24 máj 21, 20:15:46 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek: EZ A NARUTO-KUN RÉGI FÓRUMÁNAK ARCHÍVUMA.
 
   Főoldal   Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 426
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Bleach manga II.  (Megtekintve 1004607 alkalommal)
0 Felhasználó és 22 vendég van a témában
sacsu
Újonc
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Válasz #420 Dátum: 13 ápr 20, 16:56:10 »

Ami engem most  elgondolkoztatot az hogy ugyebár ez a mostani hollow fekete és valoszinüleg ez az a hollow ami most Ichigoba van de már fehér mitől lett vajon fehér?Lehet hogy semmi jelentősége de engem érdekelne többk között ez is.Na meg hogy pont Tousen adta neki a fehér nevet aki ugye vak és egy szinről nevezte el ezt az izét mondjuk attol tudhatta hogy fekete de miért pont fehér lett.Eddig azt gondoltam hogy (a Bleach forditása ugye fehéritőt jelent) ami azért van mert a lelkek megtisztulnak pontosabban a lidércek a shinigamik által de mi van ha a mostani részek adnak választ arra hogy miért is lett ez a cim.
A másik meg hogy Aizen tervei ezekel a hollowokal amiket kreált főleg a shinigami lidérc kombo amik közelebb viszik a tervéhez hogy áttörje a határt halálisten és lidérc között.Ennek a kisérletnek a koronája ugye a lélekbonto aminek segitségével tulszárnyalta ezeket a határokat.Ám ez a Hollow ami szintén ezen kisérletezés egy terméke mégis tulszárnyalta a hogolyó által adott erőt.Mert Ichigo azt a lényt fogadta el magába mielőtt felturbozta magát.
Naplózva
Soreszko10
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 445


« Válasz #421 Dátum: 13 ápr 22, 13:30:19 »

Bevallom, kezd érdekes lenni Masaki halálának ügye! Bár be kell vallani, voltak rá jelek, hogy Grand Fisher csak közrejátszott Masaki halálában!

1.Ichigo nem látta, ahogyan "megölték" az anyját. Amikor felébredt, már csak azt látta, hogy az anyja holtan fekszik rajta, miközben védeni próbálta őt "valamitől". S ha jobban megnézzük, Masaki hátán nem karmolás van, sokkal inkább vágásra hasonlít (jó, a vértől nem teljesen egyértelmű, de biztos, hogy nem karmolás).

2.Isshin soha nem gyűlölte Grand Fisher-t (http://mangafox.me/manga/bleach/v22/c188/9.html), ami valljuk be, még akkor is gyanús, ha magában keresi a hibát. Mert valljuk be, nincs ember, akin nem uralkodna el a gyűlölet olyan iránt, aki elvett volna valakit, akit szeret. Még Yamamoto-nak is elgurult a gyógyszere Driscoll-nál, pedig ha van valaki, akinek gyakorlatilag soha, az ő.

3.Mayuri említette, hogy amikor a Quincy-k a Shinigami-k fennhatósága alá kerültek, akkor rengeteg gusztustalan dolgot tett, hogy "megszerezze" őket (http://mangafox.me/manga/bleach/v14/c123/16.html). S ha már Uryu nagyapja mögött ő állt, miért ne lehetne Masaki mögött is? Persze lehet, hogy Aizen műve volt. kacsint

Szóval én szerintem Grand Fisher csak "ott volt", míg a valódi gyilkos vagy Aizen vagy Mayuri.

Amúgy ha már 188-ik fejezet, itt mondták, hogy kb 20 éve, hogy Isshin-nek nincs Shinigami ereje, vagyis akkor ez a flash back arc kb 20-25 éve játszódhat!

http://mangafox.me/manga/bleach/v22/c188/5.html
http://mangafox.me/manga/bleach/v22/c188/8.html

Illetve még egy dologra lettem figyelmes, ami közrejátszhatott Masaki halálában! Méghozzá amikor Uryu és Ryuken beszélgetnek!

http://mangafox.me/manga/bleach/v21/c186/8.html

Most lehet, hogy félre értem, de akkor a Quincy-ik is feladhatják az erejüket? Mert ha igen, akkor van rá esély, hogy Masaki ezt tette. De ez csak a véleményem.

