24 máj 13, 19:00:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rurouni Kenshin  (Megtekintve 20475 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
asthi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 1193

十三


« Válasz #60 Dátum: 09 nov 15, 17:51:32 »

Én ennéla a sorozatnál magát a hosszú sorozatot anniyra nem szeretem viszont a Samurai X nekem nagyon nagyon tetszett...Olyan szomorú és szépen megrajzolt film hogy megnéztema a folytatását is ahoo Kenshin meghal az sem rossz de az első film az jobban tetszett...(Bár a második film is ugyancsak szomorúra sikeredett)
Naplózva

Vallom hogy: "Az ember nem juthat semmihez anélkül, hogy adnia ne kelljen valamit cserébe, amit megszerzünk, azzal valami egyenértékűt elveszítünk, ez az egyenértékűség elve."
Hubsika-kun
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 142

The Art is a BANG!!!


« Válasz #61 Dátum: 10 jan 03, 21:56:39 »

Wow! Az lehet, hogy 256 RK manga jelent meg? http://manga.gamestotal.com/?/en/chapter/Rurouni_Kenshin/manga/
Naplózva

http://kephost.hu/image-A430_4C091AD9.jpgA
Pulista-rend nem tom még mije           Urahara fan
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #62 Dátum: 10 júl 23, 21:19:20 »

Elkezdtem ma nézni a sorozatot .
16részt néztem meg és amit eddig leszúrtem:
- korához képest szép grafika
- remekbe szabott poénok
- egész jó harckoreográfia
- borzalmas zene
- türhető openning
- openninghez képest egy fokkal jobb ending...
Kenshin eddig nagyon kedvelt karakter nálam !  bow
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #63 Dátum: 10 júl 23, 21:35:10 »

A zene zseniális, csak nem a te ízlésedre szabott. Most mit vársz egy 1800-as években játszódó samurai-os animétől? Rockot? A grafika pedig... nem értem mi ez a "korához képest" szöveg. Watsuki stílusa nem egy mai mangarajzolót lealáz. A Kenshin anime harcjelenetei pedig rövidebbek a szokásosnál, de hihetetlen részletességgel vannak kidolgozva.

Na igen, a Kenshin az a sorozat ahol a főhősre fektették a legnagyobb hangsúlyt. Mosolyog Ishida, annyit tanácsolnék hogy a fillereket majd hagyd ki, amik a 62. rész után jönnek! Utána érdemesebb a mangát tovább olvasni, mert a sztori további része nem folytatja a mangát.
« Utoljára szerkesztve: 10 júl 23, 21:35:59 írta rondár » Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
baniaa
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Válasz #64 Dátum: 10 júl 24, 09:06:17 »

Animéből láttam pár részt de nem folytattam, a manga sokkal jobb.  Nevet Meg van az első 8 kötet.  Mosolyog  Egyre jobb. Kenshin meg a kedvencem a szereplők közül.  Pontosan
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #65 Dátum: 10 júl 24, 19:12:50 »

Nah a zene már egyántalán nem zavaró . Elején az volt de most kicsit jobban passzol a szituációkhoz. Viszont részről részre egyre jobb az anime. Kiváncsi vagyok , hol lesz a csúcspont. Remélem majd a 60as részek körül xDD
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #66 Dátum: 10 júl 27, 12:23:58 »

Hmm. Makoto veresége nem tetszett. Vagyis ebben a formában nem tetszett. Nálam elég lett volna ha a Végső  Amakakeru Ryu no Hiramekinél jobb lett volna ha nem áll fel  smirksweat De nem baj a lényeg , hogy vége van a múmiának xD. Most kezdem a 61. részt és terveim szerint végig megnézem a sorozatot.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #67 Dátum: 10 júl 27, 16:23:52 »

Innentől fogva már csak fillerek jönnek. Hogy teljesen képben legyél az egésszel, javaslom a mangát is olvasd el Shishio bukásától.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #68 Dátum: 10 júl 30, 21:11:15 »

Most nézem a Shinsengumis OVAt a 4részest. Sokkal jobban tetszik mint a sorozat. Itt van bőven vér , realisztikusabb a sebződés a zene is sokszor autentikus japán hangulatot kölcsönöz. Egyszerűen Szuper ez a 4részes OVA Mosolyog Holnap neki látok a 2részes OVAnak és a Movienak.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #69 Dátum: 10 júl 31, 00:46:09 »

Éppen az a lényeg, ezért sz*rok az OVA-k. A sztorinak nem úgy van vége ahogy az OVA-ban mutatják, a Kenshinhez méltatlan brutalitást tartalmaz és kimaradt belőle a humor jó néhány szereplővel együtt. Watsuki nem ábrázolta ilyen brutálisan Battousai misszióit (bár a véreső az a mangában is büntet).  Ezért sem szeretik annyira az OVA-kat, a Kenshin nem egy vérengzős seinen, hanem egy remekül összehozott shounen fight.  Mosolyog
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #70 Dátum: 10 júl 31, 07:52:11 »

