24 máj 05, 04:38:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 603 604 [605] 606 607 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277551 alkalommal)
0 Felhasználó és 26 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9060 Dátum: 14 ápr 01, 09:08:14 »

Teljesen elégedetlen vagyok a HIMYM befejező epizódjával. Elrontották a sorozatot, így ezt a dupla részt most figyelmen kívül hagyom és úgy veszem, hogy az előző rész volt az utolsó.
Egyáltalán nem fogott el az az érzés mint a Jóbarátok végén. Durci

Lehetett sejteni hogy a how i met your mother az Robinra vonatkozik, végül is mostohaanyaként értette végig, így már az első évadban megvolt a how i met your mother végül is.
Sajnálom az igazi anyát, szépen mellékvágányra küldték szegényt.  Szomorú
Legalább a gyerekek jól viselték.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 01, 09:09:29 írta Syzygy » Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #9061 Dátum: 14 ápr 01, 09:10:32 »

Whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat?
Valaki összefoglalná pár mondatban hogy mi történt? Nevet
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9062 Dátum: 14 ápr 01, 09:14:12 »

nem volt érthető?  Nevet

Szóval elmeséli hogyan is találkozott vele, közben kiderül sok filler mellett hogy robin+barney elváltak, és ugye azt is lehetett sejteni hogy az anya meghal, azért meséli el a történetet, szóval amikor befejezi mondják a gyerekek hogy valójában nem is az anyáról volt szó hanem Robinról és még mindig szereti menjen hívja fel, és ezzel zárul hogy elmegy Robinhoz. szóval az igazi anya, az IGAZI társ az mindvégig Robint volt.

Azért ez elég nem tudom hogy fogalmazzam meg.
Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #9063 Dátum: 14 ápr 01, 09:16:07 »

De gondolom ez csak április elsejei tréfa.  Lesütöttszemek ikszdé
Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #9064 Dátum: 14 ápr 01, 09:26:31 »

Na jó, lehet belenézek utolsó részbe, erre tényleg kíváncsi vagyok ikszdé

De msot egyelőre inkább befejezem True Detective-t.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Ms. Trager
Vendég
« Válasz #9065 Dátum: 14 ápr 01, 10:04:51 »

A Silent Hill-nek nem lesz harmadik része esetleg?
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9066 Dátum: 14 ápr 01, 10:05:36 »

Na, most már ha mindenáron ez a téma itt, csak megkérdezem, amit régóta akartam.

Valaki mondja már meg, hogy mi a jó ebben a HIMYM-ben? De tényleg. Előre mondom, egy részt se láttam, ezért nem is ítélkezhetek, de az általam eddig hallott információk alapján el nem tudom képzelni, hogy ebben mi a jó.

Pl. wiki szerint ez erről szól:

Idézet
Ted a gyerekeinek mesél arról, hogy hogyan ismerte meg az édesanyjukat. A 25 évvel korábbi emlékekből tudható meg, hogy miként alakult Ted és barátainak az élete 2005-ben. Hogyan ismerkedett meg Robinnal, a tévés bemondóval, hol lakik barátjával, Marshall-lal és annak menyasszonyával, Lilyvel, és miféle őrült kalandokba keveredik Barneyval.

Plusz még néhány random idézet a hihetetlen cselekményből:

Idézet
Ted elmeséli a gyerekeinek, hogy egy sárga esernyő is szerepet játszott édesanyjuk megismerésében. Az ernyőt Ted egy klubnál találja egy Szent Patrik-napi buli után. Megtudjuk, hogy a gyerekek anyja is részt vett ezen az eseményen, de nem találkoztak Teddel. Ted megpróbál udvarolni Stellának (Sarah Chalke), egy bőrgyógyásznak, akihez egy kínos tetoválás eltávolítása miatt jár.

Idézet
Ted randizik az egyik egyetemi diákkal, Cindyvel (Rachel Bilson), és kiderül, hogy az ő szobatársa lesz Ted jövőbeli felesége. A randi után Ted a lánynál felejti a sárga esernyőt, de kiderül, hogy a gazdájához került vissza.

Idézet
Az évad egy jövőbeli jelenettel kezdődik, ahol Ted segít Barneynak felkészülni az esküvőre. A jelenben Marshall állást kap környezetvédelmi jogászként, Lily pedig továbbra is várandós. Barney bebizonyítja Norának, hogy igenis megbízható pasi tud lenni, eközben kiderül, hogy Robin még mindig érez valamit Barney iránt

Idézet
Barney egy Quinn nevű lánnyal kezd el randizni, aki eredetileg "Karma" néven sztriptíztáncos.

