24 máj 17, 15:53:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 930545 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2100 Dátum: 15 júl 24, 02:44:05 »

Erre majd fogok reagálni, de már nincs lelki erőm. Valószínűleg majd holnap megteszem.
Naplózva
Destroid
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1245


"I am the ultimate insanity!"


WWW
« Válasz #2101 Dátum: 15 júl 24, 02:50:22 »

Én már régebben készültem arra, hogy valamit reagálok, de nem voltam itthon, telefonról meg esélyem se volt szelektálni, aztán úgy gondoltam, hogy ezek fontosak lehetnek, ha már máshova nem terjed ki a tudásom (annyira nem vagyok művelt...), ha már a témába vághatok. Hogy mikor fogok reagálni (főleg ha ismét ilyen testes kommentek fognak érkezni), az majd eldől. Sajnos lerendeztem magamnak a nyarat. Ügyes voltál Masashi! - és különben jelen állás szerint csoda, hogy még bírja a tápom, a 30 fokos szobában, 130 fokon...
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 02:54:02 írta Destroid » Naplózva


Cletus Kasady
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2102 Dátum: 15 júl 24, 02:56:39 »

Idézet
Egy nézőpontból tehát lehet azt mondani, hogy halál, mert az individuum megszűnik egy idő után. Ha jól veszem ki ezt mondod. De ha abból indulunk ki, hogy az individuum soha nem is volt valódi, csak a tudat játéka. Akkor nem hívhatjuk halálnak sem. És oké, hogy fordításból olvastad, de pont így lesz az ürességből semmi. Első ránézésre hasonlít a két fogalom, de nem ugyanaz. És úgy gondolom, hogy a lilával jelölt részben elég jól megcáfoltam, miért nem lehet a semmi a megvilágosodás.

Hát igazából nem így értettem. Számomra a semmi is valami, mert semmi nem létezik nyilván. Semmi valami alatt pedig az Istent/világot értem, amivel mindkét vallásban csak akkor egyesülhetsz, ha képes vagy megszabadulni az éntudattól, és így a felesleges vágyaktól. A különbség annyi, hogy a hinduizmusban a legtöbb dharma ezt a halálra vetíti ki, azaz jelenlegi életünk a karmán keresztül következő életünkben kamatozódik. Szóval a kettő leginkább abban különbözik, hogy a moksa inkább csak a halál után, a nirvána pedig az életben is elérhető (bár a hinduizmusban is vannak dharmák, amik szerint jivanmukti, az életben való felszabadulás). Szóval arra próbáltam utalni, hogy a kiüresedés egy halálközeli élmény lehet, annak az élménye, hogy eggyé válsz a világmindenséggel, amit egyébként sok újraélesztett átélt, miközben a haldoklás közben kezd elhalványulni a tudatuk.

Szóval nem arra céloztam, hogy a nirvána maga a 'semmi', hanem sokkal inkább egy 'éntelenség', ami egyben az üresség és a teljesség, és így a semmi és a minden, ahogy elképzelem egyébként is az Istent (na, ez már tényleg kezd elmebeteg spiri nyelvnek hangozni. ikszdé )

És persze, hogy vannak utak, amik élve eljuttatnak a megvilágosodáshoz, Buddha is ezen munkálkodott egész életében. De azért hasonlítottam a halálhoz, mert bárhogy nézed, az éntelenség egy halálközeli állapot, az éned - és így egy részed - halála.

Na, akkor egy elgondolkodtató kérdés, te mit tennél ebben az esetben? (Ha már ennyit rasszistáskodtunk a bevándorlók miatt, kíváncsi vagyok a véleményedre ikszdé).

Vegyük alapul, hogy megvilágosodtál. Buddha azt mondta (másold ki valahová, hogy elolvasd nagyban, itt nem akartam, hogy sok helyet foglaljon):

