24 máj 05, 04:21:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 675 676 [677] 678 679 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277543 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #10140 Dátum: 14 júl 31, 17:22:52 »

Sorolok párat, össze vissza, nem annyira akciósok.

 - Elnök emberei: első 4 évad a legjobb, pörgős és érdekes, mindenképpen kötelező. S még a poénok is fantasztikusak.
 - The Good Wife
 - Boardwalk empire
 - Person of Interest
 - The Americans
 - House of Cards
 - Community
 - Once Upon a Time
 - Bones
 - Fargo
 - True Detective
 - Eureka

Nem írok leírást, mert arra most nincs időm, de mindegyik jó igazából. Nevet Mindegyik más, különböző és véletlenül (Nevet) bele került azért valamilyen akciós is. Válogass azok közül amit nem ismersz.
De majd később, ha gondolod, mindről írok valamit, csak még tanulok.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 31, 17:24:11 írta Minagi » Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10141 Dátum: 14 júl 31, 17:24:32 »

Te nézted a The Americans-t? Pont múltkor került a szemem elé ez a sorozat, érdekesnek tűnt a leírás alapján. Tényleg jó?
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #10142 Dátum: 14 júl 31, 17:24:51 »

Spartacust én is abbahagytam a Vér és Homok után. Örülök, hogy vannak akik szintén így cselekedtek.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #10143 Dátum: 14 júl 31, 17:26:50 »

Te nézted a The Americans-t? Pont múltkor került a szemem elé ez a sorozat, érdekesnek tűnt a leírás alapján. Tényleg jó?
Egyszer még itt írtam róla. Neked szerintem tetszene, főleg mert KGB ügynökökről van szó. Nevet Van benne dráma, mert félig az, de nem idegesítő módon. Szerintem mindenképpen kezdj bele, mert rohadt jó, sőt nagyon jól bemutatják az egészet.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 31, 17:27:54 írta Minagi » Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10144 Dátum: 14 júl 31, 17:31:08 »

Igazából én csak annyit tudok róla, hogy 80as évek, meg hidegháború, szóval innentől a dolog mindenképpen érdekel. Nevet Az egyik kedvenc történelmi időszakom ez a kor, jól ismerem a hátteret, lehet tényleg belekezdek. Bejezett már, vagy fut még?
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #10145 Dátum: 14 júl 31, 17:33:02 »

Még fut, szerencsére! Nevet 2013-as. Idén jött ki a második évad, és 2015-ben jön végre a harmadik évad is.  Be van tépve
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10146 Dátum: 14 júl 31, 17:38:17 »

Na, akkor azt hiszem ezt bevállalom. Nevet Csak egy nehézség adódott, tele van a vinyóm, nem fog elférni, valamit törölnöm kell. Lassan tényleg meg kell vennem az új vinyót mostmár. xD
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 31, 17:39:38 írta Aes Sedai » Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #10147 Dátum: 14 júl 31, 17:42:55 »

Jajj Minimucus tudtam, hogy te vagy az én emberem. :3 Hálás köszönet. <3

Mondjuk Bones-t végig kéne nézni mert szeretem.
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #10148 Dátum: 14 júl 31, 17:48:29 »

Aes, én többek között ezért írok ki filmeket-sorozatokat. Vannak olyanok amiket egyszerűen jó többször végig nézni és jó, hogy meg van.  Be van tépve
Majd írd le, hogy tetszett!

Vera, remélem találsz magadnak valót. Hirtelen csak ezek jutottak az eszembe. Nagyon szívesen! Pirul
Bár most, hogy írok, jutnak még eszembe, amiket nem szabadna kihagyni, sebaj, így is sokat írtam. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 31, 17:49:30 írta Minagi » Naplózva


Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #10149 Dátum: 14 júl 31, 18:02:08 »

Azért még mindig utállak. ikszdé De majd ha tanulással végeztél és úgy van fb-n leírhatod őket. Nevet
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #10150 Dátum: 14 júl 31, 20:26:09 »

Az elnök emberei
A sorozat abban az időben játszódik, amikor Josiah Bartlet (Martin Sheen) az Egyesült Államok első embere. A demokrata párti elnök egyik őse még a Függetlenségi Nyilatkozatot is aláírta, így azután nem csoda, ha az ügyvéd-politikus konzekvensen próbál ragaszkodni a hagyományokhoz.

