24 máj 22, 03:31:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 389 390 [391] 392 393 ... 426
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach manga II.  (Megtekintve 1004780 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #5850 Dátum: 15 jún 28, 23:13:23 »

Én már ezt nem húzom tovább mert nincs értelme.

Ha a háború után vagyunk és Bach úgy mondja Zeidritznek, hogy egy új hadsereget hozok létre, amivel el tudom foglalni SS-t, akkor Zeidritznek nem valami olyat kellett volna reagálnia, hogy "MIII? dehát a múltkor is elpicsáztak minket."

Ehelyett azt mondta, hogy minek egy új sereg?Már elfoglaltunk minden területet.Erre mondja Bach, hogy amit most elkészülünk foglalni az SS.

Ebből az egy oldalból el lehet mondani, hogy rohadtul a háború előtt vagyunk de ennél közelebbit nem tudunk erről. én ezt itt befejeztem.

Csak felületesen futottam át most már egyes kommenteket mert nem volt energiám belegondolni se egyes gondolatmenetekbe, de a lehibernálást értsed úgy, hogy flashbackben 5 év alatt öregedtek az ezután következő 1000 évben pedig semmit.Persze a mostani kinézetük szerint még pár évvel öregebbek mint ahol jelenleg tart a flashback de az a pár év eltelhetett a támadás előtt.Azt is mondtuk, hogy lehet a vereség után 1000 évig Bach a közeli embereivel az árnydimenzióban maradt ahol nem öregednek és nagy valószínűséggel nem is csináltak sok mindent.Én erről beszéltem a hibernálásnál csak ezt az egy szót gyorsabb leírni mint ezt a magyarázatot, lévén, hogy már volt erről szó azt hittem ilyen hülyeségeket nem kell elmagyarázni.

A flashbackban Byakuya meg lehet 15nek nézett ki 100 évvel később meg jóval öregebbnek de lehet, hogy már a flashback után 5 évvel úgy nézett ki mint jelenleg csak akkorra már elérte a szellemi ereje azt a szintet, hogy a maradék 95 évben szinte semmit sem öregedett.

Olvasd el Nandi a mangát az elejéről és az olvasson van a hangsúly.Már ezt kell írnom mert semmi értelme azoknak amiket írsz.
Naplózva
Luna-san
Osztag Vezető
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 902


The dreamer fairy


« Válasz #5851 Dátum: 15 jún 29, 08:29:51 »

Azon gondolkodni, hogy ki, miért néz ki úgy ahogy, értelmetlen és felesleges. Ez a Bleach manga, a szereplők jelentős százaléka nem emberi módon öregedik, az egyes szereplők nem is egyforma ütemben öregszenek. A kor nem jelent semmit. Pont. Rukia és Byakuya kinézet alapján 2-3 évvel tűnnek idősebbnek, mint 50 évvel ezelőtt. Azelőtt Renji és Rukia 10 év alatt gyerekekből tinédzserek lettek, úgy 15 év körüliek saccra, azóta kevesebbet változtak. Szellemi erő függvénye az egész. Azontúl kevesen fognak addig élni, mint Yama bá, ez biztos.

Valóban, ha arra gondolok, hogy a háború után ki kéne legyen irtva szinte minden és mindenki, akkor nektek van igazatok és a háború előtt vagyunk.

Amúgy arról meg vagyok győződve, hogy mikor Jugo és Bazz találkoztak, akkor még békesség volt. Majd eltelt 5 év, de ha eközben lett volna a háború, akkor nem úgy viselkednének, ahogy. ( Na igen, ezt leírni is butaság volt, de akkor sem lehetünk a háború után ezek alapján... ) Mondjuk ez egy kissé bonyolultabbá teszi a helyzetet. Bizonyára kapunk némi infot a háborúról, de feltételezem nem lesz nyújtva, mint a rétestészta. Amúgy is, azon van a lényeg, hogy a vereség után milyen célokat tűzött ki maga elé Juhász.
Naplózva

