24 máj 25, 05:57:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 547 548 [549] 550 551 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1744535 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8220 Dátum: 14 márc 28, 23:35:39 »

Ne értsed félre de én sem azt mondtam, hogy semmije sem volt és egy nulla. A nulla azt jelentette volna, hogy mindent az alapról kell kezdeni és ez lehetetlenség lett volna. Az alap képzésük minden bizonnyal ugyan az volt. Én azt mondtam, hogy semmi pluszt nem örökölt. Ezt mind Inra kapta meg örökségként. Szóval az alapjuk mindkettőnek meg volt azonos szinten de Indra kapott plusz bónuszokat is az alapokhoz, ezzel szemben Ashura mit kapott?  Egymáshoz mérjed őket és ne másokhoz. Másrészt azt sem tudjuk, hogy hány évbe került Ashurának az, hogy egyenlő legyen Indrával. Lehettek akár már 40-esek is. Ashura minden bizonnyal jobb volt Indránál akaraterőben, szorgalomban és emberek felismerésében valamit azoknak felhasználásában. Ezekhez viszont nem örökségbeli dolgok vezettek, hanem az életfilozófiája. Így a tanulás, a saját jellem és saját gyengeségének felismerése. Ez volt az amiben Indra hátrányt szenvedett. És miért jelentett ez neki hátrányt? Mert soha nem kellett másra támaszkodni a kapott öröksége miatt. Mindent képes volt megoldani azzal amit örökségül kapott. Szóval felét sem kellett dolgozni Indrának mint Ashurának a cél eléréséhez. Így viszont nem is fejlődött annyit mint a testvére és itt különösen a másokkal való kapcsolat kialakítását értem. Pont ez lett Indra problémája amelyet a végén tökéletesen mintáz az Uchiha és Senju klánok életfelfogása.
Naplózva
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #8221 Dátum: 14 márc 29, 05:40:44 »

Na lássuk.
Az öreg azt mondta, hogy Indra kapott mindent, chakrát, jó szemeket, az öcsi meg selejt volt. http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/670/14  http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/670/16 Olyan Ikrek című film. De Ashura az edzésének és akaraterejének köszönhetően felébresztette magában a chakrát, ami a tesóban is megvolt. A szemeket nem említi az öreg, pedig ha azokkal is rendelkezett volna, akkor hozzátette volna, merthogy nem elhanyagolható dolog. http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/670/17
Nem tartom véletlennek, hogy Ashura harci formájának köze nincs a Susano'ohoz. Igaz Obito említette, hogy mindenkié máshogy néz ki, de amiket eddig láttunk azok mind hajaztak egymásra 1-2 kisebb módosítással. Ellenben itt egy mutánsrókabogárizét látunk egy PS-el szemben.
Indra féle újjászületés: Madara elvileg még azelőtt halt meg, hogy Sasuke megszületett volna, így nyugodtan lehet ő is. Hogy Itachihoz képest nem volt akkora zseni gyerekkorában? Ez igaz, ellenben Sasukéhoz meg a többi vele közel egykorú nem ért fel. Ma meg már.. Arról nem is beszélve, hogy Itachi békeszerető, nem pedig "mindent erővel oldok meg" figura.
Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8222 Dátum: 14 márc 29, 09:52:46 »

A zsenialitás nem feltétlenül egyenesen arányos az erővel. Lehet valaki viszonylagos zseni, de egy középréteg uchihához nem ér fel.
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/344/5 -Itt Sasuke a szokásos egoista stílusában a világ egyik legnagyobb zsenijét küldi el a búsba.
Na most, Indra valószínűleg hatalmas chakrát, nagyon erős szemeket kaphatott. Zseni volt, de nem is kellet neki akkora zseninek lennie, hogy mindenkivel feltörölje a padlót.
Itt van pl. Itachi. Egy elképesztő zseni, az én meglátásom szerint simán lehet, hogy sokkal zseniálisabb volt, mint Indra. De közel sem akkora alapanyagból gazdálkodhatott. Amúgy sem hiszem, hogy valakit is Itachihoz kéne hasonlítani zsenialitásban.
Ha értitek mire gondolok, akkor nem értem, hogy miért ne lehetne Sasuke Indra? Ha Itachi a mangában megismertek 99,99 %-hoz képest egy iradatlan nagy zseni, akkor Sasuke meg legalább a 95%-hoz képest. Szóval, hogy ki zseni, és ki nem, az viszonylagos. Általában az átlagemberekhez szoktunk viszonyítani. Szóval nem mondom, hogy ő lesz az, nem is bánnám, ha nem ő lenne, de semmi sem zárja ki, sőt, úgy őszintén, erre van a legnagyobb esély (meg persze Madarára).
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #8223 Dátum: 14 márc 29, 16:34:51 »

