24 máj 04, 23:11:12 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 442 443 [444] 445 446 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277345 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #6645 Dátum: 13 máj 11, 12:23:34 »

A felhőatlasz azért nem tetszett, mert egyrészt a szálak külön-külön halál unalmasak és sablonosak, az ezek közötti összefüggések pedig nem egyértelműek. Másrészt túl sok témát boncolgat, egyrészt a reinkarnációt mint létező dolgot mutatja be szerintem, ezért is játszanak a a színészek több szerepet. Aztán ott van még a szabadság kérdése, a négerek felszabadítása és a klónoké, ez talán a történelem folytonos ismétlését jelképezi, de őszíntén szólva nem fogott meg, nem éreztem át a katarzist, mint más hasonló témájú filmeknél. Az az időutazásos dolog is elég badarságnak tűnt, olyan magas szintű technológiája volt a csajnak és majdnem meghalt hegymászás között, elég röhejes. De még egy csomó ilyet fel tudnék sorolni, ami miatt szerintem erősen túlértékelt film.  Végülis annyira nem szar, ha az átlagos filmekhez viszonyítjuk, de az ilyen elgondolkodtató híresebb filmek körében elég gyengusznak számít.
Szerintem helyt áll a film a nagyobb elgondolkodtató filmeknél, mert lehet, hogy más úgy érzi ez a film túl bonyolult és túl sok témát boncolgat, de pont emiatt jó. Szirmai Gergely bácsi is megmondta, hogy ennek a filmnek nem kéne léteznie, mert az a 6 kor, amiben kifejtik a filmet és húzódnak a szálak bonyolult, de az összefüggés a szállak közt mégis a végén tökéletes. Beismerem az első óra kicsit vontatott és unalmas, de utána a fél óra megmutatja, hogy aha ez úgy van, ott van. Aztán következő fél óra igen, ez durva és így van, megmutatja mi-hogy, és utána a maradék idő az utolsó rész mondja rá az áment, hogy bmeg ez is ott van? És a dolgok tényleg így vannak?
Szóval én szerintem ez a film túl sok témát dolgozott fel és túl sok dolgot hozott fel, ami kevés egy ennyi játékidőhöz képest.

Csak egy megjegyzés: attól hogy azt mondjuk rá, hogy szar film, az nem azt jelenti hogy biztos hülyék vagyunk hozzá és nem értettük meg, ez a feltevés elég nagy tévhit, mégis mindenki ezt használja, ha kritizálják a szeretett filmjét.

Sőt! Igazából az a helyzet hogy nagyon is jól értjük, ha sok ehhez hasonló filmet lát az ember, előbb utóbb megtanul különbséget is tenni közöttük, nagyon röviden annyi, hogy teljesen felesleges látványorgia, belül pedig nem szól igazán semmiről, ami meg mégis benne van azt meg hihetetlenül olcsón, szájbarágósan a néző képébe tolják, persze még véletlenül sem a hétköznapokra reflektálva, így marad egy nagy elméleti üres lufi, bár biztos jó Coelho könyv lenne belőle. Mosolyog

Neked csak annyit javaslok, hogy nézd meg a Hollywood hírügynökség kritikáját, utána nézd meg megint a filmet és úgy utána talán rá mutat neked azokra a dolgokra, ami miatt tetszenni fog neked a film. Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 14, 09:03:00 írta samdav » Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6646 Dátum: 13 máj 11, 12:51:31 »

Ha azt mondom egy filmre hogy szar, akkor azt úgy teszem, hogy van mögötte utánajárás, szóval láttam a hírügynökség kritikáját, meg más kritikákat is, de ez nem változtat semmit, hiszen nekem nem a mondanivalójával és a felvetett kérdésekkel van bajom!, hanem azzal, ahogyan ezt tálalják a nézőknek. A filmben megjelenő értékeket lebutították a kék az ég és zöld a fű szintű facebook-os életbölcsességek szintjére. Ezért van az, hogy egy érdekes gondolatmenetből semmitmondó közhelyeket sikerült létrehozniuk( minden mindennel összefügg, lélekvándorlás, egyek vagyunk..stb.), amiket aztán mint aki jól végezte a dolgát, szépen 5 percenként a képünkbe is tolnak. Egyébként meg szeretem az ilyen típusú filmeket, talán ezért is van az hogy, ezt speciel nem tudom elfogadni. Másrészt engem nem érdekel a látvány, felőlem lehet bármilyen CGI, meg vágás, az mindig csak a külső marad. Nah ezek után mi marad még, ami miatt tetszene ez a film? Mosolyog
Naplózva
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #6647 Dátum: 13 máj 11, 17:00:38 »

A látványa sem volt egy olyan hűdejó, főleg a modern jövőben játszódó lövöldözések.
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6648 Dátum: 13 máj 11, 20:37:25 »

Még mindig nem néztem meg, de ennyi boncolgatás után mindenképpen szánok rá időt.

Cloud Atlasz
Tavasz nyár ősz és tél
Mr Nobody
The words

Ink (ezt már láttam régebben)

Holnap este remélem legalább az egyiket sikerül megnézni ezek közül. Nevet
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #6649 Dátum: 13 máj 12, 17:32:16 »

Másrészt engem nem érdekel a látvány, felőlem lehet bármilyen CGI, meg vágás, az mindig csak a külső marad. Nah ezek után mi marad még, ami miatt tetszene ez a film? Mosolyog

Milyen fura, hogy a filmművészet mindig is a látványra épült. Mosolyog És ez az, aminek lehet nevezni a Felhőatlaszt. Filmművészeti mestermű. Miért?

Mert olyan elemeket vonultat fel, amelyek ezt mutatják. Mikor legutóbb valaki azt mondta nekem, hogy nem értette ezt a filmet, majdnem elnevettem magam. Fel nem foghattam, hogy már mitől lenne ez a film bonyolult? Csak amiatt, hogy oda kell figyelni a sztorira? Én sok novelláskötetet olvastam már életemben, és úgy fogtam fel, hogy egy rövid sztorikból összevágott kötetet olvasok. Nem voltak vele nehézségeim. Könyörgöm, a filmművészetet csak a Felhőatlaszhoz hasonló alkotások képesek előrevinni.

Amúgy a történetek nem közhelyesek. Ha megfigyelitek őket, majdnem mindnek szomorú lesz a vége. A Felhőatlasz szerzője öngyilkos lesz, a koreai lány meghal, a jövő új embereinek egyik tagja elveszíti a korábbi életét és rájön, hogy nem istent imádott, stb. Én ezt úgy fogtam fel, hogy különböző korok embereinek történetét meséli el, akik egymás leszármazottai, és csak ha néhány elem is, de összekapcsolja őket. Én alapból nem keresek mondanivalót a történetben, mert a filmművészet nem az a médium, ahol ezt kutatni kell. Arra találták fel az irodalmat.

Ezt a filmet én azért kedvelem meg, mert ötvözi a régi filmeket az új filmekkel.

- Műfaji sokszínűség (történelmi film, kalandfilm, sci-fi, lélektani film egyszerre)
- Változatos tartalom (homoszexualitás, kapzsiság, hit, emberi lélek, rasszizmus)
- Egyedi látvány (novellafüzéres szerkezet, profi smink, ízléses CGI, korhű jelmezek)

Nem is beszélve arról, hogy a film tele van olyan elemekkel, mely a régi filmek művészeti ízét megadta. Ezt az "egy színész több szerepet játszik el" dolgot én iszonyatosan tisztelem. Azt hiszem, megérkezett az új generáció Blade Runnere.  

Szar, vagy rossz filmnek tehát nem lehet nevezni. Azt lehet rá mondani, hogy nem tetszett, nekem nem jött be, de leszarozni nem lehet, mert ez a film objektív szempontból nézve messzemenőlegesen felülteljesít a szaron. Épp a fentebb írt okok miatt, és a Szirmai Gergő által elmondottak miatt. Mert eza film, főleg a mai világban, filmművészeti értékkel bír.    
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 12, 17:35:53 írta rondár » Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6650 Dátum: 13 máj 12, 17:57:37 »

Tiszteletben tartom a véleményedet, és megértem a nézőpontodat, három dologban tennék észrevételt.

1: Szerintem merész dolog ezt az alkotást olyan kultfilmhez hasonlítani, mint a Blade Runner, megkockáztatom, hogy a Felhőatlaszra nem hogy 20 év múlva nem foglak emlékezni, de már mostanra is elfelejtették. Blade Runnert meg újra fogom nézni nyugdíjas koromban is elhiheted.

2: Nem becsülném le a filmművészetet. Ugyan olyan érzelemkifejezésre alkalmas platform, mint a könyvek, úgy mondom ezt, hogy rengeteget olvasok, és filmezek is, katarzis mindkettőben ott van, csak tudni kell kiválogatni a sok szemét között az értéket. Pl: nekem ilyen a K-Pax, vagy a Donnie Darko és még sorolhatnék egy párat, melyek azért raktak hozzá az életemhez rendesen.

3:Megint csak a Tavasz, nyár ősz tél és tavasszal tudok jönni ( most már tényleg nézzétek meg! Mosolyog ), abba benne van látvány és szavak nélkül a buddhizmus egész tanítása, értéke, nem merném azt állítani hogy nincs mondanivalója.


Nem a történet közhelyes, hanem a szereplők problémáira adott válaszok azok. Egyébként a könyv változata biztosan tetszene nekem. Mosolyog
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #6651 Dátum: 13 máj 12, 18:20:00 »

Idézet
1: Szerintem merész dolog ezt az alkotást olyan kultfilmhez hasonlítani, mint a Blade Runner, megkockáztatom, hogy a Felhőatlaszra nem hogy 20 év múlva nem foglak emlékezni, de már mostanra is elfelejtették. Blade Runnert meg újra fogom nézni nyugdíjas koromban is elhiheted.

A Blade Runnert is lefikázta mindenki, mikor megjelent. Csak később karolták fel. Mégis, ma már alapmű, ha sci-firől beszélünk. És több, ma már kultusznak örvendő film esetében is előfordult ez, szerintem a Felhőatlaszra is ez vár. Ahhoz túl sok potenciál van benne, hogy eltűnjön a feledés homályába.

Mondom ezt úgy, hogy nálam a Blade Runner a kedvenc.


Idézet
2: Nem becsülném le a filmművészetet. Ugyan olyan érzelemkifejezésre alkalmas platform, mint a könyvek, úgy mondom ezt, hogy rengeteget olvasok, és filmezek is, katarzis mindkettőben ott van, csak tudni kell kiválogatni a sok szemét között az értéket. Pl: nekem ilyen a K-Pax, vagy a Donnie Darko és még sorolhatnék egy párat, melyek azért raktak hozzá az életemhez rendesen.

Én is sírtam már el magam filmen, szóval tudom, miről beszélsz. Nem becsülöm le a filmművészetet, nem is ezt írtam. Ott a látványnak kell megfogónak lennie, a Felhőatlasz esetében pedig elég sok ilyen elem van. 

Idézet
Nem a történet közhelyes, hanem a szereplők problémáira adott válaszok azok.

Az emberiség nagy része elég közhelyes. Amúgy én nem hiszem, hogy azok lennének. Eddig kevés esetben hallottam például azt, hogy az öngyilkossághoz bátorság kell. Mindenhol gyengeségként ábrázolják, de itt a karakter kimondta, hogy nem gyengeség. Ezt pedig díjazom, ha felbukkan egy film, ami mer mást mondani, mint a közhelyek.   
   
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6652 Dátum: 13 máj 13, 10:46:51 »

Miért van az az érzésem, hogy a mostani GoT rész csak a dugásról szólt, az utolsó 10 perc kivételével?
Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #6653 Dátum: 13 máj 13, 10:58:19 »

Tegyük hozzá, hogy az utolsó 10 perc kivétel is csak azért, mert legfeljebb a medvére fanyalodna rá az ember... smirksweat ikszdé
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6654 Dátum: 13 máj 13, 11:21:26 »

Nekem a medve is egészen bejött, szeretem ha szőrös. Pirul

Egyébként rohadt unalmas már Theon kínzása, remélem be is fejezik egész évadra.
Naplózva
Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6655 Dátum: 13 máj 13, 20:05:49 »

Megnéztem a Felhőatlaszt, nem lett a kedvenc filmem, de nem húznám le. Az összes szál elég érdekfeszítő volt és pont amiatt mert többfajta szálon futott gazdagon érte az embert a behatás. Emiatt kicsit lassan is tisztulnak le a dolgok de fent is tartja a figyelmet hiszen várja az ember hogy mi lesz a konklúzió, a rövid váltakozó eseményszálak alatt képes voltam az összes főbb karakterrel azonosulni.

S igen voltak benne közhelyes részek de ez kicsit sem volt zavaró vagy feltűnő számomra, elég jól tálalták hozzá.

Nah még van pár film ami rám vár. Remélem hét végén lesz időm rá.

Ma megnéztem a gotot, hát semmi nem történt benne. Eléggé untam. Egyedül a Jaimes szál volt érdekesebb.
« Utoljára szerkesztve: 13 máj 13, 20:06:36 írta Éjfél » Naplózva
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #6656 Dátum: 13 máj 13, 20:41:13 »

Darvolia ha meg akarod nézni a Mortal Kombat Legacy című sorozatot, akkor nézd meg feltétlenül, mert ez a bevezető része a sorozatnak, amúgy meg nem tudom..
Amúgy meg én nem rajongok a Mortal Kombatért... Ahogy érzed! Mosolyog
Naplózva
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #6657 Dátum: 13 máj 14, 09:07:08 »

Iron Man 3 már ki lett tárgyalva? Mert nem nagyon láttam, vagy csak elsiklott a szemem felette ^^' Kábé már másfél hete, hogy megnéztük barátnőmmel, istenkirály film Mosolyog
Csavar a sztoriban nagyon kivetíthető a mai világra, és az akció, a látvány, a dráma és persze Tony Stark... Ez év legjobb Marvell filmje lesz, szerintem Mosolyog
Még a DC Acélemberére leszek kíváncsi, hogy mit hoznak ki a legeslegújabb Supermanusból Mosolyog
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
noemimi-chan
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 5716


Aliz csodaországból...


« Válasz #6658 Dátum: 13 máj 14, 09:50:52 »

Hát azért idén még van hátra Marvell film szóval korai a kijelentés... azokat még megvárnám a kijelentés előtt...
én sajna csak a napokban tudtam megnézni barátommal, mert addig vagy egyikünk vagy másikunk ideje nem engedte Szomorú
Tény, hogy nagyon jó volt... Tetszett, a fő gonosz megformálása, a céljai nagy része... tök jó lett volna, ha nem annyira zakkant...
Érdemes volt megvárni a film légvégét is ikszdé (Szeretem Hulkot *-* olyan jó, hogy ilyen spanok lettek Nevet)
Am az egész filmre 10-es skálán én talán 7-et adnék (és nem vagyok szigorú ember)
Naplózva

"Valós képem van erényeimről és gyengeségeimről. Az én fegyverem az elmém. A fivéremnek ott a kardja, Robert királynak ott a harci pörölye, nekem pedig az elmém... az elmének pedig könyvekre van szüksége, ahogyan a kardnak fenőkőre, ha meg akarja őrizni élességét."  "Büszkén, mint egy megtérésre hívott rossz angyal, aki inkább választja a kárhozatot, mint büszkesége megtörését."
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6659 Dátum: 13 máj 14, 13:09:53 »

Hűű gyerekek el sem hiszem, 8 év után végre kiderült ki a mother. Nevet
Naplózva
Oldalak: 1 ... 442 443 [444] 445 446 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!