24 máj 05, 05:24:38 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 162
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Könyvek, képregények  (Megtekintve 349166 alkalommal)
0 Felhasználó és 1 vendég van a témában
kyuubi-kun
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 504


« Válasz #870 Dátum: 09 feb 09, 20:08:02 »

bmx mester a kinizsi pál saját önerődből olvasod vagy csak azért mert kötelező olvasmány??
Am én most a harry potter egyet olvasom igaz mit sem számít már hogy az harry potter összes részét már 3 -szor kiolvastam .
Naplózva

Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #871 Dátum: 09 feb 10, 17:28:47 »

A hp héttel az volt a baj, hogy rowling már fanfictiont írt a saját könyvéhez gyakorlatilag. Szinte minden rajongók által elpuffogtatott dolgot beleírt abba a könyvbe.

A hogyan húzzunk le még egy bőrt a dologról megjegyzésre: mintha nem erről szólna minden a filmekkel és könyvekkel (meg a világon mindennel) kapcsolatban. Ez ma már normális. Amit lehet, élvezz, ha nem tetszik... hát nem tetszik.

Az élet kemény és sz@r, Slane, drága:D

Rendben van, ha egy kevésbé híres író, akinek nincs is sok pénze lehúz pár rókabőrt az eddigi írásairól. Azt mondom akkor, hogy jól teszi. De Rowling? Aki kilóra meg tudná venni Angliát? Na ne szórakozz. Az még hagyján, hogy újabb sz­arabbnál sz­arabb novellákat ad ki a HP-hez, de az már a nagypofájúság teteje, hogy 30 fontért ad csak autogramot, miközben a HP semmiben nem alkotott újat, régi elemeket használ fel, egyedül a megvalósítás jó. Had pedálozzak az egyik kedvenc írómmal Stephen Kingel akinek szinte minden novellája, regénye egyedien felépített. Ingyen osztja az autogramot, nem nagyképű, sőt mi több a Setét Torony jogdíjait 19 dollárért adta el J.J. Abramsnak (a LOST sorozat rendezőjének). Ráadásul a 19-es számnak fontos jelentősége van a Setét Torony mind a hét részében, szal van egyfajta stílusa is Kingnek, ami a kedves pénzéhes Rowlingunkról nem mondható el.
Egyébiránt ebből is látszik, hogy Rowling fantáziája véges, mert nem tud elszakadni a HP-tól.

Azt meg nem értem, hogy jön ide, hogy az élet kemény és sz­ar.

Minél gazdagabb valaki, annál többet akar.
Az autogram pénzért adása: ha ingyér van, akkor folyton basztatnák érte. Ha pénzért, akkor meg oda se mennek hozzá. Ergo: van nyugalma és nem rajta csüngnek. Ez jó húzás a személyes tér megőrzésére. Nem a pénzért van. Ha mégis, akkor meg így jártunk. húha
King biztos nyugiban elsétál az utcán, mert az arca kevésbé ismert - és mielőtt a torkomnak ugranál: nem azért mert kevésbé ismertek a könyvei, vagy rosszabbak, vagy kevésbé szeretik. Neki a neve a híres. Az arcát kevesebbet lehet látni a médiában. C'est tout.

Az élet kemény és sz@r: valaki így tesz, valaki úgy. Bele lehet szólni, de nem sokra mész vele:D Csak ennyi.

Ja, véges a fantáziája. Meg van beszélve.

Oscar Wilde-ot ajánlanék. Címet nem írok, mert nem érdemes. Símán csak olvassatok tőle, amit lehet:P
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
boci555
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1086

iLOVEmákostészta || balf@sz c:


WWW
« Válasz #872 Dátum: 09 feb 13, 12:15:29 »

Fúha Hmm? én még mindíg nem olvastam végig a 7-et angolul elkezdtem, és a 3. fejezetig olvastam, aztán ott letettem.
Tesóm megkapta a magyart -szokásosan- 2 és fél nap alatt végzett vele, és folyamatosan olvassa mindig újar és újra.
Nemtom, a többi részt én is élvezettel olvastam végig, mert tényleg volt benne valami egyedi(szerintem).
És igen, az meglátszik a könyvön is, hogy Rowling is változik, ez tény. Akinek nincs semmi pénze, és azért írja a könyvet, hogy eltarthassa a családját, az igazán szívből ír. De miután már rohatt sok pénze van, azután úgy gondolhatja, hogy ha úgy is megveszik emberek milliárdjai, akkor már tökmindegy, hogy mit ír, csak a szereplők legyenek meg, és ezek után már teljesen mindegy.

-Nemtudom, de nem is szeretném megtudni, hogy milyen az óriási gazdagság. Lehet, hogy sokmindent megvehetsz, megkaphatsz a pénzedért. De rabságba ejt, függő leszel tőle. S míg "szegényen" (átlagosan) igazi érzéseidet mutathattad másoknak, így pénzéhesen az ember mindenkinek hazudik, azért, hogy még több pénze lehessen.

