24 máj 12, 18:10:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 9
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jojo's bizarre adventure / Jojo no kimyou na bouken  (Megtekintve 38764 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #30 Dátum: 14 márc 10, 02:29:09 »

Igen, megint Dio lesz a fő rosszfiú, ha megnézed a harmadik évad trailerjeit kiderül.
Amúgy ez inkább Seinen szerintem, mint Shounen, bár nem tudom, mi a hivatalos besorolása.
Joseph az abszolút kedvenc karakterem Nevet (Bár Dio-t is bírom)

Amúgy ez a széria nem szarakodik a halottakkal, szinte minden évadban hal meg valaki a jók közül is.
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #31 Dátum: 14 márc 12, 12:10:35 »

Én azt mondanám, hogy igazából shounen az anime, abban az értelemben, hogy a Fist of the North Star is shounen eredetileg. Habár ez a shounen ma már inkább seinent jelent, mert brutalitás, karakterek személyisége tekintetében jócskán elüt a mai shounenektől. Én ezért is helyezném valahová a két kategória közé.
Shounen voltát bizonyítja az is, hogy elég sokáig a WSJ-ben ment.

De az is igaz, hogy a Steel Ball Run-tól kezdve (manga 7. része) már talán tényleg a "valódi" seinenek közé lehet sorolni, de ez is kérdéses valamennyire.

Whaamot én is jobban kedveltem mint Karst, neki csak az utolsó 2 részben voltak jó pillanatai, de az se múlta felül a kocsiversenyt szerintem.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #32 Dátum: 14 ápr 01, 19:52:03 »

Jama, te véletlenül nem istiP vagy egy másik fórumról? Nevet

Amúgy nagy kedvenc lett. A sors úgy hozta, hogy én szerkesztettem az első széria feliratát, már nagyban készülök a második évadra. Nevet

A kezdeti JoJo nagyon is shounen, a SBR/Jojolino-ba jött be inkább a seinen szál, nem?
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #33 Dátum: 14 ápr 01, 21:56:29 »

Hááát.... A Phantom Bloodra még azt merném mondani, hogy Shounen, de a Battle Tendency már nem igazán. Igazából az eleje még annak is annak mondható, de a közepétől már inkább Seinen az is. Viszont az 5. Part-tól felfelé már egyértelműen Seinen.
Régen más volt ám a "Shounen" kategória mint most. A régi verzió szerint shounen még a vento Aureo is shounen, a mai szerint már a Battle Tendency se annyira.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 01, 21:57:15 írta Exkirion » Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #34 Dátum: 14 ápr 01, 22:00:12 »

Az a baj, hogy mára már nagyon ellágyult ez a shounen piac. Fairy Tail is seinen már a sok fanservice miatt.
Minden esetre több JoJohoz hasonló animét/mangát is csinálhatnának Mosolyog
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #35 Dátum: 14 ápr 01, 22:13:18 »

Áááá! A Fairy tail az még a mostani standardok szerint is bőven shounen. A fanszervíz nem nagyon befolyásolja ezt. Amitől ma valami hamar a seinen katergóriába kerül az a röpködő belső szervek. A Jojoban meg abból van bőven. Az animében jól le is cenzúrázták.
Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #36 Dátum: 14 ápr 01, 22:39:08 »

JoJotól is több vérzést vártam a Kars elleni harc végén Nevet
Ezzel a felfogással értem már. Mondjuk a SoLok nagy részére is seinent írnak manapság. - A CLANNADnál még érthető, meg a hasonló melodrámáknálm na de a Baka and Testnél....
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #37 Dátum: 14 ápr 01, 22:51:16 »

Haku. hogy találtad ki? Mosolyog A Jama-Dharma név megtévesztő pedig höhö.


