24 máj 15, 12:26:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 724 725 [726] 727 728 ... 815
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Shippuuden - Anime (Tilos a spoiler!)  (Megtekintve 1554315 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10875 Dátum: 14 máj 25, 15:14:07 »

Mutasd már meg kérlek azokat az utalásokat, mert nem emlékszem rájuk. De elhiszem, ha megmutatod.
Azért téged emeltelek ki, mert már másodszor fordul elő veled az utalgatás, vagy a spoiler az elmúlt napokban. Az elsőt kihúztad, miután többen kértek rá. Emlékszel?
Amúgy nincs veled semmi bajom, nem azért emeltelek ki téged, mert te vagy Krisz7199... csak tudom, hogy egy spoiler mennyire el tudja rontani az animések élményét.

Ajajaj... Már körvonalazódik, hogy ebből is mit hoznak majd ki... Obito olyan lesz, mint Nagato, mikor "átállt" Narutoék oldalára... Remélem nem fogják megismételni, hogy Obito rádöbben, hogy a terve nem helyes (szerintem az) és otthagyja Madarát. Azzal elrontanák az egészet szerintem. Továbbra is remélem, hogy Obito-Madara duó fog nyerni.
Hát ebben hiába reménykedsz. Nevet
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10876 Dátum: 14 máj 25, 15:24:23 »

Jól van már hagyjuk ezt az álszentkedést, itt mindenki vágja úgy is, hogy miről van szó. Az utalás az nem spoiler! És elsőre is kiszíneztem. (Bár az tény, hogy elírtam rendesen). Másodjára pedig semmi konkrétumot nem írtam. Szóval hagyjuk a dumát.

Idézet
Ajajaj... Már körvonalazódik, hogy ebből is mit hoznak majd ki... Obito olyan lesz, mint Nagato, mikor "átállt" Narutoék oldalára... Remélem nem fogják megismételni, hogy Obito rádöbben, hogy a terve nem helyes (szerintem az) és otthagyja Madarát. Azzal elrontanák az egészet szerintem. Továbbra is remélem, hogy Obito-Madara duó fog nyerni.

Jó lenne bezony. Pojén Éljen a Hold Szem Terv!  ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 25, 16:01:11 írta Krisz7199 » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10877 Dátum: 14 máj 25, 19:10:30 »

Milyen álszenteskedést? Nem voltam álszent. Nem tudom mire gondolsz. De mindegy, én csak figyelmeztettelek.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #10878 Dátum: 14 máj 25, 21:33:12 »

Plot Twist: A byakugan következő szintje az Sharingan :'DDDD Képzeljétek el mekkora gáz lenne a Hyuugáknak xDDD
(Ha már Sharinganból lehet Rinneganod Nevet )
Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
Gulopzus
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 69


Naruto


« Válasz #10879 Dátum: 14 máj 26, 00:33:12 »

Nem tudom, igazából örülnék ha lenne a Byakugannak is egy továbbfejlődött szemtechnikája.
Pl. Sharingan -> Rinnegan
Ez a Byakugan szem így egy semmirevaló tudás. Túl sok mindent nem érnek vele. Annó fel volt fújva, hogy mekkora ereje van meg minden...

Az, hogy Obito kitart-e Madara mellett, és hogy ők győznek-e az majd valamikor csak kifog derülni Nevet
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #10880 Dátum: 14 máj 26, 10:30:46 »

Ha így gondolod akkor elég rosszul gondolod. Semmivel sem gyengébb mint egy sharingan. Egyszerűen csak más és ezért más a felhasználásának területe is. Az ő specializációja területein belül messze túlmutat a sharinganon. Ezenkívül a sharingan inkább 1v1-ben nyújt segítséget, ezzel szemben a Byakugan mindenki segítségére használható. Gondoljál csak a felderítési képességeire. Ha kivetíted stratégiailag, taktikailag akkor egy olyan csapat, amelyben van egy sharinganos és egy másik csapat amelyben van egy byakuganos, ott messze nagyobb eséllyel indul csatába a byakuganos csapat. De ezt érdemesebb megnézni a topicjában. Ott hosszabban ki van tárgyalva.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 26, 12:23:54 írta rini67 » Naplózva
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10881 Dátum: 14 máj 26, 12:44:12 »

