24 máj 21, 23:25:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 411 412 [413] 414 415 ... 426
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach manga II.  (Megtekintve 1004676 alkalommal)
0 Felhasználó és 20 vendég van a témában
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #6180 Dátum: 15 nov 21, 17:55:48 »

Egyetértek veled, bár én afelé hajlok, hogy legyenek Renjiék is elpicsázva.

Igazából nem tudom mit akar most Kubo.Remélem ő tudja.Tuti vissza lesznek még hozva a nullások valamelyik oldalon.Fullbringerekkel együtt még mindig túl sok a karakter.

Még mindig várok egy Aizen vs nulladik osztagot.Még kivitelezhető is lenne ha pont akkorra érne fel amikorra összeszedik magukat.

Ott van Ishida meg Hasi is akiknek eddig kevesebb harca volt mint a főszereplőnek jelenete, ami ebben az esetben kevés.

Valamint én még a Soul King-ből is többet kinézek a jövőben mint egy giccses akvárium szerepe.Bár max majd a legvégén összerakódik és szól 2 szót Ichigonak..

Sok még itt a lyuk és ha Kubo igényesen el akarja rendezni a dolgait akkor vontatás nélkül kijöhet ebből még legalább másfél év és még akkor nem mondtam sokat.

Én a végére valami váratlanra számítok, ami a happy end-től kicsit messzebb áll.
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #6181 Dátum: 15 nov 22, 12:14:36 »

Nos, én valahogy nem tudom elképzelni, hogy ne happy end legyen a vége. Persze, az lenne a menő, ha nem amolyan tipikus shounen stílust kapnánk, de akkor is az lesz. Mondjuk a Naruto-féle lezárásnál minden jobb. Sajnálom, hogy hangoztatnom kell, mennyire nem tetszett. ikszdé Az volt a fő gond, hogy az ilyen elvarratlan dolgokat plusz moviekkal, plusz mangákkal kellett megoldani. Mintha maga Kishi se tudta volna, mit is  akar igazából...

Jó, ez elég sokszor jellemző a Bleachre is, de Kubo még mindig tehetségesebb a történetvezetés tekintetében. Amit rendesen megtervezett, az nagyon szépen látszik is, hogy nem légből kapott ötlet. Az is nagyon tetszik, hogy sok mindent megtudunk a karakterek múltjáról is. Még az egyes szinte lényegtelen szereplőkéről is. A Narutoban 1-2 esetben hiányoltam ezt. Nem voltak kellően kidolgozva a szereplők.

Exkirion az opcionális párosításokkal kapcsolatban meg, a Bleachben nagyon el van hanyagolva a szerelmi szál. Olyannyira, hogy meg sem lepődnék azon, ha nem lenne a végén semmi konkrét. És igen, tudom, hogy felesleges 2 külön mangaka mangáját összehasonlítani, de a Narutoban ez számomra elég egyértelmű volt. ikszdé Azt sem azért néztem/olvastam, a Bleachet sem azért. És, ha már Ichigot annyira sem érdeklik a nők, mint Narutot, akkor legyen már valami kreatívabb vége az egésznek, mint egy X éves timeskip. Nyelvesít
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #6182 Dátum: 15 nov 22, 14:22:38 »

Ez nem teljesen igaz.
Kubo történetvezetése közel sem a legjobb.Fel kell venni vele a ritmust.Például előzményt kár várni karakterekről mert az általában a csatájuk vége felé jön.
Egy interjúban mondta, hogy sokkal több karakternek akarná megcsinálni a háttértörténetét stb. azokat szereti csinálni de nincs rá ideje.Tehát a kiadó azt mondta, hogy nincs rá ideje.
Ezeket ha megvalósíthatta volna akkor lehet, hogy a mai kép is sokkal jobb lenne.
Amibe még lehet ütközni nála az az, hogy vontatottá válik.Ez is felfogás kérdése, én már megtanultam Bleach-t Bleach-ként olvasni és nem One Piece-ként.Ezáltal tudom mit kapok.Mondjuk a héten Oda annyi tartalmat nem rakott a fejezetbe mint Kubo.Akinek ez nem megy annak fájni fog a feje tőle és eseményekre rámondja, hogy mióta nem láttuk már 1-1,5 éve mikor tér már vissza rá Kubo, közben pedig nem is volt az olyan régen.Csupán a 17 oldalba erőszakolt heti fejezet Kubo stílusával sokkal több fejezetet igényel egy-egy szál levezetése.Aki imádja a nagy részletes szinte már megszólaló rajzokat, annak ezzel nem lesz baja.Olvassátok egyben el az első támadást vagy egy adott szakaszt majd utána nézzétek meg 1 fejezet önmagában mit tartalmazott.Egyben vannak kifogástalan ívek, de külön hajtépős lehet.

