24 máj 12, 21:24:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Inazuma Eleven  (Megtekintve 5270 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
kazuma89
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 145



« Dátum: 11 feb 06, 21:12:05 »

Endou egy fiatal focista, iskolája foci klubjának elnöke. A klubbal mindössze egy gond van: a 7 tagból és egy lányból álló csapat nem léphet pályára, ugyanis nincs meg a teljes csapathoz kellő 11 fő. Endou (aki egyébként kapus poszton játszik) azonban még így is próbálja összetartani a klubot és játékra bírni annak semmittevő tagjait. Ők azonban nem akarnak belemenni a hét-tagos csapat dologba, így Endou ha idegesen is, de aznapra békén hagyja a társait. Délután a parkban viszont meglát egy idegen fiút, aki egy nagyon jó célzással megment egy kisgyermeket egy erősen megrúgott focilabdától. Endou abban a pillanatban észreveszi, hogy a fehér hajú, csendes fiú nagyon jól tud focizni.

Másnap Endou osztályába új tanuló érkezik, Gouenji Shuuya, aki nem más, mint a fehér hajú srác, akivel Endou az ezt megelőző napon találkozott. A fiú könyörög Shuuyának, hogy az csatlakozzon a foci klubhoz, de Shuuya azzal az ürüggyel, hogy már befejezte a focit, lekoptatja Endout.

Eközben az iskola igazgatója elkényeztetett, focit kevéssé kedvelő lánya kérésére be akarja zárni a klubot pont a kicsi létszám miatt. Egy utolsó esélyt ad Endounak: össze kell kovácsolnia egy teljes csapatot, hogy megvívjanak a Teikoku Akadémia csapatával, amely a legfélelmesebb és legkegyetlenebb csapatként ismert klub. Ám amikor Endou elmeséli a dolgot a klubtagoknak, azok megrémülnek és nem akarják bevállalni a mérkőzést, ezért a fiú különböző sportklubokból kezd el tagokat toborozni, nem sok sikerrel. Végül ha egymaga is, de Endou elkezd edzeni a nagy mérkőzésre. Szerencséjére a klubtagok idővel rájönnek, hogy Endounak igaza van és vele együtt edzenek. Végül a meccs napjára összegyűlik elég tag, hogy megvívjanak a Teikokuval.

A Teikoku azonban nem ismeri a valódi fair playt és durvábbnál durvábban lökik fel Endou csapatának tagjait és olyan erővel képesek kapura lőni, hogy Endou eleinte hiába próbálkozik, nem tudja kivédi a rúgásokat. A második félidőben azonban főhősünk mindent belead és sikerül kivédenie egy lövést, ugyanis kiderül, hogy birtokolja a Nagy Kéz nevű különleges képességet, amely egy legendás erő a foci világában. A meccset becsület szempontjából Endouék nyerik, ám a Teikoku és főként annak csapatkapitánya, Kidou szemet vet a technikára, amelyről minél többet meg akarnak tudni. Tehát annyi biztos, hogy Endouék nem most látták őket utoljára...

Nagyon jó kis anime, amely az azonos című manga alapján készült, és csináltak belőle Nintendo játékot is. A grafika hozza a 2008-as év színvonalát. A zenék közül talán az opening az, ami nekem annyira nem jött be, az ending viszont nagyon jó és a háttérzenék is elfogadhatóak. Az sorozatban természetesen vannak női szereplők is, de ők csak később kapnak nagyobb hangsúlyt. Az animében megtalálhatóak a sci-fi elemei is, például az első részben a Teikoku egyik győzelmét mutatják meg, amely látszólag az űrben játszódik. Természetesen a Nagy Kéz és a legtöbb csel és rúgás természetfelettiségre utal. A lányokat ne ijessze el a foci (én pl. imádom ezt a nagyszerű sportot), tessék legalább belenézni ebbe az animébe. Megjegyzésként: az animében Shuuya a tipikus fangirl-kedvenc karakter (nekem is ő a kedvencem), Endou seiyuu-ja pedig Junko Takeuchi, aki Naruto hangját is adja egyben.

http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?anime.1982

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=SivOzYJeBGc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=SivOzYJeBGc</a>

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja igen, magyar feliratot se találtam hozzá :S Pedig egész jónak tűnik Nevet
Naplózva

http://neyusatsu.hu/
<---Győri Anime Klubb nézz be!
Ecklair
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 362


« Válasz #1 Dátum: 12 máj 09, 19:55:01 »

Juhé, juhé, van ilyen topic!

Na már csak azért is tartom fontosnak hogy beledumáljak a dologba mert...
- végigvittem DS-en az első (és a végjátéknál tartok a 2. résszel) részt...
- ebből kifolyólag meg akartam nézni az animét, de...
  ugyebár nincs magyar felirat.

