24 máj 25, 05:56:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 655 656 [657] 658 659 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1744534 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
kurama95
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 204



« Válasz #9840 Dátum: 14 aug 07, 10:24:56 »

Igazatok van Naruto igen heves természete van még buta is egy kicsit hozzá .De ahogy mondták előttem hogy most miért kellet Kishinek elő húzni ezt a következő hokage címet . De Kakashit aki pont nem szeretne hokage lenni ez fura .Már elképzelni sem tudom hogy lesz vége a mangának Nevet
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9841 Dátum: 14 aug 07, 10:28:18 »

Idézet
Én csak azt nem értem, hogy egy ilyen háború közepén mi értelme van hokageségről beszélni? Nevet
Na meg Tsunade? Őt már elföldeltük teljesen, vagy mi?
Mit nem lehet ezen érteni? Egy barát, egy másik barátnak mondta aki még nem halálozott el. Nem mondta, hogy "Most azonnal légy te a Hokage", csak azt mondta, hogy neki KELL majd lennie a 6.-nak, mert megérdemli. Nem kell ebbe semmit bele képzelni, nem kell túlkomplikálni, teljesen korrekt, hogy azt szeretné, hogy Kakashi legyen Hokage (főleg, hogy 1 másodperc választotta el korábban a Hokage címtől.)

Nincs elföldelve Tsunade, de ez a harc az ő erejéből is elvett egy kicsit, na még nem fiatal a hölgyemény, s majd egyszer lehet nyugdíjba vonul, akkor Kakashinak kell lennie az utódjának.

Ennyi.

Az a gond, hogy hetente olvassa ezt mindenki. Ha kihagytok kis időt és egybe elolvastok jó pár fejezetet, sokkal élvezetesebb.

-------------------
Valaki írta korábban, hogy Naruto csak 17 éves. És tényleg fogjátok fel, hogy csak 17 éves. Lehet baromi erős és hisz az emberekben, meg képes mindenkit megváltoztatni, de a Hokage címhez politikai is kapcsolódik, amit Naruto nem tudna kezelni. Fiatal még és meggondolatlan, a politikához meg rohadtul nem ért. Elég fiatal, szóval fel tudja magát küzdeni a ranglistán, amíg Hokage nem lesz.

Kakashi nem lopja el a Hokage címet, de addig ő tudja kezelni a várost, amíg esetleg Naruto fel nem nő a feladathoz. Lehet, hogy Naruto álma, hogy Hokage legyen, de ez olyan, hogy egy kis gyerek azt mondta a '60 - '70 években, hogy űrhajós szeretne lenni. Szép álom, de nem csak azzal jár, hogy egy sapiban ül egy teremben, sok feladatot kell kézben tartani.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 07, 10:47:31 írta Minagi » Naplózva


Senkisem17
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 482


« Válasz #9842 Dátum: 14 aug 07, 10:51:32 »

Idézet
Én csak azt nem értem, hogy egy ilyen háború közepén mi értelme van hokageségről beszélni? Nevet
Na meg Tsunade? Őt már elföldeltük teljesen, vagy mi?
Mit nem lehet ezen érteni? Egy barát, egy másik barátnak mondta aki már elhalálozott. Nem mondta, hogy "Most azonnal légy te a Hokage", csak azt mondta, hogy neki KELL majd lennie a 6.-nak, mert megérdemli. Nem kell ebbe semmit bele képzelni, nem kell túlkomplikálni, teljesen korrekt, hogy azt szeretné, hogy Kakashi legyen Hokage (főleg, hogy 1 másodperc választotta el korábban a Hokage címtől.)

Nincs elföldelve Tsunade, de ez a harc az ő erejéből is elvett egy kicsit, na még nem fiatal a hölgyemény, s majd egyszer lehet nyugdíjba vonul, akkor Kakashinak kell lennie az utódjának.

Ennyi.

Az a gond, hogy hetente olvassa ezt mindenki. Ha kihagytok kis időt és egybe elolvastok jó pár fejezetet, sokkal élvezetesebb.