És ebből a hibából vagy nem hibából (személy függő) tudott profitálni az Anime, ami ahhoz képest, hogy a manga seggében volt, ráadásul egy ilyen neverending shonen manga seggében, magasan kiemelkedő minőségű volt.
Amit Kubo jól csinált az a kapcsolattartás volt a stúdióval.Nem csak az anime lett jó a részletesség miatt hanem a fillerek nagyját is eltalálták.Én rohadtul utálom a fillereket de az ittenieket komolyan élveztem, már amelyiket megnéztem ikszdé (csak keveset hagytam ki  Nyelvesít) A movie-k pedig szintén amik kiegészítették a történetet nem pedig eltértek attól mint máshol azzal a céllal, hogy a stúdió évente lehúzza a bőrt az adott név-ről.

Akárhogy is nézem, a Bleach animében sokkal jobb és ez nem Kubo hibája, hanem az érdeme.Nem azért jobb mert a manga rossz.Csupán könnyű a dolga a stúdiónak.

Naruto meg a háborúig sokkal jobban össze volt rakva a legtöbb másik mangánál, köztük a Bleachnél is, szóval ebben nem értek veled egyet.Az már más dolog, hogy utána Aizen tervének részévé vált az is, hogy kisiklik a manga a háborúval.Ott az anime már nem adja annyira.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #6183 Dátum: 15 nov 22, 14:49:27 »

Ez éppen Kubora nem igaz. A kezdeti történet tervezés óta (az első 60-70 rész) nem igazán jellemző rá. Rengeteg a hasra ütéses, random ötlet. A történet vezetése csak nagyon nagy vonalakban jelenik meg. A közben lévő jelenetek kitöltése pedig ahogy írtam, csak váratlan ötlet. Természetesen ez nem azt jelenti nincs csak nem igazán van kidolgozva. A nagyon jó és minőségi kidolgozást csak az adott csatajeleneteknél lehet megfigyelni. Azok tényleg jól kidolgozott és megrajzolt jelenetek. Viszont azért ezzel is van baj. Túlságosan sablonosra sikerülnek. Persze a sablonosságot is lehet sokféleképpen érteni de a lényeg, hogy a harcai nagyrészt ugyan úgy épülnek fel. Ezt mondjuk én nem vetem Kubo szemére mert szerintem az összes ilyen jellegű manga így építkezik, legyen az N, OP, FT, stb. Egyszóval, lepofozzák a főhőst aki összeszedi magát és visszavág. A gaz ellen is bevet pár trükköt és kedvenc hősünk megint padló. Hősünk kap egy visszaemlékezést a régen tanultakról, hirtelen szerencsés lesz, netán egy buffot vagy jobb esetben külső segítséget a győzelem érdekében. Szóval így megy ez míg a gaz ellen elhullik.

Az elvarratlan szálakról. Rengeteg van a történetben mint ahogy minden más történetben is. Azt viszont meg kell érteni, hogy rengeteg elvarratlan szál nem fontos a történet továbbvitele részére. Így a mangaka nem is törődik többé azzal a résszel. Meg is értem a mangakát mert ha minden ilyen dologra kitért volna, akkor igaz, hogy kerek egész lenne a történet  de valahol még ott tartanánk amikor Ichigo megmenti Rukiát. Ráadásul minden magyarázat újabb kérdéseket, elvarratlan szálakat szülne. Arról nem is beszélve, hogy szerintem rettenetesen vontatott lenne a történet. Persze, sok olvasót érdekelte volna, hogy mi van ezzel vagy azzal a szállal. Viszont mint írtam, nem mérvadó a történet folyására. Ha mégis az lesz az adott időben, akkor úgy is kénytelen lesz kibontani. Lásd a jelenlegi fejezetet. Nanaonál soha nem láttunk kardot. Akkor mégis hogyan lett hadnagy a Gotei13-ban? Most megkaptuk a szálat és hozzá a magyarázatot. Ez a fajta szálfelvétel még többször is előfordulhat, hiszen például ott van Kenpachi és a hadnagya esete. Vagy ott van Yoruichi és a zanpakutoja. Szóval ott van még sok ilyen. Ezeket csak akkor fogja behozni ha megszorul és szükséges egy mentőöv. Viszont ilyenkor ki kell bontania a történetüket néhány fejezetben.
Naplózva
hachiko68
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Válasz #6184 Dátum: 15 nov 26, 13:18:54 »