Rurouni Kenshin az egyetlen látott anime nálam , ami nem Seinen és Edo korszakban játszódik. Eleve nekem már ez is némileg furcsa volt viszont awesome a sorozat.
Viszont mivel Seinent jobban kedvelem mint a shounent így nekem az OVA brutalitása jobban bejött. Illetve így azért egyértelműbb , hogy mennyire volt kegyetlen gyilkológép Battosai Nyelvesít Meg az anime nem mert igazán vért sem ábrázolni.
Szal amikor a mellkhasakon(anime) ott a 2-3cm mély sérülés nyom , ott a bőrnek felkellett volna szakadni és vérezni.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #71 Dátum: 10 júl 31, 17:39:58 »

A mangában azért véreztek rendesen. Nevet Sőt, az a rész ahol Saitou kivégzi Usuit, a mangában brutálisabban van kidolgozva (szó szerint kettészeli Usuit). Viszont a mangában több a humor is. Ja igen, a Kenshin nem az Edo korszakban hanem a Meiji restauráció idején játszódik.
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Nikol
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3654


Trollhercegnő 3:)


« Válasz #72 Dátum: 10 júl 31, 18:22:34 »

Hű, Rurouni Kenshin, ideje ide is írnom^^

Én a manga olvasása közben kezdtem el nézni az animét, és -igazából nem tudom megmondani, miért... egyszerűen csak nem - nem jött be. Egy részt akartam megnézni mindenképp animében (ami a manga 207-208. fejezete), erre kiderült, hogy az nincs meg animében xD
Nemrég fejeztem be a sztorit, és kapásból a top5-be került nálam xD Egyszerre humoros, izgalmas, megdöbbentő... szóval szuper Nevet
Amikor azt a bizonyos 207. fejezetet olvastam, és a végére értem, csak ültem és bámultam ki a fejemből. Magamtól kérdezgettem, hogy "Ez hogy?". Egyszerűen nem tudtam hova tenni a dolgot... aztán tovább olvastam... Nevet Iszonyat jó megoldásokat alkalmazott a történet megírásakor Watsuki-sensei. Mosolyog
Viszont ahogy én megfigyeltem, a végére jól láthatóan változott a stílusa. Nekem érdekes volt végigkövetni ezt a változást^^

Amúgy amikor elkezdtem a mangát (a la Mangafan), még nem tudtam semmit a sztoriról. Aztán amikor megtudtam, milyen régi műről van szó, kicsit ledöbbentem. Ahogy rondár fogalmazott, "Watsuki stílusa nem egy mai mangarajzolót lealáz."

Az meg már csak hab a tortán, hogy az egyik kedvenc történelmi időszakomban játszódik Nevet
Kedvenc szereplő tekintetében Kenshin és Soujiro között nem tudok dönteni^^" (na, jó, azért Sanosuke sem sokkal maradt le xD)
A történet vége pedig nagyon tetszett^^
(persze minden manga szerint, az animét kb. 8 részig láttam, azonkívül se ova, se movie, se semmi ^^"")


Naplózva

rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #73 Dátum: 10 júl 31, 20:35:16 »

Watsukiról még azt fontos megemlíteni, hogy ő volt Oda-senseinek, a One Piece alkotójának a mentora. Watsukinak pedig a Death Note rajzolója szolgált mentorként. Nevet

A Kenshin pedig remekül ábrázolja Japán akkori helyzetét, hogy a kormány mennyire nyalta a talpát a külföldieknek, és a politikusat egyetlen bűnöző rettegésben tudta tartani... Plusz nagyon részletesen számol be a Kenjutsuról is. Alighanem az egyik legjobb manga amit valaha rajzoltak. Mosolyog
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Nikol
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3654


Trollhercegnő 3:)


« Válasz #74 Dátum: 10 júl 31, 20:47:58 »

Watsukiról még azt fontos megemlíteni, hogy ő volt Oda-senseinek, a One Piece alkotójának a mentora. Watsukinak pedig a Death Note rajzolója szolgált mentorként. Nevet

A Kenshin pedig remekül ábrázolja Japán akkori helyzetét, hogy a kormány mennyire nyalta a talpát a külföldieknek, és a politikusat egyetlen bűnöző rettegésben tudta tartani... Plusz nagyon részletesen számol be a Kenjutsuról is. Alighanem az egyik legjobb manga amit valaha rajzoltak. Mosolyog

A One Piece-es kapcsolat nekem is feltűnt, és utána is kerestem, amikor olvastam, hála ennek a képnek . Nevet
Gondolkoztunk is, hogy ez most valamelyikük elhanyagolható, sőt, inkább vicces koppintása, vagy esetleg pont a rajzolás idején indult a One Piece, és Watsuki esetleg így akart segíteni az asszisztensének... vagy csak kettejük közös vicce lenne? Mindenesetre mókás^^

Az "Alighanem..." kezdetű mondattal egyetértek Nevet Hihetetlenül jól összehozta ezt Watsuki-sensei Mosolyog Én szabályosan kedvet kaptam a kendóhoz Mosolyog Kár, hogy már túl öreg vagyok hozzá  >.<#
Naplózva

Oldalak: 1 ... 3 4 [5] 6
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!