24 máj 05, 02:16:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 377 378 [379] 380 381 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277495 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #5670 Dátum: 12 júl 07, 06:10:33 »

Sebhelyesarcú tényleg nagyon jó film, de szerintem nem a színészi játék miatt. ^^" Al Paciononak azért voltak jobb alakításai, de maga a film sokszor nézhetős és felejthetetlen.
Amerikai História X egy balul sült propaganda szerintem, de ettől még elismerem, hogy nagyon jó film és Edward Norton jól játszotta a szerepét.
Ragyogás azon kevés ténylegesen jól sikerült King adaptációk egyike. Világörökség része is lehetne. Nevet
Nagymenőket még nem volt időm megnézni, arról nem tudok véleményt nyilvánítani.
Száll a Kakukk Fészkére egy nagyon jó film, és ha valahol... Hát itt nagyon odab**** a színészi játék. kacsint Egyik kedvenc Nicholson filmem és a könyv is már ezer éve a várólistámon van, csak lusta voltam elmenni könyvtárba. xD
Egy asszony illata... Klasszikus, érdekes monológokkal. Mosolyog
Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5671 Dátum: 12 júl 07, 11:49:39 »

Szerintem jól elsült propaganda az Amerikai História, mert nem köpi szembe a nézőt. A többi antirasszista film azt mondja, hogy nincs is baj, a négerek tökéletesek és a nácik meg vérben forgó szemű gonosz állatok.
A história, meg pont azért zseniális, mert megmutatja, hogy miután Derek megtért, akkor is maradnak bűnöző négerek és nem lett vége ennek a társadalmi problémának. De nem a niggersége miatt kell elítélni őt hanem a bűnözés miatt.

Láttam egy olyan rasszizmus elleni filmet is, hogy egy fordított világban éltünk, a niggerek voltak a a civilizáltak, a fehérek meg a bűnözők, a műveletlen alja nép, aki nem kapott munkát se meg ilyenek. Na az valami szánalmas volt. Hiába néztem, egyszerűen tudom, hogy ez sosem lesz így. Nekünk van kultúránk ők meg azért viselkednek így, mert nekik olyan kezdetleges, hogy abból csak káosz lesz. Aki azt mondja, hogy nincs alapja a rasszizmusnak az csak a homokba dugja a fejét.

A film is erről, hogy igenis van baj a négerekkel, de nem biztos hogy a nácizmus a legjobb kezelésmód rá. És ez nagyon imponál nekem, hogy nem nézik hülyének a nézőt. Minden más rasszizmus elleni film elfelejti megemlíteni, hogy tényleg sokkalta nagyobb arányban bűnöznek mint a fehérek.
Naplózva
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #5672 Dátum: 12 júl 07, 12:02:20 »

A jövő héten megyek megnézni a fejvadászokat remélem. Van róla esetleg valami vélemény? Mosolyog
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
Krieg
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1172


Never lost a fair game - or played one.


« Válasz #5673 Dátum: 12 júl 07, 12:04:49 »

Én mondjuk a Sebhelyesarcúról úgy mondtam ezeket, hogy nem nagyon láttam még más Pacino filmet, a Keresztapa kivételével. :) Abból is csak az első részt.
Az Amerikai História X is tervben van egy ideje, csak sose kerül sorra valahogy. :D Még mindig van vagy 8 filmem, ami megnézésre vár, azok közül random módon választom ki az aktuális alanyt. :D
A Ragyogásra egyébként nagyon kíváncsi voltam, leginkább Nicholson miatt, aki még mindig a kedvenc színészeim közt van. Tetszett a film, a végkifejlet kivételével. Attól valami sokkal ütősebbet vártam, így sajnos csalódottan kellett felállnom a székből végülis. :D A többi része jó volt egyébként, átjött a hangulat, meg minden. Csak a végéért nagy kár - szerintem.

Az Egy asszony illatát nekem is ajánlották már, majd valamikor lehet sorra kerül. Nekem azt a jelenetet emelték ki, amiben a világ legszebb szaváról beszélgetnek. :D (remélem nem keverem valami más filmmel)

Egyébként én mindig angolul nézek filmeket, angol felirattal. Olykor leveszem a feliratot, hogyha viszonylag érthetően beszélnek benne. :D Nem mintha bajom lenne egyébként a szinkronnal, de az eredeti azért mégis jobb. :) Ha meg van választási lehetőség, a jobbat választom. ^^

Tegnap este egyébként az Aranyszem című filmet néztem, mint életem első James Bond filmje. Nekem tetszett, ilyen kis esti szórakozással egybekötött pihenésnek tökéletes volt. :D Most pont megvolt a hangulatom egy ilyen filmhez, amiben nem kell mögöttes tartalmat keresni, nem kell értelmezni, csak simán nézed ami történik, és várod a végkifejletet. :D Elég hamar elröppent a 2 órás játékidő, és jól is szórakoztam közben. Ennek hatására tervbe vettem a Mr. No c. szintén James Bond filmet. Ez még Sean Connery-féle Bond, rá is kíváncsi vagyok.

