24 máj 04, 22:35:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 540 541 [542] 543 544 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277277 alkalommal)
0 Felhasználó és 24 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8115 Dátum: 13 dec 17, 12:01:06 »

Én nem szerettem az Ygritte x Jon párost. Főleg könyvben nem jött be, sorozatban jobb volt kicsit. xD

De Dany x Jon az igazi Nevet
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8116 Dátum: 13 dec 17, 12:06:51 »

A Lannisterekről is szólok már akkor pár szót.

Joffrey ő a leginkompetensebb Lannister, de legalább egyéniség és van egy fajta morbid humora. Királynak nyilván alkalmatlan, de szakadok rajta.

Cersei okos és minden helyzetben megtalálja, hogy hogy érvényesítse az akaratát, erős és érti is a dolgát.

Tyriont ugye mondani sem kell. Zseni és kikészülök a humorától, minden pillanat amikor szerepel egy extázis. A legnagyobb karakter. Erkölcsileg is rendben van.

Aztán a személyes kedvencem Jaime. Ő az anti Stark és ez az egyik legnagyobb adható bók. Amikor kellett a családja és önmaga védelméből gondolkodás nélkül kilökte Brant az ablakon, pedig nem egy rossz ember. Megölte korábban a királyt, mert csak neki volt hozzá töke. A Ned Stark még le is nézte, mert megölt egy elmebeteg gyilkost! (És Ned a "pozitív hős"...) Azon kívül egy igazi férfi, amikor a legszarabb helyzetben volt, a Starkok fogságában, akkor is megőrite a humorát és ahogy oltotta Briennt azon sírva röhögtem. Félelmetesen laza maradt. Ugyanakkor megmentette briennt többször is, mert tudta, hogy ő csak egy eszköz és nem érzett iránta haragot. Először megmentette, hogy ne erőszakolják őt meg. Később kéz és fegyver nélkül oda ment megmenteni őt egy fákin' medvétől. Azért az mi már? Jamie a legjobb arc az egész gotból.

És végül de nem utolsó sorban Tywin Lannister, aki a legalkalmasabb ember az egész gotban a vezetésre. Hideg, racionális logika, nagyon okos, nagyon jó stratéga, erős, nem lehet befolyásolni, tapasztalt, bölcs. Hatalmas arc.
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 17, 12:09:51 írta Gdat88 » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8117 Dátum: 13 dec 17, 12:08:58 »

Idézet
Cersei okos és minden helyzetben megtalálja, hogy hogy érvényesítse az akaratát, erős és érti is a dolgát.

Idézet
Megölte korábban a királyt, mert csak neki volt hozzá töke. A Ned Stark még le is nézte, mert megölt egy elmebeteg gyilkost! (És Ned a "pozitív hős"...)

Idézet
a legalkalmasabb ember az egész gotban a vezetésre.

Ezekből azért eléggé látszik, hogy nem olvasod a könyvet, és a sorozat milyen felszínesen dolgozza fel az egészet.
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 17, 12:09:53 írta Saphira » Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8118 Dátum: 13 dec 17, 12:09:44 »

Cersei okos és minden helyzetben megtalálja, hogy hogy érvényesítse az akaratát, erős és érti is a dolgát.

Ebből látszik, hogy a negyedik könyvnek még a közelébe se mentél soha. Nevet

Amúgy a többi szereplő leírásával egyet is értek nagyjából, kivéve Joffreyt, meg még pár dolgot. xD
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 17, 12:10:56 írta Aes Sedai » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8119 Dátum: 13 dec 17, 12:10:39 »

A könyveket nem olvastam, de a harmadikba beleolvastam és pont abban írta, hogy Ned lenézte őt, mert megölte a királyt.
De ha már így kiemelitek ezeket, akkor indokoljátok is meg őket.
« Utoljára szerkesztve: 13 dec 17, 12:11:45 írta Gdat88 » Naplózva
Sevanna
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4260


Goddess Skuld- the mischievous


« Válasz #8120 Dátum: 13 dec 17, 12:11:20 »

Saphinál a pont. Még annyit tennék hozzá, hogy Jaime egyáltalán nem olyan "anti-Stark" mint hiszed.
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8121 Dátum: 13 dec 17, 12:13:13 »

Jaime jó szereplő. Nem anti-Stark, csak az elején. Egyébként amiket Gdat írt róla, abból azért sok minden tényleg igaz.

Cersei volt a legnagyobb kapufa. Nevet SPOILER: az az irdatlan balfaszság, amivel Margaeryt ki akarta csinálni, hát az nagyon gázul sült el. És teljesen irracionális volt az egész, nem logikusan csinálta, hanem kapkodott, csak az utálat és a félelem vezette.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #8122 Dátum: 13 dec 17, 12:14:43 »

Én az anti-starkot úgy értem, hogy nem egy életképtelen gyökér. Nevet
Hát. Nyilván én arról a Cerseiről tudtam nyilatkozni, ami a 3. évadban volt. Addig igaz rá amit írtam.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8123 Dátum: 13 dec 17, 12:16:29 »

Azért már most is látszanak rajta a tünetek szerintem. Nevet
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8124 Dátum: 13 dec 17, 15:39:58 »