**hangsúlyozom, ezt nem azért írtam, hogy most ezzel vitába szálljak akárkivelis, ez csak egy saját vélemény, és nem szeretném tovább feszegetni, ennek itt a vége.**

Amúgy, ha néha rászánja magát az ember, és leemel a polcról egy régi könyvet, akkor azokban látja, hogy a régebbi íróknak mind saját ötleteik voltak, mind teljesen különböző és egyéni. -ezt sem vitatémának szánom-
Naplózva

> *-* PÓNIII *-*
- Utálom a pónikat!
> Akkó' ... hm ... *-* SÜNIII *-*
- SÜNIIII <3 "w"
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #873 Dátum: 09 feb 14, 19:30:56 »

Michael Crichton: A Gömb


Egy állítólagos baleset történt a Csendes-óceán egyik szegletében, s a haditengerészet Norman Johnsont pszichológust kérte fel, hogy segítsen nekik az esetleges túlélők traumáinak levezetésében. Szinte azonnal kiderül, hogy a valódi oka Norman odacipelésének teljesen más. Szó sincs semmilyen roncsról. Egy 300 méterrel a tenger alatt fekvő tökéletes állapotban lévő gépet találtak. További dolgok derülnek ki, és Norman megkapja az általa felvázolt lehetséges csapatot egy idegen lény Földre kerülése kapcsán. Egy biológus, egy asztrofizikus és egy matematikus...
A csapat feladata, hogy néhány más búvárral együtt lemenjen 300 méter mélyre, az ott található víz alatti bázisra, hogy aztán onnan kiindulva feltérképezzék a gépet.
A csapat neki is lát feladatának, de tucatnyi kérdésssel találják szembe magukat. Mi ez az űrhajó? Idegenek készítették? Esetleg a jövőből jött? Szép lassan megkapják mindezekre a választ mígnem csupán egyel találják szembe magukat. Mi lehet az a hatalmas ezüstgömb a fedélzeten, és vajon mit rejthet?
S egyszer csak a számítógép monitorján egy üzenet jelenik meg. Egyre fenyegetőbb üzenetek sora követi.
A második könyv amit Crichtontól olvasok, és meg kell mondanom lenyűgözött az, hogy most is mennyire utánajárt a témának, mennyire képben volt (sajnos) a fizikával, a kozmológiával, matematikával. Mindezt a sok tudást egy mindvégig feszültséggel teli könyvbe tudta sűríteni, és könnyedén képesek vagyunk beleélni magunkat a kis csapat helyzetébe, érezzük azt a nyomást amit ők éreznek 300 méterrel a tenger alatt, elvágva mindentől. És végül mindenre választ kapunk, minden egy tökéletes lezárásba sűrűsödik össze. Bravúros húzás volt, hogy egy pszichológus élményeit követhetjük végig (E/3-ban), hisz ő analizálja a többi csapattagot, hogy mennyire esnek pánikba, vagy megnyugtatja őket, ráadásul mint nem olyan jártas ember a fizikában, a társak el is magyarázzák nekik a felfedezéseiket, így mindenről tudni fogunk.
Azt kell hogy mondjam, hogy sokkal jobban tetszett a Prédánál, pedig az is elsőrendű mű volt, de ezzel a kozmológiai filozófiázgatásokkal, az üzenetekkel levett a lábáról.
10/10 egyértelműen. Alap kéne, hogy legyen mindenkinek  Nevet
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #874 Dátum: 09 feb 14, 19:44:30 »

Ebből készült film is ha jól tudom...  Gondolkozik
Naplózva
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #875 Dátum: 09 feb 14, 19:54:20 »

Lehetséges. De erről sajnos nem tudok.
Naplózva
Haku
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 2021


Niggah-chan


WWW
« Válasz #876 Dátum: 09 feb 14, 19:58:17 »

Igen, készült belőle film is Mosolyog.

A gömb (port.hu)

A gömb [Sphere] (IMDb)
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 14, 20:40:00 írta Haku » Naplózva

Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #877 Dátum: 09 feb 14, 20:29:46 »

nyehe én tegnap végre végigértem a battle royale-on...a film is jó volt,de könyvbe  Hümm-hümm
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Kenshin
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 814


« Válasz #878 Dátum: 09 feb 14, 21:24:50 »

húú viir-chan megnézted a filmet is? Én életemben nem nevettem még annyit egy filmen, na jó talán a 2. részén... Az egyszerűen haláli volt! Mosolyog
Pedig a könyv nagyon tetszett... Én komolyan nem értem, h lehet jó könyvekből átlagon aluli filmeket kihozni... Gondolkozik

Már nem is tudom, h kinek az ajánlására de most fogom elkezdeni a Taiko-t. Ha hozza a Muszasi színvonalát (bár szerintem ezzel nem lesz probléma), akkor teljes szívből köszönet!!!  Nevet
Naplózva

