24 máj 21, 09:28:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 933578 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #1440 Dátum: 15 júl 07, 19:12:20 »

A jelszó, ami azt hírdeti, hogy ne gondolkodj, mert azzal csak a baj van.
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1441 Dátum: 15 júl 07, 19:27:32 »

Nincs baj a tudatos gondolkodással. A gond azzal van, amikor elkezd azonosulni az ember a gondolataival, vagy pedig nincs figyelem, ami szabályozza a gondolkodást.
Naplózva



drszabi
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1965


Kriminál pszichológus Vallás: mugen


« Válasz #1442 Dátum: 15 júl 07, 19:36:15 »

Ha a szabályozatlanságot arra érted, amikor az ember fejét eltelítik a gondolatok, és annyira az adott probléma köré összpontosul, hogy már beleőrül, akkor értem mire gondolsz. xd
Amióta nincs az életemben ez a dolog és nem kattog egész nap ezen az agyam, azóta lényegesen frissebb vagyok xd
Naplózva

Feleségem: hanii Szeretet; Gyermekeim: Lina Lisana, AyaseAkami, Neirda; Anyósom: Ritli-hime; Apósom: Hiei-sama; Sógornőm: Minagi-san;
 Mesterem: heo; Tanítványom: Tsunadehime; Petem: D3VON; Ritli-hime csigusza _@/°°
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1443 Dátum: 15 júl 07, 19:40:59 »


Te amúgy szoktál néha gondolkodni is, vagy csak a könyveidben rejlő tartalmat tanulod meg?

Most akkor kell gondolkodni, vagy nem?
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1444 Dátum: 15 júl 07, 19:48:03 »

Múltkor azt is írta, hogy ha valaki valami ellen van, azzal csak erősíti, magát meg pusztítja. Ma akkor eret vágva támogatta a melegházasságot?
Naplózva
Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1445 Dátum: 15 júl 07, 19:50:18 »

Most írtam le lel agyfasz.
Igazából rengeteg viszonylatban meglehetne ezt vizsgálni. Nem hiába vagyunk az anyagi világban, így kell gondolkodni. Csak nem szabad elfelejtetni, hogy az elme csak egy eszköz. Azt is írhatnám, hogy jó a gondolkodás, mint létező dolog, mert ez is segíti, hogy öntudatra ébredj a maga hibáival. De ez igazából azért hülyeség, mert a világ mindig is egy volt és lesz, ezért elveszteni nem tudod magad és minden illúzió. Pl sokan kérdezik, hogyha van Isten akkor miért ilyen szar a világ. Vagy ha van Isten akkor miért nem az elejétől szép az élet és végig szép. Mindig is az volt, csak az elme bekavart.

gman, ha csak ennyit vagy képes idehányni akkor minek írsz? még akkor is hazudsz amikor kérdezel.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 07, 19:57:06 írta Stance » Naplózva



Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1446 Dátum: 15 júl 07, 19:57:37 »

Az élet nem szép. Az élet egy olyan konstrukció, ami a világ törvényeivel szembemenve megpróbálja legyőzni a szabályokat, de ez nem sikerül neki, és ez örök szenvedésre és küzdelemre készteti. Az élet a gyilkosságra, önzőségre és a mástól való elvételre épül, és megfoghatatlan örök küzdelem a fennmaradásért. Semmi szép nincs benne igazából, és ha mélyen belegondolsz, pont az elméd próbálja belemagyarázni, hogy szép, és hogy van értelme, ha már 3 milliárd éve burjánzik. Kiülsz a napra, sütteted a hátad, hallgatod a madarakat, nézed a naplementét, és bebeszéled magadnak, hogy ez mind szép, pedig egyiknek sincs semmi értelme. Csupán azért mondod ezt magadnak, hogy valami értelmet találj a saját létezésednek.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 07, 19:58:35 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1447 Dátum: 15 júl 07, 20:16:11 »

A barátnős incudens előtt naivan bölcsnek hittelek, de akkor rájöttem, hogy egy éretlen, hisztis picsa vagy, aki önálló gondolata nem lévén önjelölt filozófusok szektás baromságait szajkózza. Mély értelmet látsz ezekben a szarokban, mert pont azért íródtak, hogy meghülyítsék azt, akit meg lehet. Nincs egy önálló gondolatod, nem tudsz két sort maszlag nélkül leírni.
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #1448 Dátum: 15 júl 07, 20:26:42 »

Mutass egy embert, akinek van önálló gondolata.  Nevet Egyáltalán mi az az önálló gondolat?  Nevet
Naplózva


Stance
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2122



« Válasz #1449 Dátum: 15 júl 07, 20:28:11 »

Annyiszor ismétlem magam ahányszor kell. A világ csak tükör. Ez a te tükröd, a te szegénységi bizonyítványod. Kár, hogy egyetlen barátod sincs, akivel olyan viszonyba vagy, hogy tükröt tartson neked. Bár feleséged van, de úgy látszik, hogy ő sem abban a szerepben van, amiben lennie kéne. Ez jutott neked és ennek is oka van. Az hogy benned egy alaptalan maszlag indulatot váltott ki... egy olyan ember, akinek szerinted egy önálló gondolata sincsen... miközben csak behánysz néhány érv nélküli szart... gondolkozz el, barátom...

