24 máj 04, 20:56:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 697 698 [699] 700 701 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277214 alkalommal)
0 Felhasználó és 3 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #10470 Dátum: 14 szep 24, 09:07:16 »

Tegnap szar filmek napot tartottam és megnéztem a Tökéletes Katona 2-t az est csúcspontjaként.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nK8zE8ZXhZk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nK8zE8ZXhZk</a>
Nem sajnálták a pénzt "üvegre". xDDD
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10471 Dátum: 14 szep 24, 10:34:15 »

Az első az jó volt, de ezeket a folytatásokat még nem mertem bevállalni. Elég sok rosszat hallottam róluk.
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #10472 Dátum: 14 szep 24, 10:41:45 »

Nem is ajánlott. Míg az első rész a B kat közepe, addig a folytatások erősen Trash kategóriában vannak már.
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #10473 Dátum: 14 szep 25, 11:26:17 »

Tudtok valami jó verekedős-harcművészes akciófilmet, lehetőleg a közelmúltból (2000-es évektől)?

Olyasmikre gondolok, mint a Blood and Bones, a Tony Jaa-féle The Protector 1-2., A Never Back Down 1-2. vagy a Vitathatatlan 2-3.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10474 Dátum: 14 szep 26, 19:55:31 »

Elkezdtem újranézni a 4. évadot. Basszus, Ricknek nagyon nem áll jól ez a fegyvertelen, nem diktátorkodós imidzs. ikszdé Már el is felejtettem, hogy milyen volt.

Azért nagy arc az öreg Kormi, de nagyon elmebeteg egy állat. Nevet

A börtönben az utolsó csata még mindig megrázó. Szomorú Szegény Rick és társai.
« Utoljára szerkesztve: 14 szep 27, 22:34:59 írta Aes Sedai » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #10475 Dátum: 14 szep 27, 23:03:36 »

Az érzés amikor Aes egész nap a hozzászólását módosítgatja a WD-ről lelkesen, de senkit nem érdekel.  Nevet

El jutottam oda, hogy le kell írnom, dw > wd : ( ( (
Naplózva
Micsudi
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 5336



« Válasz #10476 Dátum: 14 szep 28, 08:58:04 »

Megnéztem a South Park 18/1-et  és elég gyenge lett.... az írók lehet nem szívnak már annyit mint régen, de ez így gáz. 1-2 helyen mosolyogtam mert azért South Park és vannak beteg poénok, de utálom leírni ezt a szót a nagyja erőltetett volt Szomorú
Naplózva

Some men just want to watch the world burn.
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #10477 Dátum: 14 szep 28, 15:10:33 »

A South Park már évek óta erőltetett, nem is nézem.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10478 Dátum: 14 szep 29, 20:56:37 »

Most tudtam megnézni az új DW-t, szerintem király volt. Nevet Végre Danny is megismerkedett a Doktorral, hát egyelőre nem nagyon jönnek ki egymással.
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #10479 Dátum: 14 szep 29, 21:01:29 »

Lehet hogy féltékeny. : D
A barátnôje egy (szó szerint) idegen csávòval téridôutazik.  smirksweat

Én már tegnap este megnéztem.  Nevet
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10480 Dátum: 14 szep 29, 21:13:30 »

Az elég egyértelmű, hogy féltékeny a srác. ikszdé De a Doktor baromi menő, Capaldi tényleg nagyon jó.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #10481 Dátum: 14 szep 30, 11:27:22 »

Kicsit meglepődtem.

Ugye az RTL klub elkaszálta a Szulejmán sorozatot, aminek örültem, mert mindig nagy ellenérzéseim voltak vele szemben, pedig csak egy részt láttam. De abban kb. szerelmi nyávogás meg szappanopera ment végig. Az viszont, hogy az RTL klub valamit nem ad tovább, azt jelenti, hogy az adott műsor minőségi értékeket kezd felmutatni, amit kedvenc kertévénk természetesen nem tolerálhat. Gondoltam, utána nézek hát, mik is történnek a 100. rész után.

