24 máj 17, 15:05:45 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 707
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma topic 13  (Megtekintve 930537 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #285 Dátum: 15 jún 15, 23:24:35 »

Idézet
kulturális sokszínűség megteremtését akadályozzuk.

Mondd már el, miért jó a kulturális sokszínűség. De tényleg, csak egyszer egy értelmes érvet mondanátok, de sosem tudtok.

Magyarországra nem kell, nincs rá szükségünk. Ha kulturális sokszínűséget akarsz, vándorolj ki az olvasztótégelyekbe te is, mert ide nem kellesz.

Csak ennyit akartam, sziasztok.
Naplózva

Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #286 Dátum: 15 jún 15, 23:35:56 »

Lökjed Micsudi, hallgatunk.

Saphira  Szeretet
Naplózva


 
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #287 Dátum: 15 jún 15, 23:45:58 »

Csak egyet érteni tudok.

Hajtottam egy csajra, kiderült egy régi barátom is, csak épp egyikük sem szólt nekem erről, arról meg pláne nem hogy nem én vagyok a befutó. Szóval hülyét csináltam magamból. Ők meg röhögtek a markukba. Megalázottnak érzem magam és 4 év barátság után kicsit mintha hátba döftek volna. Nevet És ilyenkor nincs itthon semmilyen pia Nevet ha nappal lenne és nem lenne itt egy kisgyerek szerintem már lebontottam volna a féllakást, így viszont csak lenyelni és elnyomni tudom. Röviden ennyi.
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #288 Dátum: 15 jún 15, 23:57:04 »

Tudom, hogy már milliószor elmondtam és nem is értem miért teszem ismét, mert úgy sem hallgatod meg. De ne várj el ilyen hamar semmi komolyat. Mert ez így nem fog működni.  Neeem

Majd ha lefeküdtél vele, utána érdemes komoly kapcsolaton gondolkodni. Lehet itt udvariaskodni, de egy kapcsolatnak nagy százalékban ez az alapja, különben nem kapcsolatnak, hanem barátságnak hívnák. Tehát érzelmileg kötődni ráér a vonzalom kialakulása után. Ha pedig nem az érzelmi kötődés miatt akadtál ki, hanem csak mert nem dugtad meg, akkor az nyilván fölösleges. Mert végtelen nő van a világon, akik közül van számodra megfelelőbb.

Ilyen baromságokat beszélnek az emberek orrba-szájba, hogy pénz kell, autó kell, ötvenes kar kell. De ha ezt a fenti hozzáállást felfognák, már megszűnne a problémáik 90%-a e téren.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 15, 23:59:18 írta Gdat88 » Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #289 Dátum: 15 jún 16, 00:01:52 »

Idézet
kulturális sokszínűség megteremtését akadályozzuk.

Mondd már el, miért jó a kulturális sokszínűség. De tényleg, csak egyszer egy értelmes érvet mondanátok, de sosem tudtok.

Magyarországra nem kell, nincs rá szükségünk. Ha kulturális sokszínűséget akarsz, vándorolj ki az olvasztótégelyekbe te is, mert ide nem kellesz.

Csak ennyit akartam, sziasztok.
-írta a magyar animefórumon, ahol rendszeresen az amerikai sorozatokról folyik a szó.

Így születnek új ötletek, kreatív kooperációk, érdekes társulások. Egyszerűen sokkal nagyobb szellemi potenciált látok egy színes társaságban. Lehet, hogy neked fáj, hogy nem mindenki gondolkodik ugyanúgy, mint te, nem mindenki néz ki ugyanúgy, mint te, sőt még csak nem is viselkednek ugyanúgy. Megnyugtatlak, ez csak sima középszerű maradiság és ismeretlentől való félelem, nem egy ritka dolog. Ha változatlan világot akarsz, keríts el egy földdarabot és élj nyugodtan egyedül, úgy majd ellehetsz a saját örök igazságaiddal. A világ úgyse kell neked és te se kellesz neki. Még gyűjts néhány embert és alapíthattok egy demokratikus (vagy nem, a fene tudja nemed mi a jó) Észak-Koreát.
Egyébként épp egy olvasztótégelyben vagyok, köszönöm a jótanácsot.
Csak ennyit akartam, szia.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 16, 00:09:50 írta dtatar » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #290 Dátum: 15 jún 16, 00:03:33 »