Na, és most tud valaki valamit a 653. részről, hogy mi van vele?
Naplózva

"Szórakozz, amikor szórakozni akarsz, légy dühös, amikor dühös vagy, és sírj, amikor sírni akarsz. Amikor magadban tartod a fájdalmat és nevetésre kényszeríted magad, az árt meg a legjobban."
Chrno Crusade
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #6185 Dátum: 15 nov 26, 21:22:09 »

Állítólag a hálaadás miatt csúsznak most a fejezetek, valamikor jönni fognak.
Naplózva
Pierre
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139


« Válasz #6186 Dátum: 15 nov 27, 10:19:43 »

http://www.mangamint.com/bleach-653?page=0 Mosolyog
Naplózva
Sidea
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 208



« Válasz #6187 Dátum: 15 nov 27, 11:24:34 »

Ótvar fejezet volt. Nem volt semmi harc, az egyik támadott a másik meg bevágta a tükör figurát és vége... Ennél még Ichi és Aizen cosplay háborúja is jobb volt. Abban legalább benne volt Aizen...
Kyoraku... egy nagy csalódás az egész. Jól indult aztán ahogy megjelent Nano tönkre is ment. Nem értem minek kellett most itt őt mutogatni. Ha Kyoraku beviszi a végső csapást a ban-kai-ával az úgy fasza is lett volna. Az a: Nah a főkapitány megmutatja mit is tud téma, így meg megkaptuk a senki nem tud semmit... Kyoraku áll mint egy kérődző tehén, Nano áll és remeg, Lille meg mint egy papagáj a tükörképével hadakozik.
Naplózva
TrieDoX
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


Valami istenségen aluli, de megközelítőleg ahhoz


« Válasz #6188 Dátum: 15 nov 27, 12:18:15 »

Ótvar fejezet volt. Nem volt semmi harc, az egyik támadott a másik meg bevágta a tükör figurát és vége... Ennél még Ichi és Aizen cosplay háborúja is jobb volt. Abban legalább benne volt Aizen...
Kyoraku... egy nagy csalódás az egész. Jól indult aztán ahogy megjelent Nano tönkre is ment. Nem értem minek kellett most itt őt mutogatni. Ha Kyoraku beviszi a végső csapást a ban-kai-ával az úgy fasza is lett volna. Az a: Nah a főkapitány megmutatja mit is tud téma, így meg megkaptuk a senki nem tud semmit... Kyoraku áll mint egy kérődző tehén, Nano áll és remeg, Lille meg mint egy papagáj a tükörképével hadakozik.

Nah azért egy pozitív vonulata volt ennek a résznek, hogy a következő nagy eséllyel már másik szálon fog folytatódni. Hacsak a terminátor amorf csirkebagoly nem rakja megint össze magát. Ez olyan jellegtelen izé volt a végén (véletlenül sem nevezném harcnak), hogy nem csodálkozom azon amiért lent hagyták Aizent, sok bullshitöl megkímélhetett volna minket ha ő öli meg a királyt.
Naplózva

MY POWER UP STATUS:
[|||||-----] 0 [---------]

jaaahhhh, hogy előbb el kéne érni a nullát...
hachiko68
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Válasz #6189 Dátum: 15 nov 27, 13:24:21 »

Nekem sem tetszett.
Nem elég, hogy már alapból unom ezt a szálat, mert szerintem is ez addig volt kerek történet, amíg végre Shunsui előkapta a bankaiát, onnan már csak rétestészta. De még ráadásul ez a fejezet annyira sem volt érdekes, hogy megbocsássam, hogy még mindig nincs vége.
Persze, kellett az érzelem, kellett, hogy Nanao végül is rájöjjön, hogy Kyouraku mindig is ott volt/ott van neki, de a végjátékhoz közelítve, ennyire hosszú ideig leragadni 2 karakternél... Ha a következő fejezetben is ezt az idétlen csipogót kell néznem esküszöm bojkottálom 1 hónapra a mangát, hogy aztán elpörgethessem az uncsi részeket  Nevet
Naplózva