- Uram, lehetséges-e bánkódás nem létező belső dolgok miatt?
- Lehetséges, szerzetes - válaszolta a Magasztos. - Előfordul, hogy például ilyen nézeteket vall valaki : "A világ azonos az Énnel, halálom után ezzé válok, állandó, örök, változatlan, nem mulandó leszek, mindörökre ugyanaz maradok." Ez az ember meghallja, hogy a Beérkezett vagy a Beérkezett valamelyik tanítványa a minden tévtant, elfogultságot és előítéletet eloszlató, minden előzetes adottságot megsemmisítő, minden ragaszkodást feloldó, a létszomjat kioltó, lemondáshoz, vágytalansághoz, kialváshoz (nirvánához) vezető Tant hirdeti. Ekkor ez a gondolata támad "Óh, elpusztulok, óh, megsemmisülök, óh, nem fogok létezni!" Az ilyen ember szomorkodik, gyötrődik, jajveszékel, mellét veri, kétségbe esik. Így lehetséges az, hogy valaki bánkódik nem létező belső dolgok miatt.
- Hát az lehetséges-e, uram, hogy valaki ne bánkódjék nem létező belső dolgok miatt?
- Lehetséges, szerzetes - válaszolta a Magasztos. - Előfordul, hogy például valaki nem vall ilyen nézeteket : "A világ azonos az Énnel, halálom után ezzé válok, állandó, örök, változatlan, nem mulandó leszek, mindörökre ugyanaz maradok." . . . [stb.] Az ilyen ember nem szomorkodik, nem gyötrődik, nem jajveszékel, nem veri mellét, nem esik kétségbe. Így lehetséges az, hogy valaki nem bánkódik nem létező belső dolgok miatt.
Szerzetesek, esetleg szeretnétek olyan birtokot birtokba venni, amelynek birtoklása állandó, örök, változatlan, nem mulandó, mindörökre megmarad. Nos, szerzetesek, ismertek-e olyan birtokot, amelynek birtoklása állandó, örök, változatlan, nem mulandó, mindörökre megmarad? - Nem, urunk.
- Helyes, szerzetesek; én sem ismerek olyan birtokot, amelynek birtoklása állandó, örök, változatlan, nem mulandó, mindörökre megmarad.
Szerzetesek, esetleg szeretnétek olyan egyéniségelméletet követni, amelynek követőjét nem éri bánat, szomorúság, szenvedés, keserűség, gyötrelem. Nos, szerzetesek, ismertek-e ilyen egyéniségelméletet? [. . .]
- Nem, urunk.
- Helyes, szerzetesek; én sem ismerek ilyen egyéniségelméletet. [...] Szerzetesek, esetleg szeretnétek olyan vallási nézeteket vallani, amelyeknek vallóját nem éri bánat, szomorúság, szenvedés, keserűség, gyötrelem. Nos, szerzetesek, ismertek-e ilyen vallási nézeteket? [ . . . ]
- Nem, urunk.
- Helyes, szerzetesek; én sem ismerek ilyen vallási nézeteket. [...] Szerzetesek, ha léteznék Én, akkor ugyebár Enyém is léteznék?
- Úgy van, urunk.
- És ha Enyém léteznék, akkor ugyebár az egyén Énje is léteznék, szerzetesek?
- Úgy van, urunk.
- De mivel, szerzetesek, valójában és ténylegesen nem észlelhető Én és Enyém, ez a tévtan: "A világ azonos az Énnel, halálom után ezzé válok, állandó, örök, változatlan, nem mulandó leszek, mindörökre ugyanaz maradok", nemdebár, kizárólag és teljesen együgyűség?
- Mi más lehetne, urunk, mint kizárólag és teljesen együgyűség?
[...] - Szerzetesek, ezekért a beszédeimért, ezekért a tanításaimért, egyes remeték és papok igaztalanul, tévesen, valótlanul, alaptalanul ezzel vádolnak: "Gótama remete nihilista, a létező lények pusztulását, megsemmisülését, nemlétét hirdeti." Szerzetesek, ezek a tiszteletreméltó remeték és papok igaztalanul, tévesen, valótlanul, alaptalanul azzal vádolnak, ami nem vagyok és amit nem állítok, amikor azt mondják, hogy Gótama remete nihilista, a létező lények pusztulását, megsemmisülését, nemlétét hirdeti. Ezelőtt is, most is, csak a szenvedést és a szenvedés megszüntetését hirdetem, szerzetesek.
- Mi a véleményetek, szerzetesek : ha itt a Dzsétavana-ligetben az emberek elhordanák vagy felégetnék vagy elhasználnák az itt lévő füvet, fát, ágakat, leveleket, ezt gondolnátok-e: "Bennünket hordanak el, égetnek fel, használnak el az emberek"?
- Semmiképpen sem, urunk, hiszen ez nem a mi Énünk, nem is a miénk! - Ugyanígy, szerzetesek, mondjatok le arról, ami nem a tiétek. Ha lemondotok róla, üdvötök és boldogságotok származik belőle hosszú időre. Mi az, ami nem a tiétek? A test, szerzetesek, nem a tiétek. Mondjatok le róla, és ha lemondotok, üdvötök és boldogságotok származik belőle hosszú időre. Az érzetek (- a tudat, ~ az adottságok, ~ a megismerés) nem a tiétek. Mondjatok le róla, és ha lemondotok, üdvötök és boldogságotok származik belőle hosszú időre.


