24 máj 04, 21:52:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 308 309 [310] 311 312 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277240 alkalommal)
0 Felhasználó és 23 vendég van a témában
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #4635 Dátum: 11 jan 13, 12:12:36 »

Az azonosulással egyetértek, meg rengeteget lehet belőle tanulni a mindennapi életről Nevet pl: Barney tökéletes hete !

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_f8JTS4brVk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_f8JTS4brVk</a>

Bang! Bang Bangity Bang !!!

samdav: nos valójában Link paródiája lenne a Legend Of Zelda-ból:D ( jó régiii játéékk )

én a piratebayről töltöttem le az összes évadot egybe, maxon jött a torrent nem volt vele bajom.
Naplózva
Spike
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #4636 Dátum: 11 jan 14, 23:15:06 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wSABqdA0cFo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wSABqdA0cFo</a>

Hát azóta az én fejemben is ez a szám megy, ha valaki telepatikusan szeretne üzenni bármit is. Mosolyog
Naplózva
Sassy
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Válasz #4637 Dátum: 11 jan 15, 02:02:02 »

Magyarul ratyi és nem jönnek át a poénok. A hangok meg idegesítőek.
Plusz igényel valamilyen szintű azonosulást sztem. Ha egy-egy probléma, életszakaszra vonatkozó esemény, amivel foglalkoznak még nem jött el nálad, akk talán azért nem láv:D

((((és Ted hasonlít a szerelmemre, amitől kicsit olyan, mintha őt nézném:p de nyálasan hangzik:D)))))

... -.-' Nem akarok felesleges köröket lefutni. Egyszerűen csak nem tettszik a sorozat és kész Mosolyog én TBBT fan vagyok. Megnéztem ebből pár részt, nem tetszett, ennyi. Nevet Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz Mosolyog És szntem semmi köze ahhoz, hogy milyen életszakaszon tartok, annak hogy milyen sorozatot szeretek Nevet ez nyilván az ízléstől függ...
És ne haragudj, de egy kicsit úgy jött le a kommentodból, mintha kevesebb lennék, azért mert ezt a sorozatot nem szeretem...
Naplózva

UT 2004 <3

"Ön és közveszélyes kocka"

-- Boom lay Boom lay Boom -- Ördögi
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4638 Dátum: 11 jan 15, 08:08:58 »

Kérem, ne kezdjünk itt vitába arról, nézhetünk-e má magyarországon magyart szinkronnal egy szerencsétlen sorozatot. Nyílván angollal töbebt láttál. Van ebben egy ksi adag a sznobizmus egy vállfajából is...
Persze, más egy karakter más hanggal, az is hozzárak, elvesz*, elvesz, de itt például határozottan jobban bejön a magyar szinkron.
Nem mintha én amúgy problémáznék ilyesmin, ami megvan magyarul egy sorozatban azt úgy nézem,  ami angolul, azt felirattal, és alig érzem meg a váltást.


*hasonló a műfordítás is. Tessék átfutni Blake The Tigerét, aztán a magyar fordítások hadát. Nekem Kosztolányié jön be a legjobban, a sajátos hangulatával. Jobb mint za eredeti? Nem. Az jobb? Nem. Más? Ja, hát aztán?


Ami meg azt illeti, hogy bejön-e, érted-e, átérzed-e... uyganmár, a beléeérző készséggel is rendelkező embereknek nem kell a sjaát tapasztalatához kötnie amit lát, képes anélkül is rednesen átérezni a heléyzetet. Most komolyan, szerintem itt kevesen nem olvassák a Narutot. Harcoltál már a világbékéért rashenshurikenekkel? AKko' meg nem rétem, hogy jöhet be, kizárt, hogy érzel belőle valamit... kivéve ha rendelkezel némi érzelmi intelligenciával, és képes vagy átlátni, megélni amit olvasol/nézel.


