24 máj 23, 14:18:48 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 352596 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #1170 Dátum: 11 jún 08, 19:35:27 »

A pdf-et meg találtam, de az részemről kizárt, mivel gépen szerintem tuti nem olvasnám el, és csak elveszne.
A könyvet, viszont el tudom vinni melóba, hogy ott valamii értelmeset is csinálljak  Nevet
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1171 Dátum: 11 jún 09, 11:31:15 »

Én ma kezdtem bele a második könvébe (Királyok csatája)...

Olvasod a könyvet? Nem is tudtam. (Bár lehet említetted már, csak nem emlékszem.) De nagyon jól teszed. Nevet A második rész még ezerszer jobb az előzőnél, a harmadik pedig még annál is jobb. Nekem talán az tetszett a legjobban, bár pár dolgon azért kiakadtam rajta. Szomorú A 4. rész is jó, bár az egy kicsit olyan mint az animékben a fillerek. Szal a főszereplők (Dany, Jon, stb) nem szerepelnek, hanem a mellékszereplőkre koncentrál inkább, elsősorban Cersei-re meg Jaime-re. Viszont Sansa  Szeretet is szerepel azért benne. Nevet Meg Aryával lesznek nagyoon durva dolgok. Nevet Nah de nem akarok spoilerezni, majd meglátod. Nevet
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1172 Dátum: 11 jún 09, 12:26:46 »

Engem ugyan nem zavar a spoiler ikszdé Ráadásul előre szoktam olvasni xD De akkor Sansa már végképp kinövi a kisherrcegnős állomvilágát, bár már az 1. végén is megtette, de lehetne olyan mint Dany *-* az is milyen jóarc lett...
A másodiknak meg már az eleje is szomorú, a prológus, szegény mester olyan jóarc báici volt erre otzt az a ribi(zli) vörös nő T_T
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1173 Dátum: 11 jún 09, 12:53:04 »

Én is mindig előre olvastam. Nevet Úgy tűnik nem csak én vagyok ilyen türelmetlen. Nevet Nah de akkor szabadabban beszélhetek, de azért szólok, hogy innentől spoilerek jönnek, halálokat kihagyom, de más dolgok lesznek.

Én Sansát az elején annyira nem kedveltem, de utána nagyon megszerettem  Szeretet, Dany mellett a másik kedvencem lett. Ennek az oka az, hogy először is nagyon nagyon sajnáltam. Szomorú Az összes Stark gyerek közűl ő szívja meg a legjobban, (kivéve egy valakit, de ezt nem mondom ki). Sansa ott marad egyedül a Lannisterek között, Joffrey, Cersei és a többiek iszonyat szivatják... a kényeskedés nem tetszett, de ugyanakkor én szeretem az ilyen álmodozós lányokat. *-* És annyira borzalmas, hogy a sok szemétség, ami történik ennyire le akarja rombolni a saját világát.  Sír Sansás részeknél, főleg a 2. könyvben néha tényleg majdnem elbőgtem magam, annyira ki voltam akadva. Tulajdonképpen csak ketten voltak jó arcok vele, Tyrion és a Véreb (bár ő azért eléggé a maga módján... De nekem tetszik a Sansa x Véreb párosítás, olyan Szépség és a Szörnyeteges ikszdé) Meg persze Kisujj is rendes lesz vele (már amennyire egy ekkora szarkeverő rendes lehet bárkivel.) De ez majd csak a 3. végén meg a 4.ben lesz. Amúgy Sansa rengeteget fejlődik a történet során, sokkal erősebbé válik, persze olyan nem lesz mint Arya, de azért lesznek változások, az egyik legjobban ábrázolt jellemfejlődés az övé a történetben. És mindemellett azért az eredeti énjéből is sokat megőriz, azt ami tetszett benne, egyfajta ártatlanságot. Pl. az egyik legszebb jelenet a 4. könyvben, az a hóvár-építős, az annyira megható volt.... Szomorú  Ámor Többször elolvastam. Csak aztán az a kis ocsmány féreg, Cat húgának a fia, a nevére nem emlékszem, elb*szta az egészet... meg tudtam volna ölni...  Ördögi

Egy csomó fanart van amúgy arról a jelenetről, állandóan ezeket nézegettem akkoriban deviantarton meg mindenfelé. Nevet

Egyet be is rakok ide.


