24 máj 21, 10:53:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 426
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach manga II.  (Megtekintve 1004385 alkalommal)
0 Felhasználó és 38 vendég van a témában
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #435 Dátum: 13 ápr 23, 18:22:31 »

köszi!
Az nem világos hogy ha bekövetkezik a lélek öngyilkosság, akkor az a hollow rész egyed uralma követi, vagy maga a lélek, a hollowwal is elpusztul?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Tilon
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 4169



« Válasz #436 Dátum: 13 ápr 23, 18:44:58 »

Szépen kifejtettétek. Mosolyog
Kellene majd még egy pár ilyen magyarázós fejezett, Kubotól a későbbiek folyamán.

Most, akkor Isshin nem ismerte fel Uraharát, vagy még soha nem találkoztak ? Mert 110 éve, mikor Uraharát kinevezték, akkor a 10. Osztag kapitánya nem volt jelen, de aztán Urahara még 9 évig kapitány volt, szóval lehetetlen, hogy ne találkoztak volna, ha Isshin már akkoriban is a kapitány volt. Szóval, akkor Isshin nem ismerte fel Uraharát, vagy még sohasem látta, mert csak az után lett kapitány, mikor Urahara lelépet a Vaizardokkal. Urahara tudta Isshin nevét, de ugye Urahara mindent tud.
Szóval Isshinnek van pocsék a memóriája vagy volt előtte még egy kapitány, akit nem ismertünk.  Gondolkozik

Ryuken és Urahara arca, hatalmas, mikor Isshin habozás nélkül eldob magától mindent, hogy megmentse Masakit.^^
Azért Isshin tud csajozni. Nevet Magához szorítja a meztelen Masakit, majd mondja, hogy megvédi. Kiderült, hogy nem Aizen a randiguru, hanem Kisuke.
Naplózva

"Rossz szerencsét hoztam." (Black Cat)
"Nézz rám! Nézz rám! A bennem lakó szörnyeteg már ilyen nagyra nőtt!" (Monster)
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #437 Dátum: 13 ápr 23, 18:56:20 »

Nekem már csak az okoz gondot, hogyha ishin ezek után elvesztette az erejét, és mikor újra shinigami lett, akkor instant nyomta el a getsugát aizen ellen?
gyerekek, tényleg szépen össze foglaltátok,  remélem a bleachfanos srácok ezért hamarabb lefordítják, mert ti meg csináltátok a nagyját xD
Masaki meg egészen csinos, "kerek"
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #438 Dátum: 13 ápr 23, 18:56:50 »

az utolsó oldalon ott van Isshin kezében Engetsu szóval lehet számítani egy kis harcra  Nevet Ördögi

Masaki és halála és az Aizen elleni harc között eltelt 8 év , ez idő alatt ezért összeszedhette magát
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 23, 19:01:16 írta Blanco » Naplózva

Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #439 Dátum: 13 ápr 23, 19:04:38 »

Isshin szerintem csak hallomásból ismeri Uraharát, hiszen azért egy hollowifikációval való kísérletezés elég nagy port kavarhatott, főleg, hogy Aizen mindent Kisukéra kent. Illetve, ha tényleg van valami hasonlóság a családtagok között reatsunál, akkor Urahara könnyen felismerhette, hiszen a Shiba ház elég ismert. Vagy pedig Isshin még csak gyerek volt, mikor már megismerte Uraharát, illetve ne feledjük, ha a shinigami lélek beleköltözik egy pót testbe, akkor a test felveszi a lélek kinézetét, és az úgy fog kinézni mint a lélek, vagy pedig a fix legyártott alak. Urahara meg szerintem, nem simán lélekként kóricál a való világban....

A másik, Isshin mivel megjelent Masaki oldalán, így beleköltözött a "shell"-be, vagyis a shinigami ereje a földi világban megszűnt létezni, itt már csak jelképként szerepel Engetsu meg a shinigami cucc, mivel neki ot az egyensúly megtartása a cél. Nem pedig legyőzni a hollow lelket. Jövőhétre én már semmi harcot nem várok, hanem ennek a gyógyítás végkifejletére, hogy Ryuken anyja mit fog szólni, és, hogy ki lesz Ishida neje, Uryu anyja Nevet
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #440 Dátum: 13 ápr 23, 19:06:39 »

De akkor hogy tért vissza a shinigami ereje ishinnek? masaki halálával?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #441 Dátum: 13 ápr 23, 19:13:05 »