Öhmm.. és Zemori, ha elragadtattam volna magam, az nem neked szól, ez nem lezs könnyű, de vedd ezt figylemebe, és ne vedd ezt az indulatot támadásnak, csak már marha sokat bosszankodtam mind két kérdésen....


szerk.: Ettől függetlenül, tök objektívan, a HIMYM bármikor alázza a TBBT-t. Nevet Pojén
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 15, 08:11:50 írta STM » Naplózva
Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #4639 Dátum: 11 jan 15, 08:54:07 »

Micsoda hisztis egy banda. Nem volt abban a hsz-ben semmi. Úgy néz ki szerettek sértettnek lenni.
Egyébként a TBBT is ott van a szeren:D Sosem tudom eldönteni,h melyikkel kezdjem, mikor megvannak az új részek, mert egyformán jók.

Egészségetekre, ha most ezen is elkezdetek filozofálni. Én inkább csinálok valami mást.


És jó reggelt:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5ZfQiDrs8bc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5ZfQiDrs8bc</a>
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4640 Dátum: 11 jan 15, 08:57:53 »

Nem sértett voltam, részemről csak bosszús. De nyílván nem (csak ikszdé) miattad, csak a sok-sok hasonló vélemény okozta apró bosszúságokra reagáltam egyben.

A video meg mintha csak rólam szólna Nevet
Na jó, legalábbis az első pár perc...
...meg a vége.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 15, 09:03:47 írta STM » Naplózva
Mifune
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 19


« Válasz #4641 Dátum: 11 jan 15, 13:44:35 »

Az a gond szerintem már ez is divat lett, hogy sznobizmusnak nevezzük, azt ha valaki elismeri, hogy eredeti hanggal egy-egy sorozat jobb, mint magyar szinkronnal. (Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet ez bárkinek a véleménye, a Te véleményed, hiszen lehet a természetes véleményed is, de manapság egyre többen meg ezt szajkózzák és szerintem alaptalanul..)
Mindkettőre lehet példát találni. Ok. Nyilván nem olyan borzasztó az Így jártam anyátokkal magyarul sem, sőt néha meg is nézem a CC-on, de sok jobban átjönnek a karakterek pl. Ted és Barney esetében a saját hangjukkal! Egy-egy rossz magyar hangsúly agyon tudja ütni egy legendás (Mosolyog) jelenet csattanóját. Egyébként minőségi a fordítás, humor terén is, a sorozatban, de természetesen ha valaki az elejétől angolul követi és úgy összehasonlítja a hangokat, nem mondom, hogy nem háborodhat fel jogosan néha, hogy "mi ez a szar?".

Vannak még ilyen sorozatok, amik angolul jobban ütnek szerintem. Legjobb példa: Californication.
Egyszerűen magyarban nem jön át Duchovny rezignált, laza, kőbunkó stílusa ahogy beszél!! Pedig úgy kezdtem el a sorozatot, hogy na meghallgatok jeleneteket először angolul meg magyarul és majd eldöntöm most az elején. Fényévekkel jobb az eredeti!
Persze ez csak az én véleményem. És ezzel nem állítom azt, hogy nem szeretem a magyar szinkront. Mosolyog Filmeknél világverően jó szinkronokat tudunk csinálni pl. Bud Spencer-Terence Hill filmek, Karib-tenger kalózai (hát Jack magyar hangja simán elveri JD igaziját nálam:D) és még sorolhatnánk persze.

u.i.: TBBT? Aú.
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 15, 13:45:31 írta Mifune » Naplózva

"Victory is reserved for those who are willing to pay it's price." - Sun Tzu
samdav
Moderátor - DB részleg
***
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 8876


Shokugeki no Sam D. Av


WWW
« Válasz #4642 Dátum: 11 jan 15, 13:58:44 »

Az azonosulással egyetértek, meg rengeteget lehet belőle tanulni a mindennapi életről Nevet pl: Barney tökéletes hete !

