24 máj 15, 02:43:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 206 207 [208] 209 210 ... 815
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Shippuuden - Anime (Tilos a spoiler!)  (Megtekintve 1554011 alkalommal)
0 Felhasználó és 27 vendég van a témában
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #3105 Dátum: 09 jan 25, 17:42:54 »

Csak tudnám mi értelme fillerezniük mikor kb 3-4 évre elegendő manga van még talonban... >.<#

Erre csak egy szót tudok írni: Pénz. :/
=> Minél tovább nyújtják annál nagyobb a haszon.
« Utoljára szerkesztve: 09 jan 25, 17:43:26 írta Cart'necker » Naplózva
Sheme
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Válasz #3106 Dátum: 09 jan 27, 09:27:20 »

Nem tudom, h észre vettétek-e, de Shippuuden "simább", mint a Naruto 1-220.

Ha valaki jobban odafigyel, akkor láthatja, hogy darabosak a mozgások a Naruto-ban - ezt szintén átvették a Shippuuden-ben, de...

Szóval úgy csinálták, hogy a mozgás nem képkockánként változik, hanem 2-4 kockánként, ami így darabosnak hat - szemben pl a Nu zajec, nu pagagyi-val, melyből nekem van egy-két 8mm-es tekercsem és ott bizony kockánként van animálva. Ebből a szempontból igényesebb az orosz rajzfilm.

Tehát a Shippuuden simább egy kicsit, de itt sincs képkockánként mozgatás - ez főleg a harci jelenetekre értem és arra, amikor a szereplő(k) mozog(nak).

Érdekes számomra, hogy mind a Shippuu, mind a Nu pagagyi 24képkocka/mp sebességgel "pereg" és mégis, az orosz rajzfilm "folyékonyabb", nincs eltúlozva. Vajon anno volt pénz rendesen animálni? Vagy most a határidők szorongatják a rajzolókat?

Ezt csak úgy mellékesen írtam, remélem nem húzza ki innen a moderátor bácsi.
Naplózva
kakairuRULEZ
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1012

lasse


« Válasz #3107 Dátum: 09 jan 27, 09:45:59 »


Sheme: ezt az animációs dolgot úgy fogalmaztad meg, mintha te is egy nagyon tapasztalt rajzfilmkészítő lennél  Pontosan

Amúgy én úgy vettem észre, hogy a Shippuudennél azért adtak bele mindent, hogy még több nézőt vonzzon. És Naruto már nem gyerek. Igaz 16 év körüli, de nagyon megkomolyodott. Még Kiba is, mert ő a sima Narutóban kicsit butácskának tűnt nekem...  smirksweat

A fillerek kicsit irritálnak engem. Szeretném tudni, hogy a mellékszereplőket (akiknek nem Naruto-stílusú a rajzolásuk) KIK rajzolják??? Annyira furcsák, hogy nem is illenek bele a Naruto világába  >.<#
Naplózva
datango
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


Firma


« Válasz #3108 Dátum: 09 jan 27, 11:03:00 »

szerintem a shippuuden grafikája jobb mint a sima narutóé. nekem nincs nagy összehasonlítási alapom animék között max dragon ball de az más téma meg öregebb ...
Naplózva

-=Suiton=-
"The Sharingan's true power... this Uchiha Madara's power!"
http://bf3stats.com/stats_pc/mgjani
"Sajnálom datango, nem küldhetsz üzeneteket és privát üzeneteket ezen a fórumon."  <--   c=3
Sheme
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Válasz #3109 Dátum: 09 jan 27, 13:33:01 »

@ kakairuRULEZ:

Autodesk Animator v1.0-val 4 éven át animáltam - kézi rajzolás, kockáról-kockára. Ezt nem tartom tapasztalatnak.
Azonban az említett rajzfilm animációs kidolgozásával összehasonlítva, bizony van elmaradás - ha egyszer kockánként lépteted, bizony a mozgás nem kockáról kockára történik, hanem van egy-egy mozdulat, ami 2-4 kockáig kimerevedik.

Sajnálom, de nem látom, hanem nézem a filmeket és bizony nekem ez szemet szúr.
Az Animax-en leadták szombaton, vagy vasárnap a Death Note fimet, magyar szinkronnal és bizony elszúrták a video-konverziót, mert mp-ként ricegett a kép. (NTSC 23,978->PAL 25 nem jött össze nekik. Rettentő zavaró volt.)
« Utoljára szerkesztve: 09 jan 27, 13:36:26 írta Sheme » Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3110 Dátum: 09 jan 27, 13:36:57 »

...
Ezt csak úgy mellékesen írtam, remélem nem húzza ki innen a moderátor bácsi.

