24 máj 25, 12:45:28 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1744969 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Pein7
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 250



« Válasz #1365 Dátum: 12 okt 08, 11:13:05 »

Észrevettem egy hasonlóságot. Ugyebár írta valaki, hogy:
Kakashi~Sasuke
Obito~Naruto
Rin~Sakura
Ezt nézzétek:
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/483/9
http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/604/21
Nem tudom, hogy szándékos volt-e Kishitől, de nagyon hasonlít: Kakashi~Sasuke raikirivel~chidorival támadja Rint~Sakurát.
Lehet semmi köze a két képnek egymáshoz, de ez este jutott eszembe, amíg nem bírtam elaludni. Nevet


A párhuzam egyértelmű, a kérdés csak az, hogy  mi volt az indok (ezt ezen a héten megtudjuk...remélem), hova vezet ez az egész, és mire mutat?
Nem tudom, mennyire elképzelhető, hogy K (mint Saske)bekattant volna és ezért Rin meg akarta ölni. (A manga eseményvezetése alapján nem nagyon, de a valós életben mondjuk simán Nevet )
Na meg ha be is kattant volna, mi lehetett volna a célja? Mondjuk az egyszer általam felvetett Oro-s szitu esetleg előfordulhatna, de sokan írták már -jogosan-, hogy nem kell ennyire túlkomplikálni a történéseket.


Sasukefan jó szemed és igen tényleg van benne valami.Tényleg hasonló sorsuk volt csak ellentétesen,Sasuke jóból-rossz,Kakashi rosszból-jó,Rin kedves de maghalt,Sakura is kedves de megmenteték,Obito jóból-rosszlett,Narutoból élete elején gyülölet,de nem adta fel jóságát igy majdnem végig jó volt,És 2 mester anyi Kakashi tudott dolgokról oda ment,Minato nem tudott róla és késett :/

Senkisem17 nos igen még nincs eldöntve mi történt pontosan várjuk ki végét.
Naplózva
Malbroud
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Válasz #1366 Dátum: 12 okt 08, 13:45:36 »

"Hasonló sorsuk volt csak ellentétesen." Ez tetszik, amik itt közös momentumok fel lett hozva azzal kapcsolatosan, hogy mennyire hasonlítanak, egyik se a hasonlóságukat emelte ki, sőt kimondottan azt, hogy semmiben se hasonlítanak. Az meg elég durva párhuzam, hogy Sakura is kedves volt, őt valahogy mindennek el tudom mondani csak kedvesnek nem. De a párhuzam egyértelmű, ott a chidori egy közös csaj, az egyik meghal a másik nem...szenzációs...
Naplózva

Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #1367 Dátum: 12 okt 08, 15:07:33 »

Ennek az összehasonlításnak voltaképpen semmi értelme sincs, mert ilyen erővel akárki is használ chidorit, akkor lehetne párhuzamot felállítani.
Észrevettem egy hasonlóságot. Ugyebár írta valaki, hogy: (Malbroud: jó lenne, ha elolvasnád az egészet nem csak részleteket csippentenél ki belőle)
Kakashi~Sasuke
Obito~Naruto
Rin~Sakura
Ezt az elméletet hetekkel ezelőtt felvetette valaki, és egyetértek. Az a lényeg, hogy:
Kakashi~Sasuke -> támad
Rin~Sakura -> támadás célpontja


Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
Malbroud
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Válasz #1368 Dátum: 12 okt 08, 15:51:27 »

