24 máj 25, 22:45:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 696 697 [698] 699 700 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1745933 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
lina22
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 554


Ne akard megoldani a világot... Élj benne!


WWW
« Válasz #10455 Dátum: 14 szep 26, 15:59:47 »

Ott a pont amiért ennyien, köztük én is utálom Sakura karakterét!

"Mondjuk Sakura-t leginkább pont azért utálják, amiért Sasuke-t is: shipping. Most sem azzal jöttek, hogy genjutsu beállítottságú emberként egy mezei genjutsu kiütötte, hanem azzal, hogy "fúj, hogy merte Sasuke-nak azt mondani, hogy "I love you", ugyanis ők azt remélték, hogy azt mondja, hogy "I hate you, that's why I love Naruto" stb, szóval érted, shipping-rinya miatt utálják őt. Mondhatsz bármit, de bevallom, mangákban soha nem olvastam, hogy egy szerelmes pár vagy egy szerelmes karakter "I like you"-t mond, max "I like you as a friend", pedig elég sok hárem mangát olvastam. Talán egyedül a Love Hina-ban volt, de ott is amennyien fordították, annyi verzió. Ezért szoktam mindig mondani, hogy csak akkor biztos a "jelentés", ha már házasokk."

Ezzel tökéletesen egyet értek. Mosolyog
Naplózva

Önfeláldozás... az igaz shinobi névtelenségbe burkolózik...és az árnyak közül védelmezi a békét!
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #10456 Dátum: 14 szep 26, 16:44:10 »

Ott a pont amiért ennyien, köztük én is utálom Sakura karakterét!

"Mondjuk Sakura-t leginkább pont azért utálják, amiért Sasuke-t is: shipping. Most sem azzal jöttek, hogy genjutsu beállítottságú emberként egy mezei genjutsu kiütötte, hanem azzal, hogy "fúj, hogy merte Sasuke-nak azt mondani, hogy "I love you", ugyanis ők azt remélték, hogy azt mondja, hogy "I hate you, that's why I love Naruto" stb, szóval érted, shipping-rinya miatt utálják őt. Mondhatsz bármit, de bevallom, mangákban soha nem olvastam, hogy egy szerelmes pár vagy egy szerelmes karakter "I like you"-t mond, max "I like you as a friend", pedig elég sok hárem mangát olvastam. Talán egyedül a Love Hina-ban volt, de ott is amennyien fordították, annyi verzió. Ezért szoktam mindig mondani, hogy csak akkor biztos a "jelentés", ha már házasokk."

Ezzel tökéletesen egyet értek. Mosolyog


Nem olvashatsz túl sok romantikus mangát. Főleg nem olyat, amiben Tsundere karakter van.
http://www.mangapanda.com/kaichou-wa-maid-sama/57/24

Ez egy manga a számtalanból ellenpéldának. Lehet félre értettem azt, amit írtál, de egyáltalán nem ritka, hogy egy karakter nem mondja ki a legvégéig, hogy i love u helyette csak "i not hate u", "i like u" mondatokat használja.
A rész masszív bevezetés volt a lényeg ez után jön. Abban egyetértek veletek, hogy a végén kiderül Kishi mit akar kezdeni a szerelmi szálakkal. Engem annyira nem érdekel a dolog Karin is megfelel Sasuke mellé és Sakura is. Egyiket se utálom ellenben Hinata egyáltalán nem való Narutohoz. Számomra minden idők legszánalmasabban megírt karaktere lett, akit csak megvetni lehet. Sajnálom, hogy egyáltalán megalkotta Kishi. Persze kellett, hogy megfogja a hasonló típusú embereket. Soha semmit nem adott hozzá a mangához azon kívül, hogy állandó vita témát nyújtott. Persze Kishinek erre volt szüksége. Ha mangában épp nem volt mit megvitatni csökkent a potenciál, akkor csak elővette Hinatát.
Pl: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/437/14
vagy: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/615/17

Napokig másról se beszéltek a világon csak a Naruto mangáról.

Ezen kívül igazából nem is értem minek alkották meg. Egy értelmes megmozdulása se volt soha. Még Sakurát is alul múlta, pedig neki se volt túl sok jó pillanata.
Az rendben, hogy Naruto esetében a selejtből király lett egy cool srác, de Hinatából semmi nem lett. Neji szavaival élve a selejt az selejt marad.
Szép hangzatos szavak a szájába adva egy pár nagy csöcs és egy hosszú haj, mert a rövid so gáz volt. Ezért kár megalkotni egy karaktert. Karin is több értékkel bír nála.
Ennek ellenére nem igazán érdekel ki kivel jön össze, akkor se vágom fel az erem, ha Hinatával, de mondjuk az nem lenne shounen megoldás. Lévén a főszereplő Hokage akart lenni és Sakurába volt szerelmes és a főhős mindig nyer. Elég meglepő lenne, ha Sakura a végén nem a főszereplő mellett tenné le a voksot. A fél siker nem is siker. Mondjuk lehet ez a másik ok amiért megalkotta Hinatát. A végén mindenki nyerjen valamit... Ha nincs Hinata és Sasuke elviszi Sakurát az még nagyobb gáz. Na jó most még jobban szánlak HinataXD
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10457 Dátum: 14 szep 26, 17:05:15 »