Na ez ma odáig fajult, hogy elfilóztam: angolul végigvittem a játékot - majdnem mindent értettem, miért ne nézhetném angolul?? Szóval hosszas bogarászás után megtaláltam és tényleg olyan mint a játék (vagy fordítva, nem tudom mi volt előbb) bár a játékban az Occult elleni meccsen Gouenji volt a problémamegoldó (aki látta tudja mire gondolok)
Nade!

Most jön az igazán nagy kérdés: Hogy vettem rá magam, hogy addig túrjam a netet, míg nem találok végre egy angol feliratos verziót? (spanyol van fent rengeteg helyen)

Itt a válasz: A Cartoon Network magyar fordításba fogja helyezni eme drágaságot.
Félek, hogy elrontják a szinkront (itt jegyezném meg, hogy bár átírták a japán neveket angolokra a játékban, nagyon jó szinkront kapott az összes karakter. Ja és javarészt fiúk. Mert megnézve a japán animét rájöttem, hogy rengeteg fiú karaktert hallhatóan csaj szinkronizál - ha túl sok ilyen van az számomra frusztráló)
Eme tény Endou / Mark-nál nem olyan zavaró (Naruto hangú Nevet) vagy Kazemaru / Nathan-nél, ők nem olyan felismerhetőek, de jó páran nem voltak ilyen szerencsések, például Shōrin / Timmy vagy Max.
« Utoljára szerkesztve: 12 máj 09, 19:57:40 írta Ecklair » Naplózva
Cono
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Válasz #2 Dátum: 12 jún 27, 06:01:48 »


Nah végig néztem Angol felirattal japán nyelven!!
Magával ragadott egyszerűen nem tudtam abba hagyni míg végig nem néztem mint a Ezt mint a Go szériát illetve a harmadikot amit mai napig csinálják!

Aztán megnéztem magyarul a Szinkront nem mindenkinél találták el és a Nevek...!!! hogy legy pl Kabeyamá-ból Jack, Vagy Someokából Dragonfly.... Pff :DDD Vagy Endo-ból Márk...!! Goenji Shuyya (Axcel Blaze) Váá miért az Amerikai Alapot vették!!!

Naplózva
BlackPoet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 104



« Válasz #3 Dátum: 12 jún 27, 07:14:00 »

Azért mert a Cartoon Network mindig ezt csinálja. : ikszdé Bár számomra a Someokás Dragon Fly-os volt a legnagyobb rejtély eddig.
Egyébként az Izanuma Eleven nekem is tetszett. Viszont a Go, hááát azt már néhol túl erőltetettnek tartottam. Főként ezt a Tenma Tsuguri féle Fire Tornado tanulást a végén
« Utoljára szerkesztve: 12 jún 27, 18:42:20 írta BlackPoet » Naplózva

Ecklair
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 362


« Válasz #4 Dátum: 12 jún 27, 20:42:35 »

Én bevallom a játékkal toltam a szekeret, nem zavart. Az eredeti csaj hangok srácoknak a siralmasak, főleg Jacké. Vonyítani tudnék tőle, a magyarral annyira nem is volt bajom, Jimet annyira telibe lőtték, hogy szinte felkacagtam tőle Nevet
Ja meg Jude (Kidou asszem) még amire azt mondom, hogy tényleg pró.
Bocsi a japán nevek egy kicsit cifrák,  pedig alapból nincs bajom velük, de itt túl sok volt egyszerre és nehezen jegyzem ikszdé
Naplózva
BlackPoet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 104



« Válasz #5 Dátum: 12 jún 28, 17:13:28 »

Én bevallom a játékkal toltam a szekeret, nem zavart. Az eredeti csaj hangok srácoknak a siralmasak, főleg Jacké. Vonyítani tudnék tőle, a magyarral annyira nem is volt bajom, Jimet annyira telibe lőtték, hogy szinte felkacagtam tőle Nevet
Ja meg Jude (Kidou asszem) még amire azt mondom, hogy tényleg pró.
Bocsi a japán nevek egy kicsit cifrák,  pedig alapból nincs bajom velük, de itt túl sok volt egyszerre és nehezen jegyzem ikszdé

Csak ezzel az egésszel az a baj, hogy nem hinném, hogy Japánban annyi Márk meg Axel rohangálna. Gondolkozik Meg akkor már ne csak a nevek felét változtassák meg, mert ahogy halottam pl. Axel/Goenji húgának megmaradt a neve. De engem főként az iskolák nevei irritáltak egy kissé. Az viszont jó, hogy a Zeus pl megmaradt Zeusnak, bár nem tudom, hogy milyen kreatív nevet találtak volna ki neki.
Naplózva

