24 máj 05, 00:30:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 634 635 [636] 637 638 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277393 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9525 Dátum: 14 máj 12, 19:01:06 »

Meg milyen érdekes az elején az arisztokratikus meg a bürokratikus szemlélet ami ellentétbe került egymással, és végül tudjuk melyik bend the knee.  Nevet 

Igaza volt Varysnek a riddle-t illetően, amit még Tyrionnak mondott, hogy ha egy sellswordnak választania kellene hogy  a királyt, a vallási vezetőt vagy egy gazdagot kellene megölnie, akkor melyik is élné túl.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9526 Dátum: 14 máj 12, 20:37:15 »

Jó rész volt ez. Nevet

Nem tudom van e értelme ennek a kijelentésnek, de Tywinnak határozottan jól áll a trón. ikszdé Kb eddig aze gyetlen olyan ember, akit láttunk rajta, és odavalónak is tűnt. (Persze ettől még csak egy büdös bitorló ő is, mert nincs benne a sárkány vére)

Shae egy rühes ribanc, utálom, a könyvben is utáltam, itt is utálom, stb. Bár a "Lannister óriásom" poén kár, hogy kimaradt, az emberek arra reagáltak a legdurvábban a könyvben, meg ugye még ennek a beszólásnak lett is volna némi szerepe.

A Theonos részek is el voltak találva, végre egy kicsit közeledett Theon állapota ahhoz, ami a könyvben is van. De az idővonalakat mostanra már nagyon összekuszálták, teljesen elveszítették az összhangot a könyvbeli sorrendekkel. Viszont Asha akciója nagyon értelmetlenné vállt így, hiába volt a jelenet jó, de valahogy felesleges fillernek érzem így.

A Davos és Stannis részek is jók voltak, engem nem zavart a szakállas vicc sem. Nevet Braavos meg jól néz ki.

Dany-t is jó volt látni, ez a rész nem tartogatott túl sokat számára, de legalább mutatták, na meg a könyvben is benne van egy hasonló jelenet.

Ami még szerintem jó volt, az a tanácsülés, meg Varys és Oberyn beszélgetése a trónteremben. Emlékszem anno az első évadban ezek a tróntermi beszélgetések Varys és Kisujj között mindig nagyon jók voltak. Nevet Kis nosztalgia. + Amikor Varys felnéz a trónra, hát az nagyon beszédes pillantás volt.
Naplózva
Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #9527 Dátum: 14 máj 12, 21:33:04 »

Amióta olvastam az 5. könyv végét (is), Varys-szel és az akcióival kapcsolatban nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy ő valójában Prince Aegonnak készíti elő a terepet úgymond. Amikor a trónra nézett az Oberynnel való beszélgetés után, akkor is ez járt a fejemben. Nevet
Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #9528 Dátum: 14 máj 12, 22:48:05 »

Én vagyok az egyetlen, aki egyre nagyobb értetlenséggel nézi a sorozatot?
Olvastam az összes könyvet (és nagyon várom a következőket), de ez kezd elég kuszává válni. Van egy rakás dolog, ami benne volt a könvben, de itt kihagyták. Engem személy szerint nagyon idegesítene, ha mindenféle random arcok szaladgálnának fel-le, márpedig aki nem olvasta a könyvet, annak nagyon sok ilyen szürke folt lehet.
Ami viszont ténylegesen idegesít, az a felesleges, sehova sem mutató fillerek sorozata. Így is alig tudják rendesen összerakni a történetet, minek még néhány kesze-kusza "most ki, mit, miért?" jelenet?

Amúgy a rész utolsó (kb.) negyed órája jó volt. A tárgyalást jól megcsinálták. Ezek azok a jól megírt jelenetek, amiért igazából nézem a sorozatot (meg az idióta poénok). Nevet

A Westeros - Essos összehasonlításhoz csak annyit:
Westeros kb. a 10-11. századi Európát idézi, míg a városállamok egy fejlett reneszánsz vagy ókori polisz szintjén vannak. Azt hiszem egyértelmű hol jobb az élet. (Meg nem véletlen, hogy pl. Braavosban van a Vasbank, az Arcnélküliek, stb.) Szóval nem lenne értelme meghódítaniuk Westerost, mert csak saját magukra hoznának egy nagy rakás problémát (arról nem is beszélve, hogy valószínűleg megakadályoznák egymást egy ilyen akcióban).
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9529 Dátum: 14 máj 12, 23:00:15 »