I\\\\\\\'m a dreamer. And you?
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #5852 Dátum: 15 jún 29, 09:08:28 »

Ebből el lehet dönteni, hogy hol vagyunk a történelemben jelenleg: http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/546/19
Bach elmúlt kétszáz-> Neki megy SS-nek és veszít. Olyan súlyos sérülést szerez Yamától, hogy 900 évszázad kell ahhoz, hogy "feltámadjon" (eközben végbement a Quincy irtás) + 90 év míg kijózanodik a buli után + 9 év míg újra megerősödik. Ez majdnem 1000 év és meg is van, hogy a háború előtt vagyunk, ami 1000 éve volt.

Amúgy azt tudjuk, ohgy Zeidritz-t Yama-bá ölte meg. Viszont azt nem hiszem, hogy Yama személyesen is részt vett volna a 200 évvel ezelőtti Quincy irtásban.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
Nandi88
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Válasz #5853 Dátum: 15 jún 29, 09:15:25 »

Én tudok olvasni asasino és értem is amit olvasok. Nevet

Az is csak egy feltételezés, amit te találtál ki. Képzeld értem a "hibernációt":

A hibernáció állapotában a test sejtjeinek tevékenysége szinte mozdulatlanná lassul, drámaian lecsökkentve az élőlény oxigén szükségletét. Az állatvilágban ehhez hasonlatos állapot a téli álom. A téli álmot a tétlenség, az alacsony testhőmérséklet és a lelassult anyagcsere jellemzi. Ez az állapot energiát takarít meg a szervezet számára a táplálékszegény téli időszakban.

Ezt jelenti, úgy hogy tévesen is használod. A hibernáció és egy fiktív valóság között van különbség, ahol manga alapján lehet olyan körülmény, hogy vmilyen módon megáll az öregedés. Így ne csodálkozz ha félre értelmezik és ki kell fejtened, hogy mit is akarsz mondani, mert hibernáció egyik állapota sem hinném, hogy megvalósulna SSben vagy bár hol máshol és ha még ismernék sem hiszem hogy használnák a "hibernációt".

Az amit meg Rini ír megint más tészta...

Mátyás király egyszer felállította a fekete sereget azt 34 évig létezett ezalatt sok csatát megnyert. Nem nagyon változtatott rajta, nem csinált "fehér sereget". A törökök sem cserélték le a janicsárokat.

Ha kikaptak volna, akkor talán mással próbálkoztak volna. Általában maximum erőfölényt gyűjtöttek. A történelem is mutatja nem kell új sereg 1 új ellenfél megveréséhez. Persze kisebb változtatások voltak rajta.

« Utoljára szerkesztve: 15 jún 29, 09:17:03 írta Nandi88 » Naplózva
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #5854 Dátum: 15 jún 29, 10:15:57 »

Dehogy nem kell új sereg. Bach eddig az emberi területeket hódítgatta, ott a sima quincy erő egyszerű megfélemlítésre is alkalmas lehetett, plusz néha egy kis gyújtogatás, több nagyon lehet nem is kellett. De SS más. Bach tisztában van vele, hogy ott milyen bitang erős emberek rohangálnak. (Yama bá' meg vad Unohana pl.) Szerintem teljesen logikus, hogy fel akarja erősíteni a legjobb quincyket. Ezzel csak az esélyét növelné meg. (Amúgy persze, hogy vannak "sima" quincyk, nem tudom honnan vetted Nandi, hogy szerintem nincsenek...)
A hibernációról meg annyit, hogy ez egy manga. Azt se tudjuk mi történt, és igazából még bármi megtörténhet. Itt nem kell se a biológiát, se a fizikát, se semmit komolyan venni. Úgy lesz, ahogy Kubo akarja.
Köszönöm rini és Tilon, de most első sorban Tilon, pont ezt akartam részletesen kifejteni én is. Vicces, hogy igen sokáig csak ennyit tudtunk Bachról, és mégis megfeledkeztek páran róla. Miután Bachot elverték nem lett volna ereje új sereget létrehozni. Ráadásul azt is tudjuk, hogy ez a "formája" Juhásznak az 1000 évvel ezelőtti. http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/540/19 Valamint az összes shinigami, akik jelenleg még élnek nem léteztek a Bach-Jama összecsapáskor. http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/511/3 Szóval nekik persze, hogy minden újdonság.
Azt hiszem ennyi, közben már sok mindent leírtatok, amit én is szerettem volna, visszamenőleg meg nem válaszolgatok már, haladjunk.
Naplózva

Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #5855 Dátum: 15 jún 29, 13:40:50 »

Idézet
Valamint az összes shinigami, akik jelenleg még élnek nem léteztek a Bach-Jama összecsapáskor. 
Egy személy minimum van de lehet hogy három is . Ichibei-nek volt először bankai-a és Yama 1000 éve is aprított bankai-jal . Azt nem lehet tudni hogy Ichibei akkor is már az Őrségben szerepelt vagy tagja volt-e az eredeti Gotei 13-nak . A másik kettő lehetséges személy pedig Kirinji és Ouetsu .
Naplózva

akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #5856 Dátum: 15 jún 29, 14:06:01 »

Ó, tényleg. ^^ Bár én csak a SS-ban élőkre gondoltam. Mondjuk akkor még ők is ott élhettek... Na mindegy, valóban éltek már páran akkor. Nevet Lehet Kyouraku és Ukitake is megvolt már, csak nagyon kicsik voltak.
Naplózva

rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5857 Dátum: 15 jún 29, 17:02:24 »

Ők biztosan nem mert olyan 3-400 év körüliek. Ezt abból lehet kikövetkeztetni, hogy Yama alapította az akadémiát és ők voltak az első évfolyam legjobbjai. Yamáről és Unohanáról tudjuk biztosan, hogy harcoltak akkoriban. A 0. osztagosokról nem tudjuk de nagyon valószínű, hogy ott voltak. De nem kizárt, hogy Sasakibe is élt akkoriban már az egyik visszaemlékezésből.
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #5858 Dátum: 15 jún 29, 18:56:14 »

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/511/12

Valószínűleg ők azok akik 1000 éve elpicsázták Bach-t és az első generációs Sternritter-t.Remélem Kubo bemutatja az itt látottakból az összeset.Unohanát és Yamát látjuk és valószínűleg Sasakibe is feltűnik majd még ha nem is tartozik azok közé akik a képen állnak Haoriban.Esetleg kapunk 1 képkockát Ukitakeről és Shunsuiról akik még a yamával való találkozásuk előtt vannak kisgyerekként.Ichibei gondolom még ott lesz meg ahogy írtátok valószínűleg Kirinji meg Oetsu.Bár akkor is léteznie kellett egy külön védelmi osztagnak a király számára szóval lehet ők már akkor is ott voltak.
Naplózva
Nandi88
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Válasz #5859 Dátum: 15 jún 29, 19:19:01 »

Sztem az összes 0 osztagos élhetett akkor nem csak ők 3man...

Eleve vagy olyat tettek és olyan sokáig kell élniük, hogy bekerüljenek.

Senjumaru Pl Azt mondja, Mayurinak, hogy az ő idejében jobb volt a védelmi rendszer... Tehát előbb élt, mint mayuri. Ez arra vonatkozik sztem, hogy a kutatási és fejlesztési részleghez tartozik az is, hogy SS nek milyen a védelmi rendszer. PL. Pajzs, ami körbe veszi. A koriban Senjumaru gondoskodott de nem ezen néven vagy csak védelmi rendszerrel foglalkoztak más egységként.

Hikifunét Meg pont akkor választották meg 100 éve... Ő is simán lehet annyi idős, hogy élhetett háború alatt.