Idézet
Miután az előző évad végén megegyeztek, hogy gyereket szeretnének, Lily és Marshall egyfolytában szexelnek, hogy Lily terhes legyen. Karácsony környékén hamis riasztást kapnak, majd a meddőségüket is letesztelik, eközben kerül elő Barney hasonmása, Dr. John Stangel, azaz Nőgyógyász Barney.

Ez most komolyan ilyen dolgokról szól? Ez a cselekménye?

Csak összehasonlításképpen, a Trónok Harca például arról szól, hogy nagy nemesi házak küzdenek egy kontinensnyi ország feletti hatalomért, miközben valami ősi gonosz erő a világot akarja leigázni, meg még sárkányok is vannak benne. A BSG meg mondjuk arról szól, hogy a nukleáris holokausztot túlélő emberiség a galaxison át menekülve keresi az új hazáját, ahol újraépítheti a civilizációt. Stb. Ezekhez képest egy sárga esernyő... hát én nem tudom. Igazság szerint, amit a HIMYM-ről tudok azok alapján ez nekem valami iszonyú proli dolognak tűnik. (Nem sértésnek szánom, de tényleg ez a benyomásom) Ennek ellentmond viszont az, hogy pl. itt a fórumon sok általam értelmesnek megismert ember is szereti ezt a sorozatot, szóval valaki őszintén megmondhatná már nekem, hogy egy nem Való Világon szocializált ember számára mi jó van ebben az egészben?
Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #9067 Dátum: 14 ápr 01, 10:08:46 »

Én biztos rá tudnék kattanni, mert nő vagyok. De engem is érdekelnek a válaszok Aes felvetésére. Annyi érdekelne még pluszban, hogy nincs-e túlzottan tele életidegen drámai szituációkkal, történésekkel illetve, hogy nem tömi-e tele túlzottan az emberek fejét tévképzetekkel a nőkről/férfiakról? Bár ez nem csak erre a sorozatra jogos kérdés.  Nevet
Naplózva


Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9068 Dátum: 14 ápr 01, 10:24:52 »

Csak összehasonlításképpen, a Trónok Harca például arról szól, hogy nagy nemesi házak küzdenek egy kontinensnyi ország feletti hatalomért, miközben valami ősi gonosz erő a világot akarja leigázni, meg még sárkányok is vannak benne. A BSG meg mondjuk arról szól, hogy a nukleáris holokausztot túlélő emberiség a galaxison át menekülve keresi az új hazáját, ahol újraépítheti a civilizációt. Stb. Ezekhez képest egy sárga esernyő... hát én nem tudom. Igazság szerint, amit a HIMYM-ről tudok azok alapján ez nekem valami iszonyú proli dolognak tűnik. (Nem sértésnek szánom, de tényleg ez a benyomásom) Ennek ellentmond viszont az, hogy pl. itt a fórumon sok általam értelmesnek megismert ember is szereti ezt a sorozatot, szóval valaki őszintén megmondhatná már nekem, hogy egy nem Való Világon szocializált ember számára mi jó van ebben az egészben?

Azta rohadt kurva életbe, erre nem is tudok neked mit válaszolni, mert bannolnál.  Nevet


Amúgy nem szerencsés kiragadni ilyen random motívumokat a kontextusból, mert analógiaként simán működne:

Aes született ekkor, ide járt, itt dolgozik közben ezekkel az emberekkel találkozott így élt stb, JAH ENNEK mi értelme van?  Nevet Hát ugyanez hogy itt emberi életekről van szó, 9 év "személyiségfejlődés" és életút,  még ha a megvalósítás sokszor kifogásolható is. Ez van ezek szerint ennyire prolis mindenkinek az élete.

Való világot hagyjuk már, érdekes hogy mindig azok hozzák fel akik annyira ellene vannak, tévedés ne legyen, érdekazonosságban vagyunk abban hogy mennyire káros stb. , de nem hozom fel visszatérő jelleggel.


Tévképzet nőkről és férfiakról?

Rossz érvelés: jah persze mert a sok Mr Darcy, meg szépirodalmi mű annyira életszerű és valóságot tükrözi?