Annyiban egyetértek Sergei-el, hogy sajnos Kishi egyáltalán nem csinálta meg jól a szerelmi szálakat. Egy dologra voltak jók: rengeteg vita generálására. Van egy olyan érzésem, hogy pont ezt akarta elérni. Merthogy troll.
DE. Egyáltalán nem azért utálom Sakurát, mert x-et választott, és nem y-t. Nem is divatból. Megpróbálom egyszer és mindenkorra elmagyarázni (persze ez csak nálam van így, a legtöbb emberre igaz az, amit írtál.):
Amikor szinte pelenkásként néztem a Narutot, utáltam Sakurát, mert egyfolytában nyafogott, rinyált, sírt. Ennyi. Akkoriban még nem kellett túlságosan sok indok ahhoz, hogy utáljak valakit Nevet Narutot is utáltam, ami a Shippudenre megváltozott. Ja, Sasukét is utáltam. Hehe, nem is tudom, hogy mi a francért szerettem annyira az animét? Nevet Nevet
Most, majdnem felnőve, nem utálok senkit, CSAK Sakurát. Na jó, talán ez túlzás, nem utálom, csak úgy vagyok vele, mint Sasuke: "You're such an annoyance." Amit Hiei írt Hinataról az is igaz (sajnos), de valahogy Hinatat nem tudom utálni, talán mert olyan a habitusa, inkább szánni való, nemtom.
De most őszintén, magyarázza már el nekem valaki, hogy miben mutatható ki Sakura jellemfejlődése? Komolyan beszélek, lehet, hogy csak én nem látom. Azt látom, hogy Naruto fejlődött (és itt most csak jellemről beszélek). Gondoljunk bele, mennyi minden formálta a jellemét. Csiszolták. Jó, persze, többet is kilehetett volna hozni belőle, de ne mondja nekem senki azt, hogy a Shippuden eleji Naruto ugyanúgy reagált volna a mostani eseményekre, mint a jelenlegi. Sasukenél nem beszélhetünk fejlődésről, inkább csak változásról, jó sokszor. Shikamaru fejlődött, Asuma halálakor a szó legszorosabb értelmében "felnőtt".
De Sakura szerintem nem változott semmit. A Shippuden eleje óta ugyanolyan a személyisége, nem változott semmit. Leszidja Narutot ha csinált valami hülyeséget (jó, ezzel mondjuk nincs bajom), sír, ha valami rossz, negatív dolog történik, bizonygatja, hogy majd utoléri a kettőt, aztán meg összetörik. Nem látok különbséget a Shippuden eleji és a mostani Sakura között. Ugyanazokat a köröket futjuk vele, ugyanúgy reagál le mindent, csak más csomagolásban.
Ha tévedek, nyugodtan mondjátok meg. Ha lehet akkor arrogancia nélkül, de komolyan kíváncsi vagyok, hogy pl. Kuro, te mit látsz benne. Mármint, hogy miben fejlődött. Mert még a part 1-ben fejlődött, oké, elfogadom, nem mondhatja senki, hogy pl. a Chuunin vizsga végén ugyanolyan volt, mint az akadémiában, amikor még tényleg csak egy idegesítő, ostoba, érzéketlen fangirl volt. Legalább a végére szorult belé empátia, és megértette Narutot. Oké. De azóta?
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 26, 17:08:17 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10458 Dátum: 14 szep 26, 17:11:43 »

Az én véleményem, erről a szerelmi szálas témáról mindössze annyi, hogy: Elmehetnek a jó bús büdös fenébe azok, akik több száz részen keresztül azért izgulnak végig egy shounen (mert ugye a műfajt tartsuk már észben) animét, hogy a végén SasuSaku vagy NaruHina legyen. Az ilyenek egyszerűen szánalmasak. Le kellene végre venni a nyálas fangirl szemüveget. A szerelmi szálak, iszonyatosan mellékesek ennél a műfajnál, szóval értelme sincsen ezen izgulni. Ha én lennék Kishimoto helyében, akkor a szerelmi szálak direkt úgy alakítanám a manga végére, hogy Naruto + Ino és Sakura + Lee (ez most csak egy példa írhattam volna más párosítást is), aztán bekaphatják a fangirl-ök, aztán hadd menjen a hiszti és a picsogás.  Ördögi
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 26, 17:13:24 írta Krisz7199 » Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #10459 Dátum: 14 szep 26, 17:18:10 »