Sasakibe sztem nem élt akkor. Épp rini mondta, hogy első tanulói Shuhei és Ukitake voltak 300 400 évvel ezelőtt. Amikor vissza emlékezik yama bá épp, amikor megöli a sternitert, aki ellopta a bankait sasakibének, akkor épp gyerek volt. És mondja neki, Yama bá, hogy még a diákom sem vagy tehát maximum 300 400 éves lehetett Sasakibe, amikor meghalt.

Bár nem tudni, ebből, hogy Yama bá, akkor már megalapította az akadémiát vagy csak elkezdett oktatni.
« Utoljára szerkesztve: 15 jún 29, 19:45:31 írta Nandi88 » Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #5860 Dátum: 15 jún 29, 21:33:20 »

Mikor lett említve az, hogy a Yama halálánál lévő rövid shunsui-s flashback vagy a Sasakibés flashback mikor volt?Legjobb tudomásom szerint ezt nem tudjuk, ergo lehetett 900 éve is.Ha valahol említve lett akkor linkeljétek már mert én nem emlékszem rá.Mayurit 100 éve hozta ki Urahara a börtönből.Még ha azt is mondjuk rá, hogy 2-3 száz éves jelenleg, akkor az még mindig 700 évvel a háború után van szóval nála lehet öregebb Senjumaru, de a háborúban még nem hiszem, hogy ott volt.

Oetsu tuti, hogy akkoriban is vagy ott volt vagy már a királyt védte akkor is.Ő a zp-k atyja, Ichibeinek meg már akkor volt Bankai-a amikor azt még nem is úgy hívták.1000 évvel ezelőtt meg már bankai-nak hívták mint ahogy az Bach csodálkozásából kiderül amikor Yama előhívja a Zanka no tachit.Szóval Oetsu és Ichibei már jóval több mint ezer éve jelen vannak, a kérdés csak az, hogy azon a képen vagy fent a Soul King mellett.
Naplózva
Nandi88
Akadémiai tanuló
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Válasz #5861 Dátum: 15 jún 29, 23:29:39 »

Olvass vissza Asasino...

Rini válaszára írtam, hogy ő azt feltételezi Shuhei és Ukitake 300 400 évesek. Ők voltak az első tanítványai az akadémián Yamának.

Én azt feltételeztem, hogy mivel ők voltak az elsők és az amikor a Sasakibe flashback megy, akkor Sasakibének azt mondja nem fogadta még diákjává, amiből következik az, hogy Sasakibét tanította már. Az, hogy az akadémián vagy nem nem tudni. Én úgy gondolom akkor kezdett tanítani, amikor az akadémiát is alapította, vagy előtte pár évvel magánba tanította. Így lenne "logikus".

Ezen nem tudom mi faszomat nem lehet érteni?

A másik honnan veszed azt, hogy Oetsu és Ichibei mettől meddig éltek? Sehol nincs leírva...

Bach mondja pontosan, hogy annak idején 13 osztag gyilkoló gép volt. Semmi más nem érdekelte őket. Ezek alapján nem hiszem, hogy a lélekkirály megfelelően kitudta volna választani a 0 osztagot, így megvédeni sem tudták volna . Azt sem tudjuk mióta van 0 osztag. Lehet 1000 éve totálisan más volt a 0 osztag vagy még lehet ezek sem léteztek csak csapkodtak a kardjukkal és egyszer vkinek lett annyi ereje, hogy elsajátította a shikait.

Képzeld már el 13 örült mint Zaraki... Azokból, hogy lehetne bárkit is kiválasztani 0 osztagosnak? Sztem te sem választanád meg egyiket sem.

Az megint totál más Bach hasonmása azért csodálkozott rá, mert 1000 éve senki nem látta a teljes erejét ő sem. Azóta lehet, hogy még 500 szor elnyomta bankai 1 változatát de többit meg nem. Az igazi Bach amikor megjelenik tudja mivel áll szemben és nem csodálkozik elveszi oszt annyi.

