24 máj 04, 21:29:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 259 260 [261] 262 263 ... 858
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Filmek & sorozatok és rajzfilmek  (Megtekintve 1277227 alkalommal)
0 Felhasználó és 25 vendég van a témában
mates07
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Válasz #3900 Dátum: 09 júl 28, 10:24:13 »


Nem egy filmben volt már olyan hogy visszanéztem többször néhány részletet csak a  hang miatt....ennyu nekem sokat számít hogy igényes legyen

Nevet Azt hittem ezzel csak én szoktam ezt csinálni de megnyugodtam  például a Taken (Elrabolva) filmben 50*
biztos megnéztem a telefonos beszélgetést mert Liam Neeson hangját se lehet utánozni egyzserűen zseniális.
Engem egyébként az dühít hogy miért fordítanak más film címet a magyarok mint amit kéne.
Pl. most fog menni egy mese a Moziba Cloudy with a Chance of Meatballs és ezt a magyarok ugy fordították hogy Derült égből a fasírt nem mondom szép teljesítmény. Még jo hogy a 300-at nem kellet fordítani.
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 28, 10:26:08 írta mates07 » Naplózva
Gabor-sama
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3844


We are Fighting Dreamers Dattebayo


« Válasz #3901 Dátum: 09 júl 28, 10:35:40 »

 Alapból szeretem a szinkronizált filmeket, de sok filmet pl csak angolul szeretek.

Apropó 300. Én azt a filmet alapból angol hanggal, feliratosan láttam. Aztán 5 percet néztem magyar szinkronnal. Na ez kár volt.  smirksweat >.<# Igen tényleg, szerencsére a szinkronizált filmeknek a 85-90%-a tényleg jó minőségű. De a maradék, amibe beletartozik a 300 is viszont borzalmasan el van rontva.
Naplózva

Aláírás
Old Család - New Család Kimi o ai shiteru Aemy feleségem Ámor Blogom
mates07
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Válasz #3902 Dátum: 09 júl 28, 10:38:05 »

Te szted is azért rontották el mert nem így voltak a történelemben a történések?
Naplózva
Syzygy
Naruto-Kun Fórum Isten
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Eső Falu Rejtett Eső Falu

Hozzászólások: 6669


hipsztersznobművész


« Válasz #3903 Dátum: 09 júl 28, 10:41:55 »

Hát nekem ehhez két hozzáfűzni valóm van
1: Én még a mai napig nem hevertem ki azt a sokkot hogy Jumper= Hipervándot xD ezen én sírok mindig ..szánalmas...

2: csipkebokor vessző xD  izé szinkronosan néztem meg először a 300-at és a  film végén igy megkérdeztem magamban basszus fél évig azt hallagattam osztálytásaimtól hogy this is spartaaaa mondom én milyen filmet néztem mert ez nem volt benne xD és akkor a film után youtubon megnéztem hogy hol van aza  jelenet és áhhh basszus csak fogtama  fejem ennyit a szinkronról Nyelvesít

Történelemben történések xD Mondjuka  persza halhatatlanok nem szamurájok voltak xD hanem lándzsás lájt armoros human warriorok *.* xD
Naplózva
Gabor-sama
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3844


We are Fighting Dreamers Dattebayo


« Válasz #3904 Dátum: 09 júl 28, 10:44:38 »

Mates, az egy dolog, hogy nem volt hű a törtélemhez, hiszen egy képregény adaptációtól nem is ezt várod. Nevet Hanem inkább a szinkron az, ami véleményem szerint rossz. És még mielőtt nekem ugranátok, hangsúlyozom, hogy ez nem általánosítás, ez csak erre a filmre vonatkozik.  Nevet
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 28, 10:45:40 írta Gabor-sama » Naplózva

Aláírás
Old Család - New Család Kimi o ai shiteru Aemy feleségem Ámor Blogom
mates07
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Válasz #3905 Dátum: 09 júl 28, 22:46:17 »

Találtam egy kis érdekességet Nevet

2009-ben várható a mozikban

    * Szerelmes hangjegyek 4
    * Újhold (New Moon - Twilight 2)
    * Love N’ Dancing (West Coast Swing)
    * Nagyon Vadon 2 (Open Season 2)
    * Fűrész 6 (Saw VI)
    * Végső állomás 4 (Final Destination 4)
    * Julie & Julia (Kalandjaim a konyhában)
    * Ace Ventura 3 (Pet Detective)
    * Jurassic Park 4
    * Átok 3 (The Grudge 3)
    * The Taking of Pelham 123
    * Rambo 5
    * Gatchaman
    * Eyeborgs
    * Isteni szikra (Flash of Genius)
    * A Bűn árfolyama (The International)
    * Outlander
    * Eyeborgs
    * The Hunt for Gollum (Gyűrűk Ura) ez az amit linkelgettünk itt a forumon pár oldallal visszább.
    * Péntek 13. (Friday the 13th)
    * A barlang 2 (The Descent 2)
    * Centurion
    * Halloween 2