Hogy kissé zakkant a nő? Nevet Hát, nekem már ott nyilvánvalóvá vált, mikor kiderült, hogy dug az egyik édestestvérével.
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #8125 Dátum: 13 dec 17, 15:42:53 »

Annak a tünetei is látszanak, de én itt inkább a hatalmi inkompetenciára gondoltam. Nevet
Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #8126 Dátum: 13 dec 17, 17:09:19 »

Á, tényleg, de ennek ellenére manapság (vagyis hát ahol a sorozat tart, mert GoT könyvet még nem tartottam a kezemben Szomorú) azért vájkálódik meg intrikál eléggé az apjánál, másik szálon meg ugye a saját, totál zakkant tinifiánál is. Nevet Mondjuk abban egyet értek Gdattal, hogy elég karakáns és ambíciózus személyiség, de azért abban a világban nem olyan nagy cucc nőként magas pozíciót jól betölteni, mert akkor már inkább Daenerys-t kellene kiemelni, ő ebben jobban szerepel szerintem, mint Cersei. Vagy például az a vöröshajú Papnő, aki kemény arc női mivolta ellenére is. Nevet
Naplózva
CrazyCat
Elit Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1853



« Válasz #8127 Dátum: 13 dec 17, 17:12:17 »

Mondjuk Daenerys meg Cersei elég önzőek. Nem igazán süt belőlük az, hogy másnak is jót akarnak (na jó, Dany-nél azért van néhány ilyen ember), inkább csak maguknak. Mindkettő a trónt akarja végül is Nevet
Míg Melissandre, akármilyen furcsa is, valójában mindig csak jót akar. Legalábbis nekem ez jött le az egyetlen POV fejezete alatt Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #8128 Dátum: 13 dec 17, 17:50:07 »

Idézet
Egyébként amiket Gdat írt róla, abból azért sok minden tényleg igaz.

Igaz, csak kevés ahhoz, hogy leírd a valódi karakterét.
Ned nem azért nézte le, mert megölt egy elmebeteg gyilkost, hanem mert megölt valakit, akinek védelmére felesküdött. Persze Gdat jöhet a szöveggel, hogy az ebben a világban mégis mit számít, de nagyon is sokat. Amikor erről Brienne-nel beszélgettek, Brienne meg is mondta neki, hogy Aerys őrülete és gyilkos tervei csak egy kifogás Jaime számára, ezzel próbálja bizonygatni, hogy amit tett, az jó és nemes volt. És Brienne rádöbbenti, hogy hibázott, nem hiába kísértik a rémálmok még mindig.

Egyébként is, Arthur Dayne volt a példaképe, meg mindenhová kiskutyaként loholt Rhaegar után. Gyakorlatilag mikor ők megjelennek az álmában, és szembesül velük, rá kell döbbenni, hogy a példaképei tökéletes ellentéteivé vált, és azzal leplezte szerencsétlenségét és álmai be nem teljesülését, hogy folyamatosan másokat lenézett és megalázott, mondván ő jobb kardforgató. Csak kéz nélkül már nem az. Nem hiába a kezének elveszítése után bukkantak fel az emlékek Rhaegarról, a gyermekeiről, Aerysről, Arthur Dayneről. Gyakorlatilg végül Dayne "ellentétes pólusává" vált.

Meg mindemellett nem azért ölte meg a királyt, mert csak neki volt hozzá töke. A háború ekkor már rég eldőlt. Jaime egy 16 éves kis pöcs volt, akinek az összes példaképe meghalt a csatában, ő meg ott állt az apjával szemben egy vesztésre álló király mellett. Mindenki tudta, hogy Aerys elbukott, ő csak megelőlegezte az eseményeket. Talán nem akart ő is a bukottak között lenni.
Aerys mindenképp meghalt volna, ha Jaime megöli, ha nem. És ha nem cselekszik így, nem vált volna árulóvá.

Idézet
Mondjuk Daenerys meg Cersei elég önzőek.

Daenerys az egyik legönzetlenebb karakter a got-ban, már-már olyan szinten, hogy az valami hihetetlenül idegesítő. "Van hajóm, van seregem, vannak fegyvereim, sárkányaim? Nem baj, nem megyek elfoglalni a trónom, mert nem lenne mit enni a gyermekeimnek, meg inkább felszabadítom még fél Essost."
Körülbelül a fél karaktergárda a pofájába vágta, hogy ő nem a megváltó, ne foglalkozzon már a pórnéppel és a rabszolgákkal, menjen és foglalja el a trónját, amíg lehet, de nem hallgat a szép szóra. Tipikus önzetlen és szófogadatlan kislány.

Jaime egyébként annyira Rhaegar-fanboy volt, hogy SPOILER nem csodálkoznék, ha a végén még Aegon mellé állna. Kicsit sem lenne poén, ha a megmaradt Lannisterek nagy része (Tyrion = Dany) valamelyik Targaryent támogatná. Nevet
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #8129 Dátum: 13 dec 17, 18:04:10 »

Megszakítom got témát 2 percre.  Nevet

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0_TYvlsFfio" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0_TYvlsFfio</a>

Debrecenbe nem akar beugrani?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 540 541 [542] 543 544 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!