24 máj 05, 01:51:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 855 856 [857] 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277480 alkalommal)
0 Felhasználó és 29 vendég van a témában
TheMysteryShack
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #12840 Dátum: 16 feb 17, 21:03:17 »

Gravity Falls sorozatzáró kritika (spoileresen!)

Lezárult egy korszak, két évad után véget ért a Gravity Falls (itthon Rejtélyek városkája címen fut). Sok más sorozattal ellentétben itt nem a csatorna kaszálta, hanem a készítő, Alex Hirsch hozta meg ezt a döntést, azzal az indokkal, hogy kerekké vált a történet, nem kell tovább húzni. Az utóbbi években jó pár, nem kizárólag a felnőtteket megcélzó rajzfilm sorozat indult, számomra mégis mindvégig a Gravity Falls maradt az első.

Hogy miért? A zseniális karakterek, a remek történet, és a rengeteg apró utalás miatt, amik mindd megadták a vázát egy remek nyári kalandnak. Aki nem ismerné a sorozatot, annak röviden: egy ikerpár, Dipper és Mabel az oregoni Gravity Falls városába utaznak a nyárra, a vérbeli szélhámos bácsikájukhoz, Stanhez. Unalmas szünidőnek indul ez is, ám hamarosan Dipper talál egy naplót, innentől kezdve pedig kezdődik az őrűlet... újabb és újabb, megoldásra váró rejtélyek, ellenfelek, mindez egy hangulatos, kisvárosi környezetbe átemelve. Míg az első évad inkább egy-egy heti kaland egyvelegét alkotta, a második évad már sokkal inkább a főszálra koncentrált.

Sajnos itthon a sorozat kevésbé ismert, és Amerikában sem tett olyan nagy népszerűségre tett, mint néhány hasonló, méltatlanul sok figyelmet élvező társa. Pedig nem lenne szabad kihagyni! A már-már bugyutának hangzó alapkoncepció ellenére zseniális sorozat, fantasztikus és egyedi ötletekkel, amire csak rá tesz egy lapáttal az a rengeteg háttérinfó, melyeket a legtöbben csak utólag vesznek észre - ezekből újabb érdekességek derülnek ki, és néhány esetben a későbbi epizódokban is fontos szerepet játszanak.

Hétfőn pedig véget ért a nyári szünet, a sorozatot egy háromnegyed órás epizóddal zárták le. A nagy hype miatt, ami megelőzte a záróepizódot, kissé aggódtam a végeredményt illetően - hisz bár a korábbi epizódok is bizonyítani tudtak, vannak sorozatok, ahol egyszerűen a végére kifogy a szufla, az írók nem tudják, hogyan zárják le. Egy ilyen sorozat esetében pedig még inkább félő volt, végül milyen lezárással drukkolnak elő.

Az utolsó, Weirdmageddon Part 3: Take Back the Falls című rész ott folytatja, ahol az előző abbamaradt: Dipper, Mabel, Wendy (a Stan által vezetett Rejtély Kaiba laza pultosa), és Soos (talán az egyik legfeleslegesebb karakter, de még ő is kiválóan megállja a helyét a sorozatban), visszatértek a Kaibába, ami védve van Bill Cipher (egyértelműen minden idők leg-leg-leg-LEGzseniálisabb főgonosza) elől, és ahol összegyűltek az apokalipszist átvészelő városlakók. Bill legfőbb célja immáron nem csak Gravity Falls, de a világ leigázása is egyben, amihez Ford (Stan ikertestvére, és a naplók írója) segítségét kéri. Közben a városlakók fellázadnak, és egy óriás robotot irányítva Bill ellen vonulnak.

A záróepizód akció-humor-dráma tökéletes egyvelege, a kétszeres hosszúságú játékidő pedig egyáltalán nem jelentett akadályt az íróknak. Sőt! Egyértelműen a sorozat legjobb epizódjává nőtte ki magát. A rész alatt végig érezhető, hogy eljött a vége, de azzal, hogy tényleg véget ért Dipperék nyári szünete, csak a záró képsoroknál szembesül igazán a néző - amely jelenet nálam kedvenccé vált, az alávágott zene pedig külön kiemelendő.

Az utolsó részbe valahogy sikerült mindent belesűríteni, ami miatt egykor megszerettem a sorozatot.

Azt kell mondanom, a Gravity Falls ugyan elsőre riasztó lehet amiatt, mert Disney, és hogy rajzfilm, de ez a rajzfilm sorozat több élőszereplős sorozatot is lepipált! Nem csak a szereplőivel, a remek kisvárosi környezettel, de a lezárással is! Én mindenképp ajánlom, akár még szinkronosan is - jó volt látni, hogy a magyar szinkron is viszonylag jól sikerült - főleg mert március környékén érkezik az utolsó hat rész is szinkronosan a Disney csatornára!



9,7/10 - Így kell lezárni egy sorozatot!

