24 máj 05, 02:08:21 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 407 408 [409] 410 411 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277491 alkalommal)
0 Felhasználó és 19 vendég van a témában
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6120 Dátum: 13 jan 18, 22:55:46 »

a folyamatos lassításokban.

Ez nekem is feltűnt, mivel herótom van tőle. Pl a 300 szerintem azért (is) egy vér szar film mert kb minden fontosabb akciójelenetet lassítanak. Watchmenben azért annyira nem zavart, de mondjuk ezerszer jobb történetről van szó, meg jobb filmről is. De én se szeretem ezt a lassítósdit.

Hugi egyébként olvasta a képregényt is, mondott is párat a változtatások közül. Ő nagy rajongója ennek a  történetnek.

Az viszont valóban egy nagy változtatás, mivel én alapra vettem - film alapján - hogy itt "igazi" szuperhősökkel van dolgunk, ha messze nem is annyira táposakkal, mint más történetekben.

Ami igazából tetszett benne az nem is annyira a történet, bár az is jó volt, hanem az egésznek a hangulata fogott meg, amiben a zenének is nagy szerepe van.

Én Ultimate Cut-ot néztem, ha jól tudom ebben a plusz időt főleg a rajzfilmes részek adják, ami egy képregény története a képregényen belül is. (A hajós részek) Igazából az a történet önmagában is nagyon jó volt, simán eladható lenne önálló műként is, bár a valódi értelmét nyilván csak a filmmel együtt nyeri el. Laterne szerintem érdemes megnézned az Ultimate-et, vagy ha nem akarod rá a 3 és fél órát, akkor nézz utána, ha jól emlékszem juhtubon fent voltak ezek a plusz részek összevágva.
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6121 Dátum: 13 jan 19, 03:05:05 »

Idézet
Abban úgyis több az utalás, kis geg és easter egg.
A magyar verzióban a képregény hátulján vannak kis jegyzetek, ahol mint a hasznos összefüggésekről írnak és Isten tudja miért, de írják azt is, hogy Rorschach a jobb kezén hordja az óráját. Ennek nagyon megörültem, mert én is. (Pedig jobb kezes vagyok.) Vége más is tudja, hogy kell normálisan öltözködni. Nevet
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6122 Dátum: 13 jan 19, 09:03:05 »

Belenéztem pár Ultimate Cut jelenetbe, a legtöbb fölösleges bővítés, viszont Hollis Mason halálán felhúztam magam. Ugye ő az eredeti Nite Owl, akihez Dan többször átjárt beszélgetni, filozofálni, kiönteni a lelkét. A képregényben pont az volt a durva, hogy ahogy egyre inkább ketyegett a Doomsday Clock, az emberek elvesztették a józan eszüket, és végül egy csapat piti bűnöző betört a házába és agyonverte a magatehetetlen Masont.
Erre mit látok az Ultimate Cutban? Ugyanazt a baromságot, amit a többieknél is. Betörnek Masonhoz, és az öreg, 60-70 éves faszi elkezd velük verekedni!!!!

Nem értem hogyan lehet ennyire rosszul megfogni egy történetet. Az egész Minutemennek az a lényege, hogy a szuperhősködés paródiái voltak. Tele voltak melegekkel, pszichopatákkal meg feltűnési viszketegségben lévőkkel. Ezért húztak maszkot. Nem tudtak verekedni, nem voltak jártasak szinte semmiben. Soha nem látjuk őket bűnt üldözni, talán egy képkocka volt arról, hogy Moloch-ot elverik de ennyi. Pont azért mert nem voltak igazán hősök, csak egy klub volt ahova eljárkáltak és beszélgettek. Az egyedüli közülük, aki komolyan vette a munkát az Rorschach volt, de ő azért mert egy szociopata, hősies tévképzetekkel, nem mellesleg egy náci. (Érdekes egyébként, hogy végül a legtöbb ember Rorschachot kedveli a legjobban, Moore egy az egyben utálta és ő is meglepődött ezen).
Naplózva


Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #6123 Dátum: 13 jan 19, 09:29:54 »