Idézet
Ha így gondolod akkor elég rosszul gondolod. Semmivel sem gyengébb mint egy sharingan. Egyszerűen csak más és ezért más a felhasználásának területe is. Az ő specializációja területein belül messze túlmutat a sharinganon. Ezenkívül a sharingan inkább 1v1-ben nyújt segítséget, ezzel szemben a Byakugan mindenki segítségére használható. Gondoljál csak a felderítési képességeire. Ha kivetíted stratégiailag, taktikailag akkor egy olyan csapat, amelyben van egy sharinganos és egy másik csapat amelyben van egy byakuganos, ott messze nagyobb eséllyel indul csatába a byakuganos csapat. De ezt érdemesebb megnézni a topicjában. Ott hosszabban ki van tárgyalva.

Tökéletesen egyetértek, másrészt az animében volt arról szó, még az öt kage találkozó idején (?), hogy a kirigakurei Ao a byakuganjával anno átlátott a Shisui genjutsuján, holott Shisui volt a legerősebb genjutsus Uchiha, Itachi mellett. Szóval egyáltalán nem haszontalan a Byakugan.

Byakugan - > Felderítés, chakra és tenketsu pontok látása, taijutsu
Sharingan -> Jutsu másolás, elemzés, genjutsu (Az MS-nél pedig a használóján is múlik, itt már különbözőek lehetnek a képességek).

A byakuganból az a baj, hogy keveset mutattak. Másrészt a Hyuuga klánban mindenkinek van byakuganja, míg az Uchiha klánban a sima sharingan sem mindenkiben ébred fel (nem hogy az MS), hiába tiszta vérű Uchiha az illető. Szóval öröklődési szempontból is a byakugan az erősebb.
Egy sima (3 pöttyös) sharingannal rendelkező átlagos Uchiha-t, szerintem le tud győzni egy átlagos Hyuuga.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10882 Dátum: 14 máj 26, 14:16:55 »

Egy sima (3 pöttyös) sharingannal rendelkező átlagos Uchiha-t, szerintem le tud győzni egy átlagos Hyuuga.
Ez abszolút igaz. De másrészről meg, ha eltekintünk a sharingan-byakugan témától, az Uchiha klán sokkal erősebb chakrával, sokkal nagyobb jutsu arzenállal rendelkezett. Génjeik miatt sokkal fogékonyabbak voltak a tűzjutsukra, pl. Ha egy Hyuugának elveszed a byakuganját, gyakorlatilag tehetetlen. Csak a szemükre korlátozódnak a technikáik.
Azért nem véletlenül tartották Konoha legerősebb klánjának az Uchihákat. (És nem vagyok Uchiha fan Nevet).
De alapjáraton a fenti mondat megállja a helyét.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10883 Dátum: 14 máj 26, 15:08:39 »

Idézet
Ez abszolút igaz. De másrészről meg, ha eltekintünk a sharingan-byakugan témától, az Uchiha klán sokkal erősebb chakrával, sokkal nagyobb jutsu arzenállal rendelkezett. Génjeik miatt sokkal fogékonyabbak voltak a tűzjutsukra, pl. Ha egy Hyuugának elveszed a byakuganját, gyakorlatilag tehetetlen. Csak a szemükre korlátozódnak a technikáik.

Van benne valami.   Gondolkozik De az Uchihák sem sokat érnek sharingan nélkül. Gondolj bele, mondjuk Itachinak nem lenne sharinganja. Az amaterasu, tsukoyomi ... kapásból ki lennének lőve, holott ezek a legjobb skilljei. Mi lenne belőle? Kb, egy katon típusú ninjutsu használó és egy Kurenai-al azonos szintű genjutsu használó. A leghíresebb és legerősebb Uchihák azok minimum MS-t használtak. Pár volt aki kiemelkedett közölük, egy átlag Uchiha nem volt különösebben sokkal erősebb, mint egy KG nélküli ninja. Aztán szevasz. Byakugan nélkül sem ér sokat egy Hyuuga, ez is igaz. De amennyire tehetségesek az Uchihák a tűzjutsukban, ugyanannyira jók a Hyuugák a taijutsuban és a felderítésben. Mondjuk egy valamire kíváncsi vagyok. A Hyuugák használnak egyáltalán elemi ninjutsukat?  Mert pl.: Hinatától sem láttam, teszem azt...mondjuk suiton jutsukat. De Nejitől sem láttam semmi ilyesmit.
Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #10884 Dátum: 14 máj 26, 15:16:10 »

