24 máj 05, 08:06:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 635 636 [637] 638 639 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277754 alkalommal)
0 Felhasználó és 36 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9540 Dátum: 14 máj 13, 09:20:22 »

Idézet
De egy fantasy sorozatnak nem kéne olyan mellékszálakat írni, amik nem vezetnek sehová, arról nem beszélve, hogy nem is jók. Pláne ha nincsenek benne azok a párbeszédek, amik valóban a filmsorozat lényegét képezik.
(Tarantino meg nem tudom hogy kerül ide. Az egy teljesen más műfaj, arról nem is beszélve, hogy egyik filmje közben sem éreztem, hogy nem lehet tudni minek lesz szerepe.)

A fantasy sem kell ostoba legyen, mint a Gyűrűk ura, a Trónok harca pont azért népszerű, mert egyszerre reális és egyszerre fantasy. Amúgy hogy egy példát mondjak a Tarantinós dologra, a kocsiban arról beszélgettek a szereplők, hogy mit jelent a sorozatoknál a pilot. Meg, hogy szexuális jellegű dolognak számít-e megmasszírozni egy nő lábát. Ezekről több percig beszéltek és semmiben nem befolyásolták a történetet. Erről híres kb. Tarantino. De ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne ezt bármelyik műfajba integrálni, mert szuper eszköz. Életszerűvé teszi a dolgokat és élővé a karaktereket.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9541 Dátum: 14 máj 13, 09:27:38 »

Honnan tudta, hogy ott van? 

Szerintem ez egyértelmű volt, amikor Reek elmondta hogy a fal felé mentek, mert Castle Blackban van Jon, a testvérük.
Teljesen logikus ezek után arra következtetni, hogy ott kell keresni őket legelőször.


Honnan tudta egyáltalán, hogy a Falon túl van?

Nyilván onnan, hogy nem voltak Castle Blackben, másrészt pont kihallgatott Locke egy beszélgetést amiben pont erről volt szó, hogy hol lehet Bran.

Mit akart kezdeni vele az erdő közepén?

Mert szerinted mit kellett volna tennie? Oda menni Jonhoz, hogy nah itt az öcséd de én most elviszem őt Roose Boltonnak, na szevasz?  Főleg meg hogy erdő vette őket körül, simán lehetett ott egy korábban odacsempészett ló pl, vagy csak gyalog akarnak elindulni kerülő úton, passz de abszolút nem lényeges annyira ez a kérdés gyakorlati szempontból hogy fennakadjunk rajta.
Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #9542 Dátum: 14 máj 13, 09:39:04 »

@Syzygy
Látod éppen ezek a "Nincs rá értelmes magyarázat, de mivel nem lényeges, nem tök mindegy?" válaszok idegesítenek elmondhatatlanul. (Igen, a második válaszod is ilyen.)

@Gdat88:
1. A Gyűrűk Ura nem ostoba (de erről nem vitatkoznék, mert gondolom nem olvastál belőle eleget, hogy értelmes véleményt formálj róla).
2. A Tarantino párbeszédek nem reálisak, hanem abszurdak. Éppen ezért, ezeknek a hosszú konyhafilozófiáknak SOHA nincs jelentőségük a műveiben. Neeem
3. Még mindig nem a logikátlan és felesleges mellékszálak teszik realisztikussá a történetet. Sajnos úgy látom azt is hiába magyarázom, hogy nekem NEM az egyébként a történetet nem sokat előremozdító, feszkós beszélgetésekkel van bajom.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9543 Dátum: 14 máj 13, 09:48:00 »

Annak nincs értelme, hogy beleköss abba, hogy mit keres az erdő közepén, de te sem tudsz konstruktívan hozzászólni semmihez sem. Nyilván egyedül kellett elhagynia a helyszínt Brannel, mert Jon miatt nem tehette volna. Ennél többet nem tudok mondani, fogalmam sincs mit vársz még, de legalább beleköthettél a sorozatba, elfogadom, hogy ez neked örömet okoz.

Másodikra meg hogy nincs értelmes magyarázat? Hiszen pont azt hallgatta ki, hogy Branék valószínűleg Craster házánál lehetnek, ami igaznak is bizonyult, ennél logikusabban már nem is dönthetett volna Locke, hogy elmegy Jonékkal oda.
Megint nem értelek mit lehet még ezen magyarázni.