"Szórakozz, amikor szórakozni akarsz, légy dühös, amikor dühös vagy, és sírj, amikor sírni akarsz. Amikor magadban tartod a fájdalmat és nevetésre kényszeríted magad, az árt meg a legjobban."
Chrno Crusade
SSS
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 547


« Válasz #6190 Dátum: 15 nov 27, 17:44:07 »

Legalább vége. Kész horror volt a lezárás, bár mikor a négerből egy fehér jákó papagáj lett már lejjebb vettem az elvárásaimat.
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #6191 Dátum: 15 nov 27, 18:52:56 »

Nos, nem tudom, én semmit egyebet nem vártam az alapján, hogy milyen képességei vannak annak a kardnak. Lille ellen próbáltak harcolni az elején, az jó is volt, de most erre már semmi szükség nem volt, mert ez a kard ILYEN, és kész. Most ez úgy képzelem el, mint mondjuk egy cerot, ami normál esetben a gyenge ellenfeleket egy szempillantás alatt elporlasztja. Nem volt itt szükség semmiféle badass harcra, fogalmam sincs miért, de engem sosem untat a Bleach, mert én jól bírom a vontatottságot, ez még inkább izgalmassá teszi az egészet. ( tűkön ülök, hogy mi lesz legközelebb Nevet )Egyébként is részletorientált típus vagyok Nevet Amúgy én könnyen beszélek, én anno néztem mexikói szappanoperákat, azok sem a lényegre törő, pörgős történetvezetésről híresek. Szabályosan osztják a semmit, és az epizódok 1/5 része elég lenne a sztori elmeséléséhez, de azért nyújtják, mint a rétestésztát. Nevet

 Nekem tetszett ez a kis érzelmeskedés, nem volt olyan nagy szám, mint a Mayuri-szál, az jobban tetszett, de őszintén: Kyoraku karakteréhez ez a lajhár stílus nagyon is illik.  kacsint ( ő nem Ichigo, feleslegesen minek pazarolni az energiát a felvágásra... ) Kubo nem a legjobb mangaka, de azért ha valamit jól megcsinál, az tényleg jól meg van csinálva. Most speciel kifejezetten azt látom, hogy igyekszik  egy-egy érdekesebb elvarratlan szálra magyarázatot adni, persze tény, hogy mindent nem lehet. Felőlem tarthat ez még évekig, ha vannak értelmes ötletei.

Az SS-arc után az volt a gáz, hogy tudtommal ő elvileg addig szerette volna a mangát, nem tovább, csak aztán felkapott lett, és akkor már miért ne legyen folytatás. Csak akkor mi? ikszdé És itt jöttek a nyakatekert, érthetetlen, random ötletek. Véleményem szerint a manga és az anime együttesen a hibákkal együtt is tűrhetőbb, mint a kettő külön-külön. Meg aztán mindkét stílusnak megvannak a maga kifejező eszközei. Számomra az anime sosem tud olyan érzelmes lenni, mint a manga. A mangába jobban bele kell élnie magát az embernek, hogy felfogja, érzékelje a benne lévő helyzeteket, így egy-egy komolyabb jelenet jobban megindítja az embert. Az animében a hangok, a színek már elvesznek egy kicsit a saját fantáziából és a drámaiságból, de ez csak egyéni vélemény. Viszont a harcoknál meg pont a mozgás, a színek és hangeffektek azok, amik dobnak az egészen. Ezért kellene folytatni az animét.
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #6192 Dátum: 15 nov 27, 23:20:27 »

Valamilyen színű mitológiában jártasabb ember értheti Lille kinézete alapján a mögöttes mondanivalót, mivel valamit jelképez ez a kanári, de engem mint átlagembert ez annyira nem érdekelt, hogy utána se olvastam, hogy pontosan mi is ez.

Ebben a fejezetben 16 oldalon keresztül ment a folyamatos felépítése a 17. oldalon kibontakozó semminek.