Random rákattintottam egy videóra, és ezt találtam:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=45n0mC119N4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=45n0mC119N4</a>

Persze, mivel nem ismerem a sorozatot, ebből nem nagyon jött le, mi történik, így tovább kutattam:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WVrd9tO8M4g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WVrd9tO8M4g</a>

Enyhén szólva meglepődtem, hogy a törökök nem kertelnek, és a kedvenc Szulejmánuk történetét történelemhűen feldolgozták (bár nehéz is lett volna máshogy), mert nem gondoltam volna, hogy valóban beleteszik, ahogy megöli Ibrahimot, aki legjobb barátja és szinte testvére volt, és megöli a saját - ártatlan - fiát... És mindezt nagyon jól, meghatóan megcsinálták.
Bár megjegyzem, az is benne van, hogy a másik fia, Bayezid meghal, mikor megütközik testvérével, Selimmel, de ez nem teljesen így történt a valóságban, mert ekkor Bayezid a perzsákhoz menekült, és ezt a fiát is maga Szulejmán ölette meg a perzsa uralkodóval. Ezt már nem tették bele, lehet már nem akarták fokozni Szulejmán kegyetlenségét. ikszdé

Ja, és utána néztem, hogy az első videóban mi az a szöveg a végén. Az Mustafa levele, amit az apjának írt, és így szól angolul (persze ez már művészi szabadság, nem a valóság):

My Sultan, this letter that I am holding close to my heart, might be never read by you. Because I wrote this letter to a fate I hope never comes to pass. My desire, my will is that, but may it happen that instead this letter comes into your possession, that would mean that you have killed me. Oh my ruler, oh my beloved father, if you read this, it means that you have thrown away your heart. And that I have left this treacherous world. Know that your hands committed a sin, know that you took the life of innocence, despite of making a promise to each other. I promised you that I would not revolt against you, and you that you would not hurt me. I kept my promise father, and under no circumstance did I betray you, for the head of my Son Mehmed, for the love of my daughter Nergiz Sultan, I would never. But you, you have turned on your promise, you did what you said you never would.

I leave you this treacherous world where a father has slain his son. Because instead of being one traitor who killed his father for the power of reigning I prefer to be the victim. My name may not be remembered on the golden era’s of history like yours, no one will speak of my victories, I will not rule the world from my thrown, maybe they will say I was a treacherous Sehzade, let them say that, let them keep hidden what God knows from the servants, A day will come that the story of victims will be told too, maybe years, maybe centuries, but some day someone will tell my story, some will tell, some will hear and learn the truth. That day the right of the victim will be returned to them.


Azt azért megjegyezném, hogyha az oszmánok szemszögéből nézzük ezt az eseményt, akkor ez az egyik - ha nem a legnagyobb - tragédiája volt az Oszmán birodalomnak, mert egyrészt a jó hadvezér és mindenki által szeretett és közkedvelt Mustafa halála, az emiatt történő zavargások (a janicsárok fel akartak lázadni a halála miatt), majd a Bayezid és Selim közötti háborúskodás, és végül a győztesen kikerülő Selim "tehetségtelensége" miatt kezdett el hanyatlani az Oszmán Birodalom, és már sosem nyerte vissza régi erejét és fényét, és sokan (főleg az anatóliaiak) úgy gondolták, hogy máshogy alakult volna a történelem, ha Mustafa lesz a szultán.

Ja, és még versek is vannak benne, Yahya bég, aki a herceg legjobb barátja volt, szintén szerepel, és beletették az egyik versét is, ami a herceg haláláról szól, és az irodalmi művelődésen kívül eléggé értelmes és filozófiai gondolatok is megjelennek, ahhoz képest, hogy először valami szar szerelmi szappanoperának gondoltam. ikszdé

És tényleg azzal fejezték be, hogy Szulejmán meghal Szigetvárnál. Furcsa volt magyar neveket hallani egy sorozatból. ikszdé

Persze kész szenvedés lenne 139*2,5 órát végignézni, nem is tervezem, de ezentúl nem fogok semmit sem első ránézésre elítélni. ikszdé
Naplózva

Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #10482 Dátum: 14 szep 30, 13:26:34 »

A börtönben az utolsó csata még mindig megrázó. Szomorú Szegény Rick és társai.

Ja, de nekem még a legerősebb jelenet mindig Lizzie és Mika halála =/

És be kell ismernem Lily egész jó kis csaj. Volt.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #10483 Dátum: 14 szep 30, 16:22:56 »

Ma a magyar nem a halott nemzeti hőseiért sír, hanem a minket legyőző Szulejmán szultánért. : ( (
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10484 Dátum: 14 szep 30, 16:30:14 »

A börtönben az utolsó csata még mindig megrázó. Szomorú Szegény Rick és társai.

Ja, de nekem még a legerősebb jelenet mindig Lizzie és Mika halála =/

És be kell ismernem Lily egész jó kis csaj. Volt.

Lily? Hát nem tudom, nekem annyira nem jött be. xD Akkor már inkább Tara as kettőjük közül.

Ja, Lizzie és Mika halála, az tényleg nagyon szomorú jelenet volt. Szomorú

Syzygy, még tüntetés is lesz emiatt az RTL székháznál. ikszdé
Naplózva
Oldalak: 1 ... 697 698 [699] 700 701 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!