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_f8JTS4brVk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_f8JTS4brVk</a>

Bang! Bang Bangity Bang !!!

samdav: nos valójában Link paródiája lenne a Legend Of Zelda-ból:D ( jó régiii játéékk )

én a piratebayről töltöttem le az összes évadot egybe, maxon jött a torrent nem volt vele bajom.
Ismerem a Zelda nevű játékot Mosolyog de akkor én is onnan szedem le Nevet
Naplózva

Tiszteletbeli szüleim: Aemy & Gabor-sama Mosolyog  Az úrnőm: Zoé-hime Nevet  Kami-samám: Orph D.eus bow Húgom: Zizi100
 Testvéreim: Cart, Hiei, Tapion, Th Mesterem:  Chakra \"The anime Gintama\'s goal is become the King of the Samurai!\" Nevet
\"Money makes the world go round.\" Mosolyog
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #4643 Dátum: 11 jan 15, 14:42:50 »

TBBT= The Big Bang Theory

kocka nerd sorozat első három évad jó is volt de ez a negyedik...befulladt teljesen. Monoton lett, egyenlőre nem tudnak újítani és már a Sheldon-os poénok is inkább fárasztóak és erőltetettek mint viccesek, a tizenvalahány rész ami eddig kijött a negyedik évadból, csak az utolsó kettőn tudtam röhögni hát ide is eljutottunk... változtatni kéne vmit mert ez így nagyon monoton..és elvileg még lesz 3 évada , majd meglátjuk Nevet

hát igen Hank Moody-t szerintem senki se tudná visszaadni hogy hiteles egyen Nevet Mádááfákáááááá

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=AgX-fKE6cJg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=AgX-fKE6cJg</a>
Naplózva
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4644 Dátum: 11 jan 15, 16:50:25 »

Tudjátok, minek sokkal jobb a magyar szinkronja azt eredetinéL? Simpsonéknak. Különösen mr. Burnsnek. Na, jó, maradjunk annyiban, hogy neki ikszdé
« Utoljára szerkesztve: 11 jan 15, 16:56:53 írta STM » Naplózva
gman
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7507



« Válasz #4645 Dátum: 11 jan 15, 17:02:55 »

Azért Moe-nak is jó a szinkronja
Naplózva
Mifune
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 19


« Válasz #4646 Dátum: 11 jan 15, 17:34:29 »

Tudjátok, minek sokkal jobb a magyar szinkronja azt eredetinéL? Simpsonéknak. Különösen mr. Burnsnek. Na, jó, maradjunk annyiban, hogy neki ikszdé

Ja, mondjuk én amiket kiskoromban szerettem azokat nehezen tudom összehasonlítani így felnőtt fejjel már az eredetivel. Mosolyog Ilyen a Dragon Ball Z esete is, lehet sokak szerint jaj japánul, stb. nézi egy igazi rajongó, de én mivel általános iskolában a tévében úgy néztem, ahogy .. nem is jönnek már át a karakterek eredeti hanggal. ikszdé

Simpson család is ez az eset nálam. Mosolyog
Naplózva

"Victory is reserved for those who are willing to pay it's price." - Sun Tzu
heo
Shinobi no Kami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4496

Fényhozó


« Válasz #4647 Dátum: 11 jan 15, 17:49:38 »

Nálam ebbe a kategóriába tartozik a Kaliforniából jöttem, meg a rém rendes család, már nem tudom megszokni angol szöveggel.
A kedvenc angol monológom gyerekkoromból:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=0lTBUDBq8xw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=0lTBUDBq8xw</a>
Naplózva

<Feleségem: Mini-chan Ámor> <Gyermekeim: Sabaku, M. Bogi, Rikan> <Anyósom, tiszteletbeli fogadott anyám: Ritli-sama>
<Az én pici szarvasom: Flexee> <Tanítványaim: Zizi100, drszabi, shidori93>
STM
Shinobi no Megami
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 4579

Alkalmilag felbukkanó kísértet


« Válasz #4648 Dátum: 11 jan 15, 18:15:19 »

Nem tudom, mit mondhatnék, de ahogy megláttam ezt a jelentet írnom kellett Nevet
Viszont magyarul ez is sokkal betegebbnek tűnik/tűnt valahogy nekem. Mennyit néztem én ezt Nevet
Naplózva
Mifune
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 19


« Válasz #4649 Dátum: 11 jan 15, 18:37:18 »

Milyen sorozatból van ez az állatság?  Pirul
Naplózva

"Victory is reserved for those who are willing to pay it's price." - Sun Tzu
Oldalak: 1 ... 308 309 [310] 311 312 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!