24 máj 05, 05:11:43 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 583 584 [585] 586 587 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277562 alkalommal)
0 Felhasználó és 15 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8760 Dátum: 14 márc 14, 17:38:43 »

Ez az végre ennyi flame nélküli nap után.

Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8761 Dátum: 14 márc 14, 17:54:10 »

"Wasabi, the little mustard that gets right up your nose"

Ha neked ez a mondat azt jelenti, hogy felmegy valami az orrodba, akkor gratulálok.

Franciául is azt jelenti, hogy "megcsavarja az orrod" (wikipedia szerint, de mivel nem tudok franciául, hiszek nekik), ami a maró ízre egy kifejezés, nem arra, hogy felmegy valami az orrodba. De ha neked az a cím jobban tetszene, akkor egészségedre.
Naplózva

noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #8762 Dátum: 14 márc 14, 17:57:17 »

Viszont a mustár nem mar és ilyen ige nincs is a mondatban.
Bocsi az off-ért, de a mustár maga csípős, avagy maró ízű fűszernövény.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 14, 17:58:00 írta noemimi-chan » Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8763 Dátum: 14 márc 14, 17:59:02 »

Mindjárt mondani fogja hogy értelmezd amit leírt, mert tükörfordításról beszélt.   Faceg

Ez az Noémi is csatlakozott!!! Let the flame war be joined !!!!!!!!!

Amúgy nincs is ebben semmi örömöm, megyek olvasok.
Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #8764 Dátum: 14 márc 14, 18:01:59 »

Tudnék erre mit mondani, de inkább nem vitatkozok ilyen jelentéktelen apróságokon, már így is az offolás határát súroljuk.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8765 Dátum: 14 márc 14, 18:22:11 »

Ezt a wolverine-farkas mániát meg sosem értettem. Nyilván angolul azért az a neve, mert jobban hangzik, magyarul meg azért Farkas, mert a Rozsomák nevetséges lenne. A holló-varjút meg még a szépirodalom is szinonimaként használja.

De ott van például a Harry Potter, nagyon sok mindent megváltoztattak, mégsem panaszkodik senki, hogy Piton Piton lett és nem maradt Snape. Logan esetében meg már ez elfogadhatatlan. Elég begyöpösödött gondolkodás, hogy mindig ragaszkodni kell az eredeti szóhoz, még ha magyarul rosszul is hangzik. Ha a történetben nincs kifejezetten nagy jelentősége (már pedig az x-men filmekben nincs), akkor belefér a változtatás. Pont, mint a fos és fas fehérjéknél, ahol hiába van az angol nyelvben mindkettő azonos végződéssel ejtve, a magyarok mindig fosznak és fasnak mondják.

Ja, és szerintem a farkas e kis történet miatt is illett a képbe:
 As he drove home with Kayla, she mentioned: "You're not an animal, Logan. What you have is a gift" - although she realized he had a hot temper. That night, as a wolf's howls were heard, she told him a legend about wolves:

"Why is the moon so lonely?...Because she used to have a lover...His name was Kuekuatsheu and they lived in the Spirit World together...And every night, they would wander the skies together, but one of the other spirits was jealous. Trickster wanted the moon for himself, so he told Kuekuatsheu that the moon had asked for flowers. He told him to come to our world and pick her some wild roses, but Kuekuatsheu didn't know that once you leave the Spirit World, you can never go back. And every night, he looks up in the sky and sees the moon and howls her name. But - he can never touch her again."

She added that Kuekuatsheu meant "the wolverine."

Persze lehet mondani, hogy a 600. X-men már nem számít, de összességében mégis passzolt ide a Farkas, mégha Kuakoizé nem is azt jelenti. Jobban passzolt, ha azt nézzük, hogy a Rozsomák nem vonyít a Holdra.

Viszont sok cím valóban nevetséges, én az alcímeket utálom, mindig azt rontják el. De nem fogok ezen idegeskedni, meg nem indítok ellenük hadjáratot, mert kib*szottul nem befolyásolja az életem, hogy mi a címe egy filmnek.
Naplózva

Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #8766 Dátum: 14 márc 14, 23:55:55 »

*Képregény kocka ON*

Rozsomák már az első film előtt 10 évvel itthon ismert volt ezzel a névvel a (magyar kiadású) képregényekben, csupán az elterjedtebb FOX Kids rajzfilmnek köszönhetően lett farkas, akik csesztek utánakérdezni a neveknek. Pl. Rougeból lett Huncutka, Venomból Méreg, War Machine Gépágyú vagy Fenegyerekből Ördögfajzat.