Ecklair
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 362


« Válasz #6 Dátum: 12 jún 28, 18:14:36 »

Mivel én nem úgy fogtam fel, hogy tipikus Japán történet melynek igen kötelezően kell ott játszódnia (Captain Tsubasára gondolok ellenpéldaként) így nem zavart. De igen, tényleg iszonyat az iskolanév ikszdé (Agymosottak... anyááám)
Szerintem a Zeus simán maradhatott, mert itt az a lényeg, hogy "istenek" fociznak benne. (Bár alapból nem értem, miért nem Olympos akkor már, miért Zeus japánul is...)
Naplózva
phamerik13
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 65


« Válasz #7 Dátum: 12 júl 10, 22:44:51 »

Oh végre egy topic erről az animérül. (végre? hisz már rég van, na mindegy Nevet
SPOILER!!!
Elkezdtem nézni jelenleg a 14.résznél tartok amikor is a Raimon suli elveri az Akadémiát.
SPOILER VÉGE!!!
Eddig nagyon bejön minden, tetszenek ezek az úgy mond szuperlövések. Igazából én a CN-es magyar szinkronnal nézem mert megszeretném érteni az egészet nem pedig angolul amiből csak a negyedét érteném meg. Speciel engem kvára nem zavarnak a nevek, annyi a lényeg hogy nézzük nem? Félig ázsiai vagyok és engem rohadtul nem zavar nem tudom sok mindenkit miért bosszant ez fel Nevet Lenne egy kérdésem hozzátok akik már végignéztétek a sorozatot.
SPOILER!!!
Gouenji azaz Axel Blazzel mi lesz?! Csak mert láttam AMV-ket a JuhTyúkon és mindegyik olyan Tribute volt, stb. Valaki felvilágosítana? Mondjátok hogy nem hal meg!
SPOILER VÉGE!!!
Naplózva

BlackPoet
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Köd Falu Rejtett Köd Falu

Hozzászólások: 104



« Válasz #8 Dátum: 12 júl 11, 07:10:07 »

Gouenji azaz Axel Blazzel mi lesz?! Csak mert láttam AMV-ket a JuhTyúkon és mindegyik olyan Tribute volt, stb. Valaki felvilágosítana? Mondjátok hogy nem hal meg!
SPOILER VÉGE!!!

Engem speciel kiráz a hideg az angol nevektől, de ez nem tartozik annyira a témához.
Spoiler
Nos, Gouenji köszöni szépen élni és virulni fog a sorozat végéig. Sőt még  majd az Inazuma Eleven  Go-ban is szerepel *valahányszor eszébe jut Gouenji tíz évvel későbbi, hosszúhajú énje mindig röhögnie kell ikszdé* Fr a lényeg az, hogy Gouenji megmarad. Hümm-hümm
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 11, 07:11:47 írta BlackPoet » Naplózva

Adri
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 91



« Válasz #9 Dátum: 12 nov 10, 15:44:32 »

Számomra ez az anime benne van a top 5-ben, talán még a 3-ban is x)
Viszont a GO-t nem rég kezdtem el... de nem nagyon jön be. Szerintetek folytassam? :/
Naplózva

Adri
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 91



« Válasz #10 Dátum: 13 júl 09, 15:36:45 »

November óta elkezdett telni egy kicsit az idő, ezért újra írok^^ Habár nagyon lassan haladok még az alap sorozatnál tartok (és pár részt láttam GO-ból), de most meg is álltam, hogy beérjem a magyar fordítást.^^

Abszolút kedvencem Kidou és Fudou, meg a Teikoku gárdája, kiegészülve a Shin teikokus Shinobuval, aki össz-vissz pár percet lehetett a képernyőn^^".

Gouenjinek meg megint új haja van ikszdé és Kidounak pedig új köpenye. Az új szereplőkhöz mit szóltok? Nekem nagyon nem tetszik, hogy lányok is játszhatnak az új FFI-n  Szomorú Habár Ibukit már akkor kinéztem magamnak, mikor megjelentek az első képekXD

Amúgy annyira egyértelmű, hogy Kuroiwa=Kageyame. Kíváncsi vagyok, hogy mi volt vele az elmúlt években, meg az új menendzser lányra, akinek mindig elfelejtem a nevét. Habár durván egyrészt néztem meg a Galaxy-ból, hála tumblr-nek szinte mindig tudom, hogy mi is vanXD CS-vel szemezgetek, Zanark nagyon szimpatikus, a többiekre is kíváncsi vagyok főleg Beta-ra.
Naplózva

Oldalak: [1]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!