24 máj 05, 03:09:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 458 459 [460] 461 462 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277515 alkalommal)
0 Felhasználó és 21 vendég van a témában
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6885 Dátum: 13 jún 16, 20:01:35 »

Sosem esett le teljesen, hogy mire mondják ezt a lawful evil, neutral evil és chaotic evil-t. Úgyhogy örülnék ha megvilágosítanád az elmémet. Én nagyon szeretem Cassiet, imádom, hogy ilyen furcsa. Nevet

Egyszerűbb, ha egy kép beszél helyettem
Én szerintem nem Hannah Murray játszotta el Cassie-t, hanem sokkal inkább az ő színészi kvalitásaira (lulz) lett írva Cassie szerepe. És ez szerintem látszik a GoT-nál is, ahol kb. ugyanazt a karaktert (drogosra hajazó, folyton bambán, nyitott szájjal bámuló, túlzóan artikuláló) hozza, ahhoz képest, hogy valszeg Gillynek nem ilyennek kéne lennie.
Naplózva


Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6886 Dátum: 13 jún 16, 20:21:06 »

Idézet
Lannisterek=4 ember, abból egy (Jamie) annyira érthetetlen karakter, hogy nem igazán tudom már hova tenni őt. Az első 2 évadban nagyképű kis makkarc volt, a 3. évadban meg már kiderül, hogy Aegon-t is könnyek közt ölte meg..

Nem tudom, miről beszélsz, de nem Jaime ölte meg Aegont. Mosolyog

Nem láttam a sorozatban ezeket a részeket, de kétlem, hogy Jaime gyötrődését, emlékeit és gondolatait úgy át lehetett volna adni a filmben, mint a könyvben. Ott ez sokkal jobban kidolgozott és tökéletesen érthető.
A bűntudat meg nem Aerys miatt van, hanem azért, mert megszegte a testvéreinek tett esküjét. Elárulta Arthur Daynet, Oswell Whentet, Hightowert, Rhaegart, és mindezt arra próbálta fogni, hogy a tűz miatt volt.
Elég sok fejezet ennek a kibontakozása, szóval eléggé gyenge lábon áll az érved. Mosolyog

Bocs, hogy újra visszatértem a téma eredeti céljához, ha már szétoffoltok itt mindent. Nyelvesít
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 16, 20:23:54 írta Saphira » Naplózva

Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6887 Dátum: 13 jún 16, 20:31:06 »

Kitörölhetem a hátsómat a fejezetekkel igazából, mert nem olvasom a könyvet (tudom, egy darab szar vagyok emberileg, amiért a "Filmek & sorozatok és rajzfilmek" topicban a könyv ismerete nélkül beszélek a sorozatról). 1-2 résszel a karja levágása előtt még kardozgatni akart Brianna-val, rá pár részre meg már a testréseit féltette a felfegyverkezett katonáktól, majd annál a bizonyos fürdős jelenetnél, ahol elmesélte az Aerys-es (ezt tényleg elírtam, bocsesz, hamarabb megragad az értelmes név a fejemben, mint a furcsább, csak a Game of Thrones-ban létezők) esetet.

A téma eredeti céljához? Miközben két sorozatról beszélünk? Miért nem trollkodsz be ezzel akkor, mikor a könyv-sorozat különbségekről beszéltek?
Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6888 Dátum: 13 jún 16, 20:35:37 »

Gdat kezdte el az egészet azzal, hogy trónok harca topicnak nevezte a filmes/sorozatos topicot, Saphira meg erre gondolt az offolással, hogy a DW meg TWD is szóba került.
Nem kell mindent ennyire vérkomolyan venni.

*egyébként is az érveiddel volt a baj nem a személyeddel, nah de nem védem már Saphirát xD
« Utoljára szerkesztve: 13 jún 16, 20:37:36 írta Syzygy » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6889 Dátum: 13 jún 16, 20:38:58 »

Hát, még szép, hogy kardozgatni akart. Amikor még volt karja.

Kíváncsi vagyok, ha te is teljesen kiszolgáltatott lennél, nem változna-e meg a személyiséged ilyen hirtelen. Ja, hát biztos nem, ha szerinted Jaime-nek még mindig legénynek kéne lenni a gáton, és kardot szorítani mindenki torkához, függetlenül attól, hogy már nem tud.
Naplózva

Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6890 Dátum: 13 jún 16, 20:42:20 »

Bull. Igen, Jaime az első két évadban nagyképű volt, a harmadikban meg érzelmes. Ugye az feltűnt, hogy közben levágták a kardforgató kezét?  Mosolyog Lehet, hogy ennek tudható be a jellemváltozás, nem?
Sok dolog elmondható a GoT-ról, ahhoz képest, hogy mennyire ajnározzák mostanában, de az biztos, hogy nem, hogy a karakterei nem lennének kidolgozottak, vagy érthetőek. Ehhez Martin is nagyon ért, és a sorozatban is képesek átültetni.
Míg ez például a WD-ről nem mondható el, hiszen ott az összes képregénybeli szereplőt totálisan rosszul fogták meg a készítők, így lett az összes karakter iszonyúan idegesítő.
Az, hogy te nem vagy képes megérteni a változásokat, vagy a főbb karakterek alapvető mozgatórugóit, az nem a sorozatot minősíti, hanem téged.
Naplózva


Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6891 Dátum: 13 jún 16, 21:07:13 »

