24 máj 05, 00:37:35 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 464 465 [466] 467 468 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277406 alkalommal)
0 Felhasználó és 37 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6975 Dátum: 13 jún 25, 18:14:25 »

A Krimi jellege továbbra is megvan, csak nem annyira részenként, hanem az egész évados átívelő szálban. Sok mindenben változott Moffat óta. Más értékekkel operál, mint az előző író. Ő nem annyira a részekre helyezi a hangsúlyt, hanem az összefüggő évadra. Az évad végei bővelkednek általában szövevényes megoldásokban és nagyon összekuszált szálakban. Az epizódok inkább a karakterekre mentek rá. Elvisznek új világokba és bővítik az eddigi DW univerzumot.

Pont nem érdekel, hogy kritizálják a társadalmat, vagy mit kell kinyomozni minden részben, amikor látjuk hús-vér ember formájában a tardist, megtudjuk Clara történetét, ami nem tudom, hogy izgalmasabb, gyönyörűbb vagy zseniálisabb. Látjuk ahogy a Doctorék összebarátkoznak Van Goghal. Megnézzük az utsó Amy és Rorys részt, ami megsiratott sok embert, köztük engem is. Látjuk a dalek parlamentet és az dalek menhelyet. Stb. Amit csinálnak az egyszerűen jó. Teljesen más szempontokból jó és tényleg változott a műfaja. De szerintem előnyére nem hátrányára.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6976 Dátum: 13 jún 25, 20:15:45 »

Kicsit félbeszakítom ezt emiatt: http://m.youtube.com/#/watch?v=29lkcXnfIMw
Mi történt Petivel? Részeket már szinte nem is tesz fel netre, de DVD-re mindent. És most nem is ilyen kuliaszák mögötti, vagy hogy miként csinálja dolgokra gondolok, az elmegy. Legyen rajta exklúzív videó is, persze. Az viszont zavar, hogy már csak ott tudok megnézni új dolgokat tőle. A paródiákat simán feltehetné, vagy legalábbis, amire mindenki kiváncsi lenne.
Értem én, hogy kell a pénz, de nem hiszem, hogy azért az árért sokan megvennék (5000 ft).
Nem tudom mi van vele, de ez így nem lesz jó.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 25, 20:52:22 írta zitagirl » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6977 Dátum: 13 jún 26, 19:04:39 »

Dr Who? Inkább néznétek ahelyett minőségi filmeket! Például ezt:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9suHoBGDfyM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=9suHoBGDfyM</a>

Vagy E. Ripley gyerekkorát:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=mIdhhhC78fc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=mIdhhhC78fc</a>
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 26, 19:25:30 írta Saphira » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6978 Dátum: 13 jún 26, 22:05:38 »

Módosítom, ne nézzetek sz*r filmeket, inkább Puzsér+Szirmai következő videót.

http://www.youtube.com/watch?v=Iy86VBDQoWs
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 27, 11:51:36 írta Syzygy » Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6979 Dátum: 13 jún 27, 15:30:09 »

Hát én csalódtam kicsit. Azt hittem lelkitársra lelek , de Puzsért levette a lábáról az Életrevalók. Nem baj, maradok egyedül a véleményemmel... Szomorú
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6980 Dátum: 13 jún 27, 16:02:39 »

Abban a helyzetben vagyok, hogy nem tudok hozzászólni, mivel a videóban feltüntetett filmtípusokat ( polkorrekt tolerancia, katasztrófa, klasszikus mese modern adaptáció ) tudatosan kerülöm, negatív példaként meg eszem ágában sincs rá időt szakítani, hogy megnézzem.

De már az is megelégedéssel tölt el, hogy egy kis időre elterelhettem a témát a DW-ról.  Hümm-hümm
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6981 Dátum: 13 jún 27, 16:22:38 »

Én nem kerülöm, mert hülye ember lévén zabálom a filmeket és mindent megnézek, legyen az trash, overrated, epic vagy egy átlagos film.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6982 Dátum: 13 jún 27, 16:27:02 »

Syzygy elterelte a figyelmet a Doctor Who topicról. Ezt a hibát állítom most helyre ezzel a hsz-el. Nevet

Öcsém, kapásból három olyan Sci-fit tudok mondani, ami oda-visszaveri a Doctor Who-t.
1.Star Wars (ez magától értetődő, hogy miért és egyik személyes kedvencem és egyik kedvenc triológiám - igen triológia, számomra csak a 4,5,6 volt überkirály, az első három kicsit már gyengébb volt, de az is odacsapott helyenként azért).
2.Star Trek (bár én ebből pár részt néztem meg, annyira nem tetszett, mert olyan űrbéli barátok közt feelingje van, de el kell ismerni, hogy világszerte ismert és elismert sorozat és nagy fanjai vannak a sorozatnak).
3.Star Gate (ebből már jó pár évadot megnéztem, érdekes volt a sztori, nekem ez jobban tetszett, mint a Star Trek és szerintem ebbe a csaták is jobbak, akció dúsabb, látványra is jobb és ezek a katonai cuccok, a fegyverek nagyon bejöttek ebben a sorozatban).

Egy nagyon régi idézet Samdavtól.