Imádnivaló és gyönyörű *-*

Dany nekem is kedvencem. Nevet Amikor elkezdtem olvasni a könyvet, tetszett nagyon az elejétől, de igazából az első Dany-s fejezet után lettem függő. Nagyon jó karakter, és nála az tetszik a legjobban, hogy a könyvek során egyre jobban belejön az uralkodásba. Nevet A végén azért nagyon kemény csaj lesz belőle, meg persze ott vannak a sárkányok is. Az elején Viserys, az a f*sz nagyon elnyomta, de őt ugye jól megkoronázták. Nevet Meg is érdemelte, Dany utána tudott csak elkezdeni fejlődni, és lett belőle az az uralkodó, akivé válnia kell. Hiszen akármi is lesz a vége, neélküle és a sárkányok nélkül a zombikat nem fogják tudni kiirtani. Én személy szerint reménykedek egy Havas Jon x Dany párosításban a történet végére, de erre sajna most (4. könyv végéig) nem sok esély látszik... Persze az is jó alternatíva lenne, ha kiderülne, hogy Jon Lyanna és Rhaegar Targaryen fia valójában (vannak erre utaló jelek is). ekkor ugyan nem jöhet össze Danyval, hiszen akkor rokonok, viszont így meg Jon lenne az igazi, jogos király, amit nagyon megérdemelne, hiszen hihetetlenül tehetséges a vezetésben, ez később ki fog derülni. Csak a seggfej Stannis remélem leszáll róla... nem bírom azt a fószert, meg a sz*rkeverő sátánista nőjét sem. -.- Baratheonok közül messze Renly volt a legjobb arc, meg talán még Robert is, de Stannis az simán egy f*sz. Kb. egy részeg utcai csövesből is jobb király lenne. (Am Renly sztem a könyvben nem buzi...nemtoom miért kellett a filmbe ilyet rakni, ezt tiszta belemagyarázás :F)

Pff, mennyit írtam... xDDD Hiába a rajongás az már csak ilyen. Nevet Azért csak lesz aki elolvassa. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 09, 12:54:43 írta Aes Sedai » Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1174 Dátum: 11 jún 09, 15:17:39 »

Nah akkor most én *-*
Szóval ugye én még csak a 2. könyv elsőnéhány fejezetéig jutotttam xD de a függelékek elolvasása miatt tudom a halálokat, szeretek az ilyenekre előre felkészülni, nem fáj annyira xD
Másrészt viszont Jon *-* nekem ő a kedvencem *-*, persze szeretem Tyront is, de Jon az akit így kislányosan lehet imádni, hogy áh bárcsak az enyém lenne, akarom *-* (tudom még csak kiszfiu az elején, de akkoris xD). Arra, hogy vmilyen szinten ő is a sárkány véréből való kicsi esélyt látok, mert a Starkok mégse olyanok mint a Barethonok, meg Targaryenek, nem olyan erősek a génjeik, lásd Aryan kívül mindegyik Stark+Tully gyermek, igaz Jonnak is világos haja van, de nem lila meg ilyesmi a szeme Szomorú... Danyval meg összefekhetne *-* de ott meg ugye az eskü... szal olyan szemétség...
Stannis téma...én nemtom részben csípem márészt viszont egy kis köcsög eddig... amit bírok benne az a középső gyerek komlekszusa a "jaj Robetet meg Renlyt is mindenki szereti, de engem senki" rimánkodás.
Renly sztem könyvben abszolút nem meleg, sőtt... csak jó haverok a Viráglovaggal mint anno Robert és Ned... viszont tény és való, hogy jogtalanul követeli a trónt Nevet
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1175 Dátum: 11 jún 09, 16:23:46 »

Hát látom tetszik a történet. Nevet De megértem.

Am Jon valóban egy kicsit az olyan "lányok kedvence" szereplő is egyben. Bár én is nagyon bírom, mert a kevés becsületes szereplő egyike, de ugyanakkor esze is van. (Mert ugye Ned is nagyon becsületes volt meg minden, de azért húha, Cersei képébe vágni hogy tudok a dolgaidról... ez azért nem igazán volt egy értelmes ötlet. ikszdé Stannis pártjára állni úgy, hogy az ott se volt az meg főleg nem. Hát meg is lett az eredménye sajna. Szomorú ) De Jonnal még hatalmas kalandok lesznek. Ami meg az esküt illeti, hát szép is az meg jó is az, de azért majd úgyis elolvasod a harmadik könyvet. ikszdé Azért Jon is csak emberből van. (Bár nagyon rossz helyre vesztegette az érzelmeit. -.-) De majd csak összefut Danyvel. Erre mindenképp sor kell hogy kerüljön.
Ami meg a származást illeti, Lyannáról ha jól emlékszem mindig azt mondták, hogy nagyon erős benne a Stark vér, hogy teljesen olyan feje volt. Szal ha Rhaegarral lett gyerekük, akkor üthetett az anyjára. Meg igazából Ned azért hatalmas szentfazék. ikszdé Szaal nehéz elképzelni róla hogy tényleg félrekefélt. ikszdé Viszont ha Jon valójában Rhaegar fia, akk lehet h csak azért vallotta a magáénak, mert különben Robert kinyírná, hiába haverok Neddel. (Robertből ez simán kitelne, meg am ebben a verzióban lehet Rhegar ugye mégse volt genya és Lyannával szerették egymást, és ha ezt Robert megtudná azt nem élné túl.) De nem tudom amúgy hogy nekem tetszik e egyátalán ez a verzió. mert akkor megt nem jöhetnek össze Danyvel. Mondjuk hugimmal beszélgettünk ezekről sokat, és végül abban maradtunk, hogy tök mindegy, csak Danyvel és Jonnal legyen valami közös dolog. Nevet Nah most ennek így már nem sok értelme van amit itt össze szövegeltem, de sajnos ez van, ha rámtör ez a Trónok Harca mánia. ikszdé
Stannisnál nekem se tetszett ez a kisebbrendűségi mánia. Bár engem főleg az zavar, hogy hagyja hogy az az átkozott nő irányítsa. Még mindig nem igazán lehet róla sokat tudni, de én eléggé a főgonoszok közé sorolom azt a boszorkányt. ikszdé