Igen. A technológiai fejlődéshez elengedhetetlenek az afrikai bevándorlók. Vagy milyen egyéb kulturális vívmányokat várunk tőlük tamtamdoboláson kívül? Te komolyan azt hiszed, hogy civilizációt építeni jönnek? Nekünk kellene felzárkóztatni őket, hosszú és áldozatokkal teli munkával. Ami jó kérdés, hogy egyáltalán lehetséges-e. Úgy, hogy mindenki sír, hogy amúgy is milyen rossz a helyzet. Pont ez hiányzik még.

Elképesztő, hogy emberek mennyire nem tudnak megkülönböztetni dolgokat. Azt állítják, hogy minden mindennel egyenlő.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 16, 00:18:49 írta Gdat88 » Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #291 Dátum: 15 jún 16, 00:21:56 »

A kulturális sokszínűségről volt szó, nem a szakképzetlen afrikai bevándorlókról. smirksweat
Az pedig bocsátassék meg nekem, hogy úgy gondolom, hogy a fejlett nyugati társadalom vagy megpróbálja felzárkóztatni a többi népet, vagy még ötven év múlva is ugyanezen siránkozhatunk, csak sokkal nagyobb létszámmal, problémával és kihívással szembenézve. Persze nyugodtan lezárhatunk minden határt és a homokba dughatjuk a fejünket, de ezzel valahogy nekem morális problémáim vannak. bow
Sok afrikai menekültnek egyébként sem a kivételes szellemi képességei miatt kell szerintem menedéket adnunk, hanem pusztán mert menedékre szorulnak.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #292 Dátum: 15 jún 16, 00:27:24 »

Nem a lány elvesztése fáj az inkább csak bosszant eszméletlen jól néz ki a csaj, még deák téri mércével is. Székely csaj mit várunk Nevet Hasonlított a lolos énekesnőre akit imádok ikszdé. Haverom viselkedése miatt szarabbul érzem magam. Megbíztam benne. 
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #293 Dátum: 15 jún 16, 00:36:00 »

Arra irányult a kérdés, hogy mire jó a kulturális sokszínűség.

Erre írtad, hogy:
Idézet
Így születnek új ötletek, kreatív kooperációk, érdekes társulások

Aztán amikor megkérdeztem, hogy mégis ez mit takar, utána már te is csak azt mondtad, hogy felzárkóztatni kell őket.
Amúgy igen. Fel lehetett volna zárkóztatni őket. A gyarmatbirodalmakban. De ne a szomszédomban, ha kérhetem. Mert ez rengeteg káosszal és bajjal fog járni. Amit nem nekünk kell megfizetni. Nem tartozunk nekik. Mi magyarok legalábbis biztosan nem.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 16, 00:42:58 írta Gdat88 » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #294 Dátum: 15 jún 16, 01:02:20 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vmd1qMN5Yo0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vmd1qMN5Yo0</a>

Mai napig a kedvenc paródiám de most rájöttem hogy tiszta Duma topic is egyben. Nevet
Sorrendben a szereplők: Micsudi, Gdat, gman, Ayumi a végén meg Syzy és én.
Naplózva


 
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #295 Dátum: 15 jún 16, 01:41:44 »

Mára elég az internetből Nevet alszok ikszdé a paródia kiba nagyon köszönöm szépen jóéjt nektek
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #296 Dátum: 15 jún 16, 02:21:26 »

Arra irányult a kérdés, hogy mire jó a kulturális sokszínűség.