Pedig logikus. Mint küsőre mint belsőre karakteres. Kiáll az elvei mellett az élete árán is.  És a börtönös beszólása: Hát nem étitek? Nem én vagyok összezárva veletek. Ti vagytok összezárva velem. Az örökre a szívembe lopta magát, és gondolom a többi rajongóéba is. Nevet

Ami nagy hiba volt a filmben, hogy a képregényben odaláncolta egy csávó lábát a radiátorhoz és le kellett vágja a lábát, ha el akart szökni. Mindez ugye jóval a Fűrész film előtt volt, de a filmben máshogy oldották meg, hogy ne tűnjön lopásnak. Hát kapják be.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 19, 09:32:07 írta Gdat88 » Naplózva
Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6124 Dátum: 13 jan 20, 17:52:21 »

Sziasztok, tudnátok ajánlani valami jó kis akciós, természetfelettis sorozatot? Ebben a témakörben ezeket láttam/nézem, csak beértem már egy ideje: Doctor Who, Lost, Supernatural, Game of Thrones, The Walking Dead, Grimm.

Előre is köszönöm!
Naplózva

Éjfél
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2089



« Válasz #6125 Dátum: 13 jan 20, 18:05:01 »

Még esetleg tudom neked ajánlani a Once upon a time-ot.

Nekem nagyon bejött, fordulatokban gazdag.. és érdekes. Nézz utána.
Naplózva
Csibe
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 3430


Trafalgar D. Water Law


« Válasz #6126 Dátum: 13 jan 20, 18:41:24 »

Közben a hugommal már mi is kitaláltuk. Nagy rajongó ő ajánlotta nekem a Watchment. Mennyire egy jó film volt ez is.

Ne tudom megérteni, hogy egyeseknek mi tetszik azon a filmen, unalmas az egész, komolyan vehető hőskarakter egy szál se, kb egy óra után töröltem a gépről is...
Naplózva

Bull
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187



« Válasz #6127 Dátum: 13 jan 20, 20:29:16 »

Éjfél: Köszi szépen, akkor megpróbálkozok azzal, bár ahogy elnézem az sem egy nagy kaliberű történet még.. na mindegy, egy ideig biztos jó lesz, addigra meg remélem jön egy ongoing sorozatomnak a folytatása Nevet Köszöntem még egyszer.
Naplózva

Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6128 Dátum: 13 jan 21, 21:23:38 »

Én most nézem a BSG spin-offokat. Meg néha megnézem újra a legjobb jeleneteket. Nevet A Capricát érdemes megnézni? Arról azt olvastam, hogy egy kicsit olyan "szappanopera"-féleség, vagy micsoda. Ezt valahogy nehezen tudom elképzelni ebben az univerzumban.

Jah apám elkezdte nézni a Battlestart. ikszdé Múltkor említettem neki, hogy ezt nézem, és hogy fasza, erre ma mondja, hogy le is töltötte már, meg el is kezdte. Magyar szinkronnal... -.- úgy tűnik őt nem zavarják az ilyen csillagközi csillaghajó meg hasonló zseniális fordítások. De vicces volt hallani tőle ezeket a szavakat hogy cylon meg hasonlók. xD


Gondolkodom azon, hogy Bosszúállókat érdemes-e nekem letölteni és megnézni? Annyira nem érdekelnek a  szuperhősök, meg tartok attól, hogy nagyon belerondítanak a skandináv mitológiába, és nekem pont ez az egyik olyan világkép amit a leginkább tisztelek/szeretek. Szal könnyű felb*szni az agyamat a hülyeséggel. De ugyanakkor meg mindenki mondja, hogy nagyon jó film, érdemes megnézni. Nem tudom eldönteni. ikszdé
Naplózva
zitagirl
Legendás Sannin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 2571



« Válasz #6129 Dátum: 13 jan 21, 21:28:36 »

Én láttam a Bosszúállókat de többnyire csak harcolnak. Tömény agyzsibbasztás tud lenni.
Ha még nem láttad akkor ajánlom az Éhezők viadalát. Az tényleg egy jó film.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6130 Dátum: 13 jan 21, 21:29:59 »

Igazából az Avengers nekem nem tetszett, elég buta is és grandiózusabb történetre számítottam, Loki élvezetesebb mesterkedésével. Igazából az értéke inkább csak annyi, hogy az első olyan film, ami képes volt egy szuperhőscsapatot a filmre vinni, akiknek kidolgozott és összefüggő előtörténetet is gyártott, és erre a nézők is vevők voltak.