2010-ben várható a mozikban

    * Harry Potter és a Halál ereklyéi 1. rész
    * Napfogyatkozás - Eclipse (Alkonyat 3 - Twilight 3)
    * Kaptár 4 (Resident Evil 4)
    * The Book of Eli
    * The Expendables
    * Prince of Persia: The Sands of Time
    * Splinter Cell
    * Sin City 2
    * A Vasember 2 (Iron Man 2)
    * Mission: Impossible 4
    * Bone Deep
    * The Flash
    * Tr2n (Tron 2)
    * Oceans (Disneynature)
    * Toy Story 3
    * Shrek 4
    * Beverly Hills-i zsaru 4
    * Nemzet Aranya 3 (National Treasure 3)
    * Komfortos mennyország
    * Szex és New York 2 (Sex and The City: The Movie 2)


2011-ben várható a mozikban

    * Harry Potter és a Halál ereklyéi 2. rész
    * Breaking Dawn (Alkonyat 4 - Twilight 4)
    * Verdák 2 (Cars 2)
    * A hobbit (The Hobbit - A babó)
    * Pókember 4 (Spider-Man 4)
    * Sötét zsaruk 3 (Men In Black 3)
    * Szellemirtók 3 (Ghostbusters 3)
    * Transformers 3
    * Terminátor 5
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 28, 22:54:33 írta mates07 » Naplózva
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #3906 Dátum: 09 júl 29, 10:02:25 »

Ez fura... Úgy hittem, hogy a HP7-et egy évben adják majd ki... És, hogy lesz Jóbarátok film... ezt valahol hallottam... De nem látom a megjelenők között... bár még bekerülhet ^^
Naplózva
Death Dawe
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 263



« Válasz #3907 Dátum: 09 júl 29, 11:24:25 »

a jóbarátok filmről én is hallottam de azt még újságban is írták de ezt legalább 2 éve szóval kicsit elmaradt Nevet a  "The Descent 2 " az tuti sztem azt már szinkronizálják , a fűrész tuti folytatódik  az sztem MÉG 6 részes lesz (sztem az a film beteg ) a toy stroy 2 és a Shrek 4   egymás után kicsit gázos a Pixar csak egy filmet csinál egyszerre és az is elég sok idő megcsinálni tuti nemfog egy évben kijönni , A végső állomás 4-ről meg csak reméykedni merek az az egyik kedvenc horrorfilmem mármint az előző 3 rész Nevet
Naplózva

Ritka
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2167



« Válasz #3908 Dátum: 09 júl 29, 11:51:56 »

Hát nekem ehhez két hozzáfűzni valóm van
1: Én még a mai napig nem hevertem ki azt a sokkot hogy Jumper= Hipervándot xD ezen én sírok mindig ..szánalmas...
Valóban...el is képzelem a nyelvhű előzetest...'Ugró...márciustól a mozikban'  belátom, mérföldekkel jobb lenne.  Lesütöttszemek
El kéne gondolkodni azon, hogy vannak filmcímek, amiket nem lehet rendesen lefordítani. Jönne a javaslat persze, hogy akkor menjen eredeti címmel. Oké, hogy te, vagy akárki tud angolul, és érted azt a címet, de élnek rajtad kívül több millióan, akik járnak moziba, ellenben angolul nem tudnak. Nekik igen nehéz kitalálni egy olyan magyar címet, ami hallatán nem rohannak fejjel a falnak, hanem beülnek a moziba. Akárhogy is nézzük, ez is marketingfogás.

És személy szerint előbb megyek el megnézni a Hipervándort cím alapján, mint a Jumpert, vagy az Ugrót.


Másik ami tetszik...fikázzák nagyban a könyvadaptációkat. Egyértelműen ez a műfaj nem arról szól, hogy te viszontlásd a könyvet. Ezt is be lehetne látni.
Ugyancsak megmosolyogtató, hogy az összes HP filmet mindenki a sárba tapossa, de csak beül megnézni a következőt, és utána elővéve a legszarkasztikusabb modorát ír róla pár frappáns mondatot (főleg másutt). Az ilyen embereket abszolút nem értem. Kiadják a pénzt, majd utána jönnek, hogy 'Peff...tudtam én ám, hogy szar lesz' meg 'Nem is vártam mást'
bázel, akkor ne nézd. De biztos vagyok benne, hogy a következő előzetest látva ugyanúgy összepisili magát izgalmában, mint bármelyik általa 'fan-nak' titulált társa.
A filmet csak amolyan tessék lássék módon néztem meg, laposról haverokkal. El fogok majd menni moziba is, mert maradtak ki jelenetek, első fél óráról lemaradtam, etc. Amit láttam, azzal nem volt különösebb bajom, ugyan mély nyomokat nem is hagyott bennem. Egyedül Daniel irritált benne, de nyilván nem fognak főszereplőt cserélni.
Naplózva

