szobrom egyszer már életre kelt, de az azóta se követett el merényletet ellenem.
Naplózva


Cletus Kasady
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3106 Dátum: 15 aug 09, 12:08:51 »

Amúgy van gumibotom a pultban. Mindig olyan cukik a vendégek, mert meglátják és akkor azt hiszik csak elrettentésnek van ott. Mondom nem, kellett használni, akkor meg mindig kikerekedik a szemük.

Volt egyszer, hogy a cigánygyerek visszatelefonált illuminált állapotban (a futár elmondása szerint nem az alkoholtól) és elkezdte mondani, hogy ő öt feltétet kért a pizzájára és csak négyet kapott, küldjek neki egy újat vagy bejön és szétveri a fejem. Mondtam neki, hogy gyere, van a pultban sokkoló meg sörétes. Amúgy nincs, de egyből más lett a hangnem és vicces volt a szituáció. Nevet

Amúgy nem szoktam semmilyen long drinket inni, az egyetlen koktél amit melóba szoktam iszogatni az a bacardis limonádé. Spriteval vagy 7uppal öntöm fel meg szódával feles arányban, jéggel, a gyümölcsöt meg jól szétnyomokodom. Szeressük. 
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 09, 12:09:46 írta Stance » Naplózva



Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #3107 Dátum: 15 aug 09, 12:31:35 »

Tudom honnan volt olyan ismerős az a kép
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3108 Dátum: 15 aug 09, 12:36:58 »

Ja, Síri találkozások. Hát azt is úgy néztem végig hogy majdnem bealudtam a sötétben. Most meg ezt nézem:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Y9ME0kXr3_U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Y9ME0kXr3_U</a>

Kíváncsi vagyok, vajon Slender benne-e van. Itt mondjuk nem valószínű ahogy elnézem. Lefejező liftek, kéményből kikukucskáló hullák etc. Tök normális dolgok. De, mit nem adnék azért, hogy ilyen fejű dögöket láthassak a szobámban. Mindent láttam már, de ilyet még soha.
Naplózva


Cletus Kasady
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3109 Dátum: 15 aug 09, 12:48:05 »

Mit élvezel ezekben vagy miért érdekelnek ennyire? Tényleg csak kíváncsi vagyok, nem rosszindulatból kérdezem.
Naplózva



Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3110 Dátum: 15 aug 09, 13:04:02 »

Igazából számtalanszor feltettem már ezt a kérdést magamnak, de egyszerűen nem találom rá a konkrét választ. Valamiért lenyűgöznek azok a dolgok/lények, amik általában másokban félelmet keltenek. Ugye, ez egyben azt is jelenti, hogy ezeket a környezetben élők nem ismerik s meglehetősen ritkán látják. Én viszont minden ehhez hasonlót hajlandó lennék megismerni, szeretném megérteni, szemtől-szembe látni (mint lényt, például), ha módomban áll (hisz amit ma már biztosra mondok, azzal már találkoztam szemtől szembe, s itt is az a cél, hogy ne kételyek között gondolja ezekre, hanem közvetlenül megbizonyosodjak róla) és ilyenkor mindenfajta rettegés vagy félelemérzet háttérbe szorul, felváltja a kíváncsiság, a bizonyos szintű kötődés és a megértésre való/törekvő csillapíthatatlan érzet. - Valamilyen formában mindenképp léteznek, ha máshogy nem, az emberi elmében. De, akkor szintén van egy forrás, ahonnan ez ered, nem tudnánk gondolatban olyat létrehozni, amit nem alapozunk már általunk hallott vagy látott dologra. Megakadályozhatatlanul jelen vannak (amíg a gondolatban élnek/azaz más síkon és rezgésszinten), de én sokszor elveszek abban az amúgy hibás gondolkodásmódban, hogy az anyagi világban kell látnom, hogy tudjam, létezik. Holott erre nincs szükség. - Tehát most röviden leírtam neked, hogy fogalmam sincs, egyszerűen vonzanak az új, idegen teremtmények, ami/akiket szeretnék megismerni és megérteni, még ha ez bizonyos esetekben életveszélyes is lehetne. Nem féltem magam és igazából az életem sem (sokszor volt már velem, hogy másodperceken múlt az életem), ez sok közeli barátomat/szerettemet zavarja.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 09, 13:07:03 írta Destroid » Naplózva