Illetve remélem kiderül, hogy mit értet Grand Fisher azalatt Ichigo-ról, hogy "tiszta vérű".

http://www.bleachfan.hu/manga/Bleach_manga/187/10

Mert az anyja Masaki tiszta vérű Quincy volt, de az apja Shinigami. Vagy a Quincy vér erősebb lenne a Shinigami vérnél?
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 22, 13:39:02 írta Soreszko10 » Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #422 Dátum: 13 ápr 22, 14:02:46 »

Mivel a quincyk emberek, a shinigamik meg nem, nekik max lélek részecskéik lehetnek.
No és mi van ha masaki egy része a hollow egy része, és ezért védelmezi ichigot? na jó túl sokat gondolkodtam xD 
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Pierre
Chuunin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139


« Válasz #423 Dátum: 13 ápr 23, 09:47:08 »

http://www.mangareader.net/bleach/535 jó szórakozást Mosolyog
Naplózva
trojakeva
Gennin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 95



« Válasz #424 Dátum: 13 ápr 23, 09:54:18 »

legalább megtudtuk h isshin hogy vesztette el az erejét.ryukennek el kell ismernie h ishin jó fej.hát ezért lesznek "baráti viszonyban".
Naplózva
Exkirion
Naruto-Kun Csoport
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Csillag Falu Rejtett Csillag Falu

Hozzászólások: 4633


Jaaku na mahoutsukai | Fate/Encyclopedie


« Válasz #425 Dátum: 13 ápr 23, 10:23:01 »

Közeleg a világvége? Omlanak a falak? Remeg a föld? Mugen tsukoyomi sújtott minket éjszaka?

Ha egyik sem, akkor tisztára meg vagyok lepve. Hát még létezhetnek tartalmilag nem semmitmondó Bleach fejezetek? Nevet

Félretéve a (nem is annyira) viccet, ez egy kifejezetten jó fejezet volt. Volt benne logika és releváns mondanivaló, (sztori, ha úgy tetszik, és nem az a fajta, amit Kubo egy hete húzott elő az ülőkéjéből).
Ha minden héten ilyen lenne a Bleach, akkor még lehet várnám is hétről hétre.
Naplózva

Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #426 Dátum: 13 ápr 23, 11:22:14 »

Azta franc, ez most nagyon meglepett... Mikor Urahara elkezdte magyarázni a waizrados témát, akkor még csak vakartam a fejem mire akar kilyukadni, de tetszett a levezetés, kivételesen jó fejezetet kaptunk azt kell mondjam! Ryuken meg szerintem most fogta fel, hogy ezzel Masaki elhagyta a quincyk féle tisztavérűség útját, és átlépett egy magasabb síkra, illetve így nem lehet a felesége sem, hiszen az anyja biztosan nem egyezne bele, hogy egy ilyet vegyen el mint Masaki. De ha az anyja még bele is menne, a családi büszkeségen esett folt miatt, biztosan kinéznék őket... Erre mondom azt, hogy kellemetlen Nevet
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #427 Dátum: 13 ápr 23, 14:31:04 »

Nekem magas az angol szöveg , röviden elmondanátok hogy mi a szitu? 
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #428 Dátum: 13 ápr 23, 16:42:45 »

Masaki is hollowifikáción kezd átesni, urahara elmondja miben nyilvánul ez meg, hogy a hollow és a quincy lélek egyesül talán, amely végül egy öngyilkos folyamatban teljesedik ki. Ezt képes megállítani Urahara, azonban Ishinnek Masaki mellett kell legyen, hogy védje a lelkét a teljes átalakulástól, azonban ezzel Ishinnek el kell dobnia a múltját, és emberként kell folytatnia a tevékenységét, és Urahara figyelmezteti, hogy valószínűleg vége shinigami pályafutásának, vagyis minden eddigit fel kell áldoznia ahhoz, hogy megmentse Masaki életét. Ryuken persze hüledezik, hogy miket kell feláldozni, és beletörődne Masaki elvesztésébe, de Ishin arcon csapja döntésével  Nevet nagyon durván ez a lényeg...
Naplózva
batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #429 Dátum: 13 ápr 23, 16:47:12 »

De miért kell eldobnia ishinnek mindent? a speciális test miatt?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Blanco
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 253


Zero Division


« Válasz #430 Dátum: 13 ápr 23, 17:05:36 »

nem hiszem hogy így fogja elveszteni az erejét hiszen még a Mugetsu-t is meg kell tanulnia/nem hiszem hogy itt még ismeri a technikát/
Naplózva

Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #431 Dátum: 13 ápr 23, 17:08:36 »

