24 máj 12, 23:15:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 4 5 [6]
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rurouni Kenshin  (Megtekintve 20468 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #75 Dátum: 10 aug 01, 00:05:07 »

Ova2t megnéztem most... Nagyon szomorú volt. Szóval amikor tényleg boldog lehetne Kenshin...Akkor is folytatja a kínokkal és fájdalommal teli vezeklő útját. Azt hiszem , Kenji emberként felülmúlta apját azzal , hogy a boldogság útjára lépett. Az is elég megható volt , ahogy Sanosuke elbúcsúzott Kenshintől. Érezni lehetett az utolsó ölelést...Sajnos a legendás harcos , meggyötörten , erőtlenül , de boldogan halt meg. Szerintem szép befejezése volt ez az OVA  a Samurai X históriájának. Gondolom a manga azért idáig nem tért ki. Nah holnap megnézem a Moviet és elkezdem a mangát a Shishio era utántól.
UI:
Aki tud nem premiumos letöltést a Moviehoz nagyon szívesen fogadnám pmben a linket! Mosolyog Sajna sehol nem seedelik. Még a KickAssnél sem :S
« Utoljára szerkesztve: 10 aug 01, 06:29:52 írta Ishida » Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #76 Dátum: 10 aug 02, 14:39:14 »

Szerintem jobban járnál ha az elejétől fogva elolvasnád az egész mangát. Pár fontos dolgot megváltoztatott az anime verzió.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Nikol
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3654


Trollhercegnő 3:)


« Válasz #77 Dátum: 10 aug 02, 16:35:32 »

Igen, egyetértek rondárral, én is a manga elolvasását javaslom^^ Hihetetlenül jó dolgokat mulaszt el, aki csak az animét nézi meg (bár ismétlem, alig pár részt láttam^^"")  kacsint
Naplózva

shikamaru184
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125


« Válasz #78 Dátum: 12 aug 10, 14:57:42 »

Kedves rajongók. Létrehoztam egy jó csoportot az fb-n. Jelöljetek isminek és beveszlek titeket az ORO LANDBE Mosolyog Nevem: Arashi Kazeryu Daniel Stark. Várok mindenkit szeretettel Nevet
Naplózva

I wanna be the king of the pirates!^^
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #79 Dátum: 13 máj 10, 21:41:39 »

Sok jót hallottam erről a sorozatról szóval meg szeretném nézni, csak annyi OVA-ja, specialja meg ki része van, hogy azt se tudom mihez kezdjek neki Nevet A sima sorozatból láttam eddig majdnem 20 részt, arra is kíváncsi lennék hogy ez(és a többi is) mennyire mangahű, és milyen sorrendbe kell nézni. Valaki ezeket le tudná írni nekem? A témában nem nagyon merek olvasgatni a spoilerek miatt.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #80 Dátum: 13 máj 10, 22:21:43 »

A sorozatban akadnak fillerek, de a második (kiotói) fejezet után csak fillerek vannak. Az OVA-sorozat megtekintése a sima sorozat megnézése után ajánlott, mert lelövi a cselekményt.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Nuttika
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 141



« Válasz #81 Dátum: 13 máj 11, 10:04:00 »

Hmm, a magam részéről csak ajánlani tudom Kenshin történetét, mert nekem nagyon a szívemhez nőtt. A manga olvasása folyamatban, de annak hála Watsuki-sensei fanja lettem.
Előbb az animét ajánlom, utána a mangát, mert én a magam részéről olyan vagyok, aki puffogni kezd, ha az animében sok az átírás.

Az OVA-kal kapcsolatban: az olvastam valahol, hogy a második OVA-t maga a mangaka se fogadta el, mert igazságtalannak tartotta Kenshin sorsát.

Amúgy reménykedem benne, hogy egyszer kap egy új adaptációt és akkor a teljes manga megkapja... elvégre idén jön a Sailor Moon-nak is... (ez alapján lehet, hogy már csak pár év...)
Naplózva


"You're just gonna end up in some boring office job. Is that all you want out of life?..."
“The sensation of trying to escape...but never being able to...I'm sure I felt that...that's...death”
お前の後ろにだァァアッΣ(゜Д゜)

MAL & MML
Izma
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43



« Válasz #82 Dátum: 13 jún 02, 11:18:44 »

Pár hete kezdtem el nézni a sorozatot, most tartok a 69. résznél és az utóbbi pár hááát elég semmi volt, főleg a Shishioval való csatához képest. Most már a végéig ilyenek lesznek, vagy jön még egy érdekes, nagyobb történeti ív?
Mellesleg nem tud valaki magyar fordítást a mangához? Nem vagyok valami jó angolból, így nem tudom olvasni az angol fordítást Szomorú
Naplózva

Őrült...ez nálam a normális. Nevet
Nem vagyok szemét, csak tényeket közlök.
Az igazságnak kemény vasökle van és mindig a legfájóbb pontra súlyt le.
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #83 Dátum: 13 jún 02, 11:26:33 »

Innentől már aszem végig fillerek vannak. Szerintem, ha unod, akkor ugord át és nézd meg inkább az ovákat, majd a moviet.
Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #84 Dátum: 13 jún 03, 19:40:44 »

A manga magyarul nem igazán olvasható rajongói fordításban, mert hivatalosan a Mangafan kiadó adja ki a sorozatot. Jelenleg a 12-13. kötetnél tartanak, azaz még a Shishio küzdelem előkészületeinél. 
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #85 Dátum: 13 jún 03, 20:04:03 »

Köszi a válaszokat, akkor szerintem elolvasom a mangát nyáron, aztán megnézem OVA-kat.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Oldalak: 1 ... 4 5 [6]
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!