Más: Bizony ám hogy reálisak a Tarantino párbeszédek, sőt ide párhzamba is tudom állítani a nagy lebowskit is, a férfiak így beszélgetnek egymás között, nagyon sok a párhuzam, az hogy neked ebben még nem volt részed, az egy dolog, de egyáltalán nem abszurd, ha csak azt az olvasatot nem vesszük, hogy az életi is abszurd, viszont ekkor megint csak legitimitást  nyer a párbeszéd a te fogalmaid között is. Ezeknek van a legnagyobb jelentőségük a műveiben, de akkor a te érvelésed (könyves gyu nem olvastál eleget analógia) szerint nem nézted figyelmesen Tarantino filmeit.  Mosolyog



Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #9544 Dátum: 14 máj 13, 10:10:10 »

1. Csak azt mondtátok mindenre van magyarázat, de ezek szerint nincs. Ennyi.  bow (Azt viszont meg kell hagyni, hogy Locke valóban kihallgatott egy beszélgetést, amiből tudta, hogy érdemes a Falon túl is keresnie.)
2. A Tarantino párbeszédek egyáltalán nem reálisak, pláne nem az adott szereplők szájából, pláne nem az adott helyzetekben, de ezt hadd ne kelljen magyaráznom.
3. Nagyon utálom, amikor direkt félreértik a szavaimat, csak hogy még egy kört kelljen futni a téma körül.
A "nincs semmi jelentősége" természetesen, és az eddigi beszélgetésből is következő módon, NEM A MŰ, HANEM A TÖRTÉNET SZEMPONTJÁBÓL ÉRTENDŐ. Nem árt vigyázni az analógiákkal, mert a végén még téged is megtalál egy. Mosolyog

Szerk.: A "konstruktívan" alatt most arra vársz, hogy én is kezdjek el kitalálni válaszokat vagy arra, hogy leírjam, hogy a sorozat egyébként baromi jó?
Nem kezdek találgatásba. A sorozat baromi jó, csak egy-két dolog nem tetszik és egy oldal óta ezekről beszélünk. Ezek után, hogy egy klasszikust idézzek egy kicsit kijavítva: "Kell mind a kettőhöz kritikát mondani, azt is el kell ismerni ha a könyvben lejtmenet van, de azt is amikor a sorozatban. Csak a filmesek azt nehezen ismerik el."
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 13, 10:49:10 írta dtatar » Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #9545 Dátum: 14 máj 13, 18:34:54 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QX2TVw9xByE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=QX2TVw9xByE</a>

Végre felpörögnek Sasfészekben az események. *.*
Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #9546 Dátum: 14 máj 13, 19:52:34 »

Csak megmutatja neki a kilátást. kacsint
Az a hatalmas ember a Hegy volt?
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9547 Dátum: 14 máj 13, 19:56:14 »

Szerintem az a Völgy volt. (na jó, ez szar volt Nevet)

Kíváncsi vagyok, mi lesz, ha utolérik a sorozattal a könyveket, szerintem a készítők nem zavartatják majd magukat, és lazán elspoilerezik a készülő köteteket is.

Illetve van egy-két plothole, amit nem tudom, hogyan fognak megoldani (pl. egy Arya és a Véreb közötti esemény).
Naplózva

xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #9548 Dátum: 14 máj 13, 23:51:16 »

Kinek mi a véleménye a Consantin című filmről? jó? vagy nemjó? érdemes megnézni? És vajon az új jobb lesz? :o Ha valaki még nemlátta volna a trailert https://www.youtube.com/watch?v=uPE2oBnzROY
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 13, 23:51:50 írta xenon » Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #9549 Dátum: 14 máj 13, 23:52:39 »

A film rossz szerintem ez pedig sorozat lesz.
Naplózva


 
xenon
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3157


Csiga_@_/"


« Válasz #9550 Dátum: 14 máj 13, 23:54:27 »

Annyi eszem van mint amennyi látszik pedig próbálom leplezni Szomorú Valaki kilinkelte nekem h új film én meg megse néztem h mit nézek :'D
Naplózva

I know that we have never really met before
But, tell me, does this rag smell like chloroform?
You know that I'm the reason people lock their doors
But, I got nothing but time, so, I'ma wait on the porch
You got nowhere to run too, so, don't try hiding
'Cause I'm known to be like Jack Nicholson from The Shining

Yeah, I'm breaking your door down, so, don't try fighting
Yeah, you gotta keep 'em fed, or the dead keep biting
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9551 Dátum: 14 máj 14, 05:53:04 »


3. Még mindig nem a logikátlan és felesleges mellékszálak teszik realisztikussá a történetet. Sajnos úgy látom azt is hiába magyarázom, hogy nekem NEM az egyébként a történetet nem sokat előremozdító, feszkós beszélgetésekkel van bajom.