Mangapanda fordítás szerint (mangastream még nincs kint) Megmenteni a lány életét, megállítani a hollowifikációt, és, hogy normál emberként élhessen továb, egy sokkal nagyobb erőre van szüksége, aki Masaki haláláig mellette marad. Blockolni a átváltozást, egy erős, ellentétes erő. Ekkora kapja elő Urahara egy testet amit emberi lélekből készített, egy héjat, és ami belelép emberi lélekké változik, ezzel Isshin megreked egy humán és egy shinigami közöt félúton. Mivel a shinigami ellentéte a quincynek és a hollownak az ember. Ezzel az egyesüléssel Isshin tökéletes ellentéte lesz Masakinak, így képes lesz visszatartani az átváltozást. Utána jön a burok magyarázata: Nem fog tudni shinigami erőt használni, nem fogja látni a hollowokat, és amint belép a testbe, feltehetően nem lesz képes Shinigami formába visszatérni soha többet.
Utána még jön egy kis magyarázat, hogy egy reishi fonallal összeköti Isshin lelkét Masaki és a hollow lelkével, Ezzel Isshin nem lesz képes elhagyni a burkot. Lényegébe ennyi, ha érdekel a hollowifikáció kifejtése is, akkor azt is leírhatom, ez most csak a 11. oldaltól volt!
Naplózva
akym17
Akadémiai tanár
*
Nem elérhető Nem elérhető

Rejtett Szikla Falu Rejtett Szikla Falu

Hozzászólások: 292



WWW
« Válasz #432 Dátum: 13 ápr 23, 17:18:24 »

Nocsak! Ez a fejezet aztán sokszorosan is meglepetést okozott. :O Kezdve azzal, hogy még csak kedd van. Nevet
Hát egy kisebb nehézséget okozott nekem is lefordítani batai15, így hát ne vedd biztosra amit írni fogok (főleg, hogy németes vagyok xD)
Az elején lényegében Urahara bemutatkozik, Ryuuken beleszólásáig ezen kívül nem sok minden történik. ^^ Azután elmondja, hogy Masaki sosem lehet már olyan, mint a támadás előtt volt. Aztán elmagyarázza, hogy mi is az a hollofikáció (két lélek átlép egy bizonyos határt, és így létrejön egy mindennél erősebb lélek. Ezt a shinigamik megerősítéséért dolgozták ki, de irányíthatatlanná vált) Aztán mutatja Masakit, és mondja, hogy ez az eredménye, ha egy quincyn használják, mégpedig azért, mert eredetileg nem erre találták ki. Aztán megint az jön, hogy az életét meg lehet menteni, DE a lelke idővel teljesen össze fog keveredni a hollowéval, és végül megtörténhet a "lélek-öngyilkosság". DE 100 év kutatás után ezt meg tudja akadályozni úgy, hogy "valami hollowval ellentéteset" helyez a lélekbe. Aztán jön az injekciós példával, meg azzal, hogy ez az esetek 100%-ban hatásos. (shinigamit juttatni az emberbe xD) Aztán megint elmondja, hogy ezzel csak az öngyilkosságot akadályozza meg, sosem lesz olyan, mint régen (pl. sokkal erősebb lesz) Majd Ishida sikeresen félbeszakítja a lényegnél Uraharát, (hogy mi az a bizonyos ellentétes és erős energia/erő) akiről Urahara megállapítja, hogy milyen okos (mondja, hogy kell lennie egy másik lehetőségnek), mivel felfogta amit mondott xD. Majd ismét Urahara jön mondván, hogy Ryuuken nem választhat, csak Isshin. Ezután megmutatja azt a testet, és elmagyarázza, hogy pontosan mi is az, valamint ha Isshin "belemegy", akkor ez ember és shinigami közti állapotba kerül. Következő képkockán az ellentétekről beszél, így világossá válik, hogy miért csak ő mentheti meg Masakit (a quincy ellentéte a shinigami, ezért Ishida nem jó) Majd beszél a "vétségekről" (ami szerintem inkább hátrány/kár lehet, nem vétség/bűn), hogy mi lesz, ha belemegy abba a testbe. Nevet Nem tudja többé használni a shinigami erejét, nem látja többé a hollowokat, és ha egyszer ebbe belemegy, akkor valószínűleg soha többé nem lehet újra shinigami. Ryuuken magában mondogatja, hogy ebbe sohase fog belemenni. Majd beszél egy igen erős kapocsról, ami összeköti a lelkeket. Ekkor jön, hogy végig se hallgatja Uraharát, hanem rávágja, hogy benne van. Nevet Majd Isshin levág egy Ichigós szöveget Nevet, hogy nem érdeklik a következmények, meg természetes, hogy megmenti, elvégre Masaki is megmentette őt, meg számára szégyen lenne, ha ezt nem tenné meg, úgyhogy ne húzzák tovább az időt. A vége pedig gondolom érthető. ^^
Kb. ennyi lenne, egy kicsit átfogalmazva. Remélem azért a képregényt és ezt nézve már érthetőbb lesz sokaknak. Így is viszonylag részletes voltam.
Ichigo amúgy le sem tagadhatná, hogy ki az apja. Nevet Nevet Nevet Jó kis fejezet volt. :3
« Utoljára szerkesztve: 13 ápr 23, 17:22:23 írta akym17 » Naplózva

batai15
S-Osztályú gyilkoló ninja
*
Nem elérhető Nem elérhető

Egyesített Shinobi Haderő Egyesített Shinobi Haderő

Hozzászólások: 2124


Zero Division


« Válasz #433 Dátum: 13 ápr 23, 17:35:47 »