Erre írtad, hogy:
Idézet
Így születnek új ötletek, kreatív kooperációk, érdekes társulások

Aztán amikor megkérdeztem, hogy mégis ez mit takar, utána már te is csak azt mondtad, hogy felzárkóztatni kell őket.
Igen. A technológiai fejlődéshez elengedhetetlenek az afrikai bevándorlók. Vagy milyen egyéb kulturális vívmányokat várunk tőlük tamtamdoboláson kívül? Te komolyan azt hiszed, hogy civilizációt építeni jönnek?
Megkérdezted, hogy a menekültekkel, akiktől nem várhatunk mást a tamtamdoboláson kívül, azzal mit lehet kezdeni. Én válaszoltam.
Előtte viszont szép kereken leírtam, hogy bevándorlók =/= menekültek, és ez alapján kulturális sokszínűség =/= afrikai törzsi kultúra.
A kulturális sokszínűségről volt szó, nem a szakképzetlen afrikai bevándorlókról. smirksweat
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #297 Dátum: 15 jún 16, 02:46:21 »

Jó de, nem is attól félnek az emberek, hogy idejönnek japánok vagy kínaiak. Érdekes módon, csak az arabokkal és a négerekkel van baj. Az iszlám pedig egy komoly probléma, mert az nem csak egy vallás, hanem egy életmód és egy politikai jelenség, esetenként mozgalom is. És a követői rossznak tartják a mi kultúránkat. Ott nincsenek opciók. Allah van és a szava, vagy szar alak vagy. Nem szabad őket ideengedni, mert a tolerancia, csak úgy jöhet létre, ha mind a két fél képes rá.

Ebből nem kulturális sokszínűség lesz, hanem polgárháború. Bár annak lennének jó hozamai. Megritkulna kicsit az életképtelen liberális lakosság.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 16, 02:47:29 írta Gdat88 » Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #298 Dátum: 15 jún 16, 03:46:10 »

a tolerancia, csak úgy jöhet létre, ha mind a két fél képes rá.
Ámen.

Egyébként épp egy olyan városrészben lakom, ahol nagyon sok az arab, eddig mégsem voltam tanúja semmiféle ezzel kapcsolatos atrocitásnak.
Az mondjuk mindenképp tagadhatatlan, hogy az iszlám fanatikus követői komoly veszélyt jelentenek, de az általánosítást én szeretném elkerülni minden lehetséges esetben.

Szóval így összefoglalva:
-A bevándorlókkal, amennyiben nem rombolni és ingyenélni jönnek, úgy általában nincs baj.
-Vannak azonban bizonyos osztályok, amik nagyobb problémát jelentenek a többinél.
-Az illegális bevándorlással szemben komolyan fel kell lépni, mert abból semmi jó nem származik.
Azt hiszem ezekben egyetértünk.
Viszont nem értünk egyet abban, hogy:
-Szerinted a problémás osztályokat ki kéne zárni, mert nem tudjuk megfelelően kontrollálni a beengedésüket és ez a legbiztonságosabb megoldás.
-Szerintem szigorú ellenőrzéssel ki lehet szűrni annyira a veszélyt, hogy megérje ezek közül az emberek közül is beengedni néhányat, ahelyett, hogy csak illegális utakat hagyunk nekik erre.

Ha valamit rosszul értelmeztem, pontosíts.


Visszakanyarodva az eredeti témához. Az egészben az a szomorú, hogy erről a témáról normális vitákat lehetne prezentálni a lakosságnak, és aztán valódi konzultációt lefolytatni*, de vezető politikusaink erre úgysem hajlandóak, mert ettől nem nő a vagyonuk.
*Ha ezek után a te verziódra jutnánk, akkor (bár egyet nem értenék vele) jogosnak éreznék egy ezirányú döntést. (Tudom, hogy ez ilyen naiv demokráciahívő bullshit, de reménykedem, hogy egyszer létrejön ilyen kommunikáció a fontos témákról, és az emberek az esetek nagy százalékában jó döntést fognak hozni.)
Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #299 Dátum: 15 jún 16, 06:34:28 »

Erről perverz dolgok jutottak eszembe.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 707
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!