Saphira, mihelyst hazaérek válaszolok.
Naplózva



gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #1450 Dátum: 15 júl 07, 20:35:16 »

Nem vagyok indulatos, egyszerűen nem tudok hinni neked azóta, mióta két lábbal tapostál mindenen, amiben azt hiszed, hogy hiszel.
Rólam meg nem tudsz semmit.

Seva, önálló gondolat az, amihez tapasztalat segített.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #1451 Dátum: 15 júl 07, 20:42:01 »

Rólam meg nem tudsz semmit.

Mindent tudunk rólad, és mind igaz amit stance + gdat rólad mondott, persze hazudhatod magadnak hogy nem ismerünk de egyrészt nem is akarunk megismerni másrészt ez a tény irreleváns.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #1452 Dátum: 15 júl 07, 20:58:27 »

Ha a világ a tükör, akkor minek a barát?

Egyébként nagyon átmenet a dolog érvek nélküli személyeskedésbe. Kicsit visszafogottabban és átgondoltabban kellene leírni a TE véleményedet, mert egyébként a világ nem tükör. A tükör az csaknannyit mutat, amit látni tudsz. A világ ettől nyilván több. Következésképpen, amit te tükörnek hívsz az a hatás ellenhatás elve, avagy azt kapod, amit adsz, habár karmának is hívhatjuk. Akció és reakció. Veled született és tanult reflexek. Tehát tulajdonképpen nincsen ÉN, akinek tükröt lehetne tartani. Azaz, amit most leírok az a te gondolatod, amit válaszként adok egy gondolatodra. Ergo nincs TE, nincs ÉN, csak mi, a világ és benne minden, ami élő és holt, amit érzékelünk és amit nem. Te nem létezel, ahogyan én sem, de mégis küzdünk. Nem tudjuk miért, nem tudjuk kivel/mivel, de egy idő után nem is számít. Nem számít ezekből semmi sem, nem érdekel a miért, nem érdekel, hogy hová tartok, honnan jöttem, hogy ki vagy mi vagyok. Csak küzdök tovább, mert küzdenem kell, mert ez a lételemem, mert a küzdés vagyok maga, mert ez éltet, mert állat vagyok, mert ha nem küzdhetek puszta kézzel, akkor magam ellen kell küzdenem. Csak addig élek, amíg küzdök.

Itt jön az ősi kérdés: Miért küzdök? Merrt kell, mert félek, mert élni akarok! Ösztön.

Nincs libsi, meg filozófiai mese, mind csak ösztönlények és csak az okoz rákot, hogy öltönybe bújva kell élnem, hogy nem törhetem be a velem szemben ülő arrogáns pöcs orrát, mert akkor nem küzdhetek tovább, akkor meghalok, mert tabukkal vettük körbe magunkat. Mert elhittük, hogy van TE, van ÉN. TE és ÉN vagyunk a saját magunk rákjai, az emberiség rákjai. A természetünk ellen teszünk minden nap. Méghogy önképzés, méghogy gondolat, ugyan. Ezek nem létező dolgok, mint ahogyan te vagy én sem létezünk, de küzdünk ez ellen, mert félünk az elmúlástól, mert nem elég, hogy csak reakció vagyok valamire, több akarok lenni, de sajnos nem vagy más csak halott, születésed pillanatától halott vagy, a többi csak maszlag. Nevet
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #1453 Dátum: 15 júl 07, 21:10:54 »

Rólam meg nem tudsz semmit.

Ja, hogy kell a négy szó is.

Hiteltelen vagy gman. Papolsz itt Stance-nek, aki sokkal okosabb nálad, közben meg annyira szánalmas vagy, hogy nem bírsz elszakadni egy olyan fórumtól, ahol mindenki utál.

Most játszod az okostojást, meg a nagy életművészt, de minden megnyilvánulásod amit eddig tettél valami kreténség volt.

Még Masashi is értelmesebb volt nálad.
« Utoljára szerkesztve: 15 júl 07, 21:17:33 írta Lew » Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #1454 Dátum: 15 júl 07, 21:18:03 »

Én nem utálom gmant.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 95 96 [97] 98 99 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!