Szerintem csak a byakuganhoz kapcsolódód technikákat alkalmazzák (azt tökéletesítik egész életükben). Gyakorlatilag nincs is másra szükségük. Az Ino-shika-chou trio klánjaiban is csak a klánnak megfelelő jutsukat alkalmazzák.
De ezek már lehet, hogy offtopic témák.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10885 Dátum: 14 máj 26, 16:22:54 »

Idézet
Szerintem csak a byakuganhoz kapcsolódód technikákat alkalmazzák (azt tökéletesítik egész életükben). Gyakorlatilag nincs is másra szükségük. Az Ino-shika-chou trio klánjaiban is csak a klánnak megfelelő jutsukat alkalmazzák.

Ott a pont! És milyen igaz, mert egyik Yamanaka, Akimichi vagy Nara klánba tartozó emberkétől sem láthattunk igazán elemi ninjutsukat.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #10886 Dátum: 14 máj 26, 16:37:48 »

Azért ez nem azt jelenti, hogy nem tudják használni, vagy nem rendelkeznek velük. "Mindenkinek" van elemi affinitása csak van aki jobban és van aki kevésbé használja. Az alapokat mindenkivel elsajátíttatják az akadémián. Mindenki képes jutsukra, hiszen ezt láthattuk. Például kawarimi, bunshin. Az más kérdés, hogy általában a családi örökséget részesítik előnyben, de ez nem azt jelenti, hogy mást nem tudnak. Erre például az Uchihák is jó példák. Specializálódhattak volna csak genjutsukra de mégis használnak vizet, tűzet és egyéb jutsukat is.
Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #10887 Dátum: 14 máj 26, 18:32:01 »

Persze nem azt jelenti, hogy nem képesek rá. Én azt mondom, hogy nem szorulnak rá, ezért nem is tanulják meg valószínűleg. Az olyan klánokra értettem, akik jellemzően saját, csak rájuk jellemző jutsuval emelkednek ki a többi közül, mint a Yamanaka, Hyuga, Nara, Akimichi, Aburame és stb.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10888 Dátum: 14 máj 26, 18:46:08 »

Pár volt aki kiemelkedett közölük, egy átlag Uchiha nem volt különösebben sokkal erősebb, mint egy KG nélküli ninja. Aztán szevasz. Byakugan nélkül sem ér sokat egy Hyuuga, ez is igaz. De amennyire tehetségesek az Uchihák a tűzjutsukban, ugyanannyira jók a Hyuugák a taijutsuban és a felderítésben.
Pont ez a lényeg. A Hyuugák a byakugan nélkül meg vannak lőve, a Uchihák meg, bár jelentősen veszítenek az erejükből, de nem hasznavehetetlenek.
Amúgy, ha az Uchiha és a Hyuuga klán korlátait nézzük, akkor egyértelmű, hogy egy Uchiha előtt a MS nékül is sokkal nagyobb lehetőségek állnak.
Itt van Neji, a Hyuugák valaha volt legzseniálisabb tagja, meg itt van a hárompöttyös sharinganos Sasuke (tegyük fel, átokpecsét nélkül). Ugye nem kell tovább magyaráznom, hogy egy Uchiha mennyivel nagyobb alapból gazdálkodhat.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10889 Dátum: 14 máj 26, 19:32:46 »

Ja csak byakugan nélküli Hyuuga nincsen (most tekintsünk el attól, hogy kitépik mindkét szemét egy Hyuugának), mert aki Hyuugának születik annak 100%, hogy lesz Byakuganja. Aki pedig Uchihának születik, annál egyáltalán nem biztos, hogy lesz sima alap-sharinganja, mert még a klánon belül is a legtöbbnek nem ébred fel a sharinganja. Szóval ha a korlátokat nézzük, akkor nem biztos, hogy a Hyuugák állnak vesztésre. A byakugannal születik, az már kicsi korában elkezdheti a Juuken technika tanulását. Mire egy Uchiha elkezdi kitanulni, a sharingan fortélyait (ha egyáltalán aktiválódik neki!), az több idő. (Most persze nem a nagyon kivételes esetekre gondolok, mint pl: Itachi, aki kiskölyök kora óta sharinganozik, hanem csak az átlag Uchiha tagokra.)

Naplózva
Oldalak: 1 ... 724 725 [726] 727 728 ... 815
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!