Sakurának nem volt jellemfejlődése. A shippuuden eleje óta. Egyedül az ereje nőtt, de az nagyon. Nem is értem, hogy miért várt tőle bárki jellemfejlődést. Hiszen pont úgy viselkedik, mint egy nőnek kell. Az egyik legerősebb női karakter a Naruto világában csak mindenki Narutohoz és Sasukéhoz hasonlítja. Pont ez a legnagyobb hibája a karakterének illetve a jellemének. Ő is túl magasra helyezte a lécet és képtelen megfelelni magának. Felgyógyította a fél világot vagy kétszer mellette még harcolgatott is. Erre oda állít Madara elé, hogy ő majd megmutatja milyen fasza csaj és ő is van olyan erős mint a két űrlény. Hát nem volt, aki azt várta, hogy olyan lesz az épp olyan naiv volt mint Sakura. Ez az egyetlen, amiben fejlődnie kéne. Ne akarjon olyan erős lenni mint ez a kettő. Egyszerűen abszurd lenne. Főleg, hogy kihegyezték a mangát A Senju - Uchiha  vonalra. Innentől elég szomorú lenne, ha jönne egy ismeretlen harmadik karakter és olyan erős lenne mint Ashura és Indra. Orochimaru karakterének is ezért van vége nem illik a képbe.
Sakura bőven túl teljesített és ez jól van így. Ha nem vártál csodát a karakterétől, akkor nem is csalódhattál. Már pedig, aki megértette a mangát és tisztában van vele, hogy Shounen amit olvas nem is várt többet.

Krisz ez egyáltalán nem igaz. Szerelmi szállra szükség van anélkül üres a manga. Viszont el kell dönteni, hogy akar vele komolyan foglalkozni az író vagy nem. Mert ennek ebben a formában semmi értelme. Oda tette jól, hogy nem foglalkozik vele csak poén szinten. Van azért jó pár "verekedős" manga van amiben hihetetlen jó szerelmi szál van. Igen is élvezetes csak ki kell dolgozni és nem kell átesni a hárem oldalára.

« Utoljára szerkesztve: 14 szep 26, 17:21:11 írta Hiei D. Legend » Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #10460 Dátum: 14 szep 26, 17:18:23 »


Nem értem, miért nem írtad szimplán ki, hogy "Sergei-nek", ha már nem akarsz linkelni. Így is észreveszem, ha valaki ír.

Nem mondtam hogy örülni kell én sem örülök neki, sőt. Utálom nagyon is hogy Kishi nem kezdett semmit a szerelmi szálakkal ha már behozta őket. Kubo legalább nem erőlteti ezt a részt. Ott az egyetlen szerelmi szálnak nevezhető valami az volt amikor Hime meg akarta csókolni az alvó Ichit mikor HM-be "költözött" Aizenhez.

Egyébként továbbra is mondom hogy Kishi szerintem nyomásra csinálja ezeket a hülye shipping dolgokat mert a sok hülye agyhalott zombi fan erre gerjed. Nem a valósághű kapcsolatokra.

Nem mondtam hogy nem örülök, én örülni szoktam ha végre egyetértek valakivel. Ez már a 2. kommented amivel egyetértek teljesen. A másikra igaz nem válaszoltam de Jon97 azt hiszem megtette anno.

Nocsak, megint egyetértünk valamiben? Legközelebb akár sörözhetünk is! Én fizetem! kacsint

Az meg kész röhej hogy azért utálják Sakurát amit írtál. Ez egyszerűen nem érv arra hogy utálj valakit. Ez olyan mintha én utálnám az egyik ismerősöm mert nem azt a csajt választotta akit én tippeltem hogy választani fog.[/b] Nevet Egyébként igazad van benne. De hogy őszinte legyek Sakura sosem kapott akkora rivaldafényt mint a két másik tökfilkó. Ezért látja mindenki olyannak amilyennek. Az a genjutsu azért nem egy mezei genjutsu. Abban azért megölte konkrétan őt Sasuke ami hatalmas lelki trauma is ezért sem tudott kivergődni belőle. Pedig megmondom őszintén Sakura mindig is genjutsu típus volt és hatalmas epic pillanat lett volna ha kiszabadul belőle és pofán rúgja Sasukét. Nevet

