24 máj 02, 00:35:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Amnézia  (Megtekintve 6941 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Dátum: 14 ápr 30, 19:52:30 »

Üdv!

Látom, sokan szeretitek a JRPG játékokat, szóval gondoltam, figyelmetekbe ajánlom eme 2001-es/2004-es magyar fejlesztésű, ingyenesen letölthető retro JRPG játékot, melynek neve "Amnézia".

A sztorit nem akarom lelőni, mert túl izgalmas ahhoz, hogy akár csak 1 szót is említsek, inkább mondom, mi vár rátok:
1.Hat különböző megnyerés, melyek, a történettel együtt, a te döntéseiden és a te kalandvágyadtól függnek!
2.9 szerethető és különböző képességű karakter, mind más erősséggel és gyengeséggel.
3.Lebilincselő történet, mely tele vannak csavarokkal, s messze veri a mai konzolos JRPG-ket is - s nem túlzok, elvégre, amik ma kijönnek "JRPG" néven -! kacsint
4.Rengeteg felfedezni való, melyek magukban foglalnak titkos dungeon-okat is!
5.Gondolkodást igénylő logikai feladatok!
6.A régi SNES grafikára emlékeztető látványvilág.

Sorolhatnám tovább, de akkor mi maradna nektek! kacsint

Akinek tetszett, annak uccu neki! Ingyenesen letölthető és max 8 megát foglal! kacsint

http://moondragon.hu/index.php?a=7

Továbbá itt kilehet beszélni mindent, ha elakadtok, segítséget kérni, aki meg ne talán már ismerné is a játékot, azok itt nosztalgiázhatnak! kacsint
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1 Dátum: 14 ápr 30, 20:22:59 »

Először is örülök, hogy ennek az Amnéziának nyitottad a témát.

Emlékszem hogy már nem emlékszem miről szólt, de azt tudom, hogy nagyon tetszett, és ez volt az első makeres játék amivel játszottam. Valamint hogy légyegében csak a program alap funkciót használta.

De hogy szavadon fogjalak, megadom magam a kísértésnek és már le is töltöttem.  Mosolyog
Naplózva

Jeadnef
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Válasz #2 Dátum: 14 ápr 30, 23:01:25 »

Nem gondoltam volna, hogy itt fogok róla topic találni. Mosolyog

Első JRPG játékom volt, azóta is nagy kedvenc, de van, amit már jobban szeretek nála (Vén Világok Háborúja sorozat), emlékszem még mennyit kínlódtam az Őrült házával és pár logikaival és, hogy mennyire megszerettem a játék hőseit!

Amit viszont sajnálok, hogy a MoonDragon leállította az új játékuk fejlesztését, sokáig vártuk mindenféle frissítés híre nélkül, aztán elvették a reményt.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 30, 23:41:26 írta Jeadnef » Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #3 Dátum: 14 máj 01, 01:07:09 »

No én akkor most értem az Őrült házához. Így hirtelen eszembe jutott, hogy az órával lesz valami, de aztán mondom ez nem tűnik nehéznek.. aztán belefutottam az anorex trióba.  smirksweat (Van aki képes azt szerencse nélkül megoldani?)


Sikerült.

Logika.
Ha 5 választás közül csak 1 helyes, és alap valószínűséggel tudja az ember, hogy melyik a legvalószínűbb, akkor miért azt a lehetőséget próbálja utoljára? Talán mer túl egyértelmű lenne és így a kevésbé egyértelmű lesz a gyanús?
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 01, 01:29:55 írta Shiro » Naplózva

Jeadnef
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Válasz #4 Dátum: 14 máj 01, 02:54:02 »

Márha a receptre gondolsz, akkor igen, ez a magyarázat.
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #5 Dátum: 14 máj 01, 12:23:29 »

No én akkor most értem az Őrült házához. Így hirtelen eszembe jutott, hogy az órával lesz valami, de aztán mondom ez nem tűnik nehéznek.. aztán belefutottam az anorex trióba.  smirksweat (Van aki képes azt szerencse nélkül megoldani?)

A Rubint és a Jádét sikerült megszerezned az Őrült házában, mielőtt elmentél onnan? Úgy kell, hogy van a szoba, ahol egy rakás láda van, s mindegyiket be kell csukni! Nagyon nehéz, de 2 drágakőért megéri! kacsint

Amúgy menny idődbe telt Daren "kikúrálása"? Nekem a rekordom 7 perc! kacsint
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #6 Dátum: 14 máj 01, 13:23:53 »

Jaj hát simán.  Nevet Ismertem ezt a fajta logikai játékot. (kotorban is volt ilyen)
Igaz játszhattam volna arra is, hogy mind nyitva legyen, de valamiért szimpatikusabbak voltak csukva.


A teljes házra gondolsz, vagy a méreg kiverésére?
Ha az előző, akkor kb 20 perc.
Amikor megvoltak a cuccok, akkor elmentem savelni egyet mielőtt belekezdtem volna a mixelésbe. (Na meg előtte leírkodtam a recepteket)

Ha viszont csak  a méreg kikeverése, akkor az úgy  perc. (mentőhelytől visszamászni a szobába,meg beütni a számokat, az úgy alkalmanként 1 perc)

Na meg majd ide tudom majd vissza kell jönnöm, a könyvek miatt.