+ Tökéletes, megható epizódzárás
+ Rengeteg akció, nincs üresjárat
 - Az a bizonyos nagy önfeláldozás nem hosszútávú, így kicsit feleslegesnek hat

Ja és... See you next summer!  Mosolyog

« Utoljára szerkesztve: 16 feb 17, 21:59:55 írta TheMysteryShack » Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12841 Dátum: 16 feb 17, 22:17:58 »

Na már vártam hogy megdögöljön valaki a Flashben megint.

Onnantól kezdve, hogy Jay smárolt Caitlinnel tudtam, hogy ő lesz az. Ebben a sorozatban sem tűrnek el egy normális párost sem. Kapják be. :S

Amúgy jó rész volt nagyon. Főleg Killer Frost menő. Azon röhögtem, amikor Cisco Elsának nevezte. ikszdé
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #12842 Dátum: 16 feb 18, 00:31:09 »

Fogadjunk hogy Wally és Jessie összejön majd.
« Utoljára szerkesztve: 16 feb 18, 00:31:41 írta Kazekage sama » Naplózva


 
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #12843 Dátum: 16 feb 18, 02:42:57 »

Lehetséges , hogy a Föld 2 Eobardja volt a kopogó fickó? Mindenesetre jó rész volt, bár az elég gagyi volt, hogy Jayt így kapta el Zoom. Tipikusan az a jelenet volt számomra, mint Samuel L Jackson halála a Háborgó Mélység című trash filmben.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12844 Dátum: 16 feb 18, 12:14:42 »

Fogadjunk hogy Wally és Jessie összejön majd.

Nemár.

Jay szerintem is gagyin halt meg. ikszdé És én is Eobarra tippelek a maszkos csávónál. xD
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #12845 Dátum: 16 feb 18, 14:32:31 »

Ma a HÉVen a Tökéletes Trükkről beszélgettem egy ismerősömmel és valamiben nem egyezett a nézőpontunk és ez pedig Angierrel kapcsolatos. Ő azt állította , hogy végig Angier volt a Nagy Dalton én pedig azt vázoltam fel, hogy a gép elvileg úgy működik, hogy elteleportálja az embert és a kiindulási ponton duplikál a személyből egy másikat. Mivel a ponton maradt ember lőtte le az elteleportáltat , így számomra evidens, hogy az igazi Angier meghalt és a klónja az, aki tovább élt.
Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #12846 Dátum: 16 feb 18, 21:26:05 »

Végre megnéztem én is a Deadpoolt. Blind Al meg Cserkész tetszett benne és a szövegíróknak is jár egy piros pont de kurvára túlhypeolt, semmiképpen sem forradalmi. Kolosszus elég idegesítő volt számomra, ronda is volt, mármint a Cgi. Az ellenfelek amit Syzy írt de ez várható volt. Összeségében poén de többet elvett tőlem a film mint adott, immáron Batman mellett Deadpool is egy túlhypeolt mainstream kurva lett szerény hazánkban.
Naplózva


 
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #12847 Dátum: 16 feb 18, 22:20:59 »

Pont azt kaptam amit írt a trailerben. Úgy kezdtem a hozzászólást, hogy Deadpool sosem akarta megváltani a világot, tehát laza dologra is kellett számítani, de aztán eszembe jutott a Kábel & Deadpool képregény, ahol azért sikerült. Az valóban nagyszabású lett. De én most úgy mentem be erre, hogy végignézem, ahogy trollkodik. És ezt megkaptam. Külön tetszett, hogy a Wolverine béli nemdeadpoolt is leoltották.

Én magyar szinkronnal néztem. Ami gáz volt, hogy néha olyan beszólásokat mondtak, ami még a net hőskorában viccoldalakon terjengett. ,,Ha a bal lábad a karácsony és a jobb a szilveszter, akkor beugrom a két ünnep között." Ne már. Ezt ált suli harmadikos koromban is ismerem. A barna nadrágos vicc is egy régi vicc. Itt azt éreztem, hogy ezek nélkül több lett volna a film. Mint amikor Hadházi Sándor stand up híján viccet mesél a színpadon.

Ryan Reynoldsnak jól állt a szerep. Látszott, hogy mennyire lelkes és ez mindenképp szimpatikus volt. Sokan szidták a Dario Naharist, hogy nem jó főgonosz, de szerintem renben volt. Jó volt a kémiája Deadpoollal és az sem lett volna jó, ha túl karakteres. Itt most hagyni kellett kibontakozni Deadpoolt és sikerült is.
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #12848 Dátum: 16 feb 20, 01:00:21 »

Nekiálltam tisztességesen végignézi a Született feleségeket. Nevet Igaz , még a 2. évaddal sem végeztem, de ha napi 6 résznél többet nyomnék le megfájdulna a fejem. ikszdé Nem vagyok és nem is leszek hardcore sorozat néző...

Láttam a Deadpoolt, angolul! Összhatása igencsak érdekesre sikeredett, nem éppen sablonos, néhol a hideg is kirázott, máskor szakadtam a nevetéstől. Nevet Nem váltotta meg a világot nálam mindenesetre. Nem vagyok egy nagy Marvel fan, sajna...