Miért húznám ki?
Értelmes hozzászólásokat nem húzok ki. kacsint
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
datango
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 321


Firma


« Válasz #3111 Dátum: 09 jan 27, 14:45:05 »

én már most kezdem elveszíteni a fonalat!
most akkor a shippuuden nemjó vagy nemértem! beszéljetek már ugy hogy mi laikusok is tudjuk miről van szó Mosolyog
egyébként ebben a legutolsó shippuuden részben , volt egy rész mikor naruto visszament a békákhoz és kiderűlt , hogy ők nem tudnak suiton elemet, és akkor igy "bekockázódott a mese"  <- most erről van szó ?:S
Naplózva

-=Suiton=-
"The Sharingan's true power... this Uchiha Madara's power!"
http://bf3stats.com/stats_pc/mgjani
"Sajnálom datango, nem küldhetsz üzeneteket és privát üzeneteket ezen a fórumon."  <--   c=3
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #3112 Dátum: 09 jan 27, 16:21:14 »

Nah a srác azt írta, hogy szakértői szemmel szar a Naruto rajzolása...  Mosolyog
Ennél egyszerűbben nem lehet fogalmazni, remélem segített...

Sheme... Most mér legyen még igényesebb, még tökéletesebb a rajzolás, ha a rajongókat ez is kielégíti?
Akkor az már tényleg csak idő és pénzpocsékolás lenne...
Ráadásul a animét nem szakértőknek rajzolták, hanem az átlag anime nézőnek, aki abból amit leírtál a felét nem is érti...  Mosolyog

Egyébként meglepett hogy valaki ilyen szakértő szemmel nézi a Narutot...
De ez gondolom nálad foglalkozási ártalom...

Négy éves gyakorlat meg mi, ha nem tapasztalat? Nevet
Naplózva
Sheme
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Válasz #3113 Dátum: 09 jan 27, 16:42:34 »

@Gabesz:

"a mozgás nem kockáról kockára történik, hanem van egy-egy mozdulat, ami 2-4 kockáig kimerevedik."

Sajnálom, ha ezt a mondatot nem értetted meg, pedig benne van a lényeg. Ezen már nem fogunk összeveszni, mert jön a csősz, és mindenkit kizavar az erdőből...  Nevet
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #3114 Dátum: 09 jan 27, 19:27:23 »

Gabesz:

Nem a rajzolást, hanem az animálást kifogásolta.
Arról beszélt/írt, hogy nem képkockánként van meganimálva, hanem 3-4 képkockánként. Vagyis 3-4 képkocka ugyanaz, aztán változik.
Ha lelassítanád a lejátszást 1 képkocka/másodperces sebességre (az eredeti 24 kk/mp helyett), akkor 3-4 másodpercig ugyanazt a képet látnád.
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #3115 Dátum: 09 jan 28, 08:11:27 »

Megértettem a dolgot, csak minél egyszerűbben akartam fogalmazni...   >.<#
Nem akartam animálást írni... Főleg akkor ha az egész rajzfilm készítésről csak annyi fogalmam van, amit egy átlag rajzfilm werkfilmben bemutatnak, hogy előbb kézzel megrajzolják a körvonalakat, utána számítógéppel színezik, és animálják... És az több hónapos meló...  smirksweat Technikai KO
Másnak meg csak annyi van, hogy rajzolják... Ezért írtam rajzolást...  Hümm-hümm

Egyébként ennek is olyan időhúzás jellege van, hogy azzal is észrevehetetlenül nyújtják a részt...

Bár nem tudom mennyivel lenne nagyobb meló ha képkockánként változna a kép... Gondolom több képkockát kéne megrajzolni, és meganimálni....

De ez amíg a átlag nézők többségét nem zavarja, addig szerimtem nem gond... Elvégre az animét az átlag nem lassítva nézi... Gondolkozik
Egyébként ezt én is észrevettem már, de csak azt hittem, hogy szaggat a kép...

(Tegnap meg amikor írtam a HSZ-t fáradt is voltam, ideges is, könnyen hibázik így az ember... )
Naplózva
LuckyAndrea
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Válasz #3116 Dátum: 09 jan 28, 14:51:05 »

Sziasztok!

Nekem csupán az lenne a kérdésem, hogy a végén azokat a kis poénos részeket miért nem fordítják le? Eddig olyan jókat lehetett rajtuk szórakozni. Gondolkozik Mosolyog
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #3117 Dátum: 09 jan 28, 14:56:40 »

Na erre én is kíváncsi lennék... Nem értem, hogy miért. A múltkori is nagyon aranyosnak tűnt, amiben arról volt szó, hogy Naruto miért nem bírja Gamariki képét. Lehet azt hiszik, hogy ha vki végignéz egy Naruto részt megtanul japánul...  Nevet
Naplózva


Loah
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1592


« Válasz #3118 Dátum: 09 jan 28, 17:09:42 »

mondjuk van benne vmi.. egy rakat szót már kihallok az animékből Nevet
Naplózva
Cartnecker
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 15642



WWW
« Válasz #3119 Dátum: 09 jan 29, 11:56:28 »

Shippuuden 94.
Most lett vége a Freshverse Live-nak... hát ez a rész nagyon nem jött be... és ahogy láttam az előzetesben a kövi filler is ilyen tartalmas lesz Technikai KO
Naplózva
Oldalak: 1 ... 206 207 [208] 209 210 ... 815
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!