Szóval úgyis lehetne ezt a párhuzamot érteni, hogy végtére is Naruto és Obito szerepei megegyeznek, végtére is akarták megakadályozni mindkét esetben a lányszereplő halálát. Naruto esetében működött megmentette Sakurát Sasukétól, míg Obitonál ez nem jött össze. Sasuke és Kakashi meg mindkettő célja az volt, hogy megölje a női társukat, csak egyiküknek összejött, míg a másiknak nem. Ez párhuzamnak végtére is egész jó, csak a bajom ezzel az, hogy Kakashit és Sasukét is más és más cél vezérelt. Illetve Narutonak elsősorban az a feladata volt, hogy Sasukét megmentse a sötétségből, Sakura megmentése azért történt, mert épp úgy alakult, míg Obitonál akárhogy vesszük Rin megmentése volt a feladata.
Működőképes a párhuzamod, de pont a mélyebb lényegi szálak azok, amelyek miatt csak egy felszínes párhuzam marad és nem több.
Naplózva

Autine
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 165


« Válasz #1369 Dátum: 12 okt 08, 16:14:35 »

Ha így látjátok akkor szerintetek Naruto is ilyenné vált volna mint Obito? Ha megölte volna sasuke sakurat? Vagy akkor csak simán Sasuket ölte volna meg?Nevet Ez is egy jó szál lehetett volna.Csak ezt megkapta a kakashi csapat Mosolyog
Naplózva
Zannah
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 157




« Válasz #1370 Dátum: 12 okt 08, 16:26:25 »

Ha így látjátok akkor szerintetek Naruto is ilyenné vált volna mint Obito? Ha megölte volna sasuke sakurat? Vagy akkor csak simán Sasuket ölte volna meg?Nevet Ez is egy jó szál lehetett volna.Csak ezt megkapta a kakashi csapat Mosolyog

Nem.. ez hülyeség. Naruto nem vált volna olyanná mint most Tobi, csak azért mert Sasuke akkor kinyírta volna Sakurát...
1. nem jelent neki annyit szerintem, hogy elvesztette volna annyira a fejét, hogy ezért mindenkin bosszút áll.
2. nem ilyennek ismerjük Narutót...

Mint felettem is említette Malbroud ez csak felszínes párhuzam. Nincs jelentősége a mostani eseményekhez.
Naplózva

My future is not where my dream is... My dream lies in my past where it has always been.
Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #1371 Dátum: 12 okt 08, 16:47:50 »

Amúgy hogyhogy szerdán jött ki a manga? Átállunk a szerdára?
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
Malbroud
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Válasz #1372 Dátum: 12 okt 08, 16:59:22 »

Normál esetben is szerdán jött ki a manga, csak az utóbbi időben volt pár kivétel, amikor hamarabb kedden érkezett meg.  Persze a magyar verzió esetében lehetnek csúszások, ez főleg attól függ, hogy mennyire halad a fordítás.
Naplózva

Sasukefan
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Felhő Falu Rejtett Felhő Falu

Hozzászólások: 487


« Válasz #1373 Dátum: 12 okt 08, 17:01:11 »

Úgy értettem, hogy a naruto-kunon magyarul szerdán jött, pedig eddig csütörtökön szokott. (Bocsi, én hibám, hogy ezt nem írtam oda. smirksweat )
Naplózva

Ezt a hatalmat csak azok érhetik el, akik mindkét szemükben aktiválják a Mangekyout. Ez a harmadik erő... a Susanoo.
Malbroud
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Válasz #1374 Dátum: 12 okt 08, 17:03:53 »

A legutóbbi manga magyarul kedd este jött ki, szóval jóval hamarabb, mint általában. Múlt héten már olyan kora délután tájékán már lehetett olvasni a naruto mangát angolul és aznap estére a magyarítása is megtörtént. De valószínűleg, hogy a szerdai nap marad a hivatalos időpont és a fordítás menetétől függ, hogy szerda este vagy másnap csütörtökön jön-e ki magyarul.
Naplózva

Axel92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 280


The real fun is about to start!


« Válasz #1375 Dátum: 12 okt 08, 18:19:21 »

 Nem tudom, hogy szándékos volt-e Kishitől, de nagyon hasonlít: Kakashi~Sasuke raikirivel~chidorival támadja Rint~Sakurát.
Lehet semmi köze a két képnek egymáshoz, de ez este jutott eszembe, amíg nem bírtam elaludni.