-------------------
Valaki írta korábban, hogy Naruto csak 17 éves. És tényleg fogjátok fel, hogy csak 17 éves. Lehet baromi erős és hisz az emberekben, meg képes mindenkit megváltoztatni, de a Hokage címhez politikai is kapcsolódik, amit Naruto nem tudna kezelni. Fiatal még és meggondolatlan, a politikához meg rohadtul nem ért. Elég fiatal, szóval fel tudja magát küzdeni a ranglistán, amíg Hokage nem lesz.

Kakashi nem lopja el a Hokage címet, de addig ő tudja kezelni a várost, amíg esetleg Naruto fel nem nő a feladathoz. Lehet, hogy Naruto álma, hogy Hokage legyen, de ez olyan, hogy egy kis gyerek azt mondta a '60 - '70 években, hogy űrhajós szeretne lenni. Szép álom, de nem csak azzal jár, hogy egy sapiban ül egy teremben, sok feladatot kell kézben tartani.


Félreérted...
Én úgy gondoltam, hogy általánosságban mi értelme van hokageséről beszélni, miközben egy ilyen jellegű háborút viselnek.
Kicsit eltúlozva: Mintha a Földet Ufó/zombi stb. támadás érné, s közben arról folyna a disputa, hogy ki legyen Lapatfalva  következő (és következő utáni) polgármestere Nevet
Naruto esetében a hokagei cím pedig nem egy gyerekes álom, amit csak úgy mond, hanem a létezésének a célja. Régen azért akarta elérni, hogy megbecsüljék, tiszteljék, most pedig, mert felelősséget érez a társai iránt és segíteni akar. Sasuke esetében ez inkább amolyan eszköz lehet az "én majd megmutatom, hogy kell elérni a közjót" című projekthez.
Ezt én mind értem és fel is fogom, mert nem vagyok hülye - viszont szerintem a Naruniverzium kiterjedt, s mivel most mindenki mindenki szövetségese, ezért a hokagei címet már szűknek és kissé elhalványodottnak érzem.
Naplózva

"Írj 500.0000000 oldalt, majd cáfold meg egyetlen tagmondattal"
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9843 Dátum: 14 aug 07, 11:32:29 »

Félreérted...
Én úgy gondoltam, hogy általánosságban mi értelme van hokageséről beszélni, miközben egy ilyen jellegű háborút viselnek.
Kicsit eltúlozva: Mintha a Földet Ufó/zombi stb. támadás érné, s közben arról folyna a disputa, hogy ki legyen Lapatfalva  következő (és következő utáni) polgármestere Nevet .
Értem, hogy érted, de gondolj csak bele, hogy egy harcban vagy, te éppen meghalsz, vagy inkább haldokolsz, de még a legközelebbi barátodnak mondod, hogy ne merészeljen meghalni, mert Rin-nel akarsz lenni és neki kell vigyáznia a már megszületett gyermekeidre, ha érted, hogy értem. Egyszerűen egy kis utolsó ígéret, vagy végrendelet, ha jobban tetszik. Persze, ha úgy vesszük, hogy egy bazi nagy háború van, erre egy jött-ment itt beszél, de ezek az utolsó szavak mégis lényegesek. Úgy egészben. Annyi időt nem vett el Kakashi életéből, mert tétlen volt, szóval dumálni volt ideje. ikszdé

Balgaságnak tűnik, de mégis fontos momentum, szerintem.
Szerk.: Mert lehet a harc még kétséges és nem tudni ki fog nyerni (most általánosságban beszélek, főleg, ha a te példádat veszem alapul) de ezzel azt is üzente, hogy meg kell nyerniük, ha esik, ha fúj, ezt a csatát, akkor is ha bele gebed.

Idézet
Naruto esetében a hokagei cím pedig nem egy gyerekes álom, amit csak úgy mond, hanem a létezésének a célja. Régen azért akarta elérni, hogy megbecsüljék, tiszteljék, most pedig, mert felelősséget érez a társai iránt és segíteni akar. Sasuke esetében ez inkább amolyan eszköz lehet az "én majd megmutatom, hogy kell elérni a közjót" című projekthez.
Ahogy sok kis gyerek aki űrhajós szeretett volna lenni, mindent megtett, hogy elérje álmát és akár elkezdett a NASA-nál dolgozni. Erről mindig a The Big Bang Theory c. sorozat jut eszembe, és abban Howard Wolowitz karakterére gondolok.