Az mondjuk látszik, hogy Kubo szeret flashback-t rajzolni.Ez nekem hiába jön be, a fejezetet ez sem menti meg.
Az asspull kard erejének legelső elmagyarázásánál meg voltam róla győződve, hogy ez nem kifejezetten istenek ellen készült, úgy voltam vele, hogy Nanao csak nagy körítéssel konferálta fel a családja kardját és az ereje az, hogy kihasználja az ellenfele gyengéjét.Isteneknek nem hiszem, hogy köze van ehhez és ha logikusan nézzük minden shinigami egy "isten", mégpedig halálisten.Benne van a nevükben.Ebben a fejezetben is kínosan sokszor fordul elő az, hogy "god".Szerintem a fordítók ebbe a dologba túl sokat képzeltek bele.

Most lefogom írni, hogy ez a harc miért jó, tényleg az és tegyétek le a köveket Nyelvesít
Abban legtöbbünk egyetért szerintem, hogy Nanao felbukkanásáig toppon voltak a dolgok pláne úgy, hogy az előző szálak is ott voltak és felfelé íveltek a fejezetek.
Bleach-es sablon szerint már vége lenne a harcnak, mivel kijátszotta mind a kettő az ütőkártyáját és mivel ezt Kyoraku tette meg később már nyernie kellett volna.Erre is számított mindenki de Kubo ezt továbbvitte és elmélyítette nekünk 2 régi szereplő kapcsolatát, egyik főbb karakter kinézetéről és személyiségéről is megtudtunk sok mindent meg egy szokásos flashback adag, ja és még a harc is ment tovább.
Ezután mindenki arra számított, hogy jó fos lesz Nanao leüti most random power up-al.Ezt is keresztülhúzta Kubo ami piros pontot érdemel.Együtt harcolnak és tényleg szenvednek a győzelemért amit most a végén vagy megkaptunk vagy nem.

Szóval a pontokat összevetve ez egy nagyon is jó harc, mégis, ezeknek a fejezetnek az egyvelege nem ad ki így másfél-két hónap alatt egy élvezhető egészet és vontatottnak hat meg sorolhatnám még.
Ha ilyen szempontból nézem, még akkor sem tudom külön élvezni annyira ezt a néhány fejezetet.
Talán ha 2-3 hét alatt kaptuk volna meg egy 2,5-3 anime részben.Akkor lehet, hogy kibaszott jó lett volna, mivel a fenti pontok igazak.
Itt a tálalásnál ment el balra a dolog.

Attól még el kell ismerni, hogy Kyoraku k**vára badass volt ezen fejezetek során.

A mai fejezet végén keletkezett homályt meg én sem tudom hova tenni kicsit bullshit.Jobban is felvezethette volna a madárinfluenzát, mondjuk ha nem az első 12 oldal ment volna el arra, hogy eljussunk az előző fejezet végéhez ikszdé na mindegy, Kubo így ír ..  smirksweat ikszdé Amikor valami eddig még nem látott bankai-t elnyom valaki a fejezet végén és nem látjuk azt egészen a következő fejezet végéig ikszdé

Szóval nekem sem jött be önmagában ez a fejezet.Valahogy a mai mangák nem nyűgöztek le..
Naplózva
Szofron
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 403



« Válasz #6193 Dátum: 15 nov 29, 19:11:32 »

Az már kezd kicsit unalmas lenni hogy zsinórba nyernek mindig a shinigamik, a következőben igazán eljátszhatnák már hogy kijátszanak mindent, de s stern ritter nyer.
Naplózva
hachiko68
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Válasz #6194 Dátum: 15 nov 30, 09:26:33 »

Én még számítok rá, hogy a véghajrában veszítünk el shinigamit, ha nem is kapitányt, de legalább hadnagyot. Egy ilyen szintű háborúban úgy lenne "reális", ha mindkét félnél vannak veszteségek, halálesetek (bár remélem nem az én kedvencem lesz az, mert akkor kiborulok  ikszdé  Nevet ).
Naplózva

"Szórakozz, amikor szórakozni akarsz, légy dühös, amikor dühös vagy, és sírj, amikor sírni akarsz. Amikor magadban tartod a fájdalmat és nevetésre kényszeríted magad, az árt meg a legjobban."
Chrno Crusade
Oldalak: 1 ... 411 412 [413] 414 415 ... 426
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!