Kalóz videót láttam a Nagyfater elszabadulról... na jó... a Hangover 3. részében is több fantázia meg humor volt, mint ebben, pedig azon a filmen elaludtam a moziban. Itt nem volt alvás, csupán úgy a felét végigbeszélgettük a barátnőmmel. Nevet ( Ki ez a két g***puttony? ikszdé )

A másik szomorúságom az, hogy a Divergent széria 3. részét valószínű egyedül kell megnéznem, mert, ahogy a drága barátaim fogalmaztak, a filmek terén ritka sz*r ízlésem van, mert bőven elég volt 2 mozi abból a borzadályból... A lázadó valóban nem volt már akkora nagy szám, de mivel ha már valamit elkezdtem, be akarom fejezni. Az első részt már 6x láttam... Nevet  Tipikusan nekem való csajos sci-fi. :3
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Capac
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3103


MLG Noscope Master


WWW
« Válasz #12849 Dátum: 16 feb 20, 11:00:06 »

Startolt a Vikingek 4. évada.
Saphi,kérem a téteket,Rollo vajon mikor árulja el újra Ragnart? Az első 5 percben.lel
« Utoljára szerkesztve: 16 feb 20, 11:18:51 írta Capac » Naplózva



"Amikor V. Henrik szózatot intézett az embereihez, azt mondta: mi rólunk a mai naptól fogva a világ végezetéig úgy emlékeznek majd, mint a szerencsés kevesek, a testvérek csapata. Mert az, aki ma a vérét ontja az oldalamon, az örökre a testvérem lesz"
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12850 Dátum: 16 feb 20, 15:13:18 »

The Expanse első két rész alapján

Ez tényleg nagyon fasza. Egész jól átadja a könyv hangulatát. Igazából csak azt nem vágom, hogy miért ez a nagy széthúzás Holden csapatában így az elején. A könyvben semmi ilyen nem volt, meg azt is alapra vette mindenki, hogy Holden a főnök. Itt meg ez a buziskodás van helyette. Ez elég idegesítő. Egyébként fasza nagyon az egész. a látványt külön kiemelném.
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #12851 Dátum: 16 feb 20, 16:14:38 »

Direkt van a széthúzás, ennyiben végig el fog térni hogy a könyvben lévő összhang és kohézió és egy csapat vagyunk érzés nincs meg. később gondolom behozzák majd. De valamivel kellett pár dimenziót hozzáadni a filmhez. 
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #12852 Dátum: 16 feb 20, 16:20:12 »

Hát ezt az óvodás viselkedést kihagyhatták volna. Harmadikat nézem, tök jó ez a sorozat, de a könyv után ez a része nagyon nem tetszik, teljesen idegen az egésztől. Mintha a Gyűrűk Ura filmes verziójában minden főszereplő Boromir lett volna.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #12853 Dátum: 16 feb 22, 16:04:00 »

Beértem az Arrowt úgyhogy már erről is tudnánk beszélgetni... xD Kinek mi a tippje a sírkővel kapcsolatban? Nekem William lenne.
Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #12854 Dátum: 16 feb 22, 19:30:37 »

Shiranai a várva várt pillanat:
11.22.63.
Nos,én ezt a sorozatot úgy vártam kb mint gyerek a karácsonyt.Minden előzetesét megnéztem jó párszor,minden létező hírt elolvastam róla,ízlelgettem magamban hogy James Franco vajon tényleg helyes döntés volt-e Jake szerepére...és ja.
Maga a kezdés abszolút megfogott.A hangulat retro, a díszlet tökéletesen visszaadja az 1960-as évek hangulatát.Majdnem minden klappol,legalábbis eddig.Van néhány kisebb eltérés,de eddig semmi komoly.
Jó kis fölvezetést kapott,remélem nem jut  az Under the Dome sorsára.Baromira várom az új részt.
Ja és Sadie Dunhill 10/10

Na én is megnéztem az első részt, most, hogy már van hozzá magyar felirat is Mosolyog.
Szerintem eléggé jó lesz ez. Libabőrös lettem Harry történetétől az elején. (Az ő történetéhez fog kapcsolódni az egyik legjobb jelenet a sorozatban. Már ha úgy csinálják meg, mint a könyvben.)
Mindig fura egyébként a könyvadaptációkban az, hogy átírják, meg, hogy másként képzeled el a karaktereket (pl. hogy már az első részben találkozik Sadie-vel, meg hogy már az elején Dallasba megy). Tulajdonképen egyik színész sem olyan, mint amilyennek elképzeltem őket  Nevet. Azért szerencsére könnyen megszokhatóak és James jól játssza a szerepét. Sadieben meg megvan az a báj, amit leírnak róla, nem csak szép. Remélem, hogy tartják ezt a szintet majd végig. Meg kíváncsi vagyok, hogy szerepelni fog e még a Sárga kártyás ember. A könyvben elintézték annyival, mint amit Al mondott (szard le, csak egy bolond kb.).
« Utoljára szerkesztve: 16 feb 22, 19:31:14 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Oldalak: 1 ... 855 856 [857] 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!