Persze, hogy nem érv az utálatra, de láthatod, mennyire csak azt érdekli az embereket, hogy mit mondott Sasuke-nak. Aztán meg pont ez a problémám, hogy Sakura-t főszereplő volta ellenére nem helyezte előtérbe úgy, mint pl a Bleach-ben Rukia-t, akinél ugyan szintén voltak eltűnések, de ha előkerült akkor legalább úgy hozta elő Kubo, hogy ne azt érezzük, hogy csak azért van mert kell egy csaj is (arra ott van Orihime), hanem hogy tényleg fontos szereplő, aki nélkül Ichigo meg a többiek megrekednének egy szinten. Naruto is inkább azért lett erősebb, mert megakarta menteni Sasuke-t, ama "ígéret" meg gyakorlatilag ott halt meg, hogy Sakura "feloldotta alóla" a 470-ik fejezetben (ezért is nem értem hogy most miért így hozta fel Naruto, hogy csak az ígéret miatt teszi, holott ő maga mondta Sakura-nak, hogy a saját céljai miatt akarja). Akárhogyan is nézem (s abszolút nem utálatból mondom, csak más mangák női főhősnőjihez hasonlítva) Sakura kb a 628-ik fejezetig semmi olyat nem csinált, amit pl Ino vagy Hinata nem tudott volna megtenni, volt egy Sasori-s harca aztán max bacground karakterként volt jelen akit Omoi kaliberű emberkék rúgnak fel (a Sasori harcot amúgy is megnyerte volna Chiyo, amilyen nihilista barom volt Sasori), s ezért én inkább Kishimoto-t tenném meg felelősnek, mintsem szerencsétlen Sakura-t.

Mert őszintén bevallom, én is reméltem, hogy na akkor most legalább megpróbál behúzni Sasuke-nak egyet s aközben hozzávágni a fejéhez mindent, de ugye elolvasva a címet elfelejtettem, hogy Sakura és Hinata között a különsbég max néhány fejezettöbletnyi szereplés.

Mondjuk lehetett volna segíteni Sakura karakterén, ha kevesebb karakter lett volna (pl nem lett volna Hinata vagy Tenten), s azok szerepeit is ő kapja. Ezért mondom, hogy jobb kevesebb szereplővel dolgozni, mint 1000-el, mert így könnyebben tudsz dolgozni velük + jobban kitudod őket bontakoztatni ahelyett, hogy lógnának a levegőben (ami ugyan nem igaz Sakura-ra, de így is inkább support szaga van, mintsem főhősnőé). Igen, más mangáknál is ott van eme betegség, de ez nem kifogás.

Főleg ha fejre megy a támadás? Tsunade még rémlik? Madara konkrétan ketté vágta. Mégis túlélte. Nevet

Na igen és erős Bleach Hiyori-s szindrómát okozott annyi különbséggel, hogy ott egyből kezelésbe vették a pácienst, itt meg kb 3 óra alvás után felébred és "hoppá, kettévágtak, so what" + 2 órára rá jött csak Orochimaru.

Azért azt tegyük hozzá, hogy más, ha derékban kettévágnak, mintha levágnák a fejedet.
[/quote]


Igen tudom hogy ezért várják el Sakurától hogy ő is ilyen kemény legyen mint a kölkök de Tsunade sem ért fel soha Jiraiyaház vagy Orohoz. Igazából egyetlen igazán erős női karakter sincs a Narutoban aki vetekedni tudna a férfi karakterekkel. Még Kaguya sem. Szóval ilyen téren nem csak Sakurát kéne "mocskolni".

Na igen, ez engem egy picikét irritál, hogy jönnek az olyan mangaka szócsövén keresztül jövő beszólások, mint hogy "egy harcban nem számít a felek neme, egy kunoichi is lehet olyan jó mint egy férfi" (lásd Tenten part I), erre meg bárhogyan is nézzük, pl Tsunade is elég gusztustalan handicap-el indult a haldoklóan beteg Orochimaru ellen. Ino ugyan valamennyivel jobb, mint Tsunade meg Sakura, de ő is csak csapatban tudott aprítani. Közben meg más mangáknál a hölgyek (s nem fizikai erővel) letudnak gyűrni igen komoly férfi szereplőket.

Tudom, nem véletlenül "shonen fight" never a műfajnak, de azért ez már a 21-ik század, itt már nem lehetnek a női karakterek csak szerelmi tárgyak és gyerekgyárak, mint anno. Ha a Kinnikuman/Hokuto No Ken/Dragon Ball érában lett volna a Naruto, akkor talán még jobbak a női karakterek helyzete (bár C-18 így is veri az összes Naruto hölgyeményt), de a mai korban, főleg, hogy a konkurens mangákban minden téren (kivéve mellméret) többet nyomnak a lantba, így nem véletlenül érzi az olvasó, hogy Kishimoto hímsoniviszta. Elég csak ezt az oldalt olvasni:

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/503/11

Csoda, hogy nem azt mondja Kurenai-nak, hogy "drága hülye kislányom, ne akarj te semmit, csak élj addig, amíg nem szülsz egy gyereket".
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10461 Dátum: 14 szep 26, 17:41:39 »

Ebben a fejezetben borzalmasan sok volt a SasuSaku. A második legrühelltebb párosításom a NaruHina után. Amúgy egész jó fejezet lett volna, de ezt nem kellett volna.

