24 máj 10, 17:24:41 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nanatsu no Taizai  (Megtekintve 49991 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
ylight67
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Válasz #45 Dátum: 15 jan 03, 15:45:34 »

Annál is szomorúbb az egészben, hogy - ahogy Mafu is mondta - simán lehetne "Naruto helyettesítő" anime. A Naruto ugyebár 600 rész felett jár és nem hiszem, hogy nem keresnek jól vele a készítői.. Bár nem értek hozzá, de véleményem szerint ez így veszteségesebb is nekik. Ha valami nem jön be, megtehetnék, hogy csak úgy félbehagyják. Ez már úgyis megszokott dolog, de legalább nem vész kárba maga a jól megírt történet.

Te látsz rá esélyt, hogy ez valaha is megváltozzon?

A végére hozzátenném azért, hogy tisztában vagyok vele, hogy vannak animék, amik tényleg csak azért készülnek / készültek, hogy hirdessék az a mangát vagy light novelt (Elfen Lied, Berserk, ...) és ezért olyanok, amilyenek, de a Nanatsu no Taizai is ilyen lenne?
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #46 Dátum: 15 jan 03, 18:58:39 »

A Nanatsu no Taizai animéjét már 2014 áprilisában bejelentették, amikor a manga nagyjából a 73. fejezet körül lehetett. Ebből már leszűrtem, hogy szezonos anime lesz és nem Naruto pótlék. Nagyon jól betölthette volna a szerepet, de sajnos nem ez lett. Legalább várni kellett volna addig, hogy 200-250 fejezet felgyűljön belőle és akkor gond nélkül, nem sietve adhatták volna az elejétől. Ha nem megy át fillerbe túlságosan, akkor évek múlva visszatérhet, de őszintén szólva rosszat sejtek...
Igazából minden szezonális anime adaptáció azért készül, hogy reklámozza a termékét, de nincs akadálya annak, hogy folytassák x év múlva, ha sikeres lesz. A rendezőn múlik minden. Ha ő úgy érzi, hogy 24 részben inkább csinál egy filler zárást ahelyett, hogy az adott történetszálat zárja le, akkor már az elején halálra ítélte az animét. Ezért nem szabad belepiszkálni az alapanyagba és ezért utálom, ha belepiszkálnak.

Nem lesz veszteséges az anime, mert tudták "hol" kell támadni --> Fangirl Mennyország
Miyano Mamoru - Gilthunder
Suzuki Tatsuhisa - Ban
Kaji Yuki - Meliodas

Sosem szabad alábecsülni az elvetemült női rajongókat. Ha a kedvenc "jóképű" szinkronszínészük hangot ad egy "jóképű" karakternek, akkor a képernyő elé tömörülnek, megveszik a mangát és költenek az anime lemezeire. Számos eset alátámasztja ezt. A nők még mindig sokkal többet költenek anime/manga cuccra, mint a férfiak.

A Naruto készítői a filmekből szedik meg magukat igazán, nem az animéből. A The Last film brutális összegeket hozott pár nap alatt, azóta pedig már rekordbevételeket ostromol.

Jelenleg abszolút a szezonos animék dominálnak a hosszabb(tradicionális) animék, mint a One Piece, Detective Conan, Sazae-san, Pokémon és társaival szemben és szerintem ez mindig is így lesz. Ettől függetlenül, apránként születhet több hosszabb anime is, de ehhez engedni kell, hogy gyűljön az alapanyag. A Hunter X Hunter(2011) példája is bizonyítja, hogy nem feltétlenül rossz üzlet a hosszabb anime, de a minőségi megvalósításhoz szakértői kezekre lesz szükség. Az a legfontosabb.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
ylight67
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Válasz #47 Dátum: 15 jan 03, 20:34:01 »

A legjobban az szúrja a szemem, hogy a manga szerzője sem mondja egyetlen ilyen animénél sem, hogy az ő munkájából ne csináljanak ilyen "szörnyűségeket". Úgy tudom, kell hozzá az Ő engedélye is. Én biztos nem hagynám, bár tudom, hogy a pénz mozgatja a szálakat, de nincs köztük egy sem, akinek számít, hogy értelmes adaptáció készüljön a szerzeményéből? A Nanatsu no Taizai nyilván jó anime - legalábbis nekem még így is tetszik - és vannak "elhagyható" részek az eredeti forrásban, de úgy érzem mindennek van határa.