Bár nem feltételezek már semmilyen logikát van aki pár 100 éves. Van aki meg 30000 éves is lehet... (Pontos információk semmilyen szinten nincsen.) Így semmit nem lehet biztosan megállapítani, ami röhejes.
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #5862 Dátum: 15 jún 30, 13:50:07 »

Sasakibe sokkal de sokkal idősebb volt mint Kyourakuék. Ő nem az akadémián tanult hanem magától. Simán élhetet már 1000 éve is vagy ahhoz közel. Azért nem lett kapitány mert soha nem is akart az lenni. Ő csak szolgálni akarta Yamát és egyben annak legjobb barátja is lett az idők folyamán. Azért is pöccent be annyira Yama amikor megbosszulta.

Az akadémiáról viszont biztosan tudjuk, hogy körülbelül 300 éve alapította csak Yama és ennek első gyümölcsei voltak Ukitake és Kyouraku. A jelenlegi kapitányok közül csak Kenpachi  (előtte Unohana) nem voltak akadémisták. Mayuriról nem tudjuk de gyaníthatóan ő sem járt az akadémiára mivel ő nem shinigaminak készült.
Naplózva
Asasino
Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 1131



« Válasz #5863 Dátum: 15 jún 30, 21:13:51 »

A másik honnan veszed azt, hogy Oetsu és Ichibei mettől meddig éltek? Sehol nincs leírva...

Leírom még egyszer.1000 éve már a bankai-t bankai-nak hívták.Ez onnan derül ki, hogy amikor Bach azon gondolkozik, hogy 1000 év alatt változott-e Yamamoto-é, akkor ő bankaiként hivatkozik rá.Ichibei amikor előhívta a saját bankai-át akkor még meg is jegyezte, hogy "hogy is nevezik manapság ezeket? bankai?".Ebből adódóan is sokkal több mint 1000 éves.Oetsu meg a zanpakutou-k ősatyja, nyilván élt már akkor. Kirinjinél nem tudok mit felhozni, ha a maradék 3ból még 1-t be kéne tippelni arra az időszakra én mellette tenném le a voksom.
Naplózva
Sobbi
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Válasz #5864 Dátum: 15 júl 01, 02:55:58 »

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/506/12

Itt látszik, hogy 1000 éve, amikor Bach utoljára találkozott Yamával, már kereszt alakú volt a seb a homlokán.
Ezt a keresztsebet meg Sasakibe okozta neki, amikor megmutatta elsőre a bankait.

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/504/13

Tehát Sasakibe már élt a nagy Quincy mészárláskor, sőt valószínűleg ő is erősen közreműködött benne.

Mivel Shuhei a visszaemlékezésben megkérdezi ki az a képen, Yama úgy említi magát hogy réges régen feltűnt szörnyeteg. Szóval ebből is látszik hogy Shuhei jóval fiatalabb mint Sasakibe és nem volt része az 1000 évvel történt cselekményeknek. És mivel Sasakibe említi, hogy nem akar a diákja lenni Yamának, hanem a jobb keze, az is megállja a helyét hogy valóban Shuhei és Ukitake voltak az első diákjai.

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/504/10


Az meg, hogy a 0. osztagosok kb Yamával egy idősek nem kérdés, de hogy volt szerepük 1000 éve a quinciknél nem kérdés. Eleve volt Zanpaktoujuk, bankaijuk, ezek Ichibei és Senjumaru nélkül nem jöhettek volna létre. Mivel Tenjiro rajta van a 13 osztag csoportképén és tanította Unohanát, kétségtelen, hogy ő is jelen volt.

Hikifune az egyetlen , akiről semmi info nem jelent meg, ami bizonyítaná, hogy ott volt 1000 éve. Simán lehet hogy sokkal később született, csak a kísérletei miatt kiemelkedett a többi kapitány közül.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 389 390 [391] 392 393 ... 426
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!