Gondolkodj, Micimackó, GONDOLKODJ!
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #3909 Dátum: 09 júl 29, 13:09:24 »

Oké... nem várom majd egy könyvadaptációtól, hogy könyv hű legyen, ha nem fogják könyvadaptációnak csúfolni. Elfogadom, hogy ugyan az a címe, de nem ugyan az történik benne, ha tudom, hogy NEM könyvadaptáció. Az, hogy szerzői jog védi a címet? Így járt! Akkor viszont csinálja könyv hűre és pont. Nem nehezebb megcsinálni egy könyv hű filmet, mint "jó... akkor az lesz a címe, mint a könyvnek. De ugyan már... ne csináljuk meg ugyan azt, mint a könyvben volt, mert lusta vagyok elolvasni és egyébként is. Milyen poén már, ha nem ugyan az  történik a filmben, mert a sok idióta beül és megnézi így is úgy is." Jó lenne erről a felfogásról leszállni végre. Nem várja egyik fan sem, hogy mind a 600 x oldal benne legyen a filmben. De igenis a lényeges dolgokat bele KELL rakni. Ha nem tanult meg valaki szöveget értelmezni, akkor ne menjen se rendezőnek, se forgatókönyv írónak.

Egyébként a 'túlfordítások' ikszdé már elég régóta a magyar filmipar(?) részét képezik... Gondoljunk csak a Cápa című filmre, aminek az eredeti címe: Jaws, ami ha jól tudom, annyit tesz állkapocs, vagy valami hasonló... Az pedig, hogy ennyire 'túlfordítják' a címeket is, egyáltalán nem arra épül szerintem, hogy a címből megérti-e a néző, hogy miről fog szólni a film stb... A magyar nyelvben rengeteg jövedék szavunk van, amiket átvettünk más nyelvekből, többek között az angolból is. A másik pedig, hogy ha már a címet is ennyire félrefordítják, akkor abban sem bízhatunk, hogy tényleg azt mondja-e, amit kellene neki...
Naplózva
Ita
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1400



WWW
« Válasz #3910 Dátum: 09 júl 29, 13:21:55 »

Na megvan a Harry 6 (jó minőség) és nekem nagyon tetszett a film. Harry már nem olyan bunkó mint az előző részben. Jó sokat lehet röhögni a filmen ami a legnagyobb pozitívum. 2 órásra sikeredett a film, de így is kimaradt azért elég sok rész. Pl. a varázslatot úgy megcsinálni hogy nem mondja ki. Ezt a filmben alapból tudják Nevet
De amúgy nekem tényleg tetszett. Már vártam hogy Harry és Ginny összejöjjenek
Naplózva

Matetsu.
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 553


1 :)


« Válasz #3911 Dátum: 09 júl 29, 13:31:58 »

Magyarul van meg jó minőségben vagy, angolul magyar felirattal?
Naplózva

\\\"Ha nem értem hogy mit mondasz, szimplán mosolygok és remélem nem egy kérdés volt.\"\\
six
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 1480



« Válasz #3912 Dátum: 09 júl 29, 13:35:52 »

Az előzőhöz csatlakozva Mosolyog Tudnál linkelni, ha olyan? Köszi Nevet
Naplózva
Ita
ANBU Kapitány
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett VérKöd Falu Rejtett VérKöd Falu

Hozzászólások: 1400



WWW
« Válasz #3913 Dátum: 09 júl 29, 14:12:52 »

Hát ez egy meghívós oldal és nekem nincsen ikszdé (majomparádé)
http://kepfeltoltes.hu/090729/348074788bscap001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/090729/109218604bscap000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
It van két kép a filmből. Mozis minőség de abból szerintem a legjobb közül van.
Ha ezután is kell valakinek (én ajánlom mert ha a képekből nm is de amúgy jó minőség) akkor írjon
de max holnap tudok linket adni, mivel a feltöltés nálam lassú (7-8 óra kell neki)
« Utoljára szerkesztve: 09 júl 29, 14:14:58 írta -Itachi- » Naplózva

mates07
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 223


« Válasz #3914 Dátum: 09 júl 29, 15:14:54 »

Én is tudok adni torrentet. msn mates150@hotmail.com
És ez is kiváló kamerás minősség kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 259 260 [261] 262 263 ... 858
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!