Kezdjük ott, hogy maga Urahara is csak jósolni volt képes, hogy Masaki halála után egyáltalán képes lesz-e visszatérni a shinigami formába, de nem sok reményt látott rá. Illetve Masaki halálával Isshin nem kezdett neki kismillió edzésbe, hanem a gyerekeire koncentrált és a nevelésükre. Maga az erő visszanyerés feltehetőleg egy hosszabb folyamat volt, illetve elsőnek mikor is láttuk? Mikor a grand fisher rátámadt Konra Ichigo testében, előtte nem volt szükség Isshinre, vagyis már lehet évekkel ezelőtt visszatért az ereje, de nem volt rá szükség, hogy használja. A háttérből figyelte a fia fejlődését és ennyi.
Naplózva
DasOmen
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Szökött Shinobi Szökött Shinobi

Hozzászólások: 459



« Válasz #442 Dátum: 13 ápr 23, 19:13:38 »

A kapocs elvesztésével kezdett regenerálódni Isshin ereje gondolom. Mivel Kisuke azt mondta, hogy összekapcsolja a lelküket, és Kurosakiéknek halálukig tart is a kapcsuk. Dehát Masaki mint tudjuk meghalt, így bontódott a kapocs és talán így törhetett ki a burokból Isshin.

Nagyon tetszett a fejezet de....most komolyan még mindig nem látjuk Ryükent harcolni ? Nevet Nembánom ha ütőkártya lesz, és csak egyszer látjuk majd, valamikor a vége felé, csak már lássuk ehh...

Szerk1: az szép 32 mp volt Ronyszkusz Nevet

« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 25, 14:24:04 írta DasOmen » Naplózva

...if you read between my lie i'll take you step by step by step...
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #443 Dátum: 13 ápr 23, 19:14:57 »

Köszi!
Remélem a getsuga tenshoura is kapunk választ,
Mondjuk innentől tuti hogy a lélek össze kapcsolás miatt van . Valami quinchy hollow technika.
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Hiei D. Legend
Moderátor
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7003


A sötét nagyúr vissza tértxD


« Válasz #444 Dátum: 13 ápr 23, 19:45:02 »

Azt a mindenit! Nem tudom mikor olvastam el utoljára a Bleachet az elejétől a végéig biztos több mint egy éve és hogy nem bántam meg! Kíváncsi vagyok, hogy a véletlen műve vagy még történik valami Kuboval.
Naplózva

Asszony: Ritli-sama Kölykök: Minagi, Hanii
Padavanom: Sabaku Tiszteletbeli tanítványom: Chakra Szolgám: Csibe
K ichigo
Uchiha Madara
*
Nem elérhető Nem elérhető

Akatsuki Akatsuki

Hozzászólások: 3176


Shinigami Daiko Partner's: Tensa Zangetsu & Rukia


« Válasz #445 Dátum: 13 ápr 23, 20:13:44 »

Jó kis fejezet volt.
Nem hiába kedvelem Isshint és Uraharát.
Azért a neve hallatán valami rémlik Isshinnek Uraharáról,bár amekkora botrányt okozott a hollowizáció ez nem is csoda.
A lélek egyensúlyújának újbóli felépítését mint megoldás,és később ennek a megszakadásával visszatérő Shinigami erőt
nagyon jól elmagyaráztátok.Ritka hogy Kubo egyszerre ilyen mennyiségű magyarázatot ad,csak csinálná ezt többször kacsint kacsint
Isshin tényleg le se tagadhatná Ichigo-t,tiszta apja fia.Persze a Shiba család alapból nem egy unalmas klán Nevet
Masakihoz való csatlakozása a lelkében már tényleg a pont a részt lezáró i-n.
Kubo így tovább Punker
+Ryuken kezd emberibbé válni a szememben.
Naplózva

Mehkas
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #446 Dátum: 13 ápr 23, 20:57:32 »

Sokan kérdezték hogyan nyerte vissza Isshin az erejét. Itt az elméletem.
Urahara azt mondta, hogy Isshin addig nem nyerheti vissza az erejét amíg a reishi kötelek amik elzárják a hollowot el nem szakadnak.Ugyebár először Masakibe volt elzárva de még Ichigo megszületése előtt átköltözött Ichigoba. Isshin ereje ennek ellenére még mindig elzárva tartotta a hollowot, viszont a miután Ichigo felébresztette a Shinigami erejét azzal együtt a fehér is felébredt benne és a pecsét elkezdett rohamosan gyengülni, ennek következményeképp Isshinnek elkezdett visszatérni az ereje.

