24 máj 04, 22:52:07 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 615 616 [617] 618 619 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277283 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #9240 Dátum: 14 ápr 13, 12:28:57 »

A végén meghal a lány. Bumm, spoiler!
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9241 Dátum: 14 ápr 13, 12:54:41 »

Aes. A film nem egy, hanem kettő mondanivalóra van felfűzve. Az egyik a fogyasztói társadalom kritikája, amit 1999-ben még nem volt közhely kritizálni. A másikat pedig az én olvasatomban eléggé félreértetted, illetve ledegradáltad arra, hogy elmebeteg a narrátor és akkor hülye. Pedig ez az ami miatt értékes a harcosok klubja a fogyasztói társadalom kritikája, másodlagos.

Arra gondolok, hogy a narrátor gyereknek érzi magát. Nem volt lehetősége férfivá válni. Belenőtt egy kényelmes társadalomba és érzi, ahogy elkorcsosult ő maga is és semmit nem hordoz magában a férfi archetípusból, nem volt lehetősége kibontakozni, nem voltak kihívások az életében. De tudja magáról azt is, hogy gyáva és ebből a helyzetből nem tud kitörni. Emiatt hasadt meg a tudata és hívta elő Tylert. Aki nincs kiforrva még. Nem egy kész férfi, de az ő meghunyászkodó természetének az ellentéte. Pont mint Nietzschénél a teve->oroszlán->gyermek metafóra. A narrátor a teve, aki mindent elvisz a hátán és az élete értelme, hogy cipelje mások terhét. Tylert az oroszlán aki minden ellen lázad, de egy zabolátlan vadállat. És a végére jut el oda, hogy magába integrálta Tyler fontos tulajdonságait, de túllépett a kicsinyes dolgain. Akkor lett a nietzschei értelemben gyermek, aki szabad. Nem mond mindenre igent gondolkodás nélkül, de nem is lázad ok nélkül, megtalálta magát. És friss, befolyásolástól mentes nézőponttal tud tekinteni a világra.

Röviden úgy is össze lehet foglalni, hogy A film eleji narrátor a a gyerek, Tyler a tinédzser és a film végi narrátor a férfi. Ez a Fight Club lényege. A film egyáltalán nem marxista. Sosem állítja, hogy amit Tyler csinált az jó. Csak valami olyat akart, ami a szöges ellentéte a jelenlegi helyzetnek. De a narrátor amikor már átlátta a szitut, akkor lett a legnagyobb kritikusa az egésznek. Ő mondta meg az embereinek,hoyg igenis szörnyű, hogy Robert Paulson meghalt és van neki neve. Ő adta fel magát a rendőrségen, hogy milyen dolgot akar csinálni.

A film nem olyan ostoba, hogy Tyler ötletét egy utópiának veszi. Az csak egy eszköz volt arra, hogy ki tudjanak lépni a komfortzónájukból. Ebben az olvasatban van értelme a filmnek és ezért vált annyira a férfiasság jelképévé.

Ez a film annyira nem szájbarágós, hogy nem is kínált pontos megoldást a végére, hogy mi akkor a megoldás. Hogy kell jó társadalmat építeni, azt a nézőkre bízza. Ez arról szólt, hogy gondolkodjunk el, milyen puhányok vagyunk és hová vezet ez.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 13, 13:05:22 írta Gdat88 » Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #9242 Dátum: 14 ápr 13, 12:59:44 »

Akkor boldog a befejezés.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9243 Dátum: 14 ápr 13, 13:08:45 »

Szerintem ez egyszerűen teljesen abszurd. Nem vagyok pszichiáter, ezért nem tudom, hogy létezhet e olyan, hogy valaki magával verekedik, és közben azt hiszi, hogy valaki mással, de ha van is ilyen az biztos nem így néz ki. Mert ez túl színpadias volt, nulla hitelesség, mivel a mozgása a csávónak olyan volt, mintha egy láthatatlan személlyel verekedett volna (vö.: Frodó vs Gollam) csakhogy ugye itt nem volt láthatatlan személy, csak egyetlen ember, ami pofán tudja vágni magát ugyan, de azért a földön húzni már nem hiszem.
Az a gond, hogy ez nem igaz. Te racionálisan próbálod ezt felfogni, pedig ebben épp az a lényeg, hogy nem valós. Akkor tényleg úgy verekszik valaki, mintha a bunyó társa egy igazi hús vér ember lenne. Erre a legjobb példa az A Beautiful Mind. Persze biztos kicsit színpadiasan oldották meg, de egy filmről beszélünk, viszont jól bemutatták.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9244 Dátum: 14 ápr 13, 13:13:29 »

Amúgy azért nincs neve a narrátornak, mert ez jelképezi a modern társadalmakban az átlag férfit. Ennek nincs köze az elmebetegséghez. Mármint a film mondanivalójához nincs köze az elmebetegségnek.

