24 máj 21, 00:53:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 933252 alkalommal)
0 Felhasználó és 57 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2115 Dátum: 15 júl 24, 11:51:13 »

Aha. Végül is a fél (fele valaminek) a pal, a fél (aggódik, retteg) meg a pile gyökből származik, és annyi közük van egymáshoz, mint a várnak és a várnak.  Pojén

Idézet
Az állatok szerintem ösztönből éreznek félelmet (ha valós veszély fenyegeti őket), az ember viszont akkor is képes félni

Mindenki ösztönből érez félelmet. Lehet itt fellengzősködni, hogy nem fél valaki a haláltól, amíg valakinek nem kell vele szembenézni. Mert a mai ember - pont a mélységes rettegése miatt - annyira elszigetelte magát ettől a témától, annyira tabuvá tette a halált, hogyha felületesen szemlélnénk egy nagyvárost, azt hinnénk, hogy ott soha senki sem hal meg. A haldoklókat elrejtik a kórházakban, mert senki sem akarja őket látni. Idegenek mosdatják, öltöztetik, temetik el őket, mert a mai embernek nem természetes, ha holttesthez ér, és már egy holttest látványa is örök traumát okoz egyeseknek. Még a halálról sem lehet beszélni, mert rögtön leintenek, hogy "ne beszélj már ilyen badarságokról", annyira feszélyezi őket.

De közben mindenki hősnek és bátornak hiszi magát, aki az akciófilmek és a Trónok harca, meg Osho miatt azt hiszi, tudja mi a halál, és azt hiszi, nem fél tőle. Nem félsz, amíg távol van. Amíg nem nézel vele szembe. Buddha is csak akkor ébredt fel, amikor látott egy öreget, egy beteget, egy halottat, mert ő is félt. Ő is azt hirdette, hogy meg kell ismerni a világ gyönyörűségét és a világ nyomorúságát, és aki bármelyik létezését is letagadja, az egyiket sem ismeri igazán.

Persze, hogy le lehet győzni a halálfélelmet. Én még egy ilyen emberrel sem találkoztam, pedig tucatnyi haldoklóval vagyok körülvéve. Az ember inkább ragaszkodik egy értéktelen, mozdulatlan, gyalázatos élethez, mintsem továbblépjen. Minden ember más ezen a téren. Egyesek tényleg beteltek az élettel, és elegük volt rosszból-jóból, és aggodalommal vegyes várakozással várják a halált, de azért mégis ott vannak a kórházban, hogy segítsen már valaki. Mások szó szerint rettegnek. Vannak, akik sok példát mutattak nekem e téren, mert igazán hősként néztek vele szembe, és még ők is féltek. Másokat meg már egyáltalán nem érdekel mi lesz velük, de amikor erről kérdezed, végül ők is sírva fakadnak, mert az viszont érdekli őket, mi marad utánuk.

Azok az emberek, akik kevésbé féltek, nem nyomatták az Osho dumát, nem ismerték az egot, egyszerűen hittek. Mindegy miben, Istenben, a Mennyországban, Oshoban, az Annunakikban, a földönkívüliekben, de abban nagyon-nagyon erősen. Mert nem a felemelkedés, meg az én-legyőzés meg hasonló hülyeség kell a félelem legyőzéséhez, hanem a hit, hogy volt értelme, hogy alkottál valamit, elértél valamit, hogy odaát boldogság és béke vár. Éppen ezért szomorú, mennyire fél a mai ember: attól félnek, hogy nem volt értelme ennek az egésznek. Természetesen, hogy volt-e, azt csak az Isten tudja, de te döntöd el, mennyire hiszel benne.

De bármennyire is hiszek, a hitemet újra és újra próbára kell tennem. Mert amíg bármi megingathatja - egy könyv vagy egy fórumos vita - addig túl gyenge. Mert a legnagyobb próba minden esetben a halál lesz. Szóval amikor valaki nem vallja be az igazat e témában, és azt mondja, 20 évesen ő annyira erősen megingathatatlanul hisz, ahogy még Jézus és Buddha sem, legszívesebben kiröhögném, utána meg fejbe verném egy kalapáccsal, hogy lássam, mennyire gyullad fel a rettegés a szemében, és mennyire tiltakozik minden egyes sejtje ellene.