Cletus Kasady
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #3111 Dátum: 15 aug 09, 14:15:49 »

Azt hiszem, erre mondják, hogy "creepy as fuck" Nevet

Én inkább a szép dolgokat szeretem, biztos bennem van a hiba, hogy ilyen földhözragadt vagyok  smirksweat  Nevet
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3112 Dátum: 15 aug 09, 14:16:35 »

Mondjuk ez így elég keszekusza, de asszem tudom, hogy mire akarsz kilyukadni.
Ezek a dolgok csak az anyagi világban léteznek szerintem, gondolati formaként. Némelyik mélyen gyökerezik, tudattalan rész és szerintem amikor azt mondjuk, hogy az ember alapvetően fél az ismeretlentől, csak a jelenlegi kondíciók miatt van így. Tehát ezek a mélyen gyökerezett gondolati egységek (nem tudom mi a szakszó rá, ha van rá jó kifejezés) nem rezegnek sehogy, meg nincsenek más síkon, egyszerűen a kondicionált elmére hat vissza az anyagi világ és ezek a tudattalan részek valaminek a megtestesítői, szimbólumok. Gyakorlatilag az elme játéka az egész, nincs semmilyen más dimenzió. Ezért az út jó és támogatom, hogy fedezzük fel önmagunkat és ne féltsük a tyúkszaros életet, viszont a megközelítés elég beteg. Kell húzni egy határt. Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy pl a kiskorúak Fűrészen nőnek fel és nevetnek azon, hogy embereket kínoznak, potyognak a végtagok, de ide lehet sorolni a médiát is, nem akarok nagyon közhelyes lenni, legyen elég annyi, hogy pl a híradóba is folyton olyanokat tolnak, amikre 18-as karikát simán kirakhatnának. Azt meg kiközösítik, aki fél a horrorfilmektől és dicsekednek tíz évesen, hogy rezzenéstelen arccal nézték végig a fűrészt. Nem tudom, hogy ez mennyire egészséges vagy milyen benyomásokat tesznek ezek a dolgok az idegrendszerre.
Lehetetlennek tartom, hogy ezek a dolgok mint írtad, megakadályozhatatlanul jelen legyenek, mert az egó soha nem tud jelen lenni valójában.
Naplózva



Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3113 Dátum: 15 aug 09, 14:25:28 »

Idézet
megakadályozhatatlanul jelen legyenek, mert az egó soha nem tud jelen lenni valójában.
Először is fel kéne fogni, hogy minden valóság. MINDEN! Ha álmodsz, az is valóság, ha gondolsz valamire, az is valóság. Az emberek tulajdonképpen azt nevezik valóságnak, amit meg tudnak érinteni. És ez a legnagyobb ostobaság amit kitaláltak. Ezt pedig le kell vedleniük rövid időn belül, ha sikerül megoldania egyáltalán a társadalmi problémákat (egyébként pedig itt is ugyanúgy jelen van az anyagi világra helyezett szürreálisan nagy érték).

Ja, és én már leírtam/uk ezt a valóság stb. dolgot régebben. Lehet magozgatni, nincs kedvem újra.

Idézet
dolgot ami igaz? A társadalom ennek az eszköze. Önmagában nincs értelme, ha semmi nem igazi.