Naplózva

Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #7 Dátum: 14 máj 01, 13:31:00 »

A teljes házra gondolsz, vagy a méreg kiverésére?
Ha az előző, akkor kb 20 perc.
Amikor megvoltak a cuccok, akkor elmentem savelni egyet mielőtt belekezdtem volna a mixelésbe. (Na meg előtte leírkodtam a recepteket)

Ha viszont csak  a méreg kikeverése, akkor az úgy  perc. (mentőhelytől visszamászni a szobába,meg beütni a számokat, az úgy alkalmanként 1 perc)

Na meg majd ide tudom majd vissza kell jönnöm, a könyvek miatt.

A teljes házra természetesen, de mint "rekordra" gondoltam, mint 7 perc, mert amúgy meg kb 10 perc. kacsint

Ha jól emlékszem, akkor a házban Daren-nek és Tiffany-nak vannak skill-ek.

Ha már helyszínek, a leggonoszabb hely mind közül a Draco. Ugyanis ha valamit nem szerzel meg ott először (Ron Pengeugrása speckója, Dianos idéző lap stb), akkor később nem lehet megszerezni, hiába mész vissza a Draco-ra.

Illetve az erdőben megtaláltad a "gyöngysort" a leszakadt hídtól balra? kacsint
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #8 Dátum: 14 máj 01, 14:49:04 »

A pengeugrás meglett, de a Dianos idéző lap nem rémlik. (ha tárgy, akkor nincs meg)

A gyöngysor is kimaradt...
Naplózva

Jeadnef
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Válasz #9 Dátum: 14 máj 01, 15:30:25 »

Gyöngysorért vissza tudsz menni, de Dianost buktad, amúgy az egyik őr a léghajón megkérte, hogy vidd el neki a kártyapakliját és azért elmondja, hogy hol tartja az idéző lapot.
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #10 Dátum: 14 máj 01, 16:19:51 »

A pengeugrás meglett, de a Dianos idéző lap nem rémlik. (ha tárgy, akkor nincs meg)

A gyöngysor is kimaradt...

Sajnos ha nincs meg mind a négy Dianos-hoz szükséges lap, akkor jó pár dologról lefogsz maradni. Végig lehet vinni így is, de nélküle nem tudod pl a Stern szigeten lévő erdőben található titkos bunkerbe bemenni, ahol van egy napló és egy csillagtárgy, amivel eltudod olvasni azokat a könyveket, amiket Stark olvasott a palotában (de bemenni nem tudtál anno).

Amúgy nem csodálom, hogy kimaradt, először meg kell várni, amíg Stark robbant, majd mondani, hogy még nem akarsz menni Edwin ellen, s akkor felkapni az asztalról a kártyákat és levinni a celláknál lévő emberkéhez, aki elmondja, hol van.

Amúgy érdemes minden könyvet és polcot elolvasni, pl a Stern szigeten lévő kórházban lévő könyvet is! Tiffany például egy skill kivételével az összeset így tanulja csak meg. kacsint
Naplózva
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #11 Dátum: 14 máj 01, 16:30:41 »

Most vagyok a császár palotájában (Ron lezuhant a dungeonba). Ha azt mondod, hogy még nem vagyok túl a játék felénél akkor újrakezdem.

Mondjuk lesz egy két időhúzós rész, mint pl a denevérek, de na, egye fene. Na meg még azért tudom mi hol van az eddig meg találtakból. (Habár lehet mániám lesz újra bemenni minden házba, végignézni a polcokat, beszélni mindenkivel...stb)
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 01, 16:31:18 írta Shiro » Naplózva

Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #12 Dátum: 14 máj 02, 13:43:33 »

Most vagyok a császár palotájában (Ron lezuhant a dungeonba). Ha azt mondod, hogy még nem vagyok túl a játék felénél akkor újrakezdem.

Mondjuk lesz egy két időhúzós rész, mint pl a denevérek, de na, egye fene. Na meg még azért tudom mi hol van az eddig meg találtakból. (Habár lehet mániám lesz újra bemenni minden házba, végignézni a polcokat, beszélni mindenkivel...stb)

Igaziból alapból nem egy hosszú játék az Amnézia, tehát nyugodtan előröl kezdheted (+ van 15 mentési lehetőséged/slot-od, szóval a mentéssel sincs probléma). kacsint

A Dungeon-ban érdemes végighallgatni mind az öt "sátort", mert azok is "nyomok". Illetve mielőtt a trónszék mögé mentél, megnézted a páncélokat a lépcsőnél?

Illetve még egy tanács, amikor már egy "Másik kastélyban" leszel: van egy boros pince, aminek több alsó szintje van. Amikor le mész az első szintre, akkor valahol a bal alsóban van elrejtve egy másik lejárat is, oda is menj be - később még szükséged is lesz rá. kacsint
Naplózva
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #13 Dátum: 15 júl 03, 16:22:43 »

Csak tudnám miért vannak/voltak Ennyire oda ezért a játékért
Halál unalmas,kiszámítható és rondább mind a cod
Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #14 Dátum: 15 júl 03, 17:03:39 »

Szerintem Amnézia címen nem ugyan arra játékra gondolunk.  ikszdé
Naplózva

Oldalak: [1] 2
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!