Azért kíváncsi lennék, mit akar Sasuke ezzel a forradalommal, bár tuti, hogy Naruto leveri, szóval igazából mindegy is.
Naplózva
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10462 Dátum: 14 szep 26, 17:50:31 »

Idézet
Krisz ez egyáltalán nem igaz. Szerelmi szállra szükség van anélkül üres a manga. Viszont el kell dönteni, hogy akar vele komolyan foglalkozni az író vagy nem. Mert ennek ebben a formában semmi értelme. Oda tette jól, hogy nem foglalkozik vele csak poén szinten. Van azért jó pár "verekedős" manga van amiben hihetetlen jó szerelmi szál van. Igen is élvezetes csak ki kell dolgozni és nem kell átesni a hárem oldalára.

Ezzel csak félig tudok egyetérteni.  Abban egyetértek, hogy ha már tettek bele az adott shounen animébe romantikus szálat akkor azt dolgozzák is ki jól. Oké. Azzal viszont abszolút nem értek egyet, hogy hogy üres lesz tőle az anime/manga és mindenképpen kell bele. Ott van például a One Piece, abban sincs romantikus szál ( a Hancock és Luffy dolgot ne vegyük szerelmi szálnak, mert az csak poénforrásként funkcionál), mégis simán jó és nem üres az anime. (Ez most kicsit OFF volt, de most jobb példa nem jutott eszembe hirtelen).
Naplózva
sergei55
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 391


« Válasz #10463 Dátum: 14 szep 26, 18:11:42 »

Engem annyira nem érdekel a dolog Karin is megfelel Sasuke mellé és Sakura is. Egyiket se utálom ellenben Hinata egyáltalán nem való Narutohoz. Számomra minden idők legszánalmasabban megírt karaktere lett, akit csak megvetni lehet. Sajnálom, hogy egyáltalán megalkotta Kishi. Persze kellett, hogy megfogja a hasonló típusú embereket. Soha semmit nem adott hozzá a mangához azon kívül, hogy állandó vita témát nyújtott. Persze Kishinek erre volt szüksége. Ha mangában épp nem volt mit megvitatni csökkent a potenciál, akkor csak elővette Hinatát.
Pl: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/437/14
vagy: http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/615/17

Napokig másról se beszéltek a világon csak a Naruto mangáról.

Ezen kívül igazából nem is értem minek alkották meg. Egy értelmes megmozdulása se volt soha. Még Sakurát is alul múlta, pedig neki se volt túl sok jó pillanata.
Az rendben, hogy Naruto esetében a selejtből király lett egy cool srác, de Hinatából semmi nem lett. Neji szavaival élve a selejt az selejt marad.
Szép hangzatos szavak a szájába adva egy pár nagy csöcs és egy hosszú haj, mert a rövid so gáz volt. Ezért kár megalkotni egy karaktert. Karin is több értékkel bír nála.
Ennek ellenére nem igazán érdekel ki kivel jön össze, akkor se vágom fel az erem, ha Hinatával, de mondjuk az nem lenne shounen megoldás. Lévén a főszereplő Hokage akart lenni és Sakurába volt szerelmes és a főhős mindig nyer. Elég meglepő lenne, ha Sakura a végén nem a főszereplő mellett tenné le a voksot. A fél siker nem is siker. Mondjuk lehet ez a másik ok amiért megalkotta Hinatát. A végén mindenki nyerjen valamit... Ha nincs Hinata és Sasuke elviszi Sakurát az még nagyobb gáz. Na jó most még jobban szánlak HinataXD

Nem, mintha hozzám közelebb állna Hinata (mert az Ino), de amit írtál, annak nem sok értelme volt. Amúgy meg arról, hogy Hinata és Neji közül melyikük a szánalmasabb, arról meg ennyit:

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/526/13

Szóval Hinata a szánalmas selejt, de neki kell megmentenie Neji-t, akinek ugye feladata lenne, hogy ő védje Hinata-t. Arról nem beszélve, hogy amíg Neji 2 óra alatt kifeküd a Byakugan használattól ami max 800 méterig lát el, addig Hinata dupla annyi ideig + az ővé 10 km-ra lát el. S lehet, hogy Pain leverte Hinata-t, de ő Pain volt s nem egy Sasori. Emelett a Hakkesho Kaiten-en kívül minden technikát megtanult, amikről még csak nem is mondhatóak, hogy asspull-ok, mert klán technikák, s ezt ezerszer elmondták.