A kérdés:
Megvilágosodott vagy, tehát lemondtál az olyan dolgokhoz való ragaszkodásról, mint a föld, a nép vagy a jövőtől való félelem. Nem táplálsz gyűlöletet senki, és semmi iránt. A néped, ami egy viszonylag fejlett spirituális és lelki szinten áll, és ami életet adott, táplált és elvezetett a megvilágosodáshoz, szenved, de nem azért, mert olyan spirituális gondok gyötrik, mint Buddhát, hanem mert egy idegen nép kifosztja, láncra veri, öldösi őket és kiirtja őket. Mit tennél, ha lenne hatalmad ezt megállítani? Magadra hagynád őket, mint Buddha? Szeretetre próbálnád tanítani az ellenséget, mint Jézus, noha tudnád, hogy ezzel nem jársz sikerrel? Vagy pedig szembemennél mindennel, amit eddig elértél? Feladnád a nyugalmat, a megvilágosodást, elhallgatnád a tudást, hogy mi hozhat békét az emberiség számára, és a saját értékrendedet szembeköpve harcolni kezdenél az ellenséggel, lemészárolnád őket?

Vajon Buddha megvilágosodott volna, ha valakik folyton veszélyeztetik az életét? Ha valaki megpróbálja kirabolni, megölni, megverni, meggyalázni, mert látja, hogy "ő nem üt vissza". Mert ez a gond ezekkel az utakkal, amit hirdettek. Ez a gond a kenyérrel visszadobással is. Elvben ez az egyetlen módszer, ami elvezethetné az emberiséget a békéhez, de gyakorlatban rég rá kéne jönni, hogy béke nem létezik. A megvilágosult embereket le fogják húzni a nem-megvilágosultak, és minden Jézusra jut ezer hamis próféta, aki megkövezi. És ilyenkor adódik a nagy dilemma: melyik a fontosabb? A saját érdekem, ami a teljes béke, vagy egy kompromisszum, ahol a társadalmat is szolgálom, de ezzel egyértelműen szembe kell fordulnom önmagammal?
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 02:58:50 írta Saphira » Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2103 Dátum: 15 júl 24, 03:10:31 »

Ennyi komoly téma után be kell tennem ezt, hogy kicsit felhíguljon fórum.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Gatx849aaUI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Gatx849aaUI</a>
Holnap erre is válaszolok. Addig is bulizzunk.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2104 Dátum: 15 júl 24, 10:09:55 »

Gman egyszer már szóltam, hogy az még elmegy, hogy beírsz valami senkit se érdeklő hülyeséget, de azt nem tűröm el, hogy másodjára is ugyanazt elővedd, és mindenáron le akard erőszakolni a torkunkon. Beírod, mindenki leszarja, oké. De ne akard mindenáron ránk erőszakolni.

Moderátor
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2105 Dátum: 15 júl 24, 10:22:42 »

Hát igazából nem így értettem. Számomra a semmi is valami, mert semmi nem létezik nyilván. Semmi valami alatt pedig az Istent/világot értem, amivel mindkét vallásban csak akkor egyesülhetsz, ha képes vagy megszabadulni az éntudattól, és így a felesleges vágyaktól. A különbség annyi, hogy a hinduizmusban a legtöbb dharma ezt a halálra vetíti ki, azaz jelenlegi életünk a karmán keresztül következő életünkben kamatozódik. Szóval a kettő leginkább abban különbözik, hogy a moksa inkább csak a halál után, a nirvána pedig az életben is elérhető (bár a hinduizmusban is vannak dharmák, amik szerint jivanmukti, az életben való felszabadulás). Szóval arra próbáltam utalni, hogy a kiüresedés egy halálközeli élmény lehet, annak az élménye, hogy eggyé válsz a világmindenséggel, amit egyébként sok újraélesztett átélt, miközben a haldoklás közben kezd elhalványulni a tudatuk.

