24 máj 05, 09:12:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 614 615 [616] 617 618 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277783 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9225 Dátum: 14 ápr 10, 13:48:32 »

Ez is egy jó kép, csak a másodikat nem ismerem.

Naplózva
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #9226 Dátum: 14 ápr 10, 14:27:52 »

Vikings <3

Láttam, de majd esetleg szombaton. Nevet
Mini nem jön szombaton.  Neeem
Nem biza, lehet később benézek még, de nagy rá az esély, hogy most nem tudok menni. Úgy hogy le kell sajnos írnod. Nevet
Ha nem jössz megsértődöm, mindig ezt játszod. Szomorú
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #9227 Dátum: 14 ápr 10, 14:32:09 »

Noé lázadjunk fel Mini ellen. >.< Mondjuk tudom miért nem jön de akkor is. ikszdé

Aes ez a kép tök jó, bár nekem a középső kettő nem, azt kicserélném TBBT-re és Criminal Minds-ra. Nevet Mellesleg a másodikat én se tudom de nem néz ki rosszul.
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9228 Dátum: 14 ápr 10, 16:49:56 »

Aes, Vera, Noémi jól mondta, a Vikings -ből van. A History Channel egy sorozata. Itt egy kritika, ha érdekel.

Nem igaz Noémi, nem játszom mindig. Durci Eleinte nem mertem elmenni, de azt a gátat áttörtem!  Medieval
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9229 Dátum: 14 ápr 10, 17:17:22 »

Aes ez a kép tök jó, bár nekem a középső kettő nem, azt kicserélném TBBT-re és Criminal Minds-ra. Nevet Mellesleg a másodikat én se tudom de nem néz ki rosszul.

Azt a vikingeset én se ismerem. Nevet Ezért azt cserélném BSG-re vagy DW-re. Nevet

Megnéztem újra a TWD évadzárót. Ez mennyire egy zseniális rész volt, te jó isten. Nevet Rick baromi menő volt. Most direkt visszatekertem többször is a verekedés elejét, mert annyira gyorsan történt minden, hogy nem tudtam, hogy Rick hogyan szabadult el, amikor Joe pisztolyt szorított hozzá. Most már tudom, hogy megfejelte a csávót. Nevet Bazz az nem kicsit volt kockázatos lépés azért. ikszdé Ez a Terminus meg nagyon sötét egy hely. Bazz, októberig várni. Szomorú És júniusban vége a GoT-nak is. Addigra lehet a DW-t is kivégzem. :S Tényleg abból mikor lesz új évad?
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 10, 21:03:04 írta Aes Sedai » Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #9230 Dátum: 14 ápr 10, 21:14:45 »

Olyan ősz körül esedékes, de még nincs pontos dátum.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9231 Dátum: 14 ápr 10, 21:17:56 »

Ősszel... AKIF. Pedig akkor már TWD is lesz. A nyárra luxus lenne. Szomorú
Naplózva
Ayumichan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hang Falu Rejtett Hang Falu

Hozzászólások: 6459


Silent shadow


« Válasz #9232 Dátum: 14 ápr 10, 21:19:39 »

A készítők szeretnek szívatni minket.  smirksweat
Naplózva

Normális vagyok, a hangok is ezt mondják.
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9233 Dátum: 14 ápr 10, 21:21:59 »

Sherlock rajongók: "That's cute!" Nevet

Vicces volt egy TWD-s kép alatti kommentben, ahol egy csaj a 4. évad vége után azzal nyugtatta magát, hogy a Sherlock 2 éve után októberig várni már meg se kottyan neki. Nevet
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #9234 Dátum: 14 ápr 10, 21:34:30 »

szegény Sherlock rajongók. 2 évet kell vániuk 3 részért. Na ez az igazi kegyetlenség.
Naplózva
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #9235 Dátum: 14 ápr 10, 21:49:04 »

Ha mázljuk van a következőre nem kell ilyen sokat várnunk/várniuk.Olyan lehetőség is map világot látott hogy már idén télen(év vége fele) elkezdhetik forgatni,ha összejön.
Inkább úgy kell nézni mint 3 egész estés mozifilm(hossz miatt is).Így már nem is olyan rossz arány.