Nincs olyan, hogy filler. Ez egy sorozat, nem pedig a könyv pontos mása. Nem is akar az lenni. Attól lesz valami életszerű, hogy olyan események is vannak benne ami nem vezet sehová. Utálom, ha egy sztoriban csak akkor szerepel valami, ha annak később jelentősége lesz.
Naplózva
Lew
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 5679


Trollbarlang díjak:Legjobb topic, Legnagyobb topic


WWW
« Válasz #9530 Dátum: 14 máj 12, 23:28:49 »

Megnéztem a Pókember 2-t és állati jó volt =D Majd írok róla bővebben, de áá nézzétek meg =D Aki teheti moziban 3D-ben =)
Naplózva


dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #9531 Dátum: 14 máj 12, 23:53:26 »

1. De ez igenis egy könyvsorozat alpján készült, az író még ott is szokott legyeskedni néha a forgatásokon. Mosolyog

2. Valóban nagyon életszerű, de ha unalmas és logikátlan, akkor minek belepakolni? Ha szereted a sehova sem vezető szálakat, akkor nézz sitcomot, de ez egy plot-oriented sorozat, aminek ráadásul bőven van alapanyaga. Szóval teljesen felesleges zsákutcákat és lényegtelen kitérőket belepakolni. Nem kell mindennek nagy befolyással lennie a későbbi eseményekre, de pl. ál-Bran történetszállal fenntartani az érdeklődést elég ócska trükk. Ennyivel több ez a sorozat, hogy igenis megengedheti (pont a könyvek által nyújtott fix alap miatt), hogy végig történjen valami előre mutató. (Innen vezet az út a teljes "ja ez lényegtelen" részek felé.)
Ennyi erővel miért nem a békeidőket mutatják be? Az nagyon életszerű lenne, de baromi unalmas. Itt is talán az a lényeg, hogy a (legalább egy-két részen keresztül) fontos eseményeket mutassák, mert pl. senkit sem érdekel ahogy Tywin Lannister sz*rik. Vagy mégis...? Hümm-hümm

3. Én meg azt utálom, ha random emberek random dolgokat csinálnak megmagyarázatlanul. Megint csak ál-Bran:
Ki volt az aki el akarta rabolni? Miért akarta elrabolni? Honnan tudta, hogy ott van? Honnan tudta egyáltalán, hogy a Falon túl van? Mit akart kezdeni vele az erdő közepén? Tényleg ilyen könnyű felismerni Brant? És még sorolhatnám...
Egy csomó olyan kérdés, ami valójában nincs semmi befolyással a történetre, és nagy részük valószínűleg megválaszolatlan marad.

@Pókember:
https://www.youtube.com/watch?v=cDyAouw3nUw
Ez azért nagyon nagyot dobott az egészen. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 12, 23:55:48 írta dtatar » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #9532 Dátum: 14 máj 13, 00:47:27 »

Sosem értettem miért de ezek a lol login musicra hajazó számok tényleg epicre sikerülnek.
Naplózva


 
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #9533 Dátum: 14 máj 13, 07:22:22 »

Niki: szerintem a Varys dolog egyértelműen kiderül, nem? Vagy csak nekem is annyira nyilvánvaló volt, hogy úgy emlékszem, hogy ki is derült?  Nevet

dtatar: egyetértek veled.
Naplózva


Nikkie
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2362



« Válasz #9534 Dátum: 14 máj 13, 07:42:04 »

A sorozatban nem hiszem, hogy lett volna rá utalás, de az 5. könyv végén konkrétan kiderül, amikor Varys megöli Tywin öccsét, pedig épp kezdte volna rendbe hozni a királyságot. Mondta, hogy elismeri a munkáját, de Aegon a törvényes uralkodó.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9535 Dátum: 14 máj 13, 07:59:45 »

3. Én meg azt utálom, ha random emberek random dolgokat csinálnak megmagyarázatlanul. Megint csak ál-Bran:
Ki volt az aki el akarta rabolni? Miért akarta elrabolni? Honnan tudta, hogy ott van? Honnan tudta egyáltalán, hogy a Falon túl van? Mit akart kezdeni vele az erdő közepén? Tényleg ilyen könnyű felismerni Brant? És még sorolhatnám...
Egy csomó olyan kérdés, ami valójában nincs semmi befolyással a történetre, és nagy részük valószínűleg megválaszolatlan marad.


Összes kérdésedre a válasz megtalálható a negyedik évadban(az első kérdésedre már a harmadikban is), érdemes végignézni a sorozatot ezek ügyében. Sorolhatod szerintem nyugodtan, mert eddig mindenre lehet választ találni.

De csak egy példa hogy érzékeltessem: Barristan Selmy azonnal felfedi magát, míg a könyvekben pont általad nevezett filler szál megy vele, amíg ki nem derül kicsoda. és a sorozat jól csinálta, hogy nem tökölt vele.