Halálközeli/újjászületési élményt is az egó generálja, csak nem tudsz róla, amíg nem éled meg. Tehát van a szellem és az elme, az elme a szellemnek az anyagi megnyilvánulása. Mindaddig, amíg öntudatlan az elme (nincs mögötte tudatos szellem, hisz a saját maga projekcióinak) van félelem. De a félelem is csak egy illúzió, az öntudatlanság jele. Az elme teremt minden fogalmat és érzést, ami visszahat a semmire. Ha az egó vagy és rágondolsz a halálra, félni fogsz. Ha a tudat vagy, nem létezik halál, mert csak az egó számára van halál. Ezért nagyon pesszimista ez a látásmód.
Tehát az egó és a tükörszerű tudat abszolút egyek, csak amíg van félelem, addig tudattalan a saját eredetünk.
Gyakorlatilag MINDENT te teremtesz be az életedbe most is, csak nem tudsz róla. Megvilágosodás nem létezik, mert nincs, ami megvilágosodjon. Csak azért létezik ez a fogalom, mert nagyon eltávolodtunk saját magunktól. Szóval a megvilágosodás az, amikor az elme rájön, hogy ő teremt mindent. Csakúgy, mint a megvilágosodást. Ebbe nincs semmi extra, nem kell fű meg tudatmódosító hozzá, az élmény csak segít tudatosulni.


Naplózva



Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #2106 Dátum: 15 júl 24, 10:35:37 »

A Nyugati aluljáróban két cigány veszekedett és az egyik úgy sértegette a másikat, hogy te büdös cigány. Olyan jól teljesítünk rasszizmusban, hogy már az áldozatokra is kihat az önmaguk megvetése. Nevet
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2107 Dátum: 15 júl 24, 10:36:04 »

Kérlek Stance válaszolj röviden és világosan a következő kérdésemre! Most azt állítottad, hogy a félelmet az elme szüli?
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2108 Dátum: 15 júl 24, 10:50:54 »

Ennyi komoly téma után be kell tennem ezt, hogy kicsit felhíguljon fórum.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Gatx849aaUI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Gatx849aaUI</a>
Holnap erre is válaszolok. Addig is bulizzunk.

Nevet


Szerintem egyébként jópofa ez a szám, tipikus egynyári "sláger".
Naplózva

Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2109 Dátum: 15 júl 24, 10:51:34 »

Kérlek Stance válaszolj röviden és világosan a következő kérdésemre! Most azt állítottad, hogy a félelmet az elme szüli?

Mindaddig, amíg öntudatlan az elme (nincs mögötte tudatos szellem, hisz a saját maga projekcióinak) van félelem. De a félelem is csak egy illúzió, az öntudatlanság jele.

Mi nem érthető ezen? A FÉL-ELEM, mint a magyar nyelvünk is szépen leírja, az elme tudattalansága. Nem egész, mert fél. Gman effekt: on.
Naplózva



gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2110 Dátum: 15 júl 24, 10:56:10 »

Érthető, csak letagadnád ezután.
Szóval, ha a félelem az elméből jön, az állatnak meg nincs olyan, akkor hogy érezhet félelmet?
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #2111 Dátum: 15 júl 24, 11:02:10 »

Az állatok szerintem ösztönből éreznek félelmet (ha valós veszély fenyegeti őket), az ember viszont akkor is képes félni, ha egyébként semmi oka nincs rá, csak elkezd kombinálni és "bemeséli" magának.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2112 Dátum: 15 júl 24, 11:06:20 »

Van rá oka, csak az ember hamarabb ráeszmél, mint bekövetkezik. Teljesen ugyanaz, ha az állat képes volna erre, ugyanúgy félne.
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #2113 Dátum: 15 júl 24, 11:11:36 »

Érthető, csak letagadnád ezután.
Szóval, ha a félelem az elméből jön, az állatnak meg nincs olyan, akkor hogy érezhet félelmet?

Az elme, mint egó nem létezik náluk. Pontosabban nem úgy, mint az embereknél. Mi függünk az egótól, mert nem vagyunk tisztába a saját eredetünkkel. Ők maguk a tiszta tudat és nem tévednek el a tudattalan (hamis énkép) elmében. A megvilágosodott emberben is felbukkanhat félelem, mert az egó egy beprogramozott (és kondícionált) gépezet, így vannak automatikus mechanizmusai, de már tudja, hogy nem tartozik hozzá. Szóval náluk a félelem ösztönszintű és természetes, nem pedig illúzió. Mármint a félelem mindig az, csak itt azonosulás nélküli. Erre gondoltam.
Naplózva



gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #2114 Dátum: 15 júl 24, 11:21:00 »

Ok.
Félek az injekciós tűtől, mert belém tört, erre ugye jól ráhúzató az elme játéka elméletre. De ha egy kutya, akit majdnem agyonvertek, fél a bottól, nem ugyanaz?
A félelmek inkább a személyes és a kollektív emlékezet tapasztalataiból születnek. Egyik az egyed, másik a faj alkalmazkodóképességét segíti. A félelem hasznos evolúciós vívmány. Ha a megvilágosodott ezt nem érzi sajátjának, az alátámasztja, amit Saphi mondott.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 24, 11:32:26 írta gman » Naplózva
Oldalak: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!