24 máj 05, 08:41:51 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277770 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Gabesz
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7459


« Válasz #3915 Dátum: 09 júl 29, 15:39:22 »

...

Egyébként a 'túlfordítások' ikszdé már elég régóta a magyar filmipar(?) részét képezik... Gondoljunk csak a Cápa című filmre, aminek az eredeti címe: Jaws, ami ha jól tudom, annyit tesz állkapocs, vagy valami hasonló... Az pedig, hogy ennyire 'túlfordítják' a címeket is, egyáltalán nem arra épül szerintem, hogy a címből megérti-e a néző, hogy miről fog szólni a film stb... A magyar nyelvben rengeteg jövedék szavunk van, amiket átvettünk más nyelvekből, többek között az angolból is. A másik pedig, hogy ha már a címet is ennyire félrefordítják, akkor abban sem bízhatunk, hogy tényleg azt mondja-e, amit kellene neki...

Hallottál már a beszélő cím fogalmáról? Hát bevallom én is régen... (Anno média ismereten hallottam ilyesmit)
A címnek a filmről kell szólnia, és kb 1 mondatban elmondania hogy miről szól a film... Na és a leglényegesebb hogy figyelem felkeltő legyen...

Nos egy olyan címre a kutya se kapja fel a fejét, hogy Ugró... Jaa biztos valami olcsó harmadosztálybeli művészfilm...
A Hipervándorra meg mindenki Hűűű biztos jó film...

Na ennek is megvan a marketing szerepe a filmiparban, nem segghülye emberek találják ki a import filmek magyar címeit... Mosolyog
Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #3916 Dátum: 09 júl 29, 16:03:21 »

Lehet, hogy nem... De gondolom ez igaz a külföldi kollégáikra is, akik kitalálták az eredeti címet. Nem vagyok otthon a filmiparban. Ahhoz képest, hogy a magyar nyelvet mennyire szépnek tartják, eléggé szembetűnik, hogy szépsége és sokoldalúsága ellenére nem képesek egy rendesen lefordított címet is akár kitalálni. Abban igazad van, hogy a címre rögtön előítéletei vannak az embernek. De erre szolgál a reklám, amibe figyelemfelkeltő jelenetek tömkelegét tehetik be. Ha tényleg nem "valami olcsó harmadosztálybeli művészfilm", akkor van pénzük ilyen luxusra, mint reklám. De egyébként nem az a lényeg, hogy miért írják át a címet. De vannak bizonyos félrefordítások, amiket már bizony nem lehet a marketing számlájára írni...
Naplózva
rondár
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1739


"There can be only One."


« Válasz #3917 Dátum: 09 júl 29, 16:38:18 »

Azért azt tegyük hozzá hogy máshogy működik az amerikai és máshogy a magyar piac. Mosolyog Pl. a Jumperről az amerikaiaknak nem feltétlenül az Ugró jut eszükbe. Lehetséges hogy van valami szleng szavuk, amiről a Jumperre asszociálnak, vagy lehetséges hogy nem pont teleportálás jut eszükbe, hanem időugrás is lehet akár, vagy valaki aki beleveti magát valamibe. Mosolyog Amennyiben megmarad egy filmnek az eredeti címe, az annak köszönhető, hogy a forgalmazók ragaszkodtak hozzá. (Vicces is lenne ha például a PC játékokat lefordítanák magyarra. Nyelvesít )

A regényadaptációkról pedig annyi a véleményem,  hogy vannak jók és vannak kevésbé jók. A magyarok például egész jó kis regényadaptációkat csináltak régebben. Mosolyog Ellenben nem rég néztem meg a Csillagpor című filmet, miután a könyvet elolvastam. Aláírom hogy nem a könyvet szeretném filmen viszontlátni, de azért könyörgöm... ne változtassák meg benne a karakterek jellemét és a befejezést. X'D
Naplózva


"Mindezek a pillanatok elvesznek az időben, mint könnycseppek az esőben."
Saphira
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6663



« Válasz #3918 Dátum: 09 júl 29, 16:55:03 »

...ugyan mély nyomokat nem is hagyott bennem. Egyedül Daniel irritált benne, de nyilván nem fognak főszereplőt cserélni.