Viszont ajánlom az Ultimates 1-2 (a 3 nagyon szar) képregényt, az kvázi az Ultimate Marvel univerzum Avengers, vagyis Bosszú Angyalai csapata, eléggé érezhető, hogy a film is annak ismeretében készült. Gyönyörű rajzok vannak benne, és elképesztően badass. Igazán nagy háttértudás sem kell hozzá, ismerni kell a főbb karaktereket, de őket is elég jól bemutatja.
Naplózva


Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #6131 Dátum: 13 jan 21, 22:01:00 »

Köszi az infót, meggondolom ezta  filmet. Szerintem meg fogom nézni azért, hátha jó lesz egy nézésre, de még az is lehet, hogy tetszeni fog.

Laterneman, ez a képregény jónak hangzik. Viszont egy valamit nem vágok: az Avengers nem képregény adaptáció? Eddig úgy tudtam, viszont a szavaid alapján nincs ilyen közvetlen kapcsolat egy képregénnyel sem.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6132 Dátum: 13 jan 22, 06:22:04 »

Érdemes megnézni, mert látványos, csak nem szabad úgy nekiülni, hogy most egy szuperprodukciót fogsz látni. Popcorn movie.

A képregényadaptációk érdekes műfajok. Vannak olyanok, amik egy az egyben adaptálják az adott képregényt, hisz csak egy képregényről van szó, ilyen a Sin City, 300, Watchmen, de képregényuniverzumoknál már nem lehet egyetlen képregényt adaptálni. Bár nem teljesen jó példa, mert a DC-nél nincsenek különböző univerzumok, ott inkább külön történetek, de például a Dark Knight is vett át elemeket a Long Halloweenból, a Killing Joke-ból, és még sok más Batman képregényből.
A Marvel univerzum is ilyen, egy szuperhősnek több univerzuma van, például Amazing Spiderman, Spectacular Spiderman, amik sokszor fedik egymást, vagy egy történet a másikban folytatódik, de sokszor el is térnek egymástól. Általában a különböző univerzumokat külön kell kezelni.
Ez még inkább így van olyan crossoverekre támaszkodó képregényeknél, mint a Bosszú Angyalai, a tagok történetei más képregényekbe jelennek meg, mint magának a csapatnak a kalandjai.

A 2000-es évek elején hozta be a Marvel az új brandet, az Ultimate univerzumot, amiben szerették volna a klasszikus szuperhőseiket újragondolni, modernizálni. Az összes karakter története újraindult, és meg is változott sokszor.
Na és az Ultimates az Ultimate univerzum Avengers csapata (poén, hogy azóta van Ultimate Avengers is), és az Avengers film nem kicsit hajaz rá. Illetve nem tudom, hogy mennyire volt tudatos az egész Ultimates 1-2 írása, mert van egy olyan oldal, ahol a hősök (Cap. America, Iron Man, stb.) poénkodnak azzal, hogyha filmre vinnék őket, akkor kicsodát ki játszana, és pl. Nick Fury-t Samuel L. Jackson szerintük, ami így is történt - ráadásul az Ultimate univerzumos Nick Fury alapból egy az egyben Samuel L. Jackson, valószínűleg róla mintázták, és végül ezért is kérték fel a színészt, hogy játssza el a szerepet.
« Utoljára szerkesztve: 13 jan 22, 06:24:01 írta Laterneman » Naplózva


Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #6133 Dátum: 13 jan 22, 13:50:54 »

A Sin City nem 1 kötetes. Vagy az univerzumra érted az 1 képregényt? Ha igen akkor sajnálom , h kukacoskodtam.
Naplózva
Laterneman
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Válasz #6134 Dátum: 13 jan 22, 13:54:10 »

Igaz, rosszul fogalmaztam. Tehát olyan képregények, amelyeknek általában nincs folytatása, hanem egyetlen történetet mesél el, akár több megjelenésben.  Mosolyog
Naplózva


Oldalak: 1 ... 407 408 [409] 410 411 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!