Legrosszabb esetben az unokák még láthatják.
-Watson nyugdíjának külünös esete. >.<# smirksweat
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9236 Dátum: 14 ápr 12, 18:45:29 »




A cool friend lennék mármint abban az értelemben, aki el is hagyja a helyszínt a lehető leghamarabb.
Naplózva
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #9237 Dátum: 14 ápr 12, 20:47:41 »

szegény Sherlock rajongók. 2 évet kell vániuk 3 részért. Na ez az igazi kegyetlenség.
Nem nagy kegyetlenség, mert ha úgy vesszük rengeteg jó sorozat van még amit folyamatosan csinálnak, így azt az űrt valami kitölti, viszont ahogy közeleg az új évad első része, már más a helyzet. Olyankor kicsit izgatottabban várja az ember. Addig meg megnézi az előző 9 részt. ikszdé
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9238 Dátum: 14 ápr 13, 12:13:34 »

Harcosok Klubja

Megnéztem ezt a filmet. És hát, a helyzet az, hogy nagyon nem tetszett. Szomorú De tényleg. Szerintem ez egy nagyon elrontott film volt.

Leírom a meglátásaimat, de most szentségtörő szövegek jönnek, csak az olvasson tovább, aki bírja az ilyesmit. Objektívan próbálom a kérdést megközelíteni.

--------

1.
A film legnagyobb hibája, amiért szerintem nagyon elrontott volt, az az, hogy valami hihetetlenül szájbarágós volt az egész. Jó igen, elidegenedés, embertelen világ, média, fogyasztói társadalom stb hatása a mai emberre. Ezek jogos felvetések, de magamtól is rájöttem arra, hogy ez a film erről szól. Igen, anélkül is rájöttem volna, az első tíz perc után is, hogy nem mondogatják el körülbelül 3 percenként a film végéig, hogy "Ember, ez a film erről szól!!" Ez egy idő után már nagyon idegesítővé vállt. Kedvem lett volna az alkotóra rákiabálni, hogy "Értem, b*zmeg, értem! Go on!" És ez nem csak idegesítő volt, hanem a film eredeti célját (rávilágítani ezekre a problémákra) is elrontotta szerintem. Egy ilyen filmnek pont az lenne a lényege, hogy a nézőt gondolkodásra sarkallja. A végére álljon csak neki össze, hogy miről is van itt szó, mert ezzel valóban tanítaná az embert, hiszen kénytelen lenne magától végiggondolni ezeket a dolgokat, amit amúgy esetleg sose gondolna végig, ha nem lát egy ilyen filmet. Itt ezt a lehetőséget eldobták maguktól. Itt akár abba is hagyhatnám, mert minden más gondom a filmmel még menthető lenne, de ez nem az.

2.
A következő bajom az a film eltúlzott Coelho-faktora volt. Az nem baj, ha egy ilyen filmben, vagy bármilyen filmben, megjelenik néhány olyan mondat, kijelentés, amit lehet utána idézgetni, meg hivatkozni rá. Ez teljesen rendjén lévő dolog. Itt viszont mintha valami sztahanovista lelkesedéssel vetették volna bele magukat az "idézet gyártásba". Túl sok volt az egymondatos bölcsesség. Az meg csak a hab a tortán, hogy ezeket igyekeztek nagyon korszerűvé, a mai emberek számára szólóvá tenni, és ez sok esetben kimerült abban, hogy trágár szavakat tettek bele. (Szarkupacok és társaira gondolok) Ettől függetlenül, azért voltak a filmben "jó dumák" ezt elismerem.