Ja, bennem sem hagyott mély nyomot. Ahhoz képest, hogy a régebbi részeket mennyire szerettem. De az annak is betudható, hogy akkor még kisebb voltam, és azóta változtam. Hmm, a filmek rovására változtam, mert mostanában egy sem köt le!  Ohh My God Pedig régen hogy szerettem órákat a filmek előtt ülni... Szomorú Vagy annak, hogy akkor még nem tudtam az egész sztori befejezését.

Igazából tetszett a 6. rész. Tom Denem szenvtelen beszéde volt a legjobb benne.  Hümm-hümm Meg persze volt egy-két nagyon jó poén is. Dumbledore tüzes színjátéka is nagyon tetszett, habár én úgy gondolom, hogy elég lassan indult be a történet, így kevés idő maradt a végkifejletre. Meg azért lehetett volna még pár dolgot beleerőszakolni a könyvből. De amúgy különösebb gondom nem volt vele. Vagyis volt: az mint neked. Daniel. -.- Bár ezt már leírtam egyszer azt hiszem...
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 29, 16:56:05 írta Saphira » Naplózva

mates07
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Válasz #3919 Dátum: 09 júl 29, 19:13:55 »

Még találtam 2011 után is várható filmeket.

2012-ben várható a mozikban

    * A karib tenger kalózai 4
    * Halálos Iramban 5
    * Titanic 2
Naplózva
milanbert
ANBU újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 329

otaku-kun


« Válasz #3920 Dátum: 09 júl 29, 20:18:17 »

Lool titanic 2? És mi lesz a cime? A titanic feltámad, titanic: a visszatérés?
Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #3921 Dátum: 09 júl 29, 21:30:52 »

Vagy Titanic: az igaz történet avagy Titanic Leonardo és Kate nélkül...
Naplózva
Ita
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1400



WWW
« Válasz #3922 Dátum: 09 júl 29, 21:38:15 »

A Titanic 2-ről még az aktívban is voltak videók. De szerintem csak ilyen 5 perces kisfilm volt igazából. Az volt hogy JAck-et ott találják a víz alatt egy jégkockában (értitek hogy fagyott meg úgy ikszdé). felolvasztják, megszökik elmegy Rose sírjához és akkor jön az eksön, hogy elkapják (olyan mint a sziget film)
http://www.youtube.com/watch?v=Kd2eeOu4Awg&feature=fvw
Naplózva

Zemori
VIP
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 1847

Zemochimaru


« Válasz #3923 Dátum: 09 júl 29, 21:42:27 »

Harry *mocskos a pofám* Potter  *.* Komolyan arról szól hogy ki dugja meg Hermione-t meg ez az erőltetett dárkos hülyeség xD

http://port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=10234

Inkább nézzeket Harry fogolyt és Azkabani Pottert xD az élvezhetőbb

Ezekhez képest Harry pótszer

Juuj kihagytam egy dolgot mégpedig hogy miért nem lehet eredeti hanggnal feliratosan leadni????
mert csak 10-12 éves küszöbmajmok nézhetik meg akik annyira lusták hogy feliratot olvassanak vagy nem tudnak olvasni -.-
én már '98-ban is feliratos filmet néztem moziban és az eredeti hang mindig jobb

Na ez nem is rossz link. "További gond, hogy Cuarónnal és Newellel ellentétben Yates nem tudja eldönteni: trükkös családi mozit, könnyed tinivígjátékot vagy súlyos, komor hangulatú fantasyt forgasson-e. Így szépen sorban mindegyik mellett leteszi a voksát, előbbit oldja az utóbbival, utóbbit fűszerezi az előbbivel. Ezért történhet meg, hogy a sorozat egyik legdrámaibb pillanata utáni törtmásodpercben már arról csacsog Hermione, hogy Weasley nem bánja, ha Harry a húgával kavar. Igen, és ugyanott Trabant eladó."
Megtetszett, hogy ezt kiemeli. Durva érzés volt, hogy amikor elvileg gyászol minna-san, akkor Hermione szájába egy ilyen bődületes majomságot dobnak. Nemhogy szervezték volna az eredeti rendben a filmet kicsit jobban... Mindegy.