Nem azt mondtam, hogy gyerekes álom, csak azt, hogy sok gyermek fejébe megfordult ez az álom, Ő viszont tett is róla, hogy elérje a célját, addig nem áll meg, amíg el nem éri. Viszont, ha úgy vesszük, a társai elfogadták (persze, ahhoz rohadt sokszor meg kellett mentenie a kis hátsójukat, bár egyedül soha nem lett volna erre képes), becsülik és tisztelik őt, sőt már fel is néznek rá.

Idézet
Ezt én mind értem és fel is fogom, mert nem vagyok hülye - viszont szerintem a Naruniverzium kiterjedt, s mivel most mindenki mindenki szövetségese, ezért a hokagei címet már szűknek és kissé elhalványodottnak érzem.
Bocsi, azzal a mondatommal nem akartam senkit sem lehülyézni, csak sokan nem gondolnak bele, hogy lehet felelősség teljes Naruto, de sok mindenhez nem nőtt fel egyszerűen. Még így is, hogy a shinobik össze fogtak és béke van meg szeretet egy Hokage cím ezek után is olyan amihez kicsit értebbnek kell lenni és mivel lehetséges, hogy ezek után béke honol majd a falvakban, ezért a politikának nagyobb szerepe lesz.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 07, 11:44:24 írta Minagi » Naplózva


ashley44
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 71



« Válasz #9844 Dátum: 14 aug 07, 12:39:38 »

Sziasztok ez első alkalom hogy most ide írok. De ez a fejezet Pojén. Nekem a naruto volt régen a kedvencem de ami most történik benne fejezetről fejezetre rosszabb.És tudtom hogy ilyenkor jönnek hogy ne nézzem vagy készítsek jobbat Hümm-hümm, de még egy kis reményt látni akarok benne és ha már régóta követtem akkor kiváncsi vagyok mi sül ki belőle. Az eheti rész: Obito halálát lezárták elöző fejezetben szépen erre jön ez Kakashis jelenet és néztem egy nagyot kínomban smirksweat. Jó a Narutoban ennél voltak nagyobb bakik(de ez a fejezet nem tetszett) Nem azt mondtom hogy rossz a Naruto de már nem veszi komolyan magát míg az elején azért sokkal komolyabb volt Pontosan A halál halálnak számított és a többi. Ez a fejezet számomra 10/2 Neeem .
Naplózva

Amikor egy olyan életet élsz, ami álmokra épül, félő, hogy a múlt feledésbe merül, miközben hasztalan rohansz a cél felé. S ha egy pillanatra megállsz, megrémülsz. Eltévedtél. Fullmetal Alchemist
virgitto
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 75


Unicorn Wizard


« Válasz #9845 Dátum: 14 aug 07, 14:16:06 »

Elég érdekes volt a mai fejezet főleg a Kakashi sharinganos rész, ezek szerint bőven elég az Uchihák chakrája ahoz hogy valakinek lehessen sharinganja, sőt még szem se kell hozzá hisz láthattuk Madarának is ment anélkül a susanoo. De csak azt nem értem hogy ha pl: Obito betesz magának egy sima szemet vagy sharingant akkor most elviekben annak is átkel tudnia változnia MS vagy nem?

Ami a Kaguya családot és Madarát illett nekem róluk ez jut eszembe:
http://naruto-kun.hu/manga/666_Satan/057
Már mint a 3 szemü fickó a háttérben vajon puszta véletlen ,hogy Kishi testvére is hasonlóval állt elő anno?
Naplózva

My horn is my strength and my strength is my power
And my power is my horn and my horn is my d**k
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #9846 Dátum: 14 aug 07, 15:43:37 »

Szerintem van 3 szemű ember a japán mitológiában és innen vette mindkét testvér az ötletet.
A részhez inkább nem fejtem ki a gondolataimat, mert nem tetszene nektek és már így is elegen elégedetlenkedtünk.