Karin? Akit mindenki felrúgott s a semmiből kapott egy asspull power up-ot (amiről még csak nem is mondták, hogy klán technika vagy kekkei genkai, pedig Minato mondhatta volna), s még így sem tudta leverni a csavart fejet, hanem Suigetsu-nak és Orochimaru-nak kellett leverniük helyette? Jól átgondoltad Hiei? Valamint amíg Hinata előre látta, hogy Sasuke-ból nem lesz semmi (nem erő terén, hanem társadalmilag), addig Sakura, Ino és Karin még mindig ráverik a nyálukat, ebből a legszánalmasabb pedig pont Karin, akit ugye 3-szor próbált megölni Sasuke, s hiába mondta, hogy több esze van, minthogy visszamenjen hozzá, mégis visszasírta magát, mert nem talált "jobb pasit". Na akkor ki a szánalmasabb ismét?

Aztán meg Karin illetve Sakura mi olyat tettek a Part II-ben, ami többet ért? Pont arról beszéltünk, hogy közte és Sakura közt az egyetlen különbség, hogy Sakura többet szerepelt, akkor sem valami fényesen, mert azért más, ha valakit egy Omoi kaliberű rúg szét, mint egy Pain szintű.

Mint írtam, én sem szeretem Hinata-t, de ne tegyünk úgy, mintha ő lenne a legrosszabb női karakter, mert az köztudottan Tenten, ő tényleg szánalmas. Plusz Hinata legalább nem húzódik össze embrió pózba és sír a "hős lovag" után, ahogyan Sakura tette pl Pain Invázió idején.
Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #10464 Dátum: 14 szep 26, 18:34:51 »

Amit írtam az puszta tény. Vitatkozhatsz vele a tény akkor is tény marad. Sakurának legalább volt értelmes harca. A lelkitámasz volt Hinata szerepe és ennyi. Ezzel kifújt. Lényegtelen, hogy Hyuuga vagy Nara a végeredményen nem váűltoztat. LEhetett volna egy hajléktalan is ennyi erővel. Csak akkor nem lehetett volna ott a csatatéren, hogy lelkisegélyt nyújtson NartutonakxD A szeme is erre volt jó. Látta, hogy 300 méterre épp lelkiválság van megyek megveretem magam, hogy Naruto erős legyen.
Túlságosan bele magyarázod a dolgokat és túl sokat képzelsz szegényről.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10465 Dátum: 14 szep 26, 18:38:15 »

Idézet
Mint írtam, én sem szeretem Hinata-t, de ne tegyünk úgy, mintha ő lenne a legrosszabb női karakter, mert az köztudottan Tenten, ő tényleg szánalmas.

Szerintem nem. Karin és Sakura valóban szánalmas, még kicsit Hinata is. Nem Tenten, mint karakter a szánalmas, hanem inkább az a szánalmas, hogy iszonyatosan kevés szerepet kapott és nem hoztak ki belőle semmit. Mellesleg az egész animében pont inkább Tenten az egyetlen aki a legjobban képviseli ennek az átokverte animének a főtémáját, a nindzsákat.  Ebben az egész Narutóban gyakorlatilag egy nindzsa sincs. Senki sem az, az erős karik azok túltápolt kisistenek, a gyengébb karik pedig középszerű varázslók. Az, hogy ők is eldobtak pár shurikent attól még nem nindzsák. Tenten legalább korhű nindzsafegyverekkel harcol (kusarigama, kama és társai), nála nincsen erőltetve nyakra-f*szra ez a tűzgolyókat lövök, villámokat szórok, ninjutsuzok téma. Ő fegyverekkel harcol, ahogyan anno a feudális középkori Japánban a nindzsák. Ő a mangában/animében legalább tényleg nindzsa.

A női karikból egyedül, Inoból lett valami. Asuma halála után kapott egy komoly jellemfejlődést, lehet hogy nem lett sokkal erősebb/képzettebb, de érettebb lett (gondolkodásban), mint a többi női karakter. Az apja halálát is méltón dolgozta fel a csatatéren, nem jött rá idióta érzelmi kitörés, mint ahogy a többin.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #10466 Dátum: 14 szep 26, 19:02:22 »

Hagyjuk már ezt az igazi ninja témát. Ezeknek a ninjáknak közük sincs az igaziakhoz, ezzel fölösleges dobálózni.
És nem, nem is indult annak. Az első részben egy démon a farkával hegyeket rombol le, és ezt a démont legyőz egy ninja. A 3. részben talán, már Sasuke tűzgolyót használ.
Ezzel fölösleges vagdalkozni. Közelebb áll a valósághoz az, hogy TenTen béna, mert nem tudott semmilyen normális ninjutsut megtanulni. És nála nem lett kijelentve, hogy hülye hozzá.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10467 Dátum: 14 szep 26, 19:23:57 »