Ácsi, akkor, mikor azt hazudta, hogy Brianna családja zafírban úszik jóformán, még megvolt mindkét keze, sőt, kifejezetten jól állt a szénája, mert akkor még úgy nézett ki a dolog, hogy a csóka megette, hogy az apja több kilónyi aranyat ad neki, ha szabadon engedi őt. Ráadásul egész úton azon volt, hogy kihangsúlyozza mennyire rusnya Brianna, a szeretet egy apró villanásig sem jelentkezett kettejük közt a bizonyos kézlevágósdit megelőző pillanatokig.
Oké, akkor leszek én a hülye, de magyarázd már el, miért védte meg azt a nőt Jamie (KÉT kézzel), akit előtte egy résszel (KÉT kézzel) meg akart ölni?
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6892 Dátum: 13 jún 16, 21:11:23 »

Nem azért akarta őt megölni, mert élvezetből öl, hanem azért, mert el akart menekülni. Azért védte meg, mert tudta, hogy értelmetlen erőszak lett volna, ha bántják Briennt.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6893 Dátum: 13 jún 16, 21:16:56 »

Biztos kínaiul, vagy legalábbis egy számodra idegen nyelven nézed a sorozatot. Szomorú

Mikor akarta megölni Briennet? El akart menekülni. Ott akarta hagyni. Vissza akart térni a sajátjaihoz, és ehhez meg kellett szabadulnia Briennetől. Nem azért akarta megölni, mert eszeveszetten gyűlölte és mindenképpen a halálát kívánta, hanem azért, mert az útjában állt. A Lannister-kölyköt sem azért ölte meg, mert nem szerette, hanem azért, hogy kijusson. Tudod, nem minden arról szól, hogy ki hogyan érez a másik iránt, hanem az adott szituációról.

Amikor harcoltak, Brienne Jaime útjában állt (nem mintha meg akarta volna ölni, de mindegy).
Amikor viszont elkapták őket és mindketten rabok voltak, teljesen más volt a helyzet. Még szép, hogy megsajnálta, napokig utaztak együtt.

Az az ember meg nem hitte el, hogy aranyat kap az apjától. Szerinted miért vágta le a kezét? Hogy kevesebb aranyat kapjon, vagy mi? Csak megtévesztette Jaimet, elhitette vele, hogy vissza fogja engedni a Lannisterekhez jó kis váltságdíjért cserében, majd mikor szegény szerencsétlen ezt bevette, levágta a kezét, hogy megtanítsa neki, hogy nem minden az arany körül forog.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6894 Dátum: 13 jún 16, 21:32:55 »

Pont ezt a kiegyensúlyozottságot szeretem Jaimeben amúgy. Hogy kegyetlen tud lenni, ha a helyzet megkívánja, de egyébként egy jószívű ember. És egy hős. Egyedül szembeszáll a királlyal, úgy, hogy tudja, hogy az életébe kerülhet, bármi lesz is a vége. Visszamegy Brienneért. De ha a kisgyerek kilesi az ablakból, akkor igen is ki kell löknie, mert különben a családja szívja meg.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6895 Dátum: 13 jún 16, 21:46:53 »

Mi kerülhetett volna az életébe? Hátba szúrni a királyt? Nevet

Egyébként Jaimet viszonylag én is bírom.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6896 Dátum: 13 jún 16, 21:51:35 »

Persze. Mégiscsak elég durván vétett a törvény ellen. Kivégezhették volna utána, ha Robert király nem kegyelmez meg neki.
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6897 Dátum: 13 jún 16, 21:57:24 »

Ja, de Ser Gregor meg Lorch is elég durván vétett a törvény ellen, Robert 'király' meg csak megmosolyogta.

Semmiféle baj nem érhette Jaimet, ott volt neki védelemnek az apja, aki gyakorlatilag 'bevette' Királyvárat, de ha ez még nem lett volna elég, egyértelmű volt, hogy Neden kívül a lázadók egyik vezetője sem fog felháborodni a tettén. Főleg nem Robert, akinek ezzel a segge alá tolta a párnát a trónon.
Naplózva

Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6898 Dátum: 13 jún 16, 22:04:44 »

Biztos svédül nézem a sorozatot, de Brienne (felőlem amúgy nagy szőke góliát ringyónak is hívhatjuk, ha egyszer rossz a névmemóriám, akkor rossz, örülj neki, hogy te ilyen ügyes vagy) akarta Királyvárba vinni Jamie-t, ezek meg vissza a Starkokhoz.
Az pedig, hogy ott megölte a Lannister kölyköt saját magáért valahogy nekem nem volt összeegyeztethető azzal, hogy ő sírva könyörgött az őrült királynak, hogy ne engedje be Tywinékat, mert el fogják őt árulni.

Nem akarta őt megölni?
If you kill me you fail Lady Stark and if you don't kill me, I'm going to kill you.
Ez nagyon nem arra utal, hogy "ha hagyod hogy elmenjek akkor vége, nem veszem a véredet".

Valahogy egy olyan személytől, aki előzőleg a rokonát is megölte egy szabadulási esélyért karakteridegen számomra, hogy azt a nőt, akinek egész úton csak a vérét szívta 0-24ben megsajnálja, és magára haragítja a kanos katonákat azzal, hogy megtiltatja a főnökükkel a lány bármi nemű meggyalázását.

Az az ember nem hitte, de Jamie erről nem tudott, ha visszagondolsz, akkor eléggé meglepett arcot vág, mikor egyel kevesebb keze lett, mint amennyi alapjáraton volt neki. Viszont ő ("előnyös helyzetének tudatában") továbbra is védte Brienne-t.
Naplózva

Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6899 Dátum: 13 jún 16, 22:24:13 »

Nem akart leláncolva lenni egy kiszolgáltatott helyzetben, ahol egy gyenge nő (nem ismerte annyira Birennet) kísérte és nyomában voltak a Starkok.
Idézet
If you kill me you fail Lady Stark and if you don't kill me, I'm going to kill you.
Az egész út alatt mindent megtett, hogy pszichésen kikészítse. Ez is annak a része volt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 458 459 [460] 461 462 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!