24 máj 05, 01:14:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 1001
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Duma 10  (Megtekintve 954829 alkalommal)
0 Felhasználó és 5 vendég van a témában
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2775 Dátum: 13 jún 10, 18:34:58 »

Ez a biokémia könyvem. Még csak készülőben van a jegyzet, csak azért adták nekünk ide, mert valami aktakukac rosszul hirdette meg a tárgyat. Mi úgy vettük fel, hogy előadásos, valójában vizsgakurzusos. A tanárok annyit tudtak felajánlani, hogy ideadják ezt.

De tele van költő kérdésekkel és egyéb retorikai finomságokkal. Látszik, hogy élvezettel írták. xD
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #2776 Dátum: 13 jún 10, 18:45:44 »

Hát biztos tele van "érdekességekkel".  Nevet
Igazán nem akarok a DW-nél leragadni, de erről most ez jutott eszembe:
"A löketfordító áramkör olyan áramkör ami megfordítja a löketet."
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2777 Dátum: 13 jún 10, 19:56:05 »

én mondtam hogy kölcsönadom a biokém könyvem...
azt nagyon cuki néni írta <3

az analitikámat én meg úgy meg szerettem hogy ha valahogy nem szól közbe a sors akkor jövőre ugyanekkor ugyanitt talizunk - mondjuk nem sértődöm meg ha közbeszól Nevet

na de lassan lehet Eu ismereteket tanulni... végre egy könnyű tárgy xD
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2778 Dátum: 13 jún 10, 20:01:43 »

Az Eu-hoz van egy szép könyvem, csak 1048 oldal, ha gondolod oda tudom adni. Hümm-hümm
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2779 Dátum: 13 jún 10, 20:16:32 »

Annyira bosszantó, mikor minden nap csak azt látom facebookon, hogy pár idióta teleposztolgat mindent a Neptun leckekönyvével, mert biza' nekik már csak egy vizsgájuk van hátra a sokból, és mindegyik négyes-ötös, közben meg gimiben olyan szentségtelenül hülyék voltak, hogy csoda, a tanár nem röhögött a pofájukba egy-egy dolgozat után.

És aztán nézem, mik is vannak e Neptunban:
Növényrendszertan, angol, állatrendszertan, két kredites biokémia meg sejtbiológia. Hát mondom, mifasz, két kredites sejtbiológia? És erre nyáladzanak meg a farkukat verik facebookon? Ez felidézi bennem az OEC bizonyos szakjainak tananyagát, ahol a sejtbiológia összesen 10 előadásból áll, és olyanokat tanulnak, hogy az atom magból és elektronfelhőből áll, és a 20 oldalas diasorból 15-öt az tesz ki, hogy mi a hidrogénkötés és a kovalens kötés...

Ez ugyanaz, mint mikor csecsemőgondozós volt osztálytársam egy nap hatszor kiírja, hogy ő bizony ötöst kapott anatómiából... Kíváncsi vagyok, milyen anatómiát taníthatnak nekik. 'Ez itt a kéz, ez meg a láb.'

Vagy csak engem bosszant minden vizsgaidőszakban, hogy egyeseknek valami égető kényszerérzete van arra, hogy megossza mindenkivel, milyen menő, azok meg rohadjanak meg, akik még július 15-ig szenvednek a vizsgáikkal?
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2780 Dátum: 13 jún 10, 20:22:01 »

Ha ez megnyugtat Saphi, ezt én se értettem soha. Valaki kirakja, a neptun üzenetét, hogy ötödik próbálkozásra végre kettes lett matek A1-ből. Hát...gratulálok.

De még mindig jobb, mint a "Nekem elegem van mindenkiből, mert csak hátba szúrnak és innentől kezdve nem leszek senkivel sem kedves" ismerős.

Oh amúgy, vagyunk itt egy páran akik találkoztunk biokémiával. Az enzimeknél van ugye a hat csoport. Oxidoreduktáz, transzferáz, Hidroláz, "Liáz", Izomeráz, Ligáz. Az a Liáz az tényleg liáz?
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 10, 20:25:08 írta Morita » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #2781 Dátum: 13 jún 10, 20:24:03 »

Az még a legjobb amikor filler tárgyakat posztolnak hogy 4-5-ös, a főtárgyakról meg kussolnak, mert örülnek ha átmennek kettessel, így a nyolcadik vizsgaidőszak közepére már nem is érdekel amúgy ki-mit-hogyan-mikor posztol.
Egyébként I know that feel, sis.
Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #2782 Dátum: 13 jún 10, 20:49:10 »

Mert mi bajod van szegény liázzal?
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2783 Dátum: 13 jún 10, 20:50:48 »

Olyan idétlenül hangzik, hogy liáz. Mintha hiányozna egy betű.
Naplózva
Arysha
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 201


Otaku o~baa-chan/Gea jobbkeze :D


« Válasz #2784 Dátum: 13 jún 10, 20:51:49 »