Mert olyan ez, mint a levegővétel. Azt hiszed, te irányítod. Aztán megpróbálod visszatartani a levegőt fél percig, és hirtelen elveszíted az irányítást. Pontosan olyan lesz ez is. Nem azt kell hazudni, hogy nincs félelem, hanem szembe nézni vele, elszámolni magadnak az életről, és legyőzni.
Azért remélem nem jártok kórházba, sem orvoshoz, mert az mind a gonosz halálfélelem terméke. Az ilyen bölcs emberek már nem azonosulnak a testükkel, az se baj, ha élve elrohadnak, hiszen azok úgy sem ők. Szomorú

Idézet
a tiszta tudat és nem tévednek el a tudattalan (hamis énkép) elmében

Aztán mi van, ha azt mondom, hogy a tudattalan a valódi, belső én, és a tudat az, ami mindezt beszennyezi és eltorzítja? Remélem sosem ingsz meg hitedben.
Naplózva

Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2116 Dátum: 15 júl 24, 12:00:05 »

Csak érdekességképpen akkor mi a helyzet azokkal akik képesek szántszándékkal valamilyen indokkal véget vetni a saját életüknek, illetve azokkal a helyzetekkel amikbe az ember belemegy pedig tudja hogy nem fogja túlélni. 
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2117 Dátum: 15 júl 24, 13:14:30 »

Csak érdekességképpen akkor mi a helyzet azokkal akik képesek szántszándékkal valamilyen indokkal véget vetni a saját életüknek, illetve azokkal a helyzetekkel amikbe az ember belemegy pedig tudja hogy nem fogja túlélni.  

Azok továbbra is a körforgás részévé válnak, addig tapasztalnak, amíg öntudatra nem ébrednek.

De közben mindenki hősnek és bátornak hiszi magát, aki az akciófilmek és a Trónok harca, meg Osho miatt azt hiszi, tudja mi a halál, és azt hiszi, nem fél tőle. Nem félsz, amíg távol van. Amíg nem nézel vele szembe. Buddha is csak akkor ébredt fel, amikor látott egy öreget, egy beteget, egy halottat, mert ő is félt. Ő is azt hirdette, hogy meg kell ismerni a világ gyönyörűségét és a világ nyomorúságát, és aki bármelyik létezését is letagadja, az egyiket sem ismeri igazán.

Ez így igaz. A tudatosság az, amikor az elme kivetít minden lószart és azonosulás nélkül végigmész rajta. Pl látomások, hallucinációk. Ezeket is mi teremtjük és pont az a cél, hogy erre rájöjjünk. A kivetítés illúzió, de ezen keresztül tapasztaljuk meg a semleges tükörszerű tudatot.

Azok az emberek, akik kevésbé féltek, nem nyomatták az Osho dumát, nem ismerték az egot, egyszerűen hittek. Mindegy miben, Istenben, a Mennyországban, Oshoban, az Annunakikban, a földönkívüliekben, de abban nagyon-nagyon erősen. Mert nem a felemelkedés, meg az én-legyőzés meg hasonló hülyeség kell a félelem legyőzéséhez, hanem a hit, hogy volt értelme, hogy alkottál valamit, elértél valamit, hogy odaát boldogság és béke vár. Éppen ezért szomorú, mennyire fél a mai ember: attól félnek, hogy nem volt értelme ennek az egésznek. Természetesen, hogy volt-e, azt csak az Isten tudja, de te döntöd el, mennyire hiszel benne.
Mert olyan ez, mint a levegővétel. Azt hiszed, te irányítod. Aztán megpróbálod visszatartani a levegőt fél percig, és hirtelen elveszíted az irányítást. Pontosan olyan lesz ez is. Nem azt kell hazudni, hogy nincs félelem, hanem szembe nézni vele, elszámolni magadnak az életről, és legyőzni.
Azért remélem nem jártok kórházba, sem orvoshoz, mert az mind a gonosz halálfélelem terméke. Az ilyen bölcs emberek már nem azonosulnak a testükkel, az se baj, ha élve elrohadnak, hiszen azok úgy sem ők. Szomorú
De bármennyire is hiszek, a hitemet újra és újra próbára kell tennem. Mert amíg bármi megingathatja - egy könyv vagy egy fórumos vita - addig túl gyenge. Mert a legnagyobb próba minden esetben a halál lesz. Szóval amikor valaki nem vallja be az igazat e témában, és azt mondja, 20 évesen ő annyira erősen megingathatatlanul hisz, ahogy még Jézus és Buddha sem, legszívesebben kiröhögném, utána meg fejbe verném egy kalapáccsal, hogy lássam, mennyire gyullad fel a rettegés a szemében, és mennyire tiltakozik minden egyes sejtje ellene.