Amúgy Rozsomák sem azért lett Rozsó mert az jól hangzik, szimbolikus jelentősége van, mivel Logan marha alacsony és mogorva alak, aki neki megy bármilyen nagyobb ellenfélnek, pont mint az említett állat. Meg mindketten kanadaiak. Az hogy ezt a filmek nem hangsúlyozzák ki... Nos, az X-menk filmekben nincs idő 10 karakterrel ilyenekre, a Farkas filmek meg sz.rok.

*Off*
Naplózva


 
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8767 Dátum: 14 márc 15, 09:15:16 »

Kedvencem még a Hulk = Hihetetlen hajós  Nevet

http://io9.com/yep-thats-totally-gandalfs-sword-in-game-of-thrones-1544081901?utm_campaign=socialflow_io9_facebook&utm_source=io9_facebook&utm_medium=socialflow

Yep, that's totally Gandalf's sword in Game of Thrones' Iron Throne



Igen ebben a világban a GYU szereplői nem nagyon élték volna túl a történetet.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 15, 09:15:59 írta Syzygy » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8768 Dátum: 14 márc 15, 10:03:21 »

Akik balrogokat ölnek és legyőzik Morgothot, azok az emberek béna hatalmi harcát is túlélnék.

Igazából nem is tudom, pontosan az áltörténelmi regényekhez vagy a fantasyhoz kéne sorolnom az ASoIaF-ot. Mert mágia nem sok van benne.
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8769 Dátum: 14 márc 15, 13:16:05 »

Akik balrogokat ölnek és legyőzik Morgothot, azok az emberek béna hatalmi harcát is túlélnék.

Nyilván van egy szintkülönbség a karakterek között, ámbátor úgy értettem eredetileg, hogy ha Martin rendelkezne iurisdictioval Középföldén, már sok szereplőtől elbúcsúzhattunk volna.  Nevet

Tudom hogy unod már a tűz és jég dalát, meg a sherlockot is, azért ezt még idelinkelem:
http://bhirmus.tumblr.com/post/79640843877/jimxmolly-in-case-you-happened-to-miss-it

Teljesen mindegy ha 2-3 évet kell várni rá.
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #8770 Dátum: 14 márc 15, 14:15:16 »

Embereknek tényleg van idejük ilyeneket kiszúrni? Nevet Amúgy meg tuti nem Moriarty az, inkább a bátyja. Vagy lehet csajt csináltak belőle és igazából Janine az.

...ASoIaF-ot.....
Te is fiam, Saphi?


ui:
Ja, és ha már filmek topic, ha valaki egy jó kis szimpla akciófilmet keres, akkor ajánlom a Demolition Man-t, pár éve láttam, és annyira emlékszem hogy Wesely fucking Snipes és hogy baromi hangulatos meg jó.

Meg aki akcióvígjátékot, annak meg a RED-et, mondhatni a legviccesebb film amit valaha láttam, hatalmas adag ön- és kliséiróniával. Nem nagyon láttam még hasonlót, akcióvígjátéknak is csak jobb híján hívom.
« Utoljára szerkesztve: 14 márc 15, 14:20:30 írta Sabaku » Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8771 Dátum: 14 márc 15, 14:23:37 »

A Pusztító az nagyon jó film. Nevet Tipikus marha eksön múvi de vicces, meg érdekes a jövő benne. Nevet
Naplózva
Sabaku
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4979


U.S.S. Kobayashi Maru


« Válasz #8772 Dátum: 14 márc 15, 16:05:15 »

Ja igen, emlékszem milyen fejet vág Stallone mikor meghallja a zenét e jövőben ikszdé De amúgy vannak benne tiszta menő jelenetek is, a vége mintha nagyon király lett volna. Nevet Basszus, most kedvet kaptam hozzá, lehet meg is nézem.
Naplózva

 
"The king is dead - that's what they say. - The king is dead. Long live the king."
Ősök: heo, Minagi | Nagyi: Ritli | hanii:hanii
Sensei: Hiei | Kistesók: Rikan, M.Bogi | personal szőrcsomó: Kallen
Minagi
Naruto-Kun Fórum Hippije
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Homok Falu Rejtett Homok Falu

Hozzászólások: 6681


Mini-chan ◕.◕ (Mini Mignon)


WWW
« Válasz #8773 Dátum: 14 márc 16, 23:57:15 »

Egy csomó Trónok harca színész feltűnt már a Doctor Who új évadaiban. Igaz?Nevet
Naplózva


Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8774 Dátum: 14 márc 17, 15:26:33 »

Olyan kép nincs esetleg, ahol rá van írva, hogy hogy hívják a DW-ben, mert nem mind ismertem fel azért.
Amúgy a képeken levő színészek közül még olyanok is vannak, akik konkrétan nem csak a sorozatban szerepeltek együtt, hanem az adott részben is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 583 584 [585] 586 587 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!