24 máj 04, 23:05:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 439 440 [441] 442 443 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277343 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6600 Dátum: 13 ápr 30, 17:44:23 »

Köszönöm Jama-Dharma, én is ezt akartam valahogy megfogalmazni. Nevet Tywin inkább a politikában és kormányzásban remekelt, bár ettől tartom azt is, hogy jó hadvezér volt, noha őszintén szólva nem láttunk tőle olyan sok taktikus győzelmet. A Reyne-ket lehetne kiemelni, de Stannis fölötti győzelem sem mérvadó, elvégre ekkor az ostromlók létszáma már jócskán megcsappant Tyrionnak köszönhetően, így nem volt nehéz őket legyűrni a kipihent katonák megérkezését követően. A robert-féle lázadás eseményei pedig végképp nem támasztják alá hősies, bátor és rettenthetetlen természetét. Nyilván mindenki tudja, hogy miért.

Ezektől függetlenül Tywin politikailag, hadászatilag és kormányzás szintjén jó vezér, csak emberileg egy csődtömeg. Persze vannak tőle rosszabbak is (Joffrey, Ramsay), akik még csak nem is hatalomvágyból és intrikákból cselekednek erkölcsileg megkérdőjelezhető dolgokat, hanem csak úgy, élvezetből. Ugyanakkor még ezek ellenére sem tudtam lenyelni, amit Tywin Robert lázadása idején tett. Az tipikusan a megbúvó, meghunyászkodó és csak az alkalomra váró számító szörnyeteg esete.
(Tudom, ebben a világban nem olyan rémtett gyerekeket ölni. Joffrey és Theon is megtette, Robert sem tiltakozott ellene. De azok a gyerekek fontosak voltak számomra. Szomorú)

Robbnak pedig csak még egy kis tapasztalat kellett volna, hogy rájöjjön, a Ned által követett út nem feltétlenül járható ebben a helyzetben. Ezt már kifejtettem egyszer: Deresben bevált ez a becsületesség, de ebben a háborúban nem. Nedet is a naivsága vitte a sírba. Az ASOIAF története nem az a klisés, hősökkel és csupa fekete-fehér karakterekkel teletűzdelt regény, amelyben a jók mindig győznek. Épp ellenkezőleg: az erkölcseik viszik őket sírba.

Sabaku, szerintem eredetileg nem Rhaegar, csak úgy találtam. Rhaegar jobb pasi, mert az ő ereiben az ősi Valyria vére folyt, az istenek és sárkányok vére. Vagy valahogy így mondta Cersei. Nevet De ha már fehér haja van és ibolyaszín szeme, gondoltam ráhazudom, hogy ő az, ha már jobb képet aláírásnak nem találtam. Mosolyog
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6601 Dátum: 13 ápr 30, 18:42:45 »

Az "utolsó előtti" résznél már nekem is feltűnt hogy kicsit idegesítő Bran. Pedig eleinte nem volt bajom vele.. lehet hogy meguntam az álmait és az érzelemmentes arckifejezését.

Igen Robbnak van érzéke a hadászathoz, de intrikában és politikában ahogy mondtátok van mit tanulnia.. kár hogy az öregek meghaltak.

Tyriont viszont sajnálom.. neki nagy szívás ha hozzákényszerítenek egy nőt. Szomorú

Cersei nem szív eléggé, de legalább az önelégült vigyor lefagyott a pofijáról az apja bejelentésére.

Egy kérdésem van, a teljes sztori hány évig tart nézve onnantól ahol kezdődött a sorozat?

szerk: igen Shiranai meglepő ez a kép.. Mosolyog
Ez a legjobb szerelmi sztori? Oh oké, akkor már nem is várok többet.. Mosolyog Pedig szerintem Tyrion is jól tolja a titkos nőjével.
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 30, 18:44:21 írta Éjfél » Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6602 Dátum: 13 ápr 30, 18:56:09 »

Ne túlozz, shiranai, egyáltalán nem ez a legjobban megírt szerelmi szál. Bár előkelő helyezést kapna. Mosolyog
Éjfél, ne légy ezzel szemben előítéletes, hidd el, még fog alakulni, ha nem rontják el a sorozatban. Mosolyog
 
Idézet
Pedig szerintem Tyrion is jól tolja a titkos nőjével.