3.
A főszereplő elmebetegsége az egész film legitimitását megkérdőjelezi. Számomra már az elejétől fogva egyértelmű volt, hogy a narrátor főhős egy elmebeteg. Nem voltam benne biztos, hogy pont "skizó" (tudom, hogy ez valójában nem az, csak rövidítek), de valami hasonló. A végén ugye ez ki is derült egyértelműen, de kérdés, hogy mi marad innentől a mondanivalóból? Hiszen egy elmebeteg agyszüleménye az egész, akár az is lehet, hogy mindez meg se történt, az illető csávónk (az istennek nem lehetett volna neki egy nevet adni? akkor marad a "csávó") flash-elte az egészet egy pszichiátriai kórteremben. Mi zárja ki, hogy nem így volt? Legalábbis számomra a végén már nem volt egyértelmű, hogy akkor mi igaz ebből.
Szintén ide tartozik, hogy az ezt a "skizofréniát" megjelenítő összes jelenet nagyon gyenge volt. Szóval ezek a jelenetek, amikor mutatták a csávót, hogy magával verekszik, most tényleg senki se haragudjon meg, de egyszerűen komikusak voltak. Szóval konkrétan többször hangosan felröhögtem rajta, hogy na ne már. (Azokra gondolok pl. a végén a biztonsági kamerán keresztül látott kép) Szerintem ez egyszerűen teljesen abszurd. Nem vagyok pszichiáter, ezért nem tudom, hogy létezhet e olyan, hogy valaki magával verekedik, és közben azt hiszi, hogy valaki mással, de ha van is ilyen az biztos nem így néz ki. Mert ez túl színpadias volt, nulla hitelesség, mivel a mozgása a csávónak olyan volt, mintha egy láthatatlan személlyel verekedett volna (vö.: Frodó vs Gollam) csakhogy ugye itt nem volt láthatatlan személy, csak egyetlen ember, ami pofán tudja vágni magát ugyan, de azért a földön húzni már nem hiszem.
Továbbá, visszatérve még egy kicsit az elejére, ha ez az illető dilis volt (és az volt), akkor a diliházban a helye. Hiszen innentől az egész világmegváltó terve elveszíti az értelmét, hiszen valójában ki tudja mennyire érdekli őt valójában ez az egész. Mert innentől számomra ez arról szólt, hogy egy elmebeteg bemagyarázott magának egy olyan havert, aki minden ami ő nem lehet, megdugja Bellatrixot, meg kocsmába jár meg verekszik. (Egyébként ez is nyíltan kimondásra kerül, nehogy véletlenül magamtól kelljen rájönnöm, hogy Tyler mit képvisel. Nehogy már gondolkodnom kelljen, te jó ég.) És szó sincs itt fogyasztói társadalomról, fight club-ról, terrorizmusról vagy bármiről, az egész egy pszichiátriai kórkép, ami az ez iránt érdeklődőknek biztos nagyon érdekes, nekem nem volt az.

4.
A film mondanivalója nem volt eredeti, és emellett nagyon marxista is volt. Ez a kettő tulajdonképpen egymásból következik, ezeket a dolgokat (munkások elidegenedése a munkájuktól) Marx lassan kétszáz éve már elmondta, csak ahhoz elmebetegek helyett a klasszikus filozófia átható ismerete, hihetetlen műveltség, felsőfokon ismert ókori nyelvek stb. társult. A marxista felfogás megjelenítése egyébként önmagában számomra nem hiba, mivel Marx-szal sok mindenben egyetértek, úgyhogy senki se higgye, hogy most "lekomcsiztam" ezt a filmet, vagy bármi hasonló ideológiai-politikai nyomorom lenne a filmmel.

5.
Ez egy kicsit már szurkálódós lesz, de nem tudom kihagyni. Érdekelne ugyanis, hogy aki ezt a történetet kitalálta volt-e valaha munkanélküli? Mert azért sok rosszabb dolog is van a világon, mint az, hogy van egy munkahelyed, ami unalmas (bár a csávóé szerintem nem volt az, de ez nézőpont kérdése). Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy valaki azért verje a fejét a falba (szó szerint xD), mert van munkája, csak az nem elég érdekes, vagy kreatív. Kérdezzen meg erről egy olyat, aki évekig küldözgeti a k*rva önéletrajzokat, megy el az interjúkra, kilincsel a munkaügyi központban stb, és lóf*szra se megy vele.

6.
Nem értem, hogy miért tekintik ezt a filmet annyira férfiasnak, hogy kb. kötelezően imádnod kell, ha igazi alfahímnek akarod érezni magad. Az elmebetegségben mi a férfias? Akkor már inkább maradok a Black Hawk Down-nál, mint legférfiasabb filmél, abban is sok az erőszak, de legalább célja és értelme is van a dolognak.

Volt még több dolog is, de most nem jut eszembe már más.

A filmnek emellett voltak előnyei is, ezeket is leírom, mert így illik: a színészi játék szerintem zseniális volt. Valamint Tyler alakja nagyon menő volt, sikerült egy igazi macsó anarchista figurát kialakítani, aki tényleg egy klasszikus karakter. Jók voltak a Harcosok Klubjában játszódó jelenetek, ezekből amúgy sokkal többre számítottam.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 13, 12:20:49 írta Aes Sedai » Naplózva
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #9239 Dátum: 14 ápr 13, 12:26:03 »

Úristen, de aranyos.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=OSICJJq86ic" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=OSICJJq86ic</a>

És én erről semmit nem tudok.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 614 615 [616] 617 618 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!