Róla és a stáb tagjairól szól a sorozat. Az elnök kabinetfőnökeként Leo MacGarry (John Spencer) vérbeli politikus, aki habozás nélkül megszabadul mindenkitől, aki csak bajt hozhat főnökére. Az ő ifjú helyettese Josh Lyman (Bradley Whitford). Az elnöki szóvivő C.J. Cregg (Allison Janney) aki könnyedén és tehetségesen válaszol a legrosszindulatúbb újságírói kérdésekre. Toby Zieglerrel (Richard Schiff), a Fehér Ház nyughatatlan kommunikációs igazgatój. Toby helyettese Sam Seaborn (Rob Lowe) aki többek között Tobyval együtt írja az elnök beszédeit.

Még rengetegen vannak, de ők úgy mond a főbb emberek.
A sorozat nagyon érdekesen bemutatja a fehér házat. Fantasztikus párbeszédek, dráma és aktivitás. A humorról meg feljebb írtam, szerencsére nem szenved a hiányában. Nevet

The Good Wife
Alicia Florrick régebben ügyvéd volt, majd az egyetemen megismerkedett Peter Florrick-kal akihez hozzá ment, ezek után Alicia feleség és anya lett. Viszont a férje Peter megcsalta Aliciat aki a nyilvánoss szexbotránya után, politikai korrupció miatt börtönbe került. Alicia-nak ezek után vissza kellett térnie a munkába, mert elég gazdagok voltak viszont a jóléti élet elmúlt. Így kapott egy lehetőséget gyakornokként régi egyetemista ismerősénél Will Gardner cégénél, akinek a társa Diane Lockhart.
Ez körülbelül az első 10-15 perc szóval, az alapsztori. Természetesen ez is egy dráma.

Én leginkább az ügyeket szeretem amiket az ügyvédek végeznek. Némelyik borzasztóan izgalmas, a zenéje páratlan, sok számot onnan ismertem meg. Nevet
Nagyon érdekes és izgalmas, dráma szempontjából is. Igazából mindenképpen ajánlom.
Persze vannak túldramatizált jelenetek, de ezen nem szabad csodálkozni.

Boardwalk empire
1920-ban valakinek az az őrült ötlete támadt hogy, betiltsa a szeszt az Egyesült Államok területén. Ha tényleg azt hitte, hogy ezzel megold minden, a korra jellemző gondot az I. világháborúból hazatérő és beilleszkedni nem nagyon tudó katonáktól a gazdasági problémákon át a bűnözésig, akkor igen naiv volt. Persze ha tudta, hogy ezzel néhány igen befolyásos, és annál gátlástalanabb alak gennyesre keresi magát, ő meg cserébe lefölözte a hasznot, akkor meg egy zseniális gazember.

A történet Atlantic Cityről szól, a keleti parti Las Vegasról.
Nucky Thompson a város ura, bár ő csak a helyi pénzügyekért felel, de hát akinél a kasszakulcs, az ugat, nem a polgármester. Nucky tesója a rendőrfőnök, haverjai a városi tanácsban ülnek, mindenkinek csurran-cseppen valami, mint Yossarian baráti körének Hellernél. Nincs, aki ne járna jól, csak az a sok szerencsétlen bevándorló, aki reggeltől estig gürizik, miközben a burzsuj elit a szesztilalmat is pezsgő szétlocsolásával fogadja.