A Star Trekből soha egy részt sem láttam, úgyhogy arról nem tudok beszélni, de a Star Wars szerintem meg sem közelíti a Doctor Who világát. Érzem ahogy a rajongók, most fenik rám a lézerkardjaikat, mert ez egyes körökben istenkáromlásnak számít, de szerintem a Star Warsok olyan egyszer nézhetős dolgok. Nem mondom, hogy rosszak voltak, de sosem értettem azt a nagy rajongást ami körül lengi. Szerintem csak azért híresebb A DW-nél, mert jobb a marketingje.  Az unalmas karakterek a főszereplők, akik meg érdekesek lennének, Yoda, Obi Van, Darth Vader, Darth Sidious azoknak a hátteréről nincs szó és kevés szerepet kapnak. Persze megcsinálták az új Star Wars szériát, ami ezekről szól, de az a megvalósítás olyan lett, hogy bár meg se csinálták volna. Egyszóval nagyon menő dolog az erővel bánni, a fénykardok is nagyon menők és a csillagrombolók meg a halálcsillag is. De ennél többet nem igazán tud a dolog.

A csillagkaput még lehet bepróbálom egyszer. Kiskoromban amikor láttam nagyon untam, de lehet mai fejjel érdekesebb.

De a DW-t egyik sem veri. Rengeteg kultúrát teremtettek meg és azokat részletesen bemutatták. A Star Warsban össze-vissza mászkálnak idegen lények, akik senkit sem érdekelnek, mert nincs háttértörténetük. A DW ezzel szemben egy végtelenül gazdag világ. Képes összetettebben gondolkodni, nem csak úgy, hogy van a jó és van a rossz...

A Tardis adta lehetőségekről ugye nem is beszélve, bárhová el lehet jutni térben és időben, olykor még alternatív világokba is és mindegyik remekül ki van dolgozva. Amit még nagyon szeretek benne, hogy olyan fordulatok vannak benne, amitől leszáll az ember feje. Van, hogy akár csak korábbi évadokban esik szó valami elhanyagolható infóról és később összeáll és csak b...megolunk hangosan, hogy ilyet, hogy lehet kitalálni. A Star Warsban volt egy fordulat. Én vagyok az apád. Ok. Cool. Itt minden össze-vissza van gabalyodva és mégis el vannak varrva a szálak. Ezért szeretem annyira a DW-t. Szal ne Istenkáromoljunk már. Méghogy a DW-nél jobb cuccok ezek.   Hümm-hümm
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 27, 16:42:27 írta Gdat88 » Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6983 Dátum: 13 jún 27, 16:27:44 »

Majd ha lesz TWD akkor arról beszélhettek amennyit csak akartok.

Idén lett 20 éves egy gyerek sorozat, és tegnap ez fogadott NC honlapján ezzel kapcsolatban: http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/thatguywiththeglasses/nostalgia-critic/39689-nostalgia-critic-turbo-a-power-rangers-movie (angol tudás szükséges)
Szerintem az egyik legjobb, mióta újra kezdte.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 27, 16:32:17 írta zitagirl » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6984 Dátum: 13 jún 27, 16:46:06 »

Gdat....az fénykard, és nem lézerkard.  Szomorú


Csillagkapuból a '94-es film a jó, azt szerintem érdemes megnézned.
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6985 Dátum: 13 jún 27, 16:56:31 »

Szerintem ezen felesleges vitázni.
Először is, a ST nem lehet szembe állítani egy sorozattal, hisz sorozatokban azért sokkal részletesebb minden karakter. Most milyen hosszúak lettek volna a filmek? Én amondó vagyok, hogy a Star Wars még mindig nagyon jó (prequel triológia nélkül) Mellesleg a Star Wars egy mese, csak sci-fi elemekkel.
Star Trekről csak a mostani filmek alapján tudok mondani, de szerintem az is érdekes.
Star Gate, időnként láttam belőle részeket, de sosem fogott meg.
Többit elmondta Gdat.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 27, 17:01:40 írta zitagirl » Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6986 Dátum: 13 jún 27, 17:06:55 »

Tényleg nem a világ legokosabb dolga ennyire eltérő dolgokat összehasonlítani és versenyeztetni, mert a szórakoztatás a lényeg, csak alkalmam nyílt éltetni a DW-t és belerúgni a SW-be aminek a hypeját túlzásnak tartom. Úgyhogy nagy örömmel megtettem. Nevet
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6987 Dátum: 13 jún 27, 17:13:34 »

Meg a DW saját tapasztalatom szerint eléggé ismeretlen nálunk. Eddig mindig ha felhoztam bármit is a DW-ről, mindenki érthetetlenül nézett rám, hogy miről is beszélek.
A ST meg szinte már alap tudás.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6988 Dátum: 13 jún 27, 17:21:24 »

Jaja. Nagyon rossz a marketingje. Ha ismeri is valaki. Általában annyit gondol az ember, hogy egy ötven éve futó angol sorozat, amibe úgyse tudna bekapcsolódni és hát nézze aki akarja, de őt nem érdekli. Én is így voltam vele. Nem láttam semmi különösebb indokot, hogy elkezdjem nézni. De aztán micsudi ajánlására csak belevágtam. És a nagyon gyenge első részen is átverekedtem magam. De onnantól imádom. Nevet
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6989 Dátum: 13 jún 27, 17:31:59 »

Igen az első része tényleg nem volt jó. Már az első zene is, ami megszólal benne, mikor Rose elkezdi a napját, az annyira nem illett a jelenethez, hogy csak na, szerintem. Viszont onnantól tényleg nagyon jó.
Tán még maguk a Dalekok kinézete is elrémiszti az emberek. Ha valaki nem ismeri őket, csak egy nagy kukát lát benne fejjel és egyik karja egy vécépumpa (és most haragítottam magamra valamennyi dalekot). Kicsit érdekesen néz ki a többi űrlényhez képest.
A régi sorozat meg olyan plusz infó, de anélkül is simán lehet érteni mindent ami történik.
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 27, 17:43:51 írta zitagirl » Naplózva
Oldalak: 1 ... 464 465 [466] 467 468 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!