Ma sikerült megnéznem amúgy és mivel kb 2 éve olvastam, ezért nem voltam annyira kritikus, mint a friss élményesek, de azért a beszólás Pitonnak kimaradt. Nagyon. Haragszom... remélem megvigasztal vki. És hogy kimaradt a temetés is, ejj.

Egyedül a cukiságos evilek voltak jók, értsük ezt a pici husi Dracón és a döglesztő Pitonkán *.*

Eredeti hangra azt reagálnám,h egészebb élményt nyújt ha valakinek az eredetijével hallhatod, mert azzal teljes a színészi játék. A hangjával is játszik és egy szinkronszínész sosem fogja ugyanazt adni. Ha jobbat ad, akkor sem jó, mert vmilyen szinten egy műről beszélünk, úgy egész, ha minden eredeti. A szinkron kicsit olyan, mintha belefestenél a Mona Lisába.
Naplózva

Ezt hallgatom
Ezeket olvastam
Az apró szemű, csendes őszi eső lassan megérkezik, és eszembe jutsz. Olyan, mint mikor idelépsz hozzám, a derekamra teszed a kezed, és magadhoz húzol kicsit. Az arcomat megsimítod, az ujjaid a hajamba futnak, és megcsókolsz.

"Think that this day will never dawn again. Today is our most precious possession." Dante
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #3924 Dátum: 09 júl 29, 22:12:04 »

Úr isten! Annyira figyelmetlen voltam, hogy ezt a cikket el sem olvastam, amit Syzygy volt oly kedves és belinkelt. Most pótoltam ezt a hiányosságomat. A cikk írójának annyira igaza van, hogy valami hihetetlen. Habár azt mondjuk, hogy a film jó, mégis talán - legalábbis nekem - olyan vegyes érzéseim vannak. Persze, a film jó. Mert humoros, romantikus, tragikus. De ahhoz képest, hogy a játék idő több, mint 2 óra, annyi mindennel akarta teletömni a filmet a rendező, hogy mint, ahogy írta, az lényeges dolgok is lényegtelenné váltak... Ez olyan szörnyű. És már semmi esély rá, hogy ezt a hibát ki lehessen küszöbölni, hisz most senki nem fog nekiállni, hogy újra leforgassa a Harry Potter filmeket, mert még ezek a borzalmasak sem futottak le. Talán majd pár év múlva...
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 31, 17:54:16 írta six » Naplózva
Kazekage sama
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 3460



« Válasz #3925 Dátum: 09 júl 30, 12:31:33 »

A Titanic 2-ről még az aktívban is voltak videók. De szerintem csak ilyen 5 perces kisfilm volt igazából. Az volt hogy JAck-et ott találják a víz alatt egy jégkockában (értitek hogy fagyott meg úgy ikszdé). felolvasztják, megszökik elmegy Rose sírjához és akkor jön az eksön, hogy elkapják (olyan mint a sziget film)
http://www.youtube.com/watch?v=Kd2eeOu4Awg&feature=fvw

Ja csak azt felejted el, hogy ez egy rajongói kitaláció, amit Leo többi filmjéből vágtak össze... Csak az aktív is benézte.
Naplózva


 
Shiro
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Hó Falu Rejtett Hó Falu

Hozzászólások: 7523


may the force be with you


WWW
« Válasz #3926 Dátum: 09 júl 31, 00:25:43 »

Ezt a Titainc 2 fake trailert még kb 4-5 éve láttam, amikor még a gumimacis klipp is csak a neten volt, szal elég régóta hülyítik vele a népet, de hogy még egy hírműsor is bevegye  Pirul.

azért itt egy beszélősebb verzió
http://www.youtube.com/watch?v=Hf8W68ixJX0

Valamint még ajánloma Passio 2-t az is jó itt a trailere:
http://www.youtube.com/watch?v=EWuji6TADXM

----
Pár napja megnéztem a Helikopter és  Szép kék Temze c. filmet egyébként majdnem minden részének adtam ilyen hülye nevet miután az unokatesóm az első részt úgy emlegette, hogy Helikopter és a Vályogtető,  szal a DVD-kre is hasonlók vannak ráfirkantva intp Helikopter és az áradó folyó.