Jah és a 3. részben Jaime-vel lesz egy tök jó szerelmes szál. Nevet Neem Cerseivel. Az am is totál gáz. ikszdé
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1176 Dátum: 11 jún 09, 16:39:15 »

Meg ha Dany Jon nagynénje is, segáz a családban hagyomány, hogy rokonokkal házasodjanak xD... De amúgy elképzelhetőnek tartom, hogy Rhegal tényleg jóban volt Lyanaval, hiszen tök szép volt mikor Ned vissza emlékezésében őt neki adta a szépségkirájnőnek járó virágot vagy mit és nem a feleségének
Arya meg majdösszejöhetne a Bikával *-*, mégis csak Robert fia ikszdé
Egy biztos, átkozni fogom a szerzőt, ha a 7. könyv végére se derül ki, hogy ki Jon anyja ikszdé szomorú, de az egész sztoriban talán ez izgat a legjobban xD, persze minden érdekel, pl. ugye hogy majd Tyront apagyilkossággal fogják vádolni és hogy azt hogy O.o, meg, hogy mi lesz vele... ő a lejobb arc *-*
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1177 Dátum: 11 jún 09, 16:50:43 »

Igazából én nagy Rhaegar fan vagyok. Nevet Pedig enm sok derül ki róla. De amikor olvastam a könyveket utána majd egy évig MSNen is Rhaegar Targaryen volt a nevem. Nevet És az sokkal romantikusabb lenne, ha tényleg szeretők voltak. Nevet Pont amiatt a jelenet miatt, amit említettél. Nagynénis dolog meg egy Targaryennél már nem is tűnik fel. (lásd Aegon mindhárom húgával megházasodott a  perverzje ikszdé) Csak azért Robertet sajnálnám még így holtan is, ha kiderülne hogy Lyanna nem őt szerette de hát az élet egy sz*pás. Lesütöttszemek

Aryás párost én is támogatom, bár erre még várni kell, hogy lehessen belőle valami, előtte Aryának még el kell végeznie az assassin-képző sulit. Nevet Amúgy a csaj egy kicsit meg fog hibbanni, legalábbis én eléggé úgy éltem meg. De ez a folyamat már a második részben elkezdődik, kíváncsi leszek majd, hogy te is így látod e. Persze nem úgy értem, hogy bolond lesz vagy hasonló, csak egy kicsit olyan furcsa lesz, de hát ez érthető is azért elég sok vér fog folyni körülötte. Ő az egyik legakciózósabb szereplő lesz a továbbiakban is. Nevet

Nem kell aggódni Martin megígérte, hogy Jon származása ki fog derülni. Nevet Mert a fanok állandóan ezzel nyaggatták. Nevet

Tyrion és az apagyilkosság, hát annyit mondok hogy az kiderül a 3. rész végén, hogy a nagyságos Lord Tywin tényleg aranyat sz*rik e. Nevet Kissé morbid jelenet keretén belül. xDD

Tyrion meg tényleg jó arc, kevés olyan kari közé tartozik, akinek jócskán van esze. És a stílusa meg aranyérmes, oylan oltásai vannak, hogy az ember besz*rik a röhögéstől amikor olvassa. Nevet És Sansával olyan rendes lesz. Mosolyog
Naplózva
dRown
ANBU Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 730



« Válasz #1178 Dátum: 11 jún 10, 20:28:12 »

Most olvastam ki egy elég rövidke könyvet,a Wass Albert- Egyedül a világ ellen című kötetet.

