24 máj 21, 08:09:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 933528 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #840 Dátum: 15 jún 28, 18:42:17 »

Aztán most lehet rajtam röhögni, meg tükrözni, meg hasonlókat mondani, hogy túl sokat képzelek a dolgokba és pesszimista vagyok, de már Buddha szerint sem az volt a pozitív gondolkodás, hogy nem vesszük észre a rossz dolgokat, hanem az, hogy a rosszban is meglátjuk a jót. Én még nem tudom, mi ebben a jó. De azt tudom, hogy túl sokan félreértelmezik a pozitív gondolkodást, és inkább ignorálják az egyértelmű fenyegetést.
Ebben egy jó dolog van. Ugyebár említetted, hogy minden ugyanarra az alapelvre épül a természetben. A sejtekkel bemutatott példád alapján minden meg fog halni, ami nem való a szervezetbe. S habár a rákos sejtek is azt gondolják, hogy értük van a szervezet, de tudjuk, hogy vagy ők halnak, vagy a szervezet. Szóval két opció van, vagy a nyugati kultúra hal ki - legalábbis a most ismert formájában - vagy a komplett bolygó, s mint tudjuk az utóbbira még nem volt példa, de az ellenkezőjére többször is.
S hogy mi ebben a jó? Ismét győznek a törvények, tehát, ha késve is, de működik a természetes szelekció, tehát a fajunk továbbra is élni fog, mert egyébként szükség van rá a természetben.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #841 Dátum: 15 jún 28, 18:45:31 »

Egyszer én is leírtam ezt, amit heo, csak engem le se szartok, mert néha viccelődök.
Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #842 Dátum: 15 jún 28, 18:46:38 »

 Gman ez a macis avatar te jó isten Nevet baromi jó ikszdé honnan szedted elő? Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #843 Dátum: 15 jún 28, 18:47:53 »

Beírtam a gugliba, hogy rainbow care bear.
Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #844 Dátum: 15 jún 28, 18:52:06 »

Nem is reméltem mást amúgy nem rossz ikszdé nagyon beteg Nevet
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #845 Dátum: 15 jún 28, 18:53:32 »

Fun Fact: A Care Bears (gman avatárja) képregényváltozatát is a Marvel adta ki a Dc-től erre szerződött rajzolóval. Itthon is kiadták nagy részét. 20 évvel előbb mint a Watchment vagy a Hellboyt például.
Naplózva


 
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #846 Dátum: 15 jún 28, 18:54:41 »

Idézet
Szóval két opció van, vagy a nyugati kultúra hal ki - legalábbis a most ismert formájában - vagy a komplett bolygó

Ez így igaz, bár manapság az élővilág szempontjából az egész emberiség ráknak tekinthető. Most nem akarom ellőni a klisés emberutáló és nevetséges szövegeket, de tény, hogy az emberiség sikeresen kihúzta magát a természet összes szelekciós hatása alól, és óriási mértékben növekszik, hála a "fejlődésfanatikus" gondolkodásmódnak. A fejlődés is csak olyan hülyeség, mint a szabadság. Egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón nem lehet a végtelenségig növekedni.
Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #847 Dátum: 15 jún 28, 18:54:53 »

Dehogy beteg, ezt nézem a gyerekkel. Dóra a madafaka felfedező, na az beteg.

Saphi keveri a fejlődést és a növekedést. Ohh My God
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 28, 18:58:05 írta gman » Naplózva
Zoicit
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


« Válasz #848 Dátum: 15 jún 28, 19:02:51 »

A fejlődés jó dolog. A rendszer, meg a pénz központú társadalom a rossz dolog. Sajnos a nagyhatalmak, meg multik márpedig ebbe az irányba mennek. Ebből meg átlag emberként nem nagyon tudsz kitörni. Szomorú
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #849 Dátum: 15 jún 28, 19:03:18 »

Te nem ezt írtad le, gman, hanem azt, hogy megöregedtünk. Ebben is van igazság, de az öregség nem feltétlenül jár ilyen degenerációval, demencia ide vagy oda.

Idézet
keveri a fejlődést és a növekedést.

A szellemi fejlődésen kívül minden fejlődés valahogyan növekedéssel jár. És a növekedés alatt nem feltétlenül a népességszám-növekedést értem.