Azt hiszem, kicsit túlzásba estem. Ha így van, elnézést kérek! Mindenesetre számomra fájdalmas ezt tapasztalni újra és újra...

Azon viszont meglepődtem, hogy ennyit számít, hogy ki szinkronizál, bár az feltűnik nekem is, hogy mennyire jó a szinkronszínész. Ha nem végzetesen rossz, akkor nem igazán érdekel, de ha nagyon jó, azért még dicsérem is. Nem vagyok egy negatív ember. Mosolyog
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #48 Dátum: 15 jan 03, 21:06:14 »

A legtöbb mangaka épphogy megél abból amit csinál.

Hiába sejti előre, hogy szét fogják barmolni a művét, rá fog bólintani, mert nem teheti meg, hogy nemet mondjon.

A seiyuukról meg annyit, hogy engem is meg lehet venni kilóra, ha látok egy Hanakanat vagy egy Miyuki Sawashirot a szinkronszínészek között Nevet
Naplózva


ylight67
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Válasz #49 Dátum: 15 jan 03, 22:00:33 »

Mindenki utána szokott járni, hogy kik a szinkronszínészek, illetve kik vesznek részt az egészben?
Én történet orientált vagyok, így a mangaka és a stúdió / kiadó (nem tudom, minek hívják az animék
készítőit) az egyetlen, ami érdekel, de ezeknek sem mindig nézek utána.

Valami tipp / megérzés, hogy a 13. rész mennyire lesz elrontva? Az eddigiek alapján egy rövid, de látványos
harc lesz szerintem.. viszont valahogy rossz előérzetem van (és nem a topikban olvasottak miatt).
Naplózva
Chakra
Adminisztrátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 23648



WWW
« Válasz #50 Dátum: 15 jan 03, 22:30:51 »

Mindenki utána szokott járni, hogy kik a szinkronszínészek, illetve kik vesznek részt az egészben?
...

Részemről a manga olvasása közben kialakul a fejemben egy személyiségi kép az adott szereplőről. Aztán ha jön az anime, akkor fülelek, hogy legalább a kedvenc karaktereimnek olyan hangot adtak-e, mint amit elképzeltem, vagy legalábbis illik-e hozzájuk. Persze ha ismerős egy hang és elsőre nem ugrik be, hogy kinek volt még a hangja, akkor utána nézek. ^^
Naplózva

"A mágia él. Az idők folyamán a helye változik, és velünk együtt növekszik. A mágia minden lehet, amit csak el tudsz képzelni. Végtelen sok módon felfoghatod... fényként, sötétségként, pirosként, vagy akár kékként. És szabadon él, akárcsak a Fairy Tail." - Makarov mester, Fairy Tail
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #51 Dátum: 15 jan 03, 23:25:39 »

Osztom Chakra-dono véleményét. Gilthundernek például pont ilyet képzeltem el fejben. Annyi a különbség, hogy én már a hangok kihirdetésekor mérlegelem, hogy szerintem illik-e az adott karakterhez vagy nem, a tapasztalataim és az illető eddigi szerepei alapján. ^^
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
ylight67
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Válasz #52 Dátum: 15 jan 04, 03:47:54 »

Gondolom azért van itt is olyan, mint a sima színészeknél, hogy a híresebbek (többnyire) csak jobb műsorokban szerepelnek, ahogy népszerűbbek lesznek, ugye?
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #53 Dátum: 15 jan 04, 10:51:10 »

Az relatív, hogy mi számít jó műsornak, vagy mi nem. Gyakran a rendező elképzelései, az eredeti mű írójának elképzelései, vagy az dönt csupán, hogy a gyártó egyéb műsoraiból ki van kéznél jelenleg egy másik szerepre. Ha egy nagy név vállalni tudja, akkor annál jobb a gyártónak. Az ismertebb neveknél előfordul olyan, hogy közel 15-20 különböző műben vállalnak el szerepet egy évben, de ebből csak a töredékük mondható igazán "jó"-nak. Szóval, nem tapasztalom azt, hogy valaki csak "jobb" animékben kapna szerepet, miután befutott.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
ylight67
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Válasz #54 Dátum: 15 jan 05, 20:14:42 »