Nincs olyan, hogy igazi és nem igazi. Az emberi elme prizmaként töri meg a körülötte áramló (fontos ez a szó) információkat és energiákat és azt tapasztalatai, érzései, gondolatai, egyéni eszméi stb. alapján torzítja.
Minden amit látsz, nézőpont, nem a valóság.
Idézet
és teljesen jelentéktelenek, nincs értelme élnünk, hisz meghalunk és eltűnünk a semmiben.
Semmi nem jelentéktelen. Csupán az álmaid hordoznak annyi energiát, amik megmaradnak örökké és a Világegyetem bármely pontján érzékelhetők, befogadhatók/foghatók. És hülyeség az is, hogy "meghalunk". A fizikai test átalakulása, elhasználódása még nem vet véget a lélek útjának és utóbbi minden sebet, tapasztalatot magán hord, bárhogyan születik le, bármilyen célt szolgál.

Einstein óta tudjuk, hogy minden energia. Mi ezt szó szerint vesszük és kiegészítjük azzal a munkahipotézissel, hogy az univerzum jelenleg tudományosan még nem meghatározható alaprészecskéinek mindegyike két állapotot hordoz magában: energiát és információt. A világunkat alkotó és behálózó sokdimenziós “anyag” tulajdonságai attól függenek, hogy milyen formában és arányban tartalmazzák ezt a két állapotot. Nem csak az általunk már ismerni vélt fizikai valóságot, hanem a most még transzcendentálisnak nevezett jelenségeket, folyamatokat is ez határozza meg. Információ/energia pl. az emberi aura (biofoton mező), minden érzelem, minden gondolat.

Ezek az univerzális alapegységek nem árnyékolhatóak le, tehát folyamatosan áramolnak az univerzumban. Vagyis: ha valahol egyszer létrejött egy gondolat, érzés, az kisugárzódik az univerzális térbe. Aki/ami erre fogékony, ezt az energia/információ csomagot (E/I csomag) magába fogadja, értelmezi, feldolgozza, majd automatikusan továbbsugározza. Megmarad az eredeti energia/információ csomag is, de létrejöhet ugyanennek egy módosult változata is. Szimbolikusan fogalmazva: minden, ami az univerzumban képes az energia/információ csomagok érzékelésére, olyan mint az üveg a fény útjában; átengedi, de megtöri, a fény módosult útvonalon, formában halad tovább. Ezzel meghatároztunk egy következő fogalmat is: a Csapatom (EarthGuard) terminológiájában univerzális intelligencia mindaz, ami képes az energia/információcsomagok érzékelésére és átalakítására. A fenti gondolatmenetből számtalan dolog következik;

1. Az univerzum bármelyik szegletében is születik egy gondolat, az bárhol máshol is érzékelhető. Ez a telepátia, a mélytudat-kommunikáció és a hasonló jelenségek alapja.
2. Univerzális értelemben nincsenek “titkok”. Nem csak minden tettünk, hanem minden szándékunk, gondolatunk és érzésünk is örök életű és bekerül az univerzum energia/információ körforgási folyamatába.
3. A sajátunknak tartott gondolataink, érzéseink valójában csak reflexiók kívülről befogadott energia/információ csomagokra.
4. Nincs értelme az olyan kérdésnek: ez most álom vagy a valóság? Minden gondolat, érzés, álom a valóság része, mert energiát/információt hordoz.

Boncolgassuk a fenti gondolatmenetet tovább és vizsgáljuk meg, hogyan értelmezhető mindez az anyagi világunk “valóságában”. Az embert a földi léte során egy sokrétű és multifunkcionális energia/információ sűrítmény veszi körbe és szövi át, ezt hívja a keleti filozófia és természetgyógyászat aurának. Ez hasonló funkciót tölt be, mint a sejt esetében a sejthártya: egyrészt véd, elválaszt a környezettől, másrészt biztosítja a környezettel való kommunikációt, anyag-, információ- és energiacserét is. Ahogy a sejt felépítését a DNS, úgy az emberi energiarendszer és test felépítését is szabályozza valami: ezt definiáljuk mi lélekként vagy tudatként (shen). A tudat/lélek tartalmazza az embert felépítő valamennyi energia/információ csomag időtlen esszenciáját, ez természetesen minden más tudattal rendelkező létformára is érvényes, bárhol is létezzen az univerzumban.