Amúgy, visszatérve a seinen-shounen témára azt mondom ismét kicsit kiegészítve, amit fentebb említettem:, hogy a Fist of the North Star, Bastard!!, stb.. (talán City Hunter is, de abban nem vagyok biztos) is shounenennek számított régen, a WSJ-ben is mentek, pedig a maiaknál jóval erőszakosabbak voltak. Ebből a szempontból valóban seinen, de ha az alapvető témákat, karaktereket nézzük, amik felmerülnek a JoJo-ban, akkor mégis a shounen mesgyéin mozgunk.
OFF: a Fairy tailre kitérve, a mangafox valóban a mature kategóriába sorolta a fanservice miatt, ez szerintem épp  azért visszás döntés, mert a fanservice (azaz pontosabban annak kifejezetten nagy mennyisége) szerintem épp inkább a fiatalabb korosztály felé tereli.


Az Ultra Jump-ba való átkerülése óta talán tényleg komolyabb lett egy kicsit, vannak benne kifejezetten felnőttesebb témák (Ringo, vagy Lucy megerőszakolásának megkísérlése, stb..).

Most, hogy felmerült a téma félek is a cenzúrától, az elrontaná a harcokat, de szerencsére a DVD verziót is megnéztem és az hű marad erőszak terén is a mangához.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #38 Dátum: 14 ápr 01, 23:09:19 »

Jama, BDRIPből csináltuk az első évadot is, ott se volt túl sok vér Nyelvesít
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #39 Dátum: 14 ápr 02, 00:52:27 »

Hát annyi nem is volt, mint a mangában, de azért a durvább részeket leszámítva hűen adaptálta a manga történéseit.

valamint a Pillar Man-ek (azaz Fabulous Maneknek) amúgy s eaz a jellemzője, hogy olyan túl sokat véreznének Mosolyog
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #40 Dátum: 14 ápr 12, 00:23:12 »

Ha valakit érdekel, updateltem a nyitóposztot az új animére vonatkozólag és beillesztettem a 3. openinget.
Mondjuk ha engem kérdeztek a fanmade jobb volt, de a hivatalos is jobban és jobban tetszik akárhányszor látom.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 12, 00:44:59 írta Exkirion » Naplózva

Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #41 Dátum: 14 ápr 13, 20:59:57 »

Sajnos a 2. OP szintjét meg se közelíti, bár azt nehéz is. Nevet
Én nem tudom miért, de ED-nek, megint a Roundaboutot, vagy Dio - Holy Diverét vártam. Nevet
Naplózva

Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #42 Dátum: 14 ápr 14, 03:38:45 »

Jama, BDRIPből csináltuk az első évadot is, ott se volt túl sok vér Nyelvesít

És mi neked a túl sok vér, a Gantz szintű agyatlan hentelések? Nevet
Naplózva

Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #43 Dátum: 14 ápr 14, 09:58:58 »

Egyrészt a Gantzban szerintem nem túl durva (JJBA mangába is látni hasonlóakat), másrészt meg a mangához képest valóban elég lightos lett az anime. Szóval ha így nézzük akkor valóban nincs benne túl sok vér Mosolyog. Másrészt viszont ez engem nem zavar túlságosan, csak a túlzott cenzúra ne rontsa el a harcokat. Habár ez a háromra annyira még nem lesz igaz, a későbbiek tekintetében (ha lesz anime belőlük) lesz érdekes kérdés.

Op/ed tekintetében egyetértek, de az is igaz, hogy Jotaro sztoikus alakjához jól illenek. De attól még kevésbé tetszik, mint az előző páros, de ez legyen a legnagyobb baj.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 14, 10:02:44 írta Jama-Dharma » Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #44 Dátum: 14 ápr 14, 11:24:03 »

Jama, BDRIPből csináltuk az első évadot is, ott se volt túl sok vér Nyelvesít

És mi neked a túl sok vér, a Gantz szintű agyatlan hentelések? Nevet

Az alapműhöz képest. Nevet Mondjuk én csak az SBR-t olvasom.

A 2014-es széria 2. részében meglepett az az őrült harcjelenet. Kifejezetten brutális volt, amit a nővérke művelt. Nevet
Naplózva

Oldalak: 1 2 [3] 4 5 ... 9
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!