Á, gondolom gondolsz itt arra a sok kertben történő sétára, amikor valaki valami titkosat mond a másiknak, aztán valaki holt biztosan kap egy szál virágot és gazdagabb lesz még egy bölcs, titokzatosan titkos tanáccsal és/vagy kalanddal is, esetleg árulás áldozatává lehet még ott válni harmadik lehetőségként. Nevet A South Park Fekete Péntekes  részei óta egyébként kissé megfanyarodtam a Trónok harcát illetően. Olyan sok üres járat van manapság a részekben, Dany és az egyre röhejesebbé váló Makulátlanokkal együtt, akiknek az amúgy is legyőzhetetlennek tűnő vezérüket azért nem küldte valamely epizódban a királynő harcolni, mert hogy ő a Makulátlanok vezére, és nehogy megsérüljön. Pff, mi van már? Nevet Elvileg olyan személyekről és a vezérükről van szó, akikből gyerekkkoruk óta ki van irtva az emberség, s helyette valami fura, torz és zavaró dolog lett belőlük, akikről nem tudom eldönteni, komolyan számításba kellene-e venni, mint nagy, félelmetes sereg+a vezér természetesen. Na mindegy, mindenesetre nem véletlen, hogy többeknek is kezdenek lassan szemet szúrni ezek a tipikus dolgok, mint hogy: "A sárkányok már úton vannak..." vaagy a "petyhüdten ringatózott a puha szélben a nagy meleg pasi nagy latymatag pénisz..." még nagy kedvencem. Vagyis ez az, hogy nem.
A Trónok harcát az teszi életszerűvé, ami épp zajlik benne, a háború és az a sok borzalom, amit magával hordoz egy háború. Ez a sok mellékjárat, szó szerint mellébeszélés ha nem lenne, vagy csak negyed annyi, például az utálja mindenki Jaimie valóságshow kalandjait mutathatnák ugyanennyire kevés ideig, és gondolom ugyanúgy átjönne mindenkinek, mennyire kellemetlenül ironikus helyzetben van szegény félkezű, öregecske lovag. Vagy nem tudom, mindenesetre millió olyan szál van, amire ezerszer kíváncsibb lennék, főleg ha képesek lennének kifejteni, vagy ilyesmi. Mosolyog
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9552 Dátum: 14 máj 14, 06:22:47 »

Azért nem engedte meg Dany, hogy a Makulátlanok vezére (Szürke Féreg) harcoljon, mert valójában nem legyőzhetetlen, a másik csávó levágta volna egy perc alatt. És nem azért mert béna, hanem mert nem lett erre kiképezve. A Makulátlanok azok amolyan "egységben az erő" csapat, mint a római légiók voltak, egyénileg nem igazán jók, ők a fegyelmezettségüknek és az összedolgozásnak köszönhetik a hírnevüket.

Idézet
"petyhüdten ringatózott a puha szélben a nagy meleg pasi nagy latymatag pénisz..."

WUT?
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #9553 Dátum: 14 máj 14, 12:57:19 »

Csakhogy ő elvileg egy katona, konkrétan egy sereg vezére, akit kicsi kora óta emiatt képeznek, idomítanak, edzenek, szóval nem... pusztán béna volt az egész jelenet. Végül maga a harc is, amit nagy nehezen elvállalt a vadiúj külsőt öltött királynői szerető, aztán két unalmas mozdulattal végül nyert. Bár inkább amolyan odavetett koncnak éreztem, semmint feszült, kiélezett harcnak.

Na mindegy, főleg csak ezt a linket akartam itt hagyni: http://nezzsorozatokat.info/?s=13&&e=29617
Fura, hogy még nem láttad, láttátok, hisz totál Trónok harca az egész. Picit hasonlít a Képzeletföldés részhez, annyi különbséggel, hogy az durvább, ez meg .. nos, csak annyit tudnék mondani, hogy ilyenek az amerikaiak.  >.<#
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9554 Dátum: 14 máj 14, 13:00:30 »

Igen, erre képzik, de nem egyéni harcra, hanem csapatsportra. ikszdé Nem tudom jobban elmagyarázni. xD

Maga a jelenet tényleg nem volt jó, mert összecsapták, a könyvben sokkal viccesebb volt az egész, ráadásul egy a sorozatból ok nélkül kihagyott karakter ölte meg az ellent, aki utána oda is szart. xD
Naplózva
Oldalak: 1 ... 635 636 [637] 638 639 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!