Szöcske eddig életpályája teljesen más volt, mint Indraé. Sasuke csak bosszú álló volt (valamilyen szinten jogosan is), de nem akarta meghódítani a világot, sem háború által leigázni mindent. Ha anno nem írtják ki az Uchiha klánt, vagyis Szöcske faterje és muterja nem hal meg, akkor egy teljesen normális, és talán jófej srácként nőtt volna fel, aki még a tetejében hű is lenne Konoha-hoz, és Itachihoz hasonlóan védené azt. Indra már eredendően háborút akart, és az apjától megörökölt képességeit, mihelyt felnőtt, szinte kapásból rossz célra használta fel. Madara is pont ilyen, egész életében mást sem csinált csak háborúzott, amikor megalapították Konohát, ugyan békét kötött a Senjukkal, de nem tetszett neki, majd újabb háborút akart indítani. Éppen ezért lenne számomra illogikus, ha Szöcske lenne Indra reinkarnációja.
Naruto életútja viszont tényleg olyan, mint Ashuráé, ő is nulláról küzdötte fel magát.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 29, 16:36:21 írta Krisz7199 » Naplózva
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8224 Dátum: 14 márc 29, 20:55:17 »

Indra nem lett kapásból gonosz, sehol sem volt az említve, hogy csak háborút akart. Annyi van, hogy azt hitte, hogy erővel minden elérhető. A háborút akkor kezdte, amikor nem ő, hanem Ashura lett megtéve vezetőnek. De abban igazad van, hogy Madara életútja nagyon hasonló az övéhez. Ő a háborúba született bele, majd amikor nem ő, hanem Hashirama lett az első hokage, elindította a gyakorlatilag ma is tartó háborúját. Logikusnak logikus lenne, de így Sasuke egy kicsit kiszorulna a rivalda fényből, amit nem nagyon tudok elképzelni. Pedig az lenne ám a karakter fejlődés... Sasuke elismerve Naruto erejét, hagyja őt az élen menni. Hát nem tudom, nem nagyon tudom elképzelni Sasuke karakterét tekintve. Másik ok: ha Sasuke lenne Indra, akkor adott lenne egy nagyon jó ok (amit eddig el sem tudtam képzelni) a manga végi harcára Naruto ellen. Anélkül is meglehetne persze oldani, ha becsukjuk a fél szemünket.
A legjobban meg annak örülnék, ha nem is lenne kijelentve, hogy ki is Indra. Mert nem lenne lényeges, ill. mert ránk, a képzeletünkre lenne bízva. Mert nem az a lényeg, hogy Naruto kit ver le a béke eléréséhez vezető úton (hiszen új ellenség támadhat fel), hanem hogy elhozza a békét. Ezért fontos tudni, hogy ő Ashura utóda.
A másik, amiért ennyire happy vagyok a múltheti fejezet óta (a Narutoval kapcsolatosan), mert így adott egy nagyon jónak látszó, logikus lehetőség a béke elérésére. Ha Naruto lesz a Ninsuu vezetője (mert ez szerintem nem harcra van), és azt megtanítja az embereknek akkor ez a probléma meg van oldva. Mert tudjuk, hogy Rikudou eredetileg a chakrát arra akarta használni, hogy az emberek megérthessék egymást, akár szavak nélkül is. Ha nem ez fog bekövetkezni, akkor elég hihetetlen, hogy Naruto halála után az emberek nem nyúlnak újra a fegyverekhez, a chakra eltűnése pedig elég sablonos lenne, nem is beszélve arról, hogy háborúzni lehet anélkül is. Nagato fixa ideálja volt az, hogy az emberek csak akkor érthetik meg egymást, ha átélik ugyanazon kínokat. Ez pedig bosszúhoz vezet. Ez a nagy akadály így elgördülne.
Szóval ez a fejezet több volt egy szimpla töri óránál (annak is nagyon jó volt). Meg van a lehetőség a manga végi Naruto Sasuke konfliktusra, és a béke igazi, hihető elérésére.
Persze lehet, hogy teljesen máshogy fogja végül megoldani Kishi. De minden adott egy nagyon jó befejezéshez, igazi lezáráshoz.
Szerk. Hű de hosszú kommenteim vannak Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 29, 20:56:33 írta Jon97 » Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #8225 Dátum: 14 márc 29, 21:05:20 »

A Ninshut szerintem nem lehet különvenni a ninjutsutól. A ninjutsu a ninshuból származik, alapvetően annak katonai célokra való átalakítása, felhasználása. Az öreg éppen azért háborodott fel Naruto dumáján mert ő nem ezt akarta ami lett belőle.