« Utoljára szerkesztve: 14 máj 13, 08:00:40 írta Syzygy » Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #9536 Dátum: 14 máj 13, 08:15:46 »

Niki, a könyvre gondoltam én is.  Nevet Sorozatban nyilván nem volt még utalás.

Syzy: ne kezdjünk már el azon vitázni, hogy a film-e a jobb vagy a könyv.  Nevet Ez nem is képezheti vita tárgyát. Vagy csak a szakmádat gyakorlod?  Nevet
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9537 Dátum: 14 máj 13, 08:22:13 »

Azért jó, ha vannak fillerek, mert az életben is vannak. Nevet Mennyire rossz lenne, ha minden beszélgetése csak arra szolgálna, hogy a végső nagy katarzishoz hozzájáruljon. Pont emiatt jók Quentin Tarantino filmjei. Sosem lehet tudni, minek lesz benne szerepe.
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9538 Dátum: 14 máj 13, 08:25:53 »


Syzy: ne kezdjünk már el azon vitázni, hogy a film-e a jobb vagy a könyv.  Nevet Ez nem is képezheti vita tárgyát. Vagy csak a szakmádat gyakorlod?  Nevet

Ilyet hol olvastál? Kell mind a kettőhöz kritikát mondani, azt is el kell ismerni ha a könyvben lejtmenet van, de azt is amikor a sorozatban.  csak a könyvesek azt nehezen ismerik el.  Nevet

Amúgy meg a gotban is a hangulatot legalább 50%-ban a párbeszédek adják.
« Utoljára szerkesztve: 14 máj 13, 08:26:57 írta Syzygy » Naplózva
dtatar
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 241


« Válasz #9539 Dátum: 14 máj 13, 09:14:23 »

3. Én meg azt utálom, ha random emberek random dolgokat csinálnak megmagyarázatlanul. Megint csak ál-Bran:
Ki volt az aki el akarta rabolni? Miért akarta elrabolni? Honnan tudta, hogy ott van? Honnan tudta egyáltalán, hogy a Falon túl van? Mit akart kezdeni vele az erdő közepén? Tényleg ilyen könnyű felismerni Brant? És még sorolhatnám...
Egy csomó olyan kérdés, ami valójában nincs semmi befolyással a történetre, és nagy részük valószínűleg megválaszolatlan marad.


Összes kérdésedre a válasz megtalálható a negyedik évadban(az első kérdésedre már a harmadikban is), érdemes végignézni a sorozatot ezek ügyében. Sorolhatod szerintem nyugodtan, mert eddig mindenre lehet választ találni.

De csak egy példa hogy érzékeltessem: Barristan Selmy azonnal felfedi magát, míg a könyvekben pont általad nevezett filler szál megy vele, amíg ki nem derül kicsoda. és a sorozat jól csinálta, hogy nem tökölt vele.

Bocs, de a harmadik és negyedik kérdésemre nem érkezhet kielégítő válasz, az ötödikre is elég nehezen. Mosolyog
Egyébként éppen ez a jó a könyvekben. Aki figyelmesen olvas, az megsejthet olyan dolgokat, amik nem voltak szó szerint leírva. Ser Barristan Selmy pont ilyen, de személyének felfedésére egyébként sem tesznek felesleges kísérleteket vagy írnak plusz történetszálakat. Megy előre a történet és szépen kiderül. Szóval nem, nem megy vele filler szál, de a sorozat valóban jól tette, hogy rögtön felfedte. (Főleg mivel egy színészt azért tényleg mindenki felismert volna.)


Azért jó, ha vannak fillerek, mert az életben is vannak. Nevet Mennyire rossz lenne, ha minden beszélgetése csak arra szolgálna, hogy a végső nagy katarzishoz hozzájáruljon. Pont emiatt jók Quentin Tarantino filmjei. Sosem lehet tudni, minek lesz benne szerepe.
Amúgy meg a gotban is a hangulatot legalább 50%-ban a párbeszédek adják.

De egy fantasy sorozatnak nem kéne olyan mellékszálakat írni, amik nem vezetnek sehová, arról nem beszélve, hogy nem is jók. Pláne ha nincsenek benne azok a párbeszédek, amik valóban a filmsorozat lényegét képezik.
(Tarantino meg nem tudom hogy kerül ide. Az egy teljesen más műfaj, arról nem is beszélve, hogy egyik filmje közben sem éreztem, hogy nem lehet tudni minek lesz szerepe.)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 634 635 [636] 637 638 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!