Ahogy a DNS is képes megváltozni külső tényezők hatására, úgy a lélek/tudat is dinamikusan változó energia/információ mező. A mutációk általában a környezeti változásokhoz való alkalmazkodást segítik, ez a biológiai evolúció alapja. Ugyanez univerzálisan is érvényes: a tudati energiák is egy evolúciós folyamat részesei, amely során dinamikusan változnak és megpróbálnak alkalmazkodni a környezet energetikai kihívásaihoz.

Hogy még egy kicsit bonyolítsunk a dolgon… Ahogy atomi szinten is léteznek pozitív és negatív töltésű elemi részecskék, biokémiai szinten pozitív és negatív töltésű ionok, az univerzum alap építőkövei is pozitív és negatív töltésű energia/információ csomagok. Ez a megállapítás kulcsfontosságú az univerzális evolúció folyamatának megértéséhez, ugyanis minden fejlődési folyamat csak egy viszonyítási rendszerben értelmezhető. Az, hogy egy adott mutáció, azaz változás, az evolúciós folyamatban fejlődésnek (előrelépésnek), vagy degenerációnak (visszalépésnek) tekinthető, csak attól függ, hogy adott környezeti körülmények között javul vagy romlik-e a létforma életképessége. Egy mutáció “hasznossága” tehát csak annak a rendszernek a szintjén értelmezhető, amelynek a mutáción átesett energia/információ mező a részese.

Összefoglalva:
1. Az univerzum alapvető építőkövei energiát és információt hordoznak. Az energia és az információ egymáshoz viszonyított aránya változhat, tehát lehetnek folyamatok, amelyeknek nagyobb az energia és alacsonyabb az információ tartalma és fordítva. Egy példával szemléltetve: egy mélytudat-kommunikációnak általában magasabb az információ- és alacsonyabb az energiatartalma, egy bioenergetikai gyógyítási folyamatban ez pont fordítva is lehet.
2. Ahogy az univerzumban mindennek, ezeknek az energia/információ csomagoknak is van rezgésük, meghatározott frekvenciájuk. Analógiaként az általunk ismert elektromágneses sugárzásokhoz, egy E/I csomagnak is lehetnek alacsonyabb és magasabb rezgéstartományai. Emlékeztetnék arra a korábbiakban megfogalmazott definíciónkra, hogy univerzális intelligencia mindaz, ami képes az energia/információ csomagok érzékelésére és átalakítására. Ebből következik, hogy minden lélek/tudat rendelkezik univerzális intelligenciával, részt vesz a tudati/lelki evolúció kozmikus folyamatában. De ezt a megállapítást némiképp árnyalnunk kell: nem minden intelligens tudat képes minden frekvenciájú E/I csomag érzékelésére, átalakítására, ez függ az adott lélek/tudat evolúciós szintjétől. Egy egyszerű analógia erre is: egy hagyományos rádiókészülék csak egy meghatározott frekvenciasáv elektromágneses rezgéseit képes venni és átalakítani számunkra hallható hangokká. Nem lesz képes arra, hogy pl. egy katonai lokátor mikrohullámú sugárzását befogja és átalakítsa. Tehát ember és ember között is van különbség abban, milyen energia/információ csomagot képes érzékelni, befogadni és milyeneket nem.
3. Az E/I csomagoknak lehet pozitív és negatív töltésük. Az energia/információ csomagok töltését minden univerzális intelligencia képes ellentétes pólusúvá alakítani. Tehát előfordulhat, hogy a lelkünk/tudatunk egy pozitív töltési energiát fogad be, de azt negatív töltésű energiaként sugározzuk tovább, természetesen ez fordítva is igaz. Fontos, hogy a negatív és pozitív jelző ebben az esetben csak az univerzális rendszer egészének szemszögéből értelmezhető, tehát nincs köze ahhoz, hogy mi szubjektív módon mit ítélünk meg pozitív vagy negatív gondolatként, érzésként.
4. Az univerzum egészének energetikai egyensúlyi állapotát a különböző frekvenciájú és töltésű E/I csomagok dinamikus egyensúlyi állapota biztosítja. Ennek az egyensúlyi állapotnak a megbomlása mind a mikro-, mind a makrorendszerek szintjén diszharmonikus állapothoz vezet. A diszharmonikus állapotok azonban evolúciós szempontból szükségszerűek lehetnek, mert automatikusan maguk után vonják az ellentétes pólusú és hatású energiák/információk aktivitásának felerősödését. A diszharmonikus állapotot magasabb frekvenciájú energiák/információk próbálják ismét egyensúlyi állapotba hozni, így lehetővé téve a diszharmonikus állapotba került rendszer evolúcióját.