Valamivel jobb érvelés: De bele esnek ebbe a hibába, illetve oda-vissza tologatják a karaktereket , mert Barney élete egyértelmű lomvilág, de Ted vagy Robiné már közelebb áll a valósághoz, meg a legvégén mégis csak kiderül hogy olyan hogy igazi nem létezik, illetve egy tudati kategória mégiscsak.

Jóbarátokat miért szerették azok akik nézték? Ugyanezért, és azért minőségben ég és föld van eme sorozatok és a "proliknak" szánt tv műsorok között.
 
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9069 Dátum: 14 ápr 01, 10:30:39 »

Am a fentieket tényleg nem kötekedésből írtam. Senkit se akarok megbántani, én se szeretem ha a kedvenceimre beszólnak. De tényleg kíváncsi vagyok.

Idézet
Aes született ekkor, ide járt, itt dolgozik közben ezekkel az emberekkel találkozott így élt stb, JAH ENNEK mi értelme van? 

Igazából semmi értelme sincsen. ikszdé Én pont azért hoztam ezeket a példákat (BSG, GoT), mert ezek olyan dolgok, amik velem sose fognak megtörténni és ettől érdekesek, ez ad értelmet annak, hogy nézzem ezeket.

És csak nyugodtan, nem foglak bannolni, az nagyon sportszerűtlen lenne. Nevet
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9070 Dátum: 14 ápr 01, 10:51:43 »

Tudod nem az a baj amit mondtál, hanem ahogy mondtad.  Nevet Tudom nő vagyok.  Szomorú

Igen csak emberi életekről szóló sorozat nem egyenlő a való világgal. Nyilván ennek megvan a pszichológiai háttere hogy hogyan képes érzelmileg kötődni az ember egy teljesen másik társasághoz, akiknek az élete a tv-n (monitoron) keresztül realizálódik, alapvetően lehet hogy az alapja ugyanaz, de itt minőségbeli különbségek vannak az emberek között.

Pont azért érdekes mert veled is megtörténhetne, sőt sokszor hasonló szituációkba kerül az ember. Meg ha levesszük a  díszleteket, akkor mégiscsak emberi kapcsolatokról beszélünk az általad említett sorozatokban is. Hát walking dead-es szereplőknél nagyobb proli nem is kell.  Nevet  Az hogy kivisz a hétköznapokból rendben van, de ha csak ez az értelme , nekem az menekülés szagú, jó ezzel messzire mentem, meg nem is ide tartozik.

Igazából még mindig hatása alatt vagyok és nem tudom mit gondoljak róla, ezért tűnik úgy hogy érzelemből írok össze-vissza ami amúgy igaz is.
Naplózva
Veracchi
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2741



« Válasz #9071 Dátum: 14 ápr 01, 10:56:12 »

(Közbe Nee-chan elmondta, hogy a HIMYM dolog nem vicc volt hanem tényleg így van. Csalódtam. T_T Ennyit április 1ről. ikszdé)

De Aes, én se Való Világon szocializálótam, tudom akinek nem inge ne vegye magára, de van benne tényleg sok olyan amiért megéri megnézni.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 01, 10:57:29 írta Viir » Naplózva

"Olyan makacs a természetem, hogy nem tűri az ijesztgetést, akárhogyan is próbálkoznak vele. Minél inkább meg akarnak félemlíteni, annál jobban nő a bátorságom."
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #9072 Dátum: 14 ápr 01, 10:57:40 »

Na jó, ezt belátom, tényleg baj volt azzal, ahogy írtam. A való világos párhuzammal főleg, mert azért az sokak számára elég komoly sértés.

Viszont a kérdésem ettől mg érvényes volt, és úgy érzem, többé kevésbé választ is kaptam rá. Nevet

A TWD szereplők többsége meg tényleg nagyon proli, főleg az első évadban. ikszdé

« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 01, 11:09:14 írta Aes Sedai » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #9073 Dátum: 14 ápr 01, 11:06:22 »

A himym egy vígjáték ami vicces (volt eleinte), ennél többről nem kell szóljon, ha vicces.
« Utoljára szerkesztve: 14 ápr 01, 11:08:34 írta Gdat88 » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #9074 Dátum: 14 ápr 01, 11:10:42 »

De ez az hogy régen többről szól már mint a viccről. Tényleg csak vissza tudok utalni a Jóbarátokra, ott sem a vicceken volt már a lényeg egy idő eltelte után, és itt sem.

Persze ez attól függ ki mennyit akar belelátni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 603 604 [605] 606 607 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!