Az utolsó három részt most olvastam el újra magyarul és kicsit furcsáltam, hogy Naruto remek fickónak tekinti Obitót csak azért, mert ő is Hokage akart lenni (teszem hozzá meg volt rá a lehetősége, csak nem agyatlanul kellett volna követnie Madarát. De hát az agymosás már csak ilyen). Szép dolog, hogy a halála előtt észhez tért és segíteni próbált, de mégis csak kinyírta egy csomó társát. Kicsit olyan, mintha ezt Naruto elfelejtette volna.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 07, 15:44:39 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9847 Dátum: 14 aug 07, 16:39:56 »

Jaj shiranai, de hát kiderült, hogy nem önszántából tette, így minden megváltozott. xD Ennyi. Nevet A Naruto-ban állandóan kiderül, hogy a gonosz nem is gonosz. Basszus! És mivel nem gonosz, ezért meg kell menteni és mivel meg kell menteni, hiába ölt le embereket, gyilkolt mint egy őrült, tök mindegy, mert már a jó oldalát kell nézni, a jelenben élni, nem a múltban. Nevet
Ilyen téren annyira nem szabad logikát keresni szerintem a történetben, mert amit levezetettem, tényleg az megy.

Most, hogy jó lett és mindent megbánt, már jó fiú és szeressük.

Hozzá teszem, nekem nem jött be Obito karaktere, nyálas, gerinctelen gyermeki lélek, akinek nincs akarata, aki tényleg csak egy bábú. Kicsit sem gondolkozott és annyit se mondhatunk, hogy a dühe vezette. Most az, hogy a végén így benyalt, nem változtatott semmin bennem. Nem volt egy hűdebaromijó karakter.
Naplózva


shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #9848 Dátum: 14 aug 07, 17:05:20 »

Értem, akkor nem jött át a manga üzenete, azt ennyi smirksweat.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9849 Dátum: 14 aug 07, 18:16:49 »

Éppen itt volt az ideje, hogy Kishi Kakashit valahogy feltuningolja (még ha ilyen váratlan és furcsa módon is), mert az egyik fontos mellékszereplő aki mester és elitként ismerhettük meg nem tűnhet gyengének miközben mindenki erősödik, még akkor sem ha az új generáció idővel túlszárnyalja a régit.

Obito meg hibázott, bűnözött, igaz hogy megbánta, de attól még nem lehet "felmenteni a bűnei alól". Nem mondom hogy mindenki megbocsájtana neki, attól még bűnhődnie kellene (ha élne), a háború után felelősségre vonták volna (nem biztos hogy kivégezték volna így már hogy átállt).
Átállt a "jó" oldalra, a háború kellős közepén mindenki számít aki segít, természetes hogy elfogadják az együttműködését és a bűnbánását.
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #9850 Dátum: 14 aug 07, 21:22:42 »

Értem, akkor nem jött át a manga üzenete, azt ennyi smirksweat.

Igazából Naruto az egyetlen, aki megbocsátott neki. Na jó még talán Kakashi, mert megérti és ennyi. Azt ti képzelitek bele, hogy, ha nem hal meg vígan élt volna tovább Konohában. Kivégezték volna az első adandó alkalommal. Ezt ő is tudta ezért akart meghalni. Bűnös volt és vezekelni-e kellett. Megtette a maga módján. Pont mint Nagato.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
milooo
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 2



« Válasz #9851 Dátum: 14 aug 07, 22:28:36 »

A szentlélek megszállta, avagy Deus ex Machina : http://malengil.deviantart.com/art/naruto-687-688-473812699
Remek rész volt .  smirksweat
Naplózva

\"Minden ember azt ítéli meg helyesnek, amit ismer és tud, és ahhoz is ragaszkodik. Ők ezt hívják valóságnak. De a tudás és az ismeretek nagyon bizonytalan dolgok, így lehet, hogy a valóságuk csak egy illúzió. Mindenki a saját kis világában él és úgy, ahogy ő helyesnek gondolja.˝
naspolya
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Válasz #9852 Dátum: 14 aug 07, 23:29:51 »