Ezek a megállapítások elvontnak tűnhetnek, de rendszerszinten értelmezhetővé tesznek többek között minden biológiai, lelki, szociálpszichológiai, társadalmi, sőt fizikai folyamatot. Mikrorendszer szinten diszharmonikus állapot pl. egy betegség, vagy egy lelki válság is. Makrorendszer szintjén diszharmikus állapotok dominálnak a Föld és az emberi civilizáció elmúlt és jelen időszakában, sőt ez valójában az univerzumnak egy szegletét érinti, amelybe a mi naprendszerünk is tartozik.

Az entitás fogalma: egy létforma teljes energetikai (és adott esetben: biológiai) struktúrájának összefoglaló elnevezése, ami az ember esetében: tudati energiák (lélek), aurarétegek, biológiai test.

Térjünk még röviden vissza a tudat/lélek fogalmához. Ahogy ezt már korábban megfogalmaztuk, a lélek tartalmazza az embert felépítő valamennyi energia/információ csomag időtlen esszenciáját. Elpusztíthatatlan, de nem statikus állapotú, változik. A változás nem feltétlenül előremutató, a tudat vissza is fejlődhet, azaz csökken az energiája, információtartalmának “hasznossága”. Az emberek túlnyomó többsége tudatának csak azt a részét éli meg, amely közvetlenül részt vesz az adott életének folyamatában, csak a biológiai test halála után tapasztalja meg tudati energiáinak/lelkének teljességét. A tudat/lélek valójában egységes energia, de az előbbi megállapításból fakadóan két részre szokás bontani: a jelen életünkben ön(én)tudatot adó tudatrészre, és a felettes tudatra. A felettes tudat működését nem éljük meg tudatosan, nem is lenne célszerű, mert jelenleg a biológiai struktúránk nem alkalmas minden általa befogadott energia és információ feldolgozására. Leegyszerűsítve: a felettes tudat tárolja minden addigi életünk tudásának esszenciáját, az adott életre vonatkozó életterv csomópontjait, részt vesz az univerzumból érkező E/I csomagok befogadásában, továbbításában, az E/I csomagokból az információk egy részét feldolgozza az éntudat számára – ezeket élhetjük meg inspirációként, intuícióként, előző életbeli emlékként.

A következő fogalom teljesen új lesz, egy általunk alkotott szóösszetétel: tudat-szövet (lélek-szövet). Ahogy a biológiai szervezetekben a hasonló funkciójú sejtek egymáshoz kapcsolódva szöveteket alkotnak, ugyanúgy ezt az entitások tudatai/lelkei is megtehetik. A tudat-szövet alkotás apropója jellemzően a közös élettér, az emberi faj esetében: a Föld. A Földön élő valamennyi ember részese ennek a szimbiózisnak, amit Egységes Földi Tudatszövetnek (EFT) hívunk. Az EFT feladata, hogy segítse az emberi faj egészének fennmaradását, evolúcióját, az egyedek közötti energia- és információcserét. Az EFT szervesen kapcsolódik bolygónk többi energetikai rendszeréhez, így például az állatok, növények, sőt az elemek (kőzetek, víz etc.) energetikai struktúráihoz is, és velük együtt alkotja a bolygónk rendkívül összetett élő rendszerét, ahol minden esemény hatással van a Föld egészére. Hasonló elvekre épülve alkotnak tudat-szöveteket Földön kívüli létformák is. És hogy a kör bezáruljon: földi és Földön kívüli tudat-szövetek is szimbiotikus rendszert alkothatnak, hogy segítsék egymás fejlődését és a világegyetem egy adott részében közös életteret hozzanak létre. Így lesznek a sejtekből szövetek, a szövetekből szervek, a szervekből a test. Ahogy fent, úgy lent, ahogy kicsiben, úgy nagyban, azaz . . . . .