Visszatérve az új részre.
Kijelentem, hogy nem láttam a könyvet (így bizonyára kitaláltátok hogy nem is olvastam) így csak egyszerű nézőként a film kétharmadánál anyit kérdeztem, hogy: Miről is szól a film? Mert fogalmam se volt róla. De most hogy visszagondolok már az egészre alig emlékszem csak az rémlik, hogy Tudjuk ki fő gonosz Sephiroth öm.. nem aszim Darth Vader nem ez sem de tuti V-vel kezdődik, Wonderwic az, vagy esetleg Wandy? feldarabolta a lelkét és tárgyakba rejtette.
Ez a film az én szemszögemből a béka segge alatt van, s a hogy láttam a könyv olvasói szerint is többet ki lehetett volna hozni belőle. Az első két rész marhára tetszett! A harmadik is jó volt, de aztán elkezdett süllyedni. Ö a 4 részben voltak a sárkányok?..ja akkor az is király volt. xD
---

Most néztem meg egy elég hülye filmet az Idiocracy-t (Hülyék Paradicsoma)
A film szar de az elképzelés mind esetre elgondolkodtató.
A léneg röviden, hogy egy tök átlagos katonát aki csaka seggét merszti valmi irattárban és egy prostit kísérleti célból lefagyasztanak egy évre, de közben bevarrják a projektet vezető tisztet és a két kisérleti alany 500 év múlva ébred, ahol szemét szó szerint hegyekben áll és az átlag IQ is alig haladja meg a 10-et.
Akit érdekel itt van de ne várjatok túl nagy szórakozást.

--
ui: Csak én látom úgy, vagy tényleg egyre szarabb filmek vannak? jó van egy két kivétel (Yip Man, Happening, Knowing, Benjamin Button...stb) de többségében inkább csak időpazarlásnak érzem egy-egy film megnézését.

« Utoljára szerkesztve: 09 júl 31, 00:37:35 írta Shiro » Naplózva

Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3927 Dátum: 09 júl 31, 15:20:16 »

Yip Man rohadt jó Nevet AZthiszem januárban leszedtem de nagyon hamar miután kijött a film kínába...nagyon adta nekem főleg hogy részben vágtam a sztorit mert tesom kung-fu zott....shifu *.*

2004 után nem jegyzek jó filmeket nos én összeválogattam kb 30 nagyon jó filmet és 90%-éka a '90-es évekből van főleg a '97-'98-'99 évek....régi szép idők Neeem
Naplózva
mates07
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Válasz #3928 Dátum: 09 júl 31, 16:07:36 »

2004 után nem jegyzek jó filmeket nos én összeválogattam kb 30 nagyon jó filmet és 90%-éka a '90-es évekből van főleg a '97-'98-'99 évek....régi szép idők Neeem

Sztem meg igenis vannak 2004 után filmek amik igazán jók csak te nem vagy annyira film mániás hogy számon tarstd mindet. Nevet Az tény és való hogy egyre kevesebb a jó film mert nem tudnak mit kitalálni de azért még akadnak igen jók.
Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #3929 Dátum: 09 júl 31, 17:57:37 »

Jah... nem tudnak mit kitalálni... Én sem nagyon nézegetek mostanában filmeket... néha-néha találok olyan sorozatot, amit megnézek, de az is ritka (ez viszont már nem általánosítás. én nem találok jó sorozatokat). Egyébként mintha inkább 'felújítanák' a régebbi filmeket, mint kitalálnának új történeteket...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!