Egyébként tényleg érdekes, hogy az öreg testvéréről semmi szó nem esik a történetben. Most vagy tényleg nincs semmi jelentősége vagy esetleg mégis lesz. Nem lennék meglepve ha véletlenül az jönne ki, hogy az Uzumakik esetleg tőle származhatnak és így kapcsolódnak a Senjukhoz mint akik Ashura örökösei.
Naplózva
Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #8226 Dátum: 14 márc 29, 21:08:25 »

Szerintem nem valószínű, hogy lesz Naruto vs Sasuke harc.  A háború után melyiküknek lesz kedve harcolni?  Nevet
Mondjuk az igen érdekes lenne, ha eltűnne a chakra a Naruto világából, abból aztán lenne gebasz.  Pojén

Idézet
A Ninshut szerintem nem lehet különvenni a ninjutsutól. A ninjutsu a ninshuból származik, alapvetően annak katonai célokra való átalakítása, felhasználása.

A következő mangában tuti, hogy lesz arról is szó, hogy mi pontosan a ninshu.

« Utoljára szerkesztve: 14 márc 29, 21:10:55 írta Krisz7199 » Naplózva
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #8227 Dátum: 14 márc 29, 21:31:15 »

A chuunin vizsga döntőjében majd sort kerül ráxD
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #8228 Dátum: 14 márc 29, 23:00:44 »

Ha nem állítanalak fel valamilyen Handycapet,akkor nemcsak hogy kő kövön nem maradt,de résztvevő sem. Nevet

Sok Low level Shinobi eddig sem vette nagy hasznát a chakrájának.Profibbak meg megoldanák.
Kardforgatók és egyéb fegyver mesterek előnyben.Talán még a közel harc is,de kapuk nélkül.

Szerk:El se hiszem hogy milyen jó Openinget találtam Bleach Chance bow(12ik Opening) segítségével elkészítve: kacsint
https://www.youtube.com/watch?v=HleM3S2aJyY
#rv‚nytelen YouTube Link#
Animehez nem rakom be mivel számukra spoileres,főleg a vége fele.

Ui:Ha youtuebos nem jön redesen,akkor ott a link.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 30, 13:03:41 írta K ichigo » Naplózva

Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #8229 Dátum: 14 márc 30, 14:40:07 »

Bocs, de ezt nem én mondtam hanem a manga. Szóval ez tény. 

Rini már megint olyat állítasz tényként ami nem is igaz. Ashura valóban nem örökölt szemtechnikát vagy hasonló nagy vérvonal képességet. De ez a fejezet ezen oldala elég jól elmondja hogy igen is fontos dolgokat örökölt és nem a NULLÁ-ról kezdte magát felépíteni.

http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/462/13

Egyébként nem értem miért hiszitek hogy Madara Indra reinkarnációja. Lehetséges hogy ő is az volt de amikor meghalt vége is szakadt ennek a dolognak. Indra tökéletes mása még külsőre is Sasukénak. Kishi is elmondta hogy az ő harcuk meg fog történni, nem értem mit nem lehet ezen érteni. Oké lehet nem élet-halál harcot fognak vívni és ezért lesz jó befejezése a mangának mert végre nem úgy harcol a két ősi ellenség hogy meg akarják ölni egymást hanem végre elfogadják egymást és nem rivalizálnak.

Indra és Ashura eddigi reinkarnációi egyértelműen ők azok:

Hashirama - Madara
Hiruzen - Danzou
Jiraiya - Orochimaru
Minato - nála nem rémlik rivalizáció
Kakashi - Obito
Naruto - Sasuke

Legalábbis én úgy hiszem hogy okkal vannak ezek a párosítások. Szóval Indrát tuti hogy Sasuke örökölte. Elvégre ő is ki van dőlve most, erősen kétlem hogy ne jelenne meg neki valaki.

Madarában szerintem Rikudou tesója van, erre fogadni is mernék mert egy az egyben ugyan úgy néz ki.
Naplózva

Krisz7199
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Válasz #8230 Dátum: 14 márc 30, 15:50:37 »

Idézet
Egyébként nem értem miért hiszitek hogy Madara Indra reinkarnációja. Lehetséges hogy ő is az volt de amikor meghalt vége is szakadt ennek a dolognak. Indra tökéletes mása még külsőre is Sasukénak.