Zseniálisan bemutatja, hogy akkoriban mi is ment az Egyesült államokban, leginkább Atlantic City-ben. Én szeretem azt a kort, mármint arra fele, főleg a stílust és nagyon jól bemutatják az eldugott, aljas rossz oldalát is az egésznek.

Person of Interest
A történetünk főhősei a milliárdos Harold Finch (Michael Emerson) és John Reese (Jim Caviezel). Harold kifejlesztett a kormány számára egy különleges számítógépet, amelynek a segítségével meg lehet akadályozni különféle bűncselekményeket, terrorfenyegetéseket. Évekkel később Harold felvette Reese-t mert ketten össze fogva, embereket tudnak megmenteni. A Gép azt hiszem a TB számukat kiadja annak aki vagy ölni akar, vagy meg akarnak ölni. Így akit megmentenek, nem biztos, hogy jó.
E az alap sztori. Sajnos  - részedről - ebben elég sok akció van, mert Reese egy igazi gyilkoló gép, volt kormányügynökként. A zenék gyönyörűek. Ebből a sorozatból is megismertem korábban pár jó számot. Például:
Ian Astbury - Burn My Shadow
The Xx - Intro

Mikor akcióra fogsz vágyni, nézz bele. Olyan izgalmas, hogy csak na. Nevet Beszippantja az embert és alig várja a részeket, az évadokat!

The Americans
The Americans, a 80-as években játszódik és két KGB-ügynökről szól, akik több évtizede élnek Amerikában, amerikaiként, miközben próbálják szolgálni az anyaországot. Valamiért kasza közelében van és emberek nincsenek oda érte. Bevallom, nem tudom miért. Minden meg van benne ami kell. Izgalom, egy kis dráma és megmutatják, hogy valamennyire milyen érzés is volt KGB ügynöknek lenni plusz a másik oldalt is látjuk, mármint az amerikaiak, hogy küzdöttek a hidegháborúban.

House of Cards
Úgy nagyjából annyit érdemes előre tudni, hogy az újonnan választott amerikai elnök Kevin Spacey segítségével kerül a székébe, de nem tartja be azt, amit ezért cserébe ígért. Ez nyilván nem tetszik emberünknek, aki a hasonló mentalitású felesége támogatásával talpra áll, és úgy visszavág, ahogy csak ő tud. Ez nyilván nem véres leszámolásokat jelent, hanem félbetört karriereket, eltaposott életeket. Nagyon cinikus az egész, ahogy a politika és a sajtó összefonódva milyen szinten manipulál mindent.
A forgatókönyv, Spacey, Robin Wright és Corey Stoll az ami igazán kiemeli a sorozatot a tömegből. Az utóbbi évek legerősebb drámai húzásait kapjuk.

Community
A Greendale Community College állami főiskolán játszódik, és azzal indul, hogy Jeff, a felfüggesztett ügyvéd meghívja Brittát, az egykori politikai aktivistát kitalált spanyol tanulócsoportjába, hogy alkalma legyen elcsábítani. Britta azonban meghívja a spanyolosztály egy másik tagját is, Abedet, aki viszont további négy osztálytársat hoz magával – Troyt, Annie-t, Shirley-t és Pierce-t –, ezzel keresztülhúzva Jeff számításait. Így a tanulócsoport valóságossá válik, és tagjai különböző koruk, hátterük és személyiségük ellenére összeszoknak és összebarátkoznak. Csoportjuk egységként igen önző, a többi diákkal csak futólag érintkezik, akkor is többnyire velük versengve, viszályban. Viselkedésüket ösztönzi az iskola különc dékánja, aki a csoportot kedvenc diákjainak tartja. A csoport tagjai külön-külön is sok jellemhibával bírnak, melyek kiemelése a sorozat egyik humorforrása.

Az első évadod végig kell szenvedni belőle. Nehéz, de félig megéri. Sokan azt mondják, hogy jobb, mint a The Big Bang Theory, szerintem nem így van, de egész vicces.