Balin oldalbordája  és lelkes kísérleti alanya kacsint
Család? Köszi, az van! Ha tagja vagy, akkor úgyis tudsz róla! Mosolyog
De a legelsők, a kicsi öcsikéim: Dei és Davis! Mosolyog Egyetlen közvetlen nőnemű rokonom: Zemori(nekem)-chan kacsint
Naruto-kun 14
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 165


« Válasz #879 Dátum: 09 feb 15, 05:07:09 »

én kiolvastam a harry pottert 1-7-ig + a heri kókler egy részét (1.,3.,különkiadás.,4.,5.,6.,) de még van sok
most éppen rejtő jenőt olvasok eddig a 14karátos autót olvastam ki és éppen a piszkos fred a kapitányt olvasom  bye bye
Naplózva
boci555
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1086

iLOVEmákostészta || balf@sz c:


WWW
« Válasz #880 Dátum: 09 feb 15, 09:28:38 »

 >.<# >.<# Én jelenleg a fórum topicokat olvasom... a dumát és az én topicot már kiolvastam... >.<# >.<#
najó ez volt a reggeli fáradtság,

William Golding: A legyek ura... szerintem nagyon jó a könyv és, elvileg ha minden jól megy, akkor holnap a filmet is megtudom nézni belőle. A színházi előadást is megnéztem már belőle Pojén

Tényleg jó, ajánlom mindenkinek.
Naplózva

> *-* PÓNIII *-*
- Utálom a pónikat!
> Akkó' ... hm ... *-* SÜNIII *-*
- SÜNIIII <3 "w"
Marci1996
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1274



« Válasz #881 Dátum: 09 feb 15, 12:36:14 »

Az nekem is megvan.Hát elég jó volt csak a végén van egy kis kavarodás.Nem értettem egy részt,(spoiler boci)amikor az egyik kölyök megkergülde utána lazán el lehet olvasni.Nálam egy közepes értékelésű könyv.
Kenshin:Igazad van,láttad mit műveltek az Eragonnal?Hát én azt egyszer néztem meg,többet sose.Nagyon sz*r lett a film.
Naplózva

Sensei:Miroku

Lányom:boci555

Csapattárs:Riel---chan és pintermate

Tanítvány:ATON14

Kletta szexrabszolgája(igen én is xD)

NHFK tag
Slane
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 867

So long suckers! :)


« Válasz #882 Dátum: 09 feb 15, 12:49:50 »

Nem mintha a könyv maga jobb lett volna  Nyelvesít A parasztgyerekből imbamágussá alakulás már 20 éve is lejárt lemez volt, nem hogy most.
Naplózva
Shinichi
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1111

His royal highness


« Válasz #883 Dátum: 09 feb 15, 14:48:09 »

Naruto-kun14: Rejtőket abszolút ajánlom,kedvenc íróm. Nemrég olvastam ki tőle az Előretolt helyőrséget. Jó könyv,de nálam a Tizennégykarátos autó viszi a pálmát Mosolyog

Bocika: A Legyek Urát nemrég olvasam ki. Tetszett,de elég megrázó olvasmány,és bemutatja az ember kegyetlen oldalát is. És talán így szemlélteti a legjobban,a gyerekeken keresztül,hogy egy ártlatlannak hitt lény is mit meg nem képes tenni,puszta kegyetlenségből és hatalommámorból. ( Ez alatt azt értem,hogy ugye amikor megölte a Jack az első malact[malact vagy malacot?],akkor tisztára bevolt zsongva,meg minden. Utána egyre inkább különvált a Vadászokkal Ralpféktól,majd ugye külön is váltak tőlük. Megölték Röfit,és ezt nem a megélhetésért tették. Hanem puszta,de alaptalan gyűlöletből,mivel Röfi sose ártott nekik. Jacknek és Rogernak(leginkább nekik) fejükbe szállt ez a fajta hatalom,amit másokra gyakorolhattak,és teljesen elöntötte őket a kegyetlenség,és a gyilkolási vágy.)
Az más dolog,hogy Simon azért halt meg,mert őt hitték A Szörnynek. És ugyebár,a sötétben senki sem láthatta.
Azonban,habár erről nem ír Golding,valószínűleg ez a 'véletlen gyilkosság' vezette rá Jackéket arra,hogy később a többiekkel is végezzenek.
De az is érdekes,hogy amikor a végén betoppan a tengerész,akkor 'visszaváltoznak' szomorú,honvággyal küszködő gyerekekké,amilyenek az elején voltak.
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 15, 18:28:23 írta Shinichi » Naplózva
Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #884 Dátum: 09 feb 15, 15:06:02 »

Csehov: A 6-os számú kórterem
Olvasd, mert jó, mert orosz, mert realista, mert filozofálgatós, mert Csehov, mert úgyis kötelező lesz Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 feb 15, 15:12:58 írta Ritka » Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
Oldalak: 1 ... 57 58 [59] 60 61 ... 162
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!