Véletlen lenne, hogy Isshint akkor látjuk előszór Shinigamiként amikor Ichigonak már komoly problémája van a testében lévő hollowwal? Nem hinném.
http://www.mangareader.net/94-640-22/bleach/chapter-186.html

Valószínűleg a "fehér" és az Ichigoban lévő hollow egy és ugyanaz a dolog ezért is tök ugyanolyan a maszkjuk.

http://www.mangareader.net/94-804-11/bleach/chapter-350.html
http://www.mangareader.net/bleach/531/4
Naplózva
Norrihood
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Válasz #447 Dátum: 13 ápr 24, 16:58:55 »

Csak angolul van az 535.fejezet?  Ohh My God Kiüt  Neeem
Naplózva
rini67
Rikodu Sennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936


« Válasz #448 Dátum: 13 ápr 24, 18:55:31 »

Azért mindenki előre elgondolta, hogy Isshin hogyan veszítette el az erejét. Mindenki azt gondolta, hogy használta a Mugetsut. Kubo jól meglepte őket ezzel a húzással, hogy lehet, hogy teljesen más volt az oka. Ez most Ichigonak lesz igazán fontos, hiszen ez a történet neki szól. Így lesz képes tisztázni önmagát és meghatározni a maga következő lépését a kardja visszaszerzése érdekében.
Naplózva
raidon7
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 1



« Válasz #449 Dátum: 13 ápr 25, 12:22:50 »

Üdvözletem Kedves Fórumozók és Bleach rajongók!  Mosolyog

Régóta olvasom a fórumot és úgy gondoltam, hogy a fejtegetést, spekulációkat stb. meghagyom Nektek. Nem azért, mert nincs saját véleményem, hanem pusztán azért mert (ha a régi időket nézzük) sokkal értelmesebben állt (1-2- ember) a Bleach-hez. Akkor nem tartottam fontosnak, hogy akár 1 hozzászólással magamra haragítsak egy olyan embert, aki szintén rajong azért amiért én is. ^^ Tudom mindenki változik... blabla. DE! kortól, nemtől függetlenül mindenkinek van saját véleménye és azt TISZTELETBEN KELL TARTANI!!! SŐT nálam 10évvel fiatalabb ember tud hasznos információval szolgálni. Pirul Mosolyog míg van olyan (velem egykorú ill. idősebb) aki nem tud. :/

Ez saját vélemény, lehet korholni, meg mondani, hogy "ki vagyok amikor az első hozzászólásom a témához" stb. Jelezném, hogy tisztában vagyok  fórumszabályzattal, tisztában vagyok vele hogy akár figyelmeztetést is kaphatok. (bár nem tarom valószínűnek)

Nos, hogy a fontos dolgokról beszélgessünk Mosolyog
- én már nagyon régóta el vagyok keseredve, hogy nagyon kevés oldalszámmal jelenik meg a manga... ez van ezt kell szeretni alapon ezt elfogadom. Az események haladnak a saját tempójukba (Kubo tempójába Nevet ).
- sokkal több kérdést és találgatást tár elénk Kubo, amit csak akkor érthetünk meg ha "képben vagyunk" nem igaz?? (lásd Byakuya sál)

Ichigo, Ichigo...
Az elejétől fogva biztos voltam benne, hogy nem véletlenül ilyen bitang erős... Legyőzött az egyáltalán nem használt erejével egy menos grande-t, Csatázott Renjivel "Harcolt" Ginnel, legyőzte Kenpachit, megmentette Rukia-t és utána egyből Byakuya-val nézett szembe (megint). elsajátította igen rövid idő alatt a bankai-t (amit a Gotei 13 kapitányai éveken keresztül fejlesztenek, próbálgatják, hogy erősek legyenek. Sok minden történt, én mégis azt mondom, kiforratlan az ereje. Ulqi ellen "teljes erejével" harcolt és alulmaradt. jött a hollow nyert majd (és ittjön a fontos rész) FELTÁMADT! nem gyógyítás mint korábban, hogy Orihime meggyógyítja egyszerűen feltámadt. feltettem akkor a kérdést, hogy vajon miért? o.O az a shinigami akit "fehérnek" neveznek igen találó, főleg hogy a belső világába a hollow/zangetsu fehér, még maga a kard zangetsu is (meg is említi). "Mi a klönbség a ló és a király között?" ha emlékeztek még, akkor ugye az volt hogy a hollow felülkerekedett zangetsun- és ő volt a saját ura. a harc végén tesz említés hogy kölcsönadja az erejét, de ne haljon meg míg újra nem találkoznak. kérdem én "miért hagytad volna hogy meghaljak?"a köztes világba Isshin elmondja, hogy hogy lehet elsajátítani a végső getsuga tenshot. ott is megjegyzi Isshin hogy egy több évezredes tudást kell 3hónap alatt elvégeznie. a következő amikor tensa zangetsuval és a teljes hollow formával harcol egybegyúrtan a végső getsuga tensho elsajátítása érdekében. akkor ki kerekedett felül kin? mert ott elég jó haverságba voltak nem? Nevet ugorjuk át az Aizen, fullbumeráng, erő visszaszerzés dolgokon és térjünk át a jelenbe. miért nem használta még egyáltalán a hollow formáját mióta visszakapta az erejét? fél tőle? de hiszen elmondták neki hogy ketten EGYÜTT alkotják az erejét. nem is értem -.-" sikerült elsajátítani, hogy beszélgessen a belső világában a kardjával és jelen állapotba a hollow-al is. és egyáltalán nem használja... -.-"