El is felejtettem valamit. A nagy harcuk végén Ban komolyan megölte volna a saját vezérét? Ugyebár mondta utána, hogy meg is feledkezett a kapitány ütőkártyájáról. Ha igen, a mangában is meg akarta ölni?
Naplózva
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #55 Dátum: 15 jan 05, 21:30:35 »

Inkább azt mondanám, hogy legyőzni akarta, de Mel valószínűleg belehalt volna, ha nem lenne az a titkos ereje. Először felajánlotta neki, hogy adja fel, de Mel mondta, hogy álmodozzon csak, mert ő fog nyerni. Ban ekkor azt mondta, hogy nincs választása, be kell vinnie a kegyelemdöfést és ha túléli, akkor mesélje el, hogy milyen érzés elszenvedi egy ütést kettejük egyesített erejével.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Binda
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 348



« Válasz #56 Dátum: 15 jan 09, 17:53:56 »

Szerintem Ban tökéletesen tudja, hogy nem győzhet Meliodas ellen. De mivel imád küzdeni és próbára tenni magát eljátszadoznak. Persze ezen a szinten ha 2 harcos nem figyel oda és félvállról veszi akkor tényleg lehetnek komoly bajok (mint ahogy Gilthunder is elég súlyosan megsebezte).
De ők ketten barátok, megbíznak a másikban, és emiatt vehetik komolyan a meccset. Ha Ban nem bízott volna meg benne, akkor nem fogadta volna el a kihívást és nem vitte volna be az utolsó ütést.

Továbbá: szerintem Meliodas meg akarta mutatni Ban-nak az erejét, mivel elvileg még sosem látta azt harc közben. Mivel tudta, hogy úgysem ölheti így meg, kockázat nélkül tarthat neki bemutatót.
« Utoljára szerkesztve: 15 jan 09, 18:00:21 írta Binda » Naplózva
sasukeuchiha17
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 355


Gman pártfogoltja vagyok


« Válasz #57 Dátum: 15 jan 09, 18:41:48 »

Új rész mikor jön? Mármint a 13. Vagy csak 12 részes szezonos?
Naplózva

iiHALA MADRID!!
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #58 Dátum: 15 jan 09, 19:13:11 »

A fordítatlan változat az vasárnap, vagyis január 11.
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Bastian
Moderátor - Csevegő részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2931



« Válasz #59 Dátum: 15 jan 11, 14:47:01 »

13. rész

Új opening: https://www.youtube.com/watch?v=W0UeFFfwi4E
Új ending: https://www.youtube.com/watch?v=__j5YKltyJk

A 46. fejezet végétől az 51. fejezet végéig adaptálta a mangát a mai epizód. Ezt lehetne mondani, ha nem jött volna az ending utáni szokásos jelenet, ami a 60. fejezetből volt. Nagyon úgy tűnik, hogy a következő történetszálat ki fogják hagyni, de mégis valahogy látni fogjuk szemüveges barátunk behozatalát. Hála a jó égnek, nem valószínű, hogy ő volt a zöld hajú fickó, aki a páncélnak olvasott. Mondjuk lehet, hogy mindegy is már ennek az adaptációnak. Az összecsapottság továbbra se fog eltűnni, sőt csak rosszabb lesz.

Jobban tetszett volna, ha Meliodas formájánál maradtak volna a koromfekete árnyalatnál ahelyett, hogy keverik az egészet egy lilás árnyalattal. :/
Naplózva


„Nem vagyok híve annak, hogy elragadjanak a haszontalan érzelmek és hátba szúrjanak az
aggodalmamért. Annak pedig még kevésbé vagyok híve, amikor valaki mást szúrnak hátba.”
Accelerator - Shinyaku Toaru Majutsu no Index (10. Kötet, 9. fejezet)
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!