Egy észrevétel, Kakashi legalább szemböl támadt... xD
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (nagyobb volt, mint 400 kbyte), ezért a moderátor (Chakra) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Malbroud
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Válasz #1376 Dátum: 12 okt 08, 19:51:45 »

Naruto pont bebizonyította már, hogy a szerettei halála után is megmaradt a béke útján és nem a gyűlölet útját választotta, ahogy Pein is tette. Mellesleg Obito is úgy lett gonosz, hogy volt egy személy, aki arra bíztatta, Narutonál most végtére is ki lenne az, aki biztatgatná. Ha Obito látja, hogy Rin meghal, de nincs egy Uchiha Madara, akkor kisebb az esélye, hogy átáll, de vehetjük úgyis, hogy Naruto próbája meg az volt, hogy Peinnel került szembe és választhatott, hogy vagy a bosszút válassza vagy pedig az álmait követi továbbra is.
Amúgy akárhogy nézem Obito vesztesége semmi se volt ahhoz képest, amit Nagatonak kellett elviselnie vagy akár Narutonak is. Lehet azt mondani, hogy a szerelme volt Rin, meg hasonló, de szerintem Nagato és Naruto sokkal nagyobb fájdalmat viseltek el, tehát én Narutot és Obitot se nagyon hasonlítgatnám össze, ugyan mindketten áhítoztak a békére meg hasonló, de ugyanúgy Nagato is, szóval szerintem Nagatohoz jobban hasonlít Naruto, mint Obitohoz.
Naplózva

LIPI9292
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 39

A Hokage cím nem csak egy vacak titulus...


« Válasz #1377 Dátum: 12 okt 08, 20:01:45 »

Naruto pont bebizonyította már, hogy a szerettei halála után is megmaradt a béke útján és nem a gyűlölet útját választotta, ahogy Pein is tette. Mellesleg Obito is úgy lett gonosz, hogy volt egy személy, aki arra bíztatta, Narutonál most végtére is ki lenne az, aki biztatgatná. Ha Obito látja, hogy Rin meghal, de nincs egy Uchiha Madara, akkor kisebb az esélye, hogy átáll, de vehetjük úgyis, hogy Naruto próbája meg az volt, hogy Peinnel került szembe és választhatott, hogy vagy a bosszút válassza vagy pedig az álmait követi továbbra is.
Amúgy akárhogy nézem Obito vesztesége semmi se volt ahhoz képest, amit Nagatonak kellett elviselnie vagy akár Narutonak is. Lehet azt mondani, hogy a szerelme volt Rin, meg hasonló, de szerintem Nagato és Naruto sokkal nagyobb fájdalmat viseltek el, tehát én Narutot és Obitot se nagyon hasonlítgatnám össze, ugyan mindketten áhítoztak a békére meg hasonló, de ugyanúgy Nagato is, szóval szerintem Nagatohoz jobban hasonlít Naruto, mint Obitohoz.
Nem csoda, hisz egy mesterük volt, és ő is azér valamivel ( még ha valamelyiknél kis mértékben is ) hozzájárult a nézeteikhez  Mosolyog
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #1378 Dátum: 12 okt 09, 10:26:18 »

Naruto manga általában szerdán jön és szerda este (még éjfél előtt) van is hozzá magyar.
Mostanában volt párszor és valszeg lesz is, hogy kedden jön a manga, de akkor is van/lesz hozzá magyar kedden.

Moderátor:
Naruto jellemfejlődését és Tobi jellemfejlődését inkább a saját témáikban (Szereplők) tárgyaljátok ki, mert csak idő kérdése, hogy hegynyi OFF-ba csapjon át. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
karasguro
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4

Merc with a Mouth


« Válasz #1379 Dátum: 12 okt 09, 12:18:55 »

Esetleg az nem jutott senkinek eszébe, hogy baleset volt, vagy valami más oka volt annak, hogy Kakashi megbökte Rint?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!