Mangapanda fordítás szerint (mangastream még nincs kint) Megmenteni a lány életét, megállítani a hollowifikációt, és, hogy normál emberként élhessen továb, egy sokkal nagyobb erőre van szüksége, aki Masaki haláláig mellette marad. Blockolni a átváltozást, egy erős, ellentétes erő. Ekkora kapja elő Urahara egy testet amit emberi lélekből készített, egy héjat, és ami belelép emberi lélekké változik, ezzel Isshin megreked egy humán és egy shinigami közöt félúton. Mivel a shinigami ellentéte a quincynek és a hollownak az ember. Ezzel az egyesüléssel Isshin tökéletes ellentéte lesz Masakinak, így képes lesz visszatartani az átváltozást. Utána jön a burok magyarázata: Nem fog tudni shinigami erőt használni, nem fogja látni a hollowokat, és amint belép a testbe, feltehetően nem lesz képes Shinigami formába visszatérni soha többet.
Utána még jön egy kis magyarázat, hogy egy reishi fonallal összeköti Isshin lelkét Masaki és a hollow lelkével, Ezzel Isshin nem lesz képes elhagyni a burkot. Lényegébe ennyi, ha érdekel a hollowifikáció kifejtése is, akkor azt is leírhatom, ez most csak a 11. oldaltól volt!

Jöhet a hollowikáció is!
Magyarul ha masaki shinigami lett volna, akár legyőzheti a hollow részét mint ichigo?
Illetve akkor ez egy ilyen kényszer együtt élés is igaz? masaki halálával meg ishini újra shinigami lehetett?
Naplózva

"A gyáva mindennap meg hal, a hős csak egyszer"
"Sok ember a tettei miatt bűnhődött, én sokat bűnhődtem, de a tetteim most következnek"
Zsuzskaaaa Pirul (K)(L)
Ronyszkusz
Kezdő Jounin
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 493



« Válasz #434 Dátum: 13 ápr 23, 18:05:33 »

Jöhet a hollowikáció is!
Magyarul ha masaki shinigami lett volna, akár legyőzheti a hollow részét mint ichigo?
Illetve akkor ez egy ilyen kényszer együtt élés is igaz? masaki halálával meg ishini újra shinigami lehetett?
Na megpróbálom helyesen lefordítani akkor a lényeget neked!
Hollowofikáció azt jelenti, hogy hollow lelket beleültetni egy normál lélekbe, átlépve a határokat a kettő között, és az eredeti lelket egy még erősebb valamivé tenni. Eredetileg ez a shinigami erősítésre lett volna, csak a technológia amit jelenleg birtokolnak nem elegendő az irányításhoz. Ez az eredménye használni egy irányíthatatlan technikát egy quincyn, más eredmények mint amire volt tervezve.
Ryuken: irányíthatatlan? De ez nem azt jelenti, hogy nem tudjuk megmenteni?
Urahara: Nem, nem fogjuk tudni visszafordítani, de meg tudjuk menteni
Mikor egy lélek hollowifikált, a folyamat során az eredeti lélek keveredik a hollowwal. Egy kontrollálhatatlan szörnnyé változik. Végezetül, nem csak a lelkek határai, de az egyik lélék, magát és a belső világot is megsemmisíti. Ezzel a lélek, figyelmetlenül hagyva saját akaratát elpusztul. Ezt nevezik lélek öngyilkosságnak. Több évszázados kutatás alatt, kifejlesztettem egy módot, hogy megállítsam ezt a lélek öngyilkosságot. Ami nem más mint belehelyezni a lélekbe, egy teljesen ellentétét a hollowifikációnak. A lelkek közti határ pusztulásával ami a kulcs a holowifikációhoz, szétválasztja az egyensúlyt a lelkek között. Más szóval az ellentmondó objectum visszaállítja az egyensúlyt a másik oldalról és megállítja a pusztítást.
Isshin: nem értem
Urahara: egyszerű példa. Készítek egy vakcinát a quincyk fény nyilából és egy emberi lélekből és ezt befecskendezve egy shinigamiba, ami hollowifikálva lett. Ennek köszönhetően képes voltam megállítani a hollowifikációt.

Innen indul a fentebb olvasható commentem. Remélem világosabb lett, és tudtam segíteni!  kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 426
  Nyomtatás  
 
Ugrás:  

 
A MySQL adatbázis használatával A PHP programnyelven íródott bluBlur Skin © 2006, hbSkins
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines


A számláló indult: 2008.06.21.
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!