24 máj 04, 21:40:54 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 413 414 [415] 416 417 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277233 alkalommal)
0 Felhasználó és 30 vendég van a témában
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6210 Dátum: 13 feb 14, 21:27:11 »

Az angolra azért bántó a jó jelző. Minimum nagyszerű.  Nevet
Naplózva
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6211 Dátum: 13 feb 16, 14:03:28 »

Elkaptam a Viasat3 Sherlock spotját, és ilyen beszólogatósdit az Xfactor vs Megasztár óta nem láttam. "2-nél, több a 3!"
Naplózva
Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #6212 Dátum: 13 feb 16, 14:25:20 »

Óóóóó bakker eltűnt az a kritika is amit tegnap írtam -.- Nagyon jó. Na akkor még egyszer... >.>

Mini, hogy mondhatod arra a Sherlockra, hogy az jó? Áhh nem emlékszem mit írtam tegnap.... Na jó. Szerintem borzalmas. Kiszámítható, semmi Sherlockos nincs benne. Én elkezdtem nézni de egyből ki is hajítottam az ablakon izomból. Mi az, hogy olyan primitív volt a történet, hogy a rész felénél én már tudtam, hogy ki a gyilkos de az a szellemi fogyatékos Sherlock meg nem jön rá? Neki olyan dolgokra kéne rájönnie, amire mások 100 év agyalás után se... Tiszta szánalom.

Az Elementary-t is elkezdtem nézni (nem tévében, hanem felirattal letöltve) Nagy kétségekkel álltam neki, mert nő benne Watson (O_o) De kellemesen csalódtam. Sokkal inkább visszaadja a dolgokat mint az a nyomorék homár Sherlock amit linkeltél. Egyrészt nem lehet rájönni a rész elején, hogy mi a megfejtés, ki a gyilkos, stb másrészt szerintem Sherlock személyiségét is sokkal jobban visszaadja a maga kitekert modern módján.

Szóval Sherlock Nemyóó Akárcsak a Sherlock Holmes 2. Na az is egy ultra nagy rakás kaka volt. És még sokkal rosszabb a Sherlockodnál is. ikszdé

De mondjuk érhető a mostani generáció Győzikén nevelt tagjainak ez kell. Nekik ezek is bonyolultak. Igazi detektív sztorik. ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 16, 14:27:55 írta Ritli » Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6213 Dátum: 13 feb 16, 14:45:48 »

Az angol Sherlocknak nem az a célja, hogy klasszikus értelemben vett detektívtörténet legyen. Ha ezt várod el tőle, az olyan mintha azon derpegnél, hogy miért nem narancs ízű a banán.

Sherlock sokkal inkább character-study, illetve érdekes kísérlet egy kétszáz éves történet modern korba történő integrálására. A részek közben lévő nyomozás csak töltelék, sokkal fontosabb a megvalósítás (kapkodó kamera, az sms-ek és benyomások kiírása a képernyőre), a szereplők egymáshoz való viszonya, és hogy milyen utat járnak be (Sherlock-Watson kapcsolata) valamint, hogy hogyan gondolják újra a színészek és az írók az egyes karaktereket - Sherlock nem az novellákban, régebbi filmekben megszokott arisztokratikus lélek, inkább egy autista bunkó, Morirarty sem az a hidegvérű, Sherlockhoz nagyon hasonló nemes gonosz, aki a Final Problem-ban megjelent, hanem egy szociopata, Watson sem az a szolgalelkű sidekick, hanem saját érzésekkel, véleménnyel rendelkező figura, és így tovább.

Az Elementaryból csak egy fél részt láttam, az meg egy újabb tucatkriminek felelt meg, mint a CSI, vagy Gyilkos elmék, csak Sherlockal és (női) Watsonnal. Pont az hiányzik belőle, ami az angol sorozatból - a bevállalás, az újító szándék, a történetek újragondolása (ugyebár a Study in Pink, a Sudy in Scarlet szinte teljes újraírása, pár visszatérő motívummal, vagy akár a Hound of Baskerville is egy teljesen újragondolt verziója a Sátán kutyájának).
Naplózva


Ritli
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3514


Sarlatán


WWW
« Válasz #6214 Dátum: 13 feb 16, 14:57:47 »

Igen tehát azért abszolúte kiszámítható és azért nem zseniális Sherlock, mint ahogy kellene neki, hanem inkább egy szerencsétlen akinél még én is okosabb vagyok, mert a kapkodó kamera fontosabb. Akkor jó, megnyugodtam. Hümm-hümm Akkor a mellékes jelenetekben se állítsák be zseninek, ha közben egy tyúkeszű. bow
Naplózva

~ Ikertesó: Nikkie, Sevanna ~~ Szerető: Saei-chan ~
-Férj: Hiei-   -Gyermek: Minagi, hanii-   -Tanítvány: Flexee, Lille, A-chan-   -Vő: heo, drszabi-
-Pet: STM, drszabi (drCsigusz)-   -Unoka: Sabaku, Bogi, Rikan, Lina Lisana, Nn-chan-   -Szobalány: Éjfél-
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6215 Dátum: 13 feb 16, 15:39:31 »

Akkor a mellékes jelenetekben se állítsák be zseninek, ha közben egy tyúkeszű. bow
Tudod vakok között is a félszemű a király. ^^"
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6216 Dátum: 13 feb 16, 15:41:15 »

Nézi valaki az Utopiát? 6 részes brit sorozat, jövő héten vége lesz, elég érdekes problémát vet fel, simán mehetne vita topicba is akár , úgy hogy csak ajánlani tudom.