Once Upon a Time
A történet helyszíne egy Maine állambeli tengerparti város, melynek neve Storybrooke. Egy bosszúvágytól elvakult gonosz királynő ebbe a városba száműzte a mesevilág lakóit, megfosztva történetük boldog befejezésétől. Storybrooke-ban nem jár az idő, itt a Gonosz királynő (Lana Parrilla), jobban mondva Regina Mills hozza a szabályokat. Ezt az átkot csak Hófehérke (Ginnifer Goodwin) és a Herceg (Josh Dallas) közös lánya törheti meg, akinek a neve Emma Swan (Jennifer Morrison). Ő egy óvadékügynök volt, igen ügyesen dolgozott. Emmát egy varázslatos szekrénnyel átküldték a mi világunkba, még az átok előtt. A lányt az örökbeadott tízéves fia, Henry (Jared S. Gilmore) invitálta a városba. A fiút a polgármester fogadta örökbe, ez konfliktust keltett a két nő között. Ahogyan Emma a városba érkezett, látszólag gyengült az átok: elindult az idő, felébredt a Herceg, stb. Természetesen Regina bármire képes, hogy erős maradjon az átok. Emma úgy gondolja, gyökeret ereszt a városban, s mivel a seriffet teljesen lenyűgözte, felajánlotta a seriffhelyettesi posztot. Graham halála után - Regina sérelmére - Emma lett a seriff.

Ez meg egy fantasy, dráma, talán még tetszene is neked.

Fargo
A Fargo mozifilmverziója volt az a film, amivel a Coen-testvérek igazán betörtek a filmvilágba. Jelölték is hét Oscarra, amiből kettőt megnyert Frances McDormand (legjobb női főszerep) és a Coen-tesók (legjobb forgatókönyv) révén. De nemcsak ők, hanem a főszereplő William H. Macy, és mellette Steve Buscemi vagy Peter Stromare is brillírozott, a film hangulatos volt és beteg, egyszerre borzasztotta el az embert és nevettette meg, az egyik legjobb fekete komédia volt, amit valaha készítettek. És most készült belőle egy tévésorozat, aminek egyszerre van sok és nincs semmi köze a forrásműhöz.

A főszereplő egy Lester Nygaard nevű lúzer (Martin Freeman), aki (nem túl sikeres) biztosítási ügynökként melózik egy kurva hideg, minnesotai kisvárosban, és semmi mást nem szeretne, csak egy kis nyugalmat. Na, ezt nem kapja meg: a felesége baszogatja, a testvére lenézi és a gimis nemezise is folyamatosan terrorizálja így 40 évesen is. Aztán összetalálkozik egy idegennel (Billy Bob Thornton) aki a városba jövet már kinyírt egy csávót, és a találkozás után folytatja a jó szokását, és Lester szeme hirtelen kinyílik. Van még itt terhes rendőr, idétlennek tűnő, de eszes rendőrnő, ostoba szereplő (ebből több is), kikapós háziasszony és olyan súlyos beszólások és fordulatok, hogy csak nézel magad elé, hogy most akkor miafaszvan.

Nagyszerű történetvezetés, kiváló színészek, tök váratlanul, a semmiből elszabaduló erőszak, és a már említett fekete humor az, ami mozgatja a sorozatot, ami pontosan olyan, mintha Coenék forgatták volna

True Detective
A sorozat két zsaruról szól. Martin Hart és Rust Cohle egykor társak voltak, és 17 évvel ezelőtt együtt nyomoztak egy prostituált halála ügyében. Amikor új információ kapcsán meghallgatják őket, felelevenedik a múlt.

Összesen 8 részes, ami nagyon kevés, de az összes rész egytől-egyik zseniális és lebilincselő. Ez inkább krimi és dráma. Matthew McConaughey és Woody Harrelson a főszereplők és beszippant a játékuk. Erről nem is kell többet tudni, csak meg kell nézni, ahogy a Fargot is.