Utolsó mondatban pedig annyit kérdeznék csak, aki látta, mi volt a véleménye a Jó, a Rossz és a Csúf-ról? Régóta szeretném megnézni, leginkább a magas IMDb-s pontszáma miatt, de valahogy ez a vadnyugat-téma engem sose vonzott, csak nagyon kíváncsi vagyok, mitől lehet ilyen jó. :)
Naplózva
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #5674 Dátum: 12 júl 07, 12:09:46 »

A Jó, a Rossz és a Csúf még a westernek között is nagyon jó. Én láttam és nagyon tetszett. Néhol poénos, eseménydús, tele rejtélyekkel. Jók a színészek, összetettek a karakterek és tökéletes a western hangulat is. Szóval csak jót tudok mondani róla Nevet Szerintem nézd meg mindenképpen Nevet
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5675 Dátum: 12 júl 07, 12:17:08 »

Rég láttam már ezt a filmet, de annyit fűznék hozzá, hogy, ha azt látod egy filmnél, hogy Ennio Morricone a zeneszerző, akkor szinte garantált, hogy a film kielégítő szórakozást fog nyújtani.
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Lina Lisana
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1059

FTfan meg még sok más :D


« Válasz #5676 Dátum: 12 júl 07, 16:04:08 »

Ja igen a zenét kifelejtettem  smirksweat Szóval összességében nagyon jó.
Naplózva



 Család: Anyu~Hanii Apu~drszabi drága hugicám~Adri Nagyi~Ritli-sama Nagypapi~Hiei Én kicsi pokemonaim~Kirito&Hidetada
Mester~tia-sama bow
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #5677 Dátum: 12 júl 07, 19:53:27 »

Szerintem jól elsült propaganda az Amerikai História, mert nem köpi szembe a nézőt. A többi antirasszista film azt mondja, hogy nincs is baj, a négerek tökéletesek és a nácik meg vérben forgó szemű gonosz állatok.
A história, meg pont azért zseniális, mert megmutatja, hogy miután Derek megtért, akkor is maradnak bűnöző négerek és nem lett vége ennek a társadalmi problémának. De nem a niggersége miatt kell elítélni őt hanem a bűnözés miatt.

Láttam egy olyan rasszizmus elleni filmet is, hogy egy fordított világban éltünk, a niggerek voltak a a civilizáltak, a fehérek meg a bűnözők, a műveletlen alja nép, aki nem kapott munkát se meg ilyenek. Na az valami szánalmas volt. Hiába néztem, egyszerűen tudom, hogy ez sosem lesz így. Nekünk van kultúránk ők meg azért viselkednek így, mert nekik olyan kezdetleges, hogy abból csak káosz lesz. Aki azt mondja, hogy nincs alapja a rasszizmusnak az csak a homokba dugja a fejét.

A film is erről, hogy igenis van baj a négerekkel, de nem biztos hogy a nácizmus a legjobb kezelésmód rá. És ez nagyon imponál nekem, hogy nem nézik hülyének a nézőt. Minden más rasszizmus elleni film elfelejti megemlíteni, hogy tényleg sokkalta nagyobb arányban bűnöznek mint a fehérek.
Nos, viszont, ha Derek helyzetét nézzük akkor azt láthatjuk, hogy van egy ideológia, a neonácizmus, amit elítéltet a rendező a nézővel azzal, hogy rávilágít, mennyire elfajulhat. Aztán jön egy olyan periódus a börtönben, ahol nyomatékosítja a nézővel, hogy bizony ezek a kopaszok, tényleg nagy szemétládák és lám csodák csodájára, Derekünk a negroval spanol le, aki megmenti az életét a sitt további részében. Eddig az én szemléletem és a rendező zsidó származása alapján a film lényege, hogy a nézővel elítéltesse a neonácikat. Nos igen, ez szép és jó, de pont a vége az ami tönkreteszi ezt az idillt, mert látjuk, hogy a néger srác szinte ok nélkül öl. Legalábbis egy beszólás racionálisan nem ok az én értelmezési tartományomban. xD Így a nézőt most igen, "gondolkodóba" ejti, hogy ez a neonácizmus most tényleg, mennyire jó vagy rossz, az afroamerikaiak mennyire jók vagy rosszak. Jobban átgondolva igazad is van, hiszen papírformát tekintve az a jó propaganda film, ahol a nézőre hagyják és nem tuszkolják a kérdésre a választ. Nekem csak az a bajom, hogy nincs választási lehetőségem a filmben, hiszen mindkét lehetőségben ott rejlik a csapda, és nekem kellene kitalálnom, hogy mi lehet az a köztes ideológia vagy filozófia, ami megoldást talál a kérdésre.