-SPOILER  (túlnépesedésre sunyiban elrejtett ételekben és vakcinákban anyag melynek együttes hatása az emberek sterilizációja hosszú távon)SPOILER-
http://www.sorozatjunkie.hu/2013/01/17/pilot-utopia/
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6217 Dátum: 13 feb 16, 15:53:26 »

Igen tehát azért abszolúte kiszámítható és azért nem zseniális Sherlock, mint ahogy kellene neki, hanem inkább egy szerencsétlen akinél még én is okosabb vagyok, mert a kapkodó kamera fontosabb. Akkor jó, megnyugodtam. Hümm-hümm Akkor a mellékes jelenetekben se állítsák be zseninek, ha közben egy tyúkeszű. bow

A Columboban a legelejétől kezdve lehet tudni ki a gyilkos és még azt is, hogy hogyan követte el a gyilkosságot. Akkor a te logikád szerint egy rossz krimi, és mit hülyéskedik az a szerencsétlenül félszemű öreg bugris, mikor Te már tudod, ki a gyilkos?  Mosolyog
A zseni része meg... House elvileg nem old meg olyan bonyolult orvosi eseteket, maximum nekünk tűnik úgy, mert furcsa latin szavakat mormolnak, mint tuberkolózis, meg satöbbi. Sőt volt egy rész, mikor egyszerűen csak meg kellett volna néznie a beteg hónalját és rájött volna, hogy pestissel van dolga. Ehelyett 40 percig nem jön rá a megoldásra, pedig elvileg egy zseni.
Doctor Manhattan, a Watchmen hőse elvileg egy isteni karakter, aki egy gondolattal életet tud teremteni, és nem jön rá, hogy ki követte el a gyilkosságokat, pedig szinte egyértelmű az olvasó számára, hogy Veidt volt.
A Doctor Who Doktora (aki egyébként Sherlock Holmesról mintáztak), sokszor baromi triviális dolgokra nem jön rá, pedig egy 900 éves zseni.

Még lehetne sorolni csak fölösleges. Az íróknak a történet szempontjából kompromisszumokat kell kötni. Mert ha a karakterük valóban olyan zseni, op lenne, mint amilyennek állítják, akkor a történetek fél percig tartanának. Ezt felróni egy történetnek baromság.
De a Sherlockban még mindig nem a nyomozás a lényeg.  Hümm-hümm
Naplózva


STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #6218 Dátum: 13 feb 16, 18:07:28 »

Megnéztem a felhöatlaszt, vagy mit. Nem volt nagy cucc, a beharangozás ellenére.
« Utoljára szerkesztve: 13 feb 16, 18:16:48 írta STM » Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #6219 Dátum: 13 feb 16, 18:23:53 »

Felhőatlasz tényleg fail volt, közhelyparádé giccsbe öltöztetve katarzis nélkül, szerintem senki nem fog rá emlékezni 1 év múlva Nevet
Naplózva
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6220 Dátum: 13 feb 16, 19:47:12 »

A zseni része meg... House elvileg nem old meg olyan bonyolult orvosi eseteket, maximum nekünk tűnik úgy, mert furcsa latin szavakat mormolnak, mint tuberkolózis, meg satöbbi.

És még azokat is sokszor helytelenül ejtik ki.
Naplózva

Zaraki Kenpachi
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488


Zaraki Kenpachi 11th Division Captain


« Válasz #6221 Dátum: 13 feb 16, 19:57:53 »

Tegnap írtam hogy a Csont nélkül című sorozatot nézem most az RTL-en és hogy milyen jól elvannak tatálva a szereplők figurái főleg Walter-rá, viszont nagy kár hogy a Leo-ot alakító színész Michael Clarke Duncan elhunyt. Van aki még rajtam kívül nézi?
Naplózva


                                                     Watashi wa aimu Juu Ichi Ban Tai Taicho Zaraki Kenpachi !
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6222 Dátum: 13 feb 16, 21:34:11 »

A House-t nem úgy kell nézni, hogy most nagy komoly Discovery Channel-re illő orvosi műsort vársz, csupán úgy, hogy nézed amint egy szerencsétlen ember tovább rontja a helyzetét, elveszít/elüldöz mindenkit maga körül, és ennek tudatában sem akar megváltozni, sőt, egyre nagyobb marhaságokat tesz (House vs. Cuddy háza), ám mégis van egy érző oldala, ami elő-elővillan, és a végére kapunk egy egész megható sorozatot az emberről, aki lemond az egész életéről, hogy a haldokló barátja mellett lehessen. A kórházas szál kb. annyit ér itt is, mint a Dokikban, a különbség, hogy itt azért valamennyivel valósághűbb, és komolyabb. Meg azért Hugh Laurie "picit" többet is keresett itt, mint John C. McGinley odaát.
Naplózva

Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #6223 Dátum: 13 feb 16, 22:54:34 »

És ki nézte úgy, mint egy komoly műsort? Pont arról volt szó, hogy nem az ilyen hibákat kell keresni egy műsorban, olvass vissza.

Egyébként meg igen, akkor kezdett esni a House nézettsége, mikor átment drámába. Nem annak indult, senki sem azért szerette. Többek között engem is ezek miatt nem érdekelt már igazán az utolsó pár évad.
Naplózva

viktor6665
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 806



« Válasz #6224 Dátum: 13 feb 17, 00:51:20 »

Dr House egyik kedvencem sorozatom volt, nekem csak Cameron hiányzott nagyon az új évadokból, persze dögös csajt mindig raktak  cserébe, de akkor se volt ugyanaz. Szerintem nem romlott a minőség, ez a 8évad pont elég volt, persze ismétlődések voltak, de soha nem untam. A született feleségekről pl ez nem mondható el(ami vicces mód ugyanakkor végződött ugyanúgy 8évaddal és még a befejezés is hasonló volt).
Naplózva

Oldalak: 1 ... 413 414 [415] 416 417 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!