24 máj 25, 14:45:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 796
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Naruto manga  (Megtekintve 1745156 alkalommal)
0 Felhasználó és 31 vendég van a témában
procsek
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 168


« Válasz #990 Dátum: 12 szep 20, 00:42:41 »

Találtam egy érdekességet, amit örülnék, ha valaki megmondaná, hogy van e olyan angol fordítás, ahol valóban így szerepel.

"Those who break the rules are trash, but those who abandon their comrades are worse than trash! If I'm going to be called trash either way, I'd rather break the rules! And if that somehow makes me anything less than a real shinobi, then I'll crush all of the so-called "real" shinobi!"

Ezt a Narutopediaról vettem, mint Obito híres mondata. Nem emlékszem pontosan (és bevallom lusta voltam kikeresni), de magyarul valahogy úgy fordították, hogy az eszmét zúzza szét, de ebben a szövegben sokkal keményebb, itt magára személyekre utal, és ha az eredeti inkább ehhez az angolhoz áll közelebb, akkor már itt egy kicsit előbújt a 'sötét' énje.
Naplózva
-Dante-
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1901



« Válasz #991 Dátum: 12 szep 20, 01:45:10 »

Ezt a kakashi gaidenben mondja kakashinak akit az apja öngyilkossága után csakis a sikeres küldetés érdekel és hátra akarja hagyni Rint és ekkor tolja be neki... http://naruto-kun.hu/manga/Naruto/241/21
Naplózva

dreamfolow
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1614


« Válasz #992 Dátum: 12 szep 20, 05:05:35 »

Jaja, ez az amikor hátat fordit kakashinak,éz azt mondja hogy a szabályszegõk szemetek ,de aki nem menti meg a társát rosszabb a szemétnél...meg 1-2 mondat de az nem érdekes.Amúgy én arra vagyok kiv ,hogy hogy tudta meg obito hogy rin meghalt? Vagy lehet hogy elment a kedve az élettõl,mert obito meghalt? Amikor gaidenben kakashi a végén elájul ,rin nem igen lelkes.De szerintem egy másik emberke ölhette meg ,nem öngyilok...
Naplózva

malakian213
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


« Válasz #993 Dátum: 12 szep 20, 05:11:35 »

Basszus Naruto-kun Team! A "take care of your lower parts" részt hogy sikerült erre lefordítani? Szopásnak fordítottátok, miközben szerintem inkább az van benne, hogy lemossa az öregembert, ahol nem éri el magának. A Mazou-szobor pedig nem olyan, mint a Bacon-szalonna?
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 20, 05:18:34 írta malakian213 » Naplózva

Out of love, sacrifice is born... hate is born... and we are able to know pain.
Senkisem17
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 482


« Válasz #994 Dátum: 12 szep 20, 06:13:24 »

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de tök szimpatikus, hogy mikor Madara azt mondja, hogy mindkét sharingan szükséges annak teljes erejének felébresztéséhez, Obito reakciója nem az, hogy "remek, akkor szerezzünk egyet", hanem, hogy "akkor együtt már képesek leszünk megvédeni Rint" Nevet
Azt viszont felettébb érdekesnek találom, hogy nem kapott kisebb szívizomgörcsöt, amikor megtudta, hogy az egyik fele teljesen összezúzódott és úgy lett összetoldozva-foltozva. (Én 100%. hogy ott haltam volna bele a ténybe, még akkor is, ha jómagam is tapasztalom, hogy mi történt... mindig kellemetlenebb az az igazság, amit mások mondanak ki Nevet )
Naplózva

"Írj 500.0000000 oldalt, majd cáfold meg egyetlen tagmondattal"
NEWYQRK
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


MostWanted


« Válasz #995 Dátum: 12 szep 20, 07:30:26 »

De ő már nagyából elfogadta hogy emghalt és mégis él. Annyit akar hogy vissza mehessen. Amúgy sehol nem írja hogy Nagatonak adta volna a szemét. Meg nagatonak alapből van rinneganja. Majd ha már a 6 pain írányítja akkor kell neki több de nem 2 hanem 12. Tehát nem hiszem hogy neki adta volna vagy nem tudom végülis .....