Minden Egy: ez az Élő Univerzum

Tudod Coelho, ilyen szempontból a szépség is relatív. Nem mondom, hogy nem nyűgöznek le engem mondjuk a növények, a szép tájak és a többi, de azt se mondom, hogy például ilyen lényekben nem látok szépséget. "creepy as fuck", de én ilyen vagyok. Nevet Amúgy nem vagy földhözragadt. Nekem tetsző cuki dolgok itt is vannak.
Naplózva


Cletus Kasady
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #3114 Dátum: 15 aug 09, 15:18:51 »

Legyen tali augusztus utsó hétvégéjén. Tuti hulla leszek 3 hét táboroztatás után, de szeretnék javítani a legutolsó tali élményemen. *-*

Nyuff.
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3115 Dátum: 15 aug 09, 15:30:37 »

Magadnak mondasz ellent. Mindegy. A lelket és a tudatot egy kalap alá venni meg a legnagyobb marhaság.
Naplózva



Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3116 Dátum: 15 aug 09, 15:35:50 »

Ha nem győzöl meg (és nem kötelező), akkor mondhatod, nem fog meghatni. Én leírtam ott mindent, amire a Csapattal rájöttünk és bizonyítottuk (és ez részükről több mint 30 éves projekt), részben Nekik is köszönhetően. A többi nem érdekel.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 09, 15:36:54 írta Destroid » Naplózva


Cletus Kasady
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3117 Dátum: 15 aug 09, 15:58:50 »

Nem hiszem, hogy információ szinten lehetséges lenne megérteni a létezést, mivel elme kell hozzá. Nem azt mondtam, hogy nem léteznek más dimenziók és síkok, de a gondolat egy forma, ami az anyagi világhoz tartozik. És ha BEFELÉ mész az anyagba, akkor hogy tudnál megérteni olyat dolgokat, amiknek közük sincsen az anyaghoz? Abszurd.
Naplózva



Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #3118 Dátum: 15 aug 09, 16:03:59 »

Csak neked, mert nincsenek ismereteid. Ez nem a mi problémánk.
Naplózva


Cletus Kasady
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #3119 Dátum: 15 aug 09, 16:10:32 »

Jól megindokoltad. Nekem is csatlakoznom kéne valami szektához aztán lennének "ismereteim".
A gondolatnak se eleje, se vége, csak felbukkan a végtelen térben. Formát ölt. Agy és elme kell hozzá. A halálunkkor elveszik. A tudat csak szemlélő. Ha nincs agy és elme, nincs gondolat. Információ, tehát értelem és gondolatok alapján érted meg a létezést, ami nem is létezik agy nélkül? Nevet
Tehát az egón keresztül, ami csak az anyagi világba létezik ideiglenesen, megértesz olyan dimenziókat és síkokat, amiknek nincs közük az anyaghoz. Ez igen. Taps.

Menj el egy ajahuaszka szertartásra vagy szívj el egy erős spanglit. Valszeg úgy összetörne a kis valóságod hogy pszichológiai zavarokkal jönnél vissza, már ha feltudnád azt az élményt dolgozni vagy elhinnéd az elméd projekcióit (hallucinációkat), amiket igaznak hiszel. Próbálkozz meg az asztrál utazással. Ezek túllépnek az anyagon, nem pedig befele mennek. Azok olyan síkok, amiket nem gondolatokon keresztül értesz meg. Gyakorlatilag természetesen "megérted", nem az elmével, hanem tudatossággal.
« Utoljára szerkesztve: 15 aug 09, 16:21:49 írta Stance » Naplózva



Oldalak: 1 ... 206 207 [208] 209 210 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!