A hit is félelem és a dualitáshoz tartozik, ahogyan az értelmet is az elme generálja. Szóval igazából semmi nincs, csak reláció, a többit az elme kreálja. Csak az elme ítélkezik és generál érzést a tükörtudatra, hogy az milyen. Pedig ő teremti meg mindezt, csak nincs tisztába vele. És ebben a paradoxonba lehet meglátni valamit, hogy mik is vagyunk és mennyire illúziók az érzéseink.
Nem hangzik túl csábítóan, hogy még az eufórikus érzéseket is mi teremtjük meg és valójában nem léteznek, mert ha tudatosak vagyunk mindent látunk, hogy mi honnan jön és miért történik. De csak az elme látja így. Valószínűleg a nirvána (kozmikus tudati szint?) is egy projekció, amit mi teremtünk meg és a tudat játéka, szabályrendszere miatt születik meg, az önmeghaladás miatt. Folyton változik és ha a jelenbe vagyunk, tudattágulásnak érezzük, mert az elme megrögzöttségei eltűnnek. Igazából ez elmélet és fogalmam sincs, hogy pontosan hogy működik, ez nem leírható a szavak szintjén, de valami hasonló lehet az igazság.

Idézet
a tiszta tudat és nem tévednek el a tudattalan (hamis énkép) elmében
Aztán mi van, ha azt mondom, hogy a tudattalan a valódi, belső én, és a tudat az, ami mindezt beszennyezi és eltorzítja? Remélem sosem ingsz meg hitedben.

Hát fogalmam sincs, de annyi biztos, hogy semmi sem az, aminek látszik. Jelenleg ebben az anyagi világban azt mondhatjuk, hogy felfedezők vagyunk és a tudattalan részeinket fedezzük fel. Csak ez meg azért hülyeség - bár kurva jól hangzik az elme számára - mert inkább megteremtjük ezeket. A tudattágulás az, amikor a tudattalan részeinket tudatosítjuk azzal, hogy észrevesszük, mi teremtettük meg a tudattalant, hogy meglássuk. Szóval igazából itt csak a tiszta tudat a biztos, az időtlen, a végtelenség, de önmagában ezzel még nem megyünk semmire. Engem pl nem vigasztal, hogy végtelen a létem, kitörölhetem vele a seggem. Miután minden reláció és az elme valósága széthullik és csak a semmi van... mit kezdesz? Kérdi az elme. Néha nekem sincs fogalmam róla, hogy mit kezdjek ezzel (csak az a elme akar bármit is kezdeni vele), szóval azért mondtam, hogy itt vagyunk az anyagi világba, leszülettünk ide, hát akkor éljük meg.
Egyébként én is napi szinten megingok, de ez így a jó. Mert a hit mindig az elme, csak a jelen pillanat van igazából. És a megingás egy jel, te pedig utána mehetsz, hogy honnan jött.
Tök mindegy, hogy én mit gondolok a valóságról, az egyszerűen csak van.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 13:50:48 írta Stance » Naplózva



Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2118 Dátum: 15 júl 24, 14:19:56 »

Akkor ezek után fel kell tennem az éle legfontosabb kérdését és legnagyobb dilemmáját:

Ha napok óta be van zárva az összes ablak... MÉGIS HOGY KÉPES EGYIK PILLANATRÓL A MÁSIKRA BEJÖNNI EGY DARÁZS???
Naplózva

MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2119 Dátum: 15 júl 24, 14:23:56 »

Az élet egyik nagy rejtélye, hogy be tudnak jönni a legkisebb réseken is, de utána még egy szélesre tárt ablakon sem találnak ki a lakásból.  Gondolkozik
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2120 Dátum: 15 júl 24, 14:48:08 »

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain előrendelve  Pirul

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yfoPfF2u1to" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yfoPfF2u1to</a>

Legyen már Szeptember  >.<# Nem bírok várni Nevet
Naplózva


Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #2121 Dátum: 15 júl 24, 14:58:58 »

Amikor exem azért nem hajlandó átjönni hozzánk mert azt hiszi 3 év távlatából is hogy az anyám utálja az priceless ikszdé
Nem jön össze sem a Paddy koncert, a Barcraftba se jön el velem senki Fnatic-UOL meccset nézni és olyan meleg van hogy meg fogok halni mindegy a konyhában ha elkezdek főzni de van egy tonna házi kovászos uborkánk és ahhoz muszáj krumplitésztát csinálnom -.-"  Hülye panelszar az ablaktalan konyhájával ikszdé áááhhh meleg van és dühös vagyok vazze ikszdé
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2122 Dátum: 15 júl 24, 15:02:35 »