Én azt nem mondtam, hogy TenTen igazi nindzsa, csak azt, hogy ő áll hozzá a legközelebb az igaziakhoz. És azt sem zártam ki, hogy béna. Tényleg az, de könyörgöm nem is hoztak ki belőle semmit.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 26, 19:25:28 írta Krisz7199 » Naplózva
Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #10468 Dátum: 14 szep 26, 19:35:09 »

Ezzel csak félig tudok egyetérteni.  Abban egyetértek, hogy ha már tettek bele az adott shounen animébe romantikus szálat akkor azt dolgozzák is ki jól. Oké. Azzal viszont abszolút nem értek egyet, hogy hogy üres lesz tőle az anime/manga és mindenképpen kell bele. Ott van például a One Piece, abban sincs romantikus szál ( a Hancock és Luffy dolgot ne vegyük szerelmi szálnak, mert az csak poénforrásként funkcionál), mégis simán jó és nem üres az anime. (Ez most kicsit OFF volt, de most jobb példa nem jutott eszembe hirtelen).

Számomra épp ettől üres a One Piece manga. Egyszerűen semmi új nincs benne csak harc, harc, harc, majd még egy kis harc, ja és  harc. Majd Gumi csinál valami hülyeséget belerángat mindenkit mert igazából ő a legszarabb vezér aki a világon valaha létezett, mindenkit életveszélybe sodor és igazából szarik is rá majd úgy csinál mintha mi se történt volna. A többi shounen hős mellett bőven elbújhat. Ilyen palimadárnak nem csoda hogy nem írtak normális szerelmi szálat. Sőt semmilyent. Továbbra is mondom az egyetlen normális karakter OP-ben Zoro. Lehet hogy egy idióta de nem tesz soha semmit fölöslegesen. Nem rohan falnak szépen eliszogat a sarokban. Nevet Na de elég is ebből mert ez megint off. Nevet Ezt csak azért írtam le mert mondtad hogy nincs benne szerelmi szál. Való igaz de pont ezért amit írtam. Ja egyébként amíg a Bleach-et 9 év alatt egyszer sem dobtam OP-t 5 év alatt 3-szor is kukáztam de mindig elővettem mert nem szeretek félben hagyni dolgokat. Pláne ilyen hosszú cuccokat. Pedig aztán Bleach-et sarazom rendesen. És félreértés ne essen OP-vel is csak az bajom hogy túl tömör és harcon kívül nem igazán van benne semmi más. Dráma egyenesen nulla benne. Pedig engem azzal lehet megvenni kilóra.


De vissza a lényeghez. Hiei-jel megint sok dologban egyet értek. Nem írnám el újra azokat amiket ő csak azokat amikkel nem értek egyet. Hinata nem fölöslegesebb karakter mint a többi női karakter. Selejtnek semmiképp nem nevezném, nem az ő csak nála is az a bibi mint Sakuránál. Viszont Hinatánál még inkább kijön ez a dolog mert kevesebbet szerepel mint Sakura. Ergo Hinata csak akkor jön elő ha kell egy monológ ami már halálra van koptatva. Egyszerűen nincsenek kidolgozva a női karakterek többsége. Tenten egyébként a legnormálisabb karakter mind közül. Nem értem mi bajod vele Sergei. Nevet Bár lehet úgy értetted hogy Kishi fél centi helyet nyújt neki fél évenként ezért szar karakter mert egyébként semmi baj nem lenne vele.


Azért azt tegyük hozzá, hogy más, ha derékban kettévágnak, mintha levágnák a fejedet.

Ha nem bánod fáradtság miatt most erre reagálnék egyelőre csak. Mert ez az év mondata is lehetne akár. Nevet
remélem viccnek szántad mert én kajak leköptem majdnem a monitort miattad. jössz egy sörrel.  ikszdé

De azért fejtsd már ki mennyiben jobb ah derékben vágnak ketté vagy levágják a fejed. Nevet Komolyan alig bírom leírni ezeket a sorokat mert annyira sírok a röhögéstől. Nevet

Sakura bőven túl teljesített és ez jól van így. Ha nem vártál csodát a karakterétől, akkor nem is csalódhattál. Már pedig, aki megértette a mangát és tisztában van vele, hogy Shounen amit olvas nem is várt többet.

Pontosan! Nincs tovább. Ez tényleg tény. Igazából én azt vártam el a karakterétől hogy felérjen a mesteréhez és kinője ezt a Sasuke imádatot. Mármint a picsogó nyálas imádatot. És ezek közül mindkettő megtörtént. Igen lehet sőt elég valószínű hogy szereti még Sasukét de ez már rég nem tini lányos nyálas picsogás.