Szerintem van 3 szemű ember a japán mitológiában és innen vette mindkét testvér az ötletet.
Elég gyakori motívum keleten a harmadik szem (pl. huinduknál a viaszpötty), a lélek szeme, a mélyebb tudás megismerése, vagy a hatodik érzék.
Euban inkább a tudást jelképezi, illetve megfélemlítő, vagy torz ábrázolás. Szerintem sok köze nincs a 666-hoz, inkább csak azt tükrözi, hogy egy felsőbbrendű lényről van szó.
########
Én tényleg nem tudok erre magyarázatot találni, és az a sejtésem, hogy nem is fogunk kielégítő választ kapni a dolgokra.
A susanooban viszont lehet valami turpiszság, a nemfórumos kommentekben írta valaki, hogy bizony vagy lefelejtették a susanoo fegyvereit, vagy nincs is neki. Bár egy blöffhöz túl komolyan beszél, de érdekes, hogy már a közepes szuziknak is van fegyverük.
Naplózva

Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #9853 Dátum: 14 aug 08, 01:50:50 »

A szentlélek megszállta, avagy Deus ex Machina : http://malengil.deviantart.com/art/naruto-687-688-473812699
Remek rész volt .  smirksweat

A desu ex machina az vagy isteni közbeavatkozás, vagy egy olyan véletlenszerű esemény, ami a szabályoknak ellentmondva, vagy fizikai törvényeket meghazúdtolva következett be, hogy segítse a hőst.

Na most igaz, hogy ez segítette Kakashit, de nem volt se isteni közbenjátás és nem hágott át semmilyen korábban felállított szabályt, és közel sem volt véletlenszerű, így nem deus ex machina.

Mindössze kissé furcsa volt.

A halálból szellemként, már visszajött Hagoromo és Dan és Madara is is valamilyen jutsuval, utóbbi egy Sharingan technikával (és még csak nem is szellemként), Obito is talált egyet, csak ő fizikailag nem tudott visszajönni, csak a chakrája.
A két sharingan meg ugyan az, mint, amikor Itachi Sasukéba ültette a szemét egy Amaterasu erejéig, csak ez tovább tart.
A perfect Susano'ot Kakashi úgy copyzta, csak kicsit módosította a küllemét, mint a kutyafejes falnál (hisz az sem a saját technikája, mert ő csak a chidorit találta ki)
A chakrán meg ne vitatkozzunk, mert egyrészt, ha figyeltetek Kakashi egyre több és több ideig tudta használni a sharingant. Zabuza ellen a simától is még ágynak dőlt, Deidara ellen a MS-tól, azóta pedig folyamatosan gyakorolta, szóval a teste mostanra valószínűleg már jócskán hozzászokott. A két szem pedig csak annyi, hogy dupla energiát emészt, szóval, ha ennek vége gyanítom Kakashi igencsak ágynak fog dőlni.
Másrészt meg szerintem Kishin kívül senki nem tudja már kinek most mennyi chakrája van, mert a háború alatt mindenki sokat fejlődött.

Nem akkora hülyeség ez, mint elsőre gondolnánk, csak tényleg elég sok furcsaság egy fejezetben. Kishi úgy is magyaráza még majd ezt.
« Utoljára szerkesztve: 14 aug 08, 02:01:37 írta Exkirion » Naplózva

shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #9854 Dátum: 14 aug 08, 08:36:14 »

Értem, akkor nem jött át a manga üzenete, azt ennyi smirksweat.

Igazából Naruto az egyetlen, aki megbocsátott neki. Na jó még talán Kakashi, mert megérti és ennyi. Azt ti képzelitek bele, hogy, ha nem hal meg vígan élt volna tovább Konohában. Kivégezték volna az első adandó alkalommal. Ezt ő is tudta ezért akart meghalni. Bűnös volt és vezekelni-e kellett. Megtette a maga módján. Pont mint Nagato.

Én csak Narutóról beszéltem. Talán azt láthattuk is, hogy az egyszerű shinobik nem ugráltak a boldogságtól, hogy nem halt meg.
Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Oldalak: 1 ... 655 656 [657] 658 659 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!