Attól, hogy külsőleg hasonlítanak egymásra, attól még egészen másképp is éltek, tehát az életpályájuk nem ugyanolyan. Ashura és Naruto életútja pedig, pont hogy egyforma, ahogyan Madaraé és Indráé is. Szóval ha Kishi mégis csak Szöcskét jelölné ki Indra reinkarnációjának, akkor az egy logikai buktató lenne. Valamint valóban elképzelhető az, hogy talán lesz Naruto vs Sasuke harc, de ahhoz, hogy ez meg legyen, nem muszáj Szöcskének Indra reinkarnációjának lennie.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 30, 15:52:08 írta Krisz7199 » Naplózva
Hakuu
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1601


Puding erőmű vezető


« Válasz #8231 Dátum: 14 márc 30, 15:52:51 »

 Kakashi még él. Benne nem lehetett Ashura. Én Hashira tippelnék. A többiekben meg azért nem mivel nem függene össze, mármint a személiségük. Indra meg szerintem Sasu lesz. Tudom, az ő személyisége sem passzol de Madara egyszer meghalt. Tehát másba kellett menjen.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 30, 16:47:57 írta Hakuu » Naplózva

Kuro25
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1451



WWW
« Válasz #8232 Dátum: 14 márc 30, 15:56:42 »

Attól, hogy külsőleg hasonlítanak egymásra, attól még egészen másképp is éltek, tehát az életpályájuk nem ugyanolyan. Ashura és Naruto életútja pedig, pont hogy egyforma, ahogyan Madaraé és Indráé is. Szóval ha Kishi mégis csak Szöcskét jelölné ki Indra reinkarnációjának, akkor az egy logikai buktató lenne. Valamint valóban elképzelhető az, hogy talán lesz Naruto vs Sasuke harc, de ahhoz, hogy ez meg legyen, nem muszáj Szöcskének Indra reinkarnációjának lennie.

Ami azt illeti pont hogy megegyezik Sasuke és Indra életútja. Nevet
Nem rémlik már hogy Sasuke elhagyta a barátait hogy erőt kapjon és bosszút álljon. Tehát ő is erővel akart elérni mindent. Aztán amikor kiderült hogy a bátyja mégsem gonosz és kihasználták újabb erők után kutatott hogy háborút indítson a szülőfaluja ellen. mi ez ha nem egyezés Indrával? Mosolyog Nincs itt semmi logikai bukfenc, maximum 1-2 eltérés de alapjaiban véve megegyeznek a dolgok.
Naplózva

Senkisem17
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 482


« Válasz #8233 Dátum: 14 márc 30, 15:59:30 »

Az Indra-Madara-Sasuke ill. Ashi-Hashi-lyuk-Naruto-s dolgot simán elképzelhetőnek tartom, azok alapján, hogy valaki felvezette, hogy Madara kb Sasuke születésével egy időben halt meg. A kövi kérdés ebből fakadóan egyértelműen Hashi halálának körülményei, ill. az ő "közvetlen utódjának"  kilétére vonatkozik Nevet

Még egy megjegyzés: kb mindenkinek van valamiféle riválisa, így nem hiszem, hogy kizárólag erről az oldalról kéne megközelíteni a problémát.
Naplózva

"Írj 500.0000000 oldalt, majd cáfold meg egyetlen tagmondattal"
Jon97
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Levél Falu Rejtett Levél Falu

Hozzászólások: 1702


Azor Ahai


« Válasz #8234 Dátum: 14 márc 30, 16:09:39 »

Nem kéne minden rivalizálásra ráhúzni az Indra Ashura párhuzamra. Semmi közük sincs a legtöbb rivalizáláshoz. Főleg mivel időben is átfedik egymást.
Azt sem értem honnan veszitek, hogy minden generációban újjá kellett születniük. Sehol sincs említve. Azok közül amit mi ismerünk egyedül a Madara Hashirama harcokra lehet ezt rávetíteni, ami ideológiailag, és monumentalitás szempontjából is megáll.
Naplózva

"Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, s közben elfelejt élni.” (Harry Potter és a bölcsek köve)
"Jól jegyezd meg, Luffy. Kerüljön bármibe, mi ketten...megbánás nélkül fogjuk leélni az életünket!" (One Piece 589)
"Az, hogy kisebbségben van, ha akár egymaga alkotja a kisebbséget, még nem jelenti azt, hogy őrült valaki. Van igazság, és van hazugság, s ha akár az egész világ ellenében is az igazsághoz ragaszkodunk, még nem vagyunk őrültek." (George Orwell: 1984)
Oldalak: 1 ... 547 548 [549] 550 551 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin Š 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!