Szerintem igen is fejlődött a jelleme. Miben? Igaz nem sokban de fejlődött. Először is a háború alatt rengeteg dolgon ment keresztül, rengeteg embert mentett meg ezért megtanulta hogy hogyan kell bánni az emberekkel. Az mutatott rá erre is hogy amikor Naruto-ból ugye kivették Kuramát de ő végig életben tartotta őt. És nem is akárhogy. NEM NEM A "CSÓKRA" értettem amire elég sokan begerjedtek mert az még csak nem is csók volt hanem újraélesztés. Hanem arra mikor az oldalát átszúrta hogy masszírozza a szívét. nem mindenkinek lett volna ilyen lélekjelenléte. a Régi Sakura tuti hogy visított volna vagy csak megdermedve állt volna. Eszébe nem jutott volna hogy kézzel masszírozza meg a szívét.

Ez az egyik. A másik hogy a legtöbb ninja ha kettesben maradt volna Obitoval tuti kinyírta volna azok után amik történtek. Elvégre egyik fontos barátját Neji-t is megölte. Többek közt. Ahogy a legjobb barátnője apját is. Ő mégis megbízott Obitoban hogy megmentse Narutot. Pedig az ő szemszögéből nézve egyáltalán nem volt biztos hogy Obito mit is akar.

Egyébként a jellemfejlődését az is bizonyítja hogy bár nem mondott le Sasukéről Naruto már jóval fontosabb neki, mondhatjátok hogy ez nem igaz de a történet úgyis engem igazol.Mióta Sasuke lelépett Naruto és Sakura egyre közelebb kerültek. És Sakura szépen lassan de biztosan megérkezik majd ahova kell. Oda amiről Hiei is beszélt. A főhős mellé párnak. És ez nem shipperség kérdése hanem karakterfejlődés kérdése. Ugyanis kislányként a menő srácokat preferálják a csajok. Ez tart kb kamaszkorig majd mikor a 20-as évekbe lépnek rájönnek hogy ez nem elég. Sakura most fog elérkezni oda ahol ez végleg tudatosul majd benne.

Én azt nem mondtam, hogy TenTen igazi nindzsa, csak azt, hogy ő áll hozzá a legközelebb az igaziakhoz. És azt sem zártam ki, hogy béna. Tényleg az, de könyörgöm nem is hoztak ki belőle semmit.

Csak a vicc kedvéért te láttál már igazi ninját? Nevet Mert én nem. Jon-nak egyébként igaza van. Első pillanattól a ninja lét csak körítés hogy ne szimpla emberek legyenek. Olyan mint a Bleachben a shinigamik. De lehetne sorolni még.

Egyébként nem tudom már ki írta de Karin nem random kapta meg Kushia féle láncokat. Róla egyelőre vajmi keveset tudunk de az tuti hogy Uzumaki. Ráadásul nő. Ergo nem véletlen hogy tudja használni a láncokat. Azon sem lepődnék meg ha egyenes ági rokona lenne Narutonak mert az magyarázat lenne arra miért tudta használni a láncokat. Amiket egyébként Obito is használt bár az lehet nem pont ugyan az volt. Mindenesetre valószínűleg első unokatestvérek lehetnek Narutoval mert az tuti hogy nem volt meg ez a képesség minden Uzumakinak ez tuti hogy családi vonás.

Egyébként ő tökéletes mása Kushinának leszámítva hogy Kushina sosem picsogott. Nevet Mondjuk Kushinának kiskora óta egyből érettnek kellett lennie míg Karinnak ekkora felelősséggel nem kellett megbirkóznia. Belezúgott az elő úgymond pasiba aki megmentette és azóta is imádja. Gyermeteg de most őszintén hát nem gyerekek még?
Nem mellesleg Kushina is ugyan így zúgott bele Minatoba ahogy Karin Sasukéba. kacsint Just sayin'! Nevet

A legtöbb Naruto univerzumban levő karakter mind 16-18 éves. Bőven abban a korban vannak ahol a szerelem elsöprő erejű és nem létezik más. Háború után valószínűleg felnőnek némiképp és lesz remélem pár karakterfejlődés.

Asszem egyelőre most ennyi túl fáradt vagyok már ehhez az eszmefuttatáshoz. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 26, 19:42:41 írta Kuro25 » Naplózva

Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #10469 Dátum: 14 szep 26, 19:54:34 »

"Csak a vicc kedvéért te láttál már igazi ninját? Nevet Mert én nem."

Csak a poén kedvéért, Te láttál már igazi templomos lovagot? Láttad már élőben Napóleont? Nem. De tudsz róluk dolgokat? Valószínűleg igen, mert történelmet tanultál az iskolában. Az igazi nindzsákról is vannak feljegyzések, dokumentációk, hadtörténeti szakkönyvekben lehet róluk is olvasni, nem csak a szamurájokról.  Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 14 szep 26, 19:55:46 írta Krisz7199 » Naplózva
Oldalak: 1 ... 696 697 [698] 699 700 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!