Naplózva

Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #850 Dátum: 15 jún 28, 19:11:32 »

Ezt a képet Lunának küldöm. Nevet



1000%, hogy így lesz. Nevet

Ma voltam melóba. Szokásosan hoztam a formám, alias be nem állt a szám és egy adott pillanatban már én sem tudtam követni egy két gondolatmenetemet, majd azután jött az eszeveszett röhögés, mikor megpróbáltuk kibogozni, hogy mit is akartam tulajdonképpen.

Nem is ez volt a csúcs a mai nap. Nevet Hanem az, hogy a mosodában dolgozó felnőtt férfi és a másik velünk dolgozó diáklány kitalálták hogy telefonbetyárkodni fognak. Nevet A lánynak az egyik ismerősét szivattuk meg azzal, hogy a férfi rejtett számon felhívta, majd megpróbálta elhitetni vele, hogy ő egy rendőr, és szeméremsértés gyanúja miatt keresi a srácot. ( Megírták a tökéletes bikfaszöveget, sőt még arra is ügyeltek, hogy egy keszthelyi rendőr nevét használják. ikszdé ) A lány kocsijába ültünk be munka után, az ötödik próbálkozásra vette csak fel a srác, persze már akkor is majdnem meghaltunk a kuncogástól, majd amikor visszakérdezett, hogy " Szeméremsértés?" eldőltem a hátsó ülésen és visítva nevettem a kardigánomba, hogy ne bukjunk le egyből. Nevet Szegény gyerek úgy megijedt, persze visszahívtuk, hogy sorry, de azt mondta, hogy inkább csak meglepődött, de nem vette be. AHA. Nevet ( Meg káromkodott egy sort...)
   Úgy szétfolyt a sminkem, mintha 10 percig bőgtem volna. Nevet Imádom a mosodában dolgozó embereket. Mindenki benne van minden állatságban. ikszdé Szerencsére még jópár nyaram lesz élvezni a társaságukat. Nevet Igaz, a személyek folyton cserélődnek, de szinte mindenki nagy arc. Nevet Mennyi mindenről maradnék le, ha nem dolgoznék!


Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #851 Dátum: 15 jún 28, 19:13:15 »

A fejlődés ennél összetettebb dolog, leegyszerűsítve kb. úgy lehet leírni, hogy egy rendszer olyan irányba történő változása, amiben az adott helyzetben hatékonyabb a működése, mintha ez a változás nem történt volna meg.
A növekedés egy monoton növekvő görbe, a fejlődés meg egy kaotikus valami.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 28, 19:16:41 írta gman » Naplózva
Zoicit
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


« Válasz #852 Dátum: 15 jún 28, 19:13:40 »

A jelenlegi rendszerben igen. De ha a késsel valaki öl, azért nem a kést kell kikiáltani rossz dolognak.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #853 Dátum: 15 jún 28, 19:20:28 »

A fejlődés ennél összetettebb dolog, leegyszerűsítve kb. úgy lehet leírni, hogy egy rendszer olyan irányba történő változása, amiben az adott helyzetben hatékonyabb a működése, mintha ez a változás nem történt volna meg.

Senki sem mondta, hogy nem ez a fejlődés. Azt mondtam, hogy a fejlődés növekedéssel jár. Nyilván, ha egy rendszer fejlődik, hatékonyabban működik, akkor addig lekötött energiák fognak felszabadulni, ami végső soron növekedésben nyilvánul meg.

Amúgy ezt már egyszer elmondtad, gman. Ez az egyetlen, amiről szilárd véleményed van, hogy folyton itt kapcsolódsz be a beszélgetésbe?
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 28, 19:21:17 írta Saphira » Naplózva

gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #854 Dátum: 15 jún 28, 19:27:32 »

Értem, amit mondasz, azt hiszem, hogy amit te növekedésnek mondasz, annak egy része nálam már fejlődés. Ami hatékony, az a természetben valóban átesik egyfajta számszerű növekedésen, de csak a minőségi változás után. Az embernél nem így működik.

Igen. Szomorú
Am tényleg, szeretem a rendszerelméletet, mert ez minden alapja, a többi, felülről nézve csak apró részlet.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 28, 19:32:23 írta gman » Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!