A lényeg az hogy Rin halála miatt ha így viselkedik hogy vissza akar menni simán át térhet arra az útra.  Ohh My God

Azért az elég poén hogy csak úgy beesett bár szerencsék vannak Nevet
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #996 Dátum: 12 szep 20, 07:43:08 »

Basszus Naruto-kun Team! A "take care of your lower parts" részt hogy sikerült erre lefordítani? Szopásnak fordítottátok, miközben szerintem inkább az van benne, hogy lemossa az öregembert, ahol nem éri el magának. A Mazou-szobor pedig nem olyan, mint a Bacon-szalonna?

Kiemeltem a lényeges részt. Én is ezt a technikát alkalmaztam, rövid utánajárás után.
Majd az animéből kiderül, vagy a kötetes RAW-ból.
Sajna ez a mondat naaagyon félreérthető.
De meglátom, mit tehetek az ügy érdekében.
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 20, 07:50:55 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
TsunadeHime
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2116


King of Heroes


« Válasz #997 Dátum: 12 szep 20, 08:14:38 »



Hát Chakra, ez még annál is félreéthetőbb  ikszdé De az is lehet, hogy Obito így segít minden öregen?  ikszdé

A fejezet nagyon tetszett. Mondjuk nekem minden olyan visszaemlékezés tetszik, amelyet már nem láttunk legalább tízszer. A végére már Obito-t is kezdtem megsajnálni. Az biztos, hogy nem lehetett könnyű dolga. Azt hitte meg fog halni, azt hitte örökre el kell válnia a szerelmétől és a legjobb barátjától. Erre most életben marad, de járni nem tud. Az igaz, hogy Madara azt mondta, hogy elmehet ha akar, de szegény hiába akar ha nem tud  ikszdé Arra azért még kíváncsi vagyok hogyan is sikerült Madarának rávennie Tobit, hogy segítsen neki. Rin halálával valószínűleg összefügg a dolog, de ezt úgy is megtudjuk a következő fejezetekben.
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 20, 08:15:19 írta TsunadeHime » Naplózva

Axel92
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 280


The real fun is about to start!


« Válasz #998 Dátum: 12 szep 20, 08:22:52 »

Én arra gondoltam, hogy miután meglesznek a megfelelő végtagok, elmegy Konohába, és látja esetleg, amint Kakashi a síremlék előtt elmondja, hogy Rin meghalt, és nem tudta megvédeni. Na és akkor bumm, kiborul a bili, és inkább visszamegy hogy segítsen Madaranak. Amúgy az is elképzelhető lenne, hogy Obito ezért cserébe kap majd valamit, hogy segít, ami összefügg Rin-nel.
Naplózva

Az aláírás nem felelt meg a fórumszabályzatnak (nagyobb volt, mint 400 kbyte), ezért a moderátor (Chakra) törölte. Ha új aláírást helyezel el, ezt a szöveget törölheted.
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #999 Dátum: 12 szep 20, 08:25:06 »

Basszus Naruto-kun Team! A "take care of your lower parts" részt hogy sikerült erre lefordítani? Szopásnak fordítottátok, miközben szerintem inkább az van benne, hogy lemossa az öregembert, ahol nem éri el magának. A Mazou-szobor pedig nem olyan, mint a Bacon-szalonna?

Kiemeltem a lényeges részt. Én is ezt a technikát alkalmaztam, rövid utánajárás után.
Majd az animéből kiderül, vagy a kötetes RAW-ból.
Sajna ez a mondat naaagyon félreérthető.
De meglátom, mit tehetek az ügy érdekében.

No, módosítottam "kicsit" azon a mondaton. Így már mindenki azt ért bele, amit akar. ^^

_________________________

A falon lévő rajzok, a lépcsők és a Mazou alapján ez a barlang valszeg ugyanaz, mint ahová Tobi Kabutót is elvezette, hogy megmutassa neki a Tömeges Zetsu Klón no jutsut. ^^
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 20, 08:57:29 írta Chakra » Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Aizen
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1044



« Válasz #1000 Dátum: 12 szep 20, 09:41:31 »

Jah, látszik a mű-Hashirama is. Ellenben a GM-ben nem is lehetne chakra nem? Hiszen nincs benne bijuu. Az is lehet, hogy a "Zetsu-fa" termeli a chakrát a GM-be jelenleg, amivel életben tartja magát, végülis a mű-Hashirama ott virít. Na de hátha kiderül ez is.  >.<#
"Csereüzlet" egyébként elképzelhető, a tízfarkú chakrájával valószínű simán visszahozhatnák Rin-t. Testet helyreállítják (már ami maradt belőle ugye), majd lélek vissza.