összegzés: Ighigo ereje Zangetsu (fekete) és a hollow (fehér) erejének összege. Ha hozzáavesszük, hogy quincy vér is folyik az ereibe nem is kéne az erejét firtatni, mert feleslegesnek érzem ikszdé. az apja erejének köszönhetően megmentik az anyját és ennek elég nagy része Ichigo-ba kerül. (ez a hasonlóság a 2 kard között) a hollow meg ugye parazita, valószínűleg úgy ahogy megkívánta a quincy vért, milyen jó volna egy ember-shinigami-quincy hibridet megszállni és erősebb lenni. innen jön a hollow erő, ami ugye az elején elég kezdetleges. megint egy jó kérdés hogy akkor nem csak megmentik Masakit, hanem gyengítik is a hollow-ot?  szerintem csak azzal nem számolt,hogy uralma alá hajtja Nyelvesít a fekete-fehér harcban jól ki lehet venni, hogy a jó és a rossz harcát egy emberben. zseniális  bow 

Arra várok már réges-rég, hogy ichigo elsajátítsa a végső hollow formát, amit szerintem úgy fog elérni, hogy a halott shinigamit akit megszállt a hollow felszabadítja és így megszerzi az erőt.

Isshin:
Mikor és milyen körülmények közt gondoljátok, hogy Isshin használta volna a Mugetsut? Ichigo is csak azért használta, mert Aizen-t csak ezzel lehetett megállítani. Lemondott az erejéről (a következmények tudatába, tényleg apa-fia le sem tagadhatnák egymást Nevet ) mert meg akarta védeni aki fontos számára. Elment bumerángozni, mert elvesztette az erejét, de el nem felejtette, hogy volt neki. Isshin tud a technikáról, de nem használta mert nem volt rá szüksége. Emberek, őszintén ki ellen használta volna? Isshinn-nél is mint a fiánán első a kötelesség így bármit megtenne hogy megmentse Masaki-t. Később ez lehet mélyebb érzelemek is lesznek, de itt még erről szó sincs.
Ha tényleg elkezd visszatérni az ereje, mikor Masaki meghal, azért is térhet vissza lassabban mert Ichigo is "örökölt" belőle.

Urahara vs. Aizen:
Szerintem a két legjobb karakter az egész mangában. ugyanazon érem 2 oldala. Míg Aizen a világot akarja meghódítani és szó szerint isten akar lenni, Urahara mások és az egyensúlyra törekszik. Ha Aizen csinál valamit majdnem biztos, hogy Urahara megakadályozza. van a visszaemlékezés, amikor Shinji-éken teszteli a hollowizációt. azokban a részekben van egy olyan jelenet, hogy Ukitake beszélget Shiba Kaien-el akik egy az egybe ichigo lila hajjal (ha jól emlékszem) akinek jég alapú zanpaktou-ja volt (fehér kacsint. több mint valószínű hogy ő volt a gazdateste a fekete hollownak. ezért is hasonlítanak. ezután sikerül meggátolni hogy teljesen átalakuljanak, rákeni Uraharára és száműzik illetve csak akarják mert jön Yoruichi és megnetni majd önkéntes számüzetésbe vonul az élők világába, hogy onnan segítsen. itt jön az hogy a gotei 13 sokmindenkit elvesztett a kapitányok és hadnagyok közül és az egyik utód lett Isshin, mint a Shiba klán feje stb.
Hogy Isshin tudott- e Uraharáról, biztosan lásd Unohana vs. Kenpachi. ott az volt, hogy nem történ még utalás sem hogy ismerték volna egymást aztán mi lett a vége... Mosolyog itt értettem meg azt is, hogy Unohanának miért volt "halálos nézése" és miért tartott mindenki tőle Nevet

úgy nézem kicsit hosszúra sikerült Nevet remélem nem bántottam meg semmit és értékes gondolatokat osztottam meg a rajongótársaimmal. várom a véleményeket, hozászólásokat, esetleges kérdéseket.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 426
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!