Nagyon tetszett az egész,tetszik az író stílusa,és az,hogy saját életéből is rak bele dolgokat.
Naplózva

Főállású Manchester United és Punk/Rock/Metal FAN!!
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1179 Dátum: 11 jún 10, 20:33:42 »

A Wass könyvek fantasztikusak, nagyon meg tudja érinteni az ember lelkét, ha olyan állapotban van.
Ehhez foghatót csaka  Füves Könyv vagy a Vigasztalások könyve nyújtott számomra.

Most viszont regényezek: 7 kötet Potter, 3 kötet Eragon,
Illetve új kedvencem: Henri Charriére-Pillangó [szökéseim a pokolból] (ill. Szabad vagy, Pillangó)
1930-as évek, fegyenctelepi szökéséről, igaz történet alapján.
Naplózva



 
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #1180 Dátum: 11 jún 11, 11:47:49 »

Wass Albert írói munkássága tényleg remek jó olvasmány, de irodalmárok állíítása szerint inkább azt tartalmazza ahogy szeretett volna élni... amilyen ember szeretett volna lenni, és nem azt amilyen volt...
Valjuk be nem véletlen voltak tiltakozások az ellen, hogy szobrot emeljenek neki...
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #1181 Dátum: 11 jún 11, 12:00:07 »

A szobor ellen csak politikai okokból tiltakoztak. Ennek semmi köze nem volt az írásaihoz. Az a vitatkozókat nem nagyon érdekelte szerintem egyik oldalról sem. ikszdé Wass Albert személye mostanra csak egy újabb frontvonal ebben az országban. Szomorú Az meg hogy mellesleg könyveket is írt, már nem sokakat érdekel. De mindegy, nem akarok itt politizálni.
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #1182 Dátum: 11 jún 11, 18:01:14 »

Cccc... lektor vagy ilyesmi manapság nem létezik?  Az oké, hogy egy-egy elírás akad, de felcsörög a telefon...

Amúgy valami jó cyberpunk könyvet akkor ajánlhatnál helyette, msot valahogy nem igazán ugrik be nekem semmi.

Ez 1999-es kiadás volt, de a felcsörögre még talán van is kibúvó, na de a "becsapogatták az ajtóra", és a "bazd meg"-re baszd meg helyett már nincs. De ahogy azt fentebb írtam, a magyar kiadás minőségen aluli volt, a kötetek nem is egy kiadónál jelentek meg, és Kodaj Dániel eddig is ismert volt arról, hogy kitalált szlengeket pakol a fordításaiba. Azóta talán már leszokott erről, csak tudnám hogy miért nem szereztek be másik fordítót...

Hát, a hazai piac elég szegényes, ha a cyberpunk-irodalmat nézzük. Sokan javasolják a Spawl-trilógiát (Neurománc, Számláló nullára, Mona Lisa Overdrive) William Gibsontól, mert azzal tört be a köztudatba. Neal Stephenson Snow Crash című könyve is a műfaj kultikus darabja, bár nem volt hozzá szerencsém. Azt írták róla, hogy a történet nagyon pörgős, a harcjelenetek pedig olyanok, mintha egy mangából írták volna őket a lapokra. A szerző másik, ilyen kategóriájú műve a Gyémántkor, bár az már komolyabb. A Snow Crasht Kodaj Dániel fordította, a wikipédia szerint remekül hozta a szereplők stílusát, ami egy manga-beütésű történet esetén nem is kizárt.

Az Agave Könyvek Jeff Noontól adták ki a  Vurt című könyvet, mely eléggé hajaz Philip K. Dick stílusára. Ugyanez a kiadó adta ki a Szabadesés rádiót, mely új, azaz post-cyberpunk.  Kapásból ennyi jut eszembe, a fent említett két könyvről sok pozitívat olvastam.
« Utoljára szerkesztve: 11 jún 11, 18:29:00 írta rondár » Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #1183 Dátum: 11 jún 11, 19:23:11 »

Buuuh én is el akarom olvasni a trónok harcát Szomorú Most, hogy ezt a beszélgetést elolvastam, meg különösen felcsigázott. >.<# De olyan csóóóróóó vagyok. Ma voltam a városban, és bementem az alexandrába mert megláttam a kirakatban a könyveket *-* Nem gondoltam, hogy ilyen nagyon vastagok Ohh My God
De sajnos rá fogok kényszerülni, hogy gépen olvassam végig mert tényleg nincs rá egy vasam se Technikai KO Vagy odaköltözök hozzátok egy időre Aes, és kiolvasom a tiéteket ikszdé Seva helye pont megfelelő lesz Nevet Ő meg alszik a kanapén vagy a fürdőkádban vagy a földön vagy valahol Nevet
Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Szanisz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4132


Főkapitâny


WWW
« Válasz #1184 Dátum: 11 jún 11, 19:35:58 »

Detto. Lenne annyi jó könyv, amit elolvasnék, de sajna annyi pénzem van, mint békán madártoll.
Naplózva



 
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!