Eureka
Az Eureka egy titkos városról szól, ami a legnagyobb elméknek ad otthont az Egyesült Államokban. Miután a második világháború befejeződött, Einstein ráeszmélt, hogy a tudományé a jövő.
Ezért Einstein javaslatára Harry S. Truman egy szigorúan titkos várost építtetett az észak-amerikai kontinens csendes-óceáni partvidékén. A város soha nem került fel egy térképre sem, továbbá létezését sem hozták nyilvánosságra.

Egyik főszereplőnk Jack Carter, aki egy rendőrbíró volt míg nem csöppent véletlenül Eureka-ba. Ez a város kicsit fura, titokzatos és őrült. Végül megkapta a seriff címet a városban és ő vigyázz ott minden emberre és tudósra aki esetleg elbaszik valamit.
Sok szereplőt megismerünk és hozzánk is nőnek, de ezt már nem írom le. Meg kell nézni.

Összesen 5 évados zseniális sci-fi és vígjáték egyben. Nagyon aranyos, családias sorozat, amin tudsz izgulni, nevetni és szimplán élvezni. Nekem egyik személyes kedvencem, főleg ahogy játszanak a színészek. Mindenki kurva jó benne és én személy szerint nagyon sajnálom, hogy vége lett, inkább elkaszálták.

--------------------------------
Van ami nem a saját szavaim, hanem loptam (kis segítségként magamnak, nehogy rosszul emlékezzek és hülyeséget mondjak) mert valamelyiket nem ismerem úgy (vagyis felfüggesztettem a nézését egy ideig) vagy régebben kezdtem bele ezért kellett egy kis segítség. Remélem így is elfogadod.

Egyik se nagyon történelmi és fantasy igazából így bocsánat, de remélem valamelyik megtetszik annyira, hogy bele kezdj.
« Utoljára szerkesztve: 14 júl 31, 20:53:38 írta Minagi » Naplózva


Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #10151 Dátum: 14 júl 31, 20:35:34 »

Igazából az csak egy ötlet volt mert azokhoz van kedvem, de már ígyis többet segítettél mint gondoltam. Pirul

Once upon-t nem szerettem meg amikor néztem de ezek közül van pár ami valószínűleg tetszene.
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #10152 Dátum: 14 júl 31, 20:46:47 »

Ez most tényleg csak egy-kettő ami eszembe jutott, de vannak még nagyon jók, csak szólj. ikszdé
Igazából nekem se tetszett annyira, (majd adok neki később azért még egy esélyt) leginkább azért tettem bele a listába, mert picit illet azért a leírásodhoz, hogy mire vágysz.

Nagyon örülök, ha segíthettem! Pirul
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #10153 Dátum: 14 aug 01, 17:21:13 »

The Americans s01e01-02.

Hát ez eddig tényleg nagyon jó. Jól eltalálták a hangulatot, néha szinte el is felejti az ember, hogy ezt nem abban a korban csinálták, amiben játszódik is. xD Persze két rész után a történetről és a szereplőkről még nem lehet véleményt alkotni, de ennek nagyon rendbenlévőnek találom az egészet.
Naplózva
dehunter
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462



« Válasz #10154 Dátum: 14 aug 02, 10:08:00 »

Kíváncsi voltam, hogy melyik film vezeti az IMDB listáját; 9,3 pontal a Remény Rabjai.porton is 1670szavazat alapján 9,7pontja van.Gondoltam megnézem már, és egyáltalán nem csalódtam, szerintem is nagyon jó film, nagyszerű alakításokkal, így szomorú, hogy oscart nem kapott, de tény, hogy  mivel a Forrest Gump és a Ponyvaregény is ekkor jött ki...


Mondjuk azt sajnálom, hogy a végén csak pénz és egy levél volt a dobozban, nagyot dobott volna a végén, ha ott van még egy szájharmonika is, majd Red elkezd vele játszani, és ez a dallam kíséri végig a filmnek a maradék másodperceit.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 675 676 [677] 678 679 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!