Vicces, hogy ezen a fórumon a fiúk többet gondolnak a yaoira, mint a hölgyek... fordított világba kerültem?  Pojén
Naplózva
Dokki88
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Válasz #1001 Dátum: 12 szep 20, 11:15:49 »

Jah, látszik a mű-Hashirama is. Ellenben a GM-ben nem is lehetne chakra nem? Hiszen nincs benne bijuu. Az is lehet, hogy a "Zetsu-fa" termeli a chakrát a GM-be jelenleg, amivel életben tartja magát, végülis a mű-Hashirama ott virít. Na de hátha kiderül ez is.  >.<#
"Csereüzlet" egyébként elképzelhető, a tízfarkú chakrájával valószínű simán visszahozhatnák Rin-t. Testet helyreállítják (már ami maradt belőle ugye), majd lélek vissza.

Vicces, hogy ezen a fórumon a fiúk többet gondolnak a yaoira, mint a hölgyek... fordított világba kerültem?  Pojén


Nem ide tartozik, de szerintem ez a homofóbia, és az emögött meghúzódó fojtott homoszexualitás miatt van így....
Naplózva
Ervdo
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 69


« Válasz #1002 Dátum: 12 szep 20, 12:43:19 »

Tudom, hogy vajmi kevés esély van rá, de én nekem az tetszene, hogyha arra a bizonyos mondatra játszanának, hogy "de így a szemeddé válhatok, és mostantól onnan tekintek a jövőbe..", és Obito Kakashin keresztül látta Rin halálát ÉLŐ közvetítésben. Tudom kegyetlen, de milyen durva lenne már dramaturgiai szempontból, hogy ott áll Obito teljesen tehetetlenül, és látja, hogy mi történik Rinnel.Mosolyog És szegény Obitonak cseppet sem tetszett a jövő. A rinnegannál megvan a szemek közti kapcsolat, mivel az a sharinganból lesz (jelenlegi ismereteink szerint), így akár ott se elképzelhetetlen.

Tisztára mint a Csillagkapuban, amikor Jack elméje összekapcsolódik egy fodrásszal, mert mindkettőjükben megvan az Ősök génje, és megérintenek egy-egy Ős kommunikációs követ.. Aztán a végén kérdezik Jacktől, hogy te most azt akarod mondani, hogy ki tudja hány évig egy fodrász életképeit láttad? Mire ő: "Kedd esténként bowling? Most mi van? Olyan megnyugtató volt."Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 20, 12:44:31 írta Borax » Naplózva

Bankai: PoloSanyi
SzG
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 931


TARDIS lovagja


WWW
« Válasz #1003 Dátum: 12 szep 20, 12:44:24 »

Ez a fejezet kifejezetten tetszett csak azt nem értem, hogy Obito hogyan változhatott meg ennyire. Azt, hogy miért más a karja halmazállapota(1, 2, 3 ) is lehet most már érteni hiszen nincs meg a valódi keze így pótolták. Az viszont jó kérdés, hogy mi lesz Madarával.  Gondolkozik Meghal? De mikor és mibe? Hol vannak most?
« Utoljára szerkesztve: 12 szep 20, 12:45:36 írta SzG » Naplózva

The angels are coming for you, but listen, your life could depend on this: don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead. They are fast, faster than you could believe. Don't turn your back, don't look away, and *don't blink*! Good luck.
malakian213
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97


« Válasz #1004 Dátum: 12 szep 20, 12:47:04 »

Bocsánat a hangnemért, csak az alap manga tartalma is mellbevágott, a fordítás pedig még arra sem adott lehetőséget, hogy kimagyarázzam magamban a mondatot.  Pirul

Narutoban csak a fiú-fiú utalás szokott lenni (Jiraya megnyilvánulásain kívül), de amúgy tényleg megy itt a kompenzáció ezerrel. Egyesek heteroszexualitásukban erősebbnek érzik magukat, ha leírhatják hogy kisbuzi Sasuke/Deidara/Kimimaro.
Naplózva

Out of love, sacrifice is born... hate is born... and we are able to know pain.
Oldalak: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 796
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!