Másrészt tényleg nem ad alternatívát, és nem állítja hogy Tyler a követendő példa, ő csak az út egy része a férfivá válásban.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 13, 13:24:29 írta Syzygy » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9245 Dátum: 14 ápr 13, 17:19:59 »

Mi a véleményed ezek tükrében Aes?
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9246 Dátum: 14 ápr 13, 18:15:16 »

SPOILER
Én egy kicsit úgy is értelmezem a filmet, hogy Tyler a Narrátor férfias oldala, Marla a nőies (bár őt elvileg létező személyként jelenítik meg, de én kételkedem ebben és elképzelhetőnek tartom, hogy ő is csupán egy "agyszülemény"), és a végén egyesíti őket önmagában (jin és jang kiegyenlítődése). Az elején mindkét jelleg gyenge a Narrátor életében, a komfortzónájában, "langyos pisiben" éli az életét, majd jön Tyler az erőteljes férfias résszel és eltolódik egy túlzottan férfias irányba, amit végül Marla nőiessége hoz ismét egyensúlyba. De abszurd módon még az is lehet, hogy Bob is a nőies oldalt képviseli (akinek egyfajta társadalomkritikaként pont a napjainkban az abszolút férfiasságot megtestesítő testépítés képviselőjének kellene lenne), lásd a film elején a "sírós" jelenetet.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9247 Dátum: 14 ápr 13, 18:31:34 »

Gondolkodtam rajta, de szerintem Marla nem egy újabb kivetülés. Ő tényleg egy húsvér nő, hiszen férfi szempontból lényegesebb egy nő tényleges jelenléte az életben. Meg Marla már kontaktusba is kerül a végén a csapattal amikor felhurcolják őt, jó persze ez nem jelenti még hogy létezik. Szóval egy nőnek nagyobb jelentőséget tulajdonítok mint hogy csak érzelmes oldalt képviselje az ember fejében. xDDD Kvázi miatta is válik férfivá a végén.

Másrészt meg szóba került itt az elmebetegség, de ha belegondolunk a klubtagok azért nem voltak kevesen, és nekik is ugyan úgy tyler durden jelentette a változást, csak a narrátor szerepében ami azért is érdekes mert az már nem külső vágyakat testesítette meg mint Brad Pitt egy része, hanem egy szemléletmód váltást, és vezért láttak benne akire fel lehet nézni.

Szóval ha elmebetegségről lenne szó akkor  a filmben az összes férfi szereplő beteg lenne, de erről nincs szó.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 13, 18:32:50 írta Syzygy » Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9248 Dátum: 14 ápr 13, 18:42:36 »

Akkor már tényleg túl sok mindent akarnánk bele látni ebbe a filmbe. Szerintem Marla ugyan úgy valós személy, az már sok lenne, ha ő se lenne az.
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9249 Dátum: 14 ápr 14, 08:06:45 »

De rohaaaaaaaaaaaaaaaaadt unalmas volt az esküvő. Ennyire még nem unatkoztam got rész alatt, és vagy 20 perc eltelt vele.  Szomorú

Lehet hogy beteg vagyok, de Boltonék jelenete tetszett a legjobban, megkedveltem őket.  Mind Roose mind Ramsey kurva jó karakter.  Nevet


Az utolsó 2 perc pedig igazi megváltás legszebb jelenet a 4 évad alatt, ennél szebbet nem fogunk már látni.  Nevet
Naplózva
MrSaiyan Coelho
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6644


Szupercsillagparaszt


« Válasz #9250 Dátum: 14 ápr 14, 08:27:46 »

Máris lezavarták az esküvőt a 2. részben? Azt hittem, az évad végére tartogatják a katarzist.
Naplózva

Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #9251 Dátum: 14 ápr 14, 08:31:31 »

Nem láttad az előzeteseket? Nevet Azokban benne volt, hogy már most lesz.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 14, 08:37:09 írta Veracchi » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9252 Dátum: 14 ápr 14, 08:35:17 »

Máris lezavarták az esküvőt a 2. részben? Azt hittem, az évad végére tartogatják a katarzist.

Ezt hogy gondoltad? Látom ám hogy nem olvastad a könyvet. Évad végére Stannist tartogatják.  Nevet Bár nem értem ebben a részben is máshogy történt a jelenete mint a könyvben, direkt lehúzzák őt meg teljesen más képet festenek róla hogy a végére minél nagyobb meglepetés faktor legyen?
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #9253 Dátum: 14 ápr 14, 08:49:00 »

Én is bírom a Boltonokat pedig gyenge gyomrú vagyok.  Nevet Főleg Roose-t, ő kimondottan jó karakter.
Én ma nézem a harmadik évad utolsó részét és utána zárkózom fel. De nagyon várom már azt az esküvőt.  Ördögi
Stannis a filmben baromi gyenge jellem szerintem. Tudja, hogy nem helyes amit Melissandre tesz mégis mindenben enged neki.
Naplózva


Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #9254 Dátum: 14 ápr 14, 09:01:17 »

Csak én vagyok olyan elmeroggyant állat, hogy bírom Melisandrét? ikszdé Amúgy a sorozatban tényleg eléggé papucs lett Stannisből. :/ Pedig a könyvben szerettem a karakterét.

Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Oldalak: 1 ... 615 616 [617] 618 619 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!