...
És egyszerűen oda vagyok a 10es Doctorért, és a 4. évad utolsó részei...argh... amin meg ahogy keresztül ment, egyszerűen ő lett a kedvencem, és gondoltam, ha már ennyire favolom ide is be illene raknom a fejét. És egy pár hónapja ő a top1-es pasi nálam. Jó kicsit...belemerültem a témába de ahw.
Akik nekem még bejönnek, az Martin Freeman, mert egy rohadt BBC Sherlockos is vagyok, akkor Hugh Laurie meg Jeremy Irons...igen, bukom a minimum 40-es brit színészekre, amin anya kiakadt. Vagyi Martinon eléggé, mert mondta, hogy David még okay..de hogy pont Martin? Hogy akkor ennyi erővel már inkább Benedict, miért nem rá bukom, mint minden normális sorozatnéző fangirl, mert akitől csak megkérdezte így osztályoknál random óra közben, hát...eddig mindenki inkább Benedictre bukott .-.
De én abszolút Martinos vagyok. És abszolút Davides bár...kövezzetek meg, de szerintem Matt sem rossz O__O jó, érdekes ízlés kell hozzá is, de olyan vidám feje van és csak úgy árasztja a biztonságérzetet, amúgy érdekes arcú egy figura....
anya egyszerűen lerondázta. >.<#

Szóval lehet lassan a bannerem az valami keverék lesz Doctorral Martinnal, Arthurral meg a UK brotherszel...majd...valami ^^
Én nemrég váltottam csengőhangot, de eddig nekem is DW volt, és a hátterem még mindig az. Sőt a facebook fejlécem is, és van szónikus csavarhúzó az androidomon. ikszdé
Matt am nem csúnya, az túlzás. Bár kicsit különleges az arcszerkezete...
Ja, és nálam is örök favorit David!!


...
Ez ugyanaz, mint mikor csecsemőgondozós volt osztálytársam egy nap hatszor kiírja, hogy ő bizony ötöst kapott anatómiából... Kíváncsi vagyok, milyen anatómiát taníthatnak nekik. 'Ez itt a kéz, ez meg a láb.'
...
Na hát csecsemőgondozóként lehet hogy ettől tényleg nem többet. Nevet
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 10, 21:00:10 írta Arysha » Naplózva

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó. Egyszer majd úgyis az lesz...
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2785 Dátum: 13 jún 10, 21:03:15 »

Idézet
Hidroláz, "Liáz", Izomeráz, Ligáz. Az a Liáz az tényleg liáz?

Amint megláttam az első szót, ugrottak is be a rossz emlékek a savas hidrolázokról, lizoszómákról, mannóz-6-foszfátról, Golgi cisz-retikulumról, klatrinburokról, AP-komplexumról, YXXϕ endocitózisszignálról.  Pojén

Jó lenne már túl lenni a vizsgaidőszakon, sőt az egész éven, de tuti az lesz, hogy nyáron a többiek elkezdik tanulni az anatómiát meg az élettant, és ez engem is arra ösztönöz, hogy tanuljak, és ezzel el is megy az a két hetes nyár, ami lenne.

Bár majd anatómiát rajzolva tanulok, és összekapcsolom a kellemeset a hasznossal. Nevet

Idézet
hogy 4-5-ös, a főtárgyakról meg kussolnak, mert örülnek ha átmennek kettessel

Ja, ilyet is ismerek párat. Mondjuk ez a személy print screenelte a Neptunját, hogy még hitelesebb legyen a menőzése. Bár egy kicst meglepő volt látni, nekem olyan idegen, ha valakinek van vagy 10 egy-két kredties tárgya. Fura.

Noe, milyen bikém könyvetek van?
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2786 Dátum: 13 jún 10, 21:04:45 »

Nekem volt osztálytársak mondták, akik gyógyszerészetin vannak a Debreceni egyetemen, hogy az anatómiájuk annyira szánalmas, hogy ők szégyellik magukat már miatta. Kb annyit tanulnak, mint a csecsemőgondozók.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #2787 Dátum: 13 jún 10, 21:14:50 »

Ennyit beszélni a tanulásról. :/ Szörnyűek vagytok. Miért nem beszélünk inkább az ivásról? 
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #2788 Dátum: 13 jún 10, 21:16:27 »

Nem is értem amúgy azt az anatómiát. Egyrészt a rossz, orvosisok által már kibelezett, tönkretett hullákat kapják meg, mert miért ne (már ha kapnak egyáltalán), másrészről meg a vizsgájuk TESZTES. Amikor ezt meghallottam, akkorát lestem. Hogy lehet anatómiából tesztes vizsga? Nevet

El tudom képzelni:
Válassza ki, milyen ideg fut a radius felett az antebrachium distalis szakaszán!
a) nervus trigeminus
b) nervus musculocutaneus
c) nervus radialis
d) vena radialis

Nevet

Legalább náluk nem hangzik el minden demo előtt a rettegett mondat: 'de meg is kell mutatni!' Nevet
Naplózva

Morita
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3837



« Válasz #2789 Dátum: 13 jún 10, 21:25:15 »

Ma megittunk Noeval egy sört. Illetve ő egyet én egy felet.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 184 185 [186] 187 188 ... 1001
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!