Utolsó mondatban pedig annyit kérdeznék csak, aki látta, mi volt a véleménye a Jó, a Rossz és a Csúf-ról? Régóta szeretném megnézni, leginkább a magas IMDb-s pontszáma miatt, de valahogy ez a vadnyugat-téma engem sose vonzott, csak nagyon kíváncsi vagyok, mitől lehet ilyen jó. Mosolyog
Ha nem szereted a Western filmeket, akkor ne nézd meg.
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5678 Dátum: 12 júl 07, 20:19:31 »

Én nem láttam ezt a filmet, de a leírtak alapján megkaptad a megoldást. A gondod abban rejlik, hogy nem a megoldást akarod megtalálni, hanem a két adott lehetőség közül akarsz választani. Szerintem ez is rámutat arra amit a film mutatni akarhatott. Nem akarnak már az emberek saját döntéseket hozni, egyszerűbb, ha a felkinált opciókat tanulmányozzák. De mi van akkor, ha mindkettő rossz? Itt leragadnak és mivel döntésképtelenné válnak ami által az élményt sem tudják feldolgozni, így egyszerűen nem foglalkoznak a kérdéssel.
Szerintem a legegyszerűbb, ha nem vetődik fel benned a választás kényszere, miszerint rasszista vagy antirasszista legyél-e. Egyszerű, egyik sem. Emberek vannak csak, hogy ki milyen az nem számít, nem a származásától függ, hanem az életében kapott ingerek milyenségétől és mennyiségétől, na meg persze a környezetétől. Ha beléd súlykolják, hogy gyilkos vagy, akkor ok nélkül is ölni fogsz. Mit veszíthetnél? Úgyis mindenki gyilkosnak tart. De, ha azt választod, hogy ez nem igaz és őszintén nevetsz rajta, akkor bárki lehetsz, legkönnyebben önmagad. Nevet
Persze ennek lehet, hogy semmi köze a filmhez, de nem hiszem, hogy mindenképpen választás elé akart állítani, egyszerűbb úgy változtatni az emberek mentalitásán, ha hagyod, hogy ő jöjjön rá a megoldásra. Mondjuk ehhez egy kérdés elé kell állítani, aki akarja az meg úgyis megtalálja a kibúvót ami nem mindig negatív jelentéssel bír.


Ha már úgyis filmek, akkor pont most megy a The Last Castle avagy Az utolsó erőd a TV-ben. Nekem az egyik kedvenc filmem. Látta már valaki? Véleményeket szívesen olvasnék róla.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 07, 21:25:38 írta heo » Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Ishida
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3704



« Válasz #5679 Dátum: 12 júl 07, 22:49:41 »

Sebhelyesarcú megy a Story4 csatornán. :'D Milyen furcsa "véletlen"...
Naplózva
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #5680 Dátum: 12 júl 07, 22:57:03 »

Nincs ilyen csatornám... Mindegy, majd megnézem máskor, egyszer úgyis meg kellene.  smirksweat
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5681 Dátum: 12 júl 08, 00:49:16 »

Nem arról szól, hogy elítéljék a nácikat. Egyes nácikat, nagyon is emberinek és szerethetőnek mutatnak be (Meg valami olyan szinten menőnek, hogy az valami fantasztikus. Nevet ) és a végén a gyilkosság is erre utal, hogy érthető, hogy miért nácik a nácik, de nem éri meg annak lenni, mert csak még több gyűlölet lesz.

Pont az a szép ebben a filmbem, hogy úgy van a nácizmus ellen, hogy nem ítéli el a nácikat, nem nézi le őket és nem kényszeríti őket semmire. Csak bemutatja, hogy lehet máshogy is gondolkodni. És szerintem itt kezdődik a liberalizmus, nem a fröcsögő szájú antifasisztáknál, akik utálják a nácikat. Utálnak egy csoportot, mert azok utálnak egy csoportot. Mivel jobbak akkor a náciknál az antifasiszták? Semmivel. Ez a film, csak az elfogadásról szól. Nem kell utálni sem a nácikat, sem a négereket és élje mindenki az életét.
« Utoljára szerkesztve: 12 júl 08, 00:58:50 írta Gdat88 » Naplózva
Nikuccia
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 2210



« Válasz #5682 Dátum: 12 júl 08, 01:05:37 »

Szerintem abból a filmből ez volt a legkirályabb jelenet. Annyira menő volt itt Edward Norton, csak úgy áradt belőle a menőség. Nevet (Mind profi színészből, mind büszke neonáciból)
Ez a kép örökre beleégett a zagyamba. xD

Naplózva
Gdat88
Az NKW Fórum nyertese
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 7663


A legrégebbi Fórum Isten.


« Válasz #5683 Dátum: 12 júl 08, 01:06:24 »

Jaja. Ez a filmtörténelem egyik legmenőbb jelenete volt. Nevet
Naplózva
Aes Sedai
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 11452



« Válasz #5684 Dátum: 12 júl 08, 21:19:36 »


Kösz, Gdat ezt a leírást. Régóta szemezgetek már ezzel a filmmel, NS körökben meg még eléggé alapműnek is számít. Csak sose tudtam eldönteni, hallottam róla jót is, rosszat is, de most eléggé meghoztad a kedvem, ha nem ilyen tipikus egyoldaú cuccról van szó. Asszem amint lesz időm, meg fogom nézni.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 377 378 [379] 380 381 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!