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain előrendelve  Pirul

Legyen már Szeptember  >.<# Nem bírok várni Nevet

Tudod lew, az első rész jobb volt. : ((((
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #2123 Dátum: 15 júl 24, 15:09:12 »

Az első Metal Gear egy szörnyű játék volt =D

Mondjuk az tény, hogy a Metal Gear Solid 1, már egy nagyon jó játék volt, de a legjobb, egyértelműen a Snake Eater =D Nem hinném, hogy a Phantom pain jobb lesz, bár sosem lehet tudni. Ha jó lesz a sztori, akár még a Snake Eateren is túl tehet.

Mindenesetre ez egy k*rva sötét Metal Gear Solid játék lesz. Talán az eddigi legsötétebb.

edit:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PXkgn3QUA2w" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PXkgn3QUA2w</a>

Amúgy az a baj syzy neked hiába magyarázom, mert nem vagy akkora fan, hogy átlásd ezt az egész univerzumot =/
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 15:10:49 írta Lew » Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2124 Dátum: 15 júl 24, 15:45:49 »

Lementem a boltba, és szembejött velem egy menő csajcsapat. Tudjátok most mi dívik közöttük? A Celvin Klein férfi alsógatya. Azt hittem, nem jó a szemem. Beszarás. ikszdé
Naplózva

Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #2125 Dátum: 15 júl 24, 17:25:21 »

ÉN csak olyanokat látok, akik gyakorlatilag francia bugyit hordanak és kint van a fél picsájuk... bocsánat, popójuk az utcán, de tényleg.
Naplózva


Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #2126 Dátum: 15 júl 24, 17:26:38 »

ja ne is mondd...a deszkáknak nem áll jól, a dagadtaktól meg hányni tudnék...csak az én életem ilyen szar?
Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain előrendelve  Pirul
Legyen már Szeptember  >.<# Nem bírok várni Nevet
hehe jó lesz az ősz Nevet Kojima utolsó Metal Gear része szóval szerintem mindent beleadtak amit csak tudtak
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 17:28:13 írta CapacRaimi » Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #2127 Dátum: 15 júl 24, 18:29:18 »

ÉN csak olyanokat látok, akik gyakorlatilag francia bugyit hordanak és kint van a fél picsájuk... bocsánat, popójuk az utcán, de tényleg.
Mivel ez kell a férfiaknak... Akarom mondani, fiúcskáknak.

Ezen mi amúgy a meglepő? Ezt látja a sok tini mindenhonnan, hogy "minél kevesebb, annál jobb", ráadásul még a ruhaboltok is próbálnak eme szokásnak egyre jobban eleget tenni ezekkel az egyre kevesebbet takaró ruhadarabokkal, úgyhogy nem csoda, hogy itt tartunk.

Valahogy vonzani kell a másik nem tekintetét, és ezek a kislányok csak úgy tudják elérni ezt, ha minél több mindent kitesznek. Amire persze ugranak a velük egykorú fiúk. Habár azt belátom, hogy tizenévesként még vonzott is volna ez a dolog...
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 18:29:55 írta Azazel » Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2128 Dátum: 15 júl 24, 18:33:56 »

Én úgy látom, nemcsak a tizenéveseket vonzza ez a dolog.
Naplózva

Azazel
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 372



« Válasz #2129 Dátum: 15 júl 24, 18:43:02 »

Vélemény szerint az a nő, akinek ilyen feltűnési viszketegsége van, és nem képes ettől a szokástól elhatárolódni, az agyilag sajnos még mindig egy tini kis csaj szintjén van. Egy normális nő tudja, hogyan öltözzön fel úgy, hogy vonzó legyen, és közben ne úgy nézzen ki, mint egy prosti, aki épp a kuncsaftjához siet.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 18:44:04 írta Azazel » Naplózva

"So, you want a piece of me, literally. Okay bro. Come and get it, if you can!" - Dante

"You will not forget this devil's power...! You're not worthy as my opponent!" - Vergil

"I once killed a hundred knights single-handedly... To me, you two are nothing more than insects." - Beatrix

"The Force is pain. The Force is focus. The Force is that which drives the strong, and kills the weak." - Sion
Oldalak: 1 ... 140 141 [142] 143 144 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!