Miért, az mi okból fogott meg? Nevet
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6603 Dátum: 13 ápr 30, 19:08:36 »

Bírom a csajt, és izgulok értük... várom mikor buknak le, vagy mik lesznek még körülöttük, (remélem, hogy lesz Shaenak egy nagyon vagy jelentősebb háttérsztorija) ráadásul nem sűrűn kap meg egy törpe egy ilyen jó nőt.

Azért az hogy ott van folyamatosan képben/Sansa mellet és még mindig nem vágják hogy ő a szeretője Tyrionnak elég necces egy olyan helyen ahol mindennek füle van.

Naplózva
shiranai
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 979



WWW
« Válasz #6604 Dátum: 13 ápr 30, 20:47:47 »

Én nem azt akrtam mondani, hogy ez a legjobban megírt, hanem, hogy nekem ez tetszett a legjobban.Igaz rossz megfogalmazás volt a legjobban megírt kifejezés. Talán azért is tetszett, mert sokat változtatott Jon életszemléletén. Tyrion és Shae közel sem szerelmi történet, talán csak Tyrion zúgott bele a csajba. 
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 30, 20:52:53 írta shiranai » Naplózva


"Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor csak halottak és terhes nők lennének a világon."
"Minden emberi félelem alapja egy korábban becsukott ajtó, félig nyitva."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6605 Dátum: 13 ápr 30, 20:56:42 »

Ne lődd le a poént, ez csúnya spoiler volt. Nevet

Amúgy értem én, és igazad is van. Nem csoda, hogy ez tetszett legjobban. Igaz, én annyira nem kedveltem a vadakat, de tény, hogy nagyon sokat formáltak Jon személyiségén.
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6606 Dátum: 13 ápr 30, 22:08:22 »

Én nem olvastam a könyvet. Szóval ha ilyesmiről van szó azt nem tudhattam, max sejthettem, nah mostmár mégjobban érdekel ki ez a nő. Mosolyog

Azért igen, utálom ha spoilereznek. :<
Naplózva
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #6607 Dátum: 13 ápr 30, 22:57:41 »

Shae-val és a westerosi khm... szajhákkal kapcsolatban nem a háttérsztorijuk a legérdekesebb (azaz, hogy honnan jönnek), hanem az, hogy hová mennek Nevet

Amúgy nekem a Jon és Ygritte szál tetszik, különösen az eltérő kultúrák találkozása miatt. A vadakat is ezért kedvelem, Mance és Tormund  a kedvenceim közt vannak (sorozatban meglátjuk még azért hogy alakulnak).

Azért remélem a sorozat végéra Sansa megtalálja az általa óhajtott lovagját, akkor talán kapunk egy klasszikus szerelmi történetet Nevet

Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6608 Dátum: 13 ápr 30, 23:17:00 »

hanem az, hogy hová mennek Nevet

Azt csak Tywin nagyúr tudhatja. Nevet

Idézet
A vadakat is ezért kedvelem

Nekem a vadaknál kicsit sok volt ez a 'szabad nép vagyunk, nem tisztelünk senkit és nem irányíthat minket senki' szövegelés. Bár lehet csak azért, mert nagyon szeretem az egykori feudális világ rendjét és kultúráját, illetve nagyra tartom az hűséget. Ser Arthur Dayne, Hightower, Whent és a többiek ezért is nagyszerű lovagok a szememben. Az a fejezet például nagyon tetszik, mikor Eddard az első könyvben visszaemlékezik az ellenük vívott harcra, és elmondja, miket válaszoltak és milyen utat választottak még annak a tudatában is, hogy a háború elveszett. Mosolyog

Mance viszont tényleg tiszteletreméltó azért, hogy talán ő az egyetlen uralkodó, aki nem erőszakkal akart király lenni, és nem ráerőltette magát egy népre, hanem az adott nép választotta őt és tette királlyá.
Naplózva

viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #6609 Dátum: 13 máj 03, 15:52:42 »

Ha már trónok harca/tűz és a jég dala. Van olyan elvetemült, aki már megvette vagy esetleg tervezi megvenni ezt a szettet? Nevet
http://www.libri.hu/idegen_nyelvu/konyv/george_r_r_martin.the-lands-of-ice-and-fire.html

Én nagyon szeretném, 12db 60*90cm-s színes pószter van benne a világ térképeiről, de ennyi pénzért nem engedhetem meg magamnak. Neeem
Naplózva

Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #6610 Dátum: 13 máj 06, 05:37:02 »

Szerintem Tywin nem jó hadvezér, de még csak a harcban is gyenge.
Nem véletlen lett kiemelve hogy mindig CSAK a tartalék csapatokat vezeti a senkiházia Nevet

Ja és hogy a múltkorira válaszoljak, én akkor sem lennék kisujj meg varys barátja az udvarban, ha azon múlna az életem. Egy kis spoiler gyanú megint:
Ha a pók ennyire oda volt a targaryenekért, miért nem karolta fel danyt meg a 3. fejet? (akiről beszéltünk).
Ja és bedobok egy bónuszt, kit tartotok a legjobb harcosnak azok közül aki él?
Itt van pár alternatíva: Aero, Victarion, Mance, Barristan, Brienne, és még bárkit nevezhettek.
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6611 Dátum: 13 máj 06, 10:14:38 »

Részben felkarolta, nem hiába flangáltak Illyrioval. Persze a hátsó szándék is ott bujkált, révén ők csak másodhegedűsök voltak a terveikben.

A 3. fejről, sőt a másodikról sem tud senki. A háromfejű sárkány történetéről egyedül Rhaegar tudott, meg most Dany és néhány társa. De a személyazonosságuk rejtély. Ha meg Varys tudna is róla, akkor is magasról tenne rá, nem hiszem, hogy érdekelnék ilyen azor ahaios mesék. Neki csak az a lényeg, hogy a trónra ültessen valakit, aki majd csurrant-cseppent a maradékból.


Hmm, talán Barristan.
Victariont csúnya módon nem emelem ki, mert gonosz előítéletes vagyok, és utálom a Greyjoyokat. Mosolyog

Tommen most hogy megharagudna, amiért szeretett ser Lorasát meg sem említetted. Nyelvesít
Naplózva

Yamael
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1267



« Válasz #6612 Dátum: 13 máj 06, 17:10:05 »

Azért loras a habokba se volt soha, brienn is megleckéztette. Másrészt annyira virgonckodik mint egy félkezű a tapsolóversenyen.
Én is előítéletes vagyok, de kivételeket teszek: Utálom a lannistereket, de tyrion meg jamie marha rokonszenves. Ugyanígy vagyok az öreg nővel a tyrelleknél. Greyjoyoknál több jófej is van, pl victarion, asha. Mindenhol van üde színfolt, kivételt képeznek a freyek  Lehánylak
Naplózva

Felvonul a tenger népe: a cápa, a rája.
A reményhal meg utoljára
Jama-Dharma
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 235



« Válasz #6613 Dátum: 13 máj 07, 18:13:10 »

Kifejezetten örülök, hogy Olenna karakterét a sorozatban kicsivel jobban előtérbe helyezik mint a könyvben, ha Euronnal is ezt csinálják, teljesen elégedett leszek.

Legjobb harcos? Végül is Jaime is él még Nevet
Na jó, ha normális választ akarok akkor talán Sandor. Barristan meg Aero tudás és ügyesség tekintetében felülmúlják, de azért ők már csak öregszenek, habár még így is szoros lenne.
Naplózva

White Album Gently Weeps + Space Ripper Stingy Eyes
viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #6614 Dátum: 13 máj 07, 19:16:51 »

Sandor Clegane mint legjobb harcos? xD